Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime nė 15 postime

  "Protestat" per qytetaret apo per poltitikanet?!

  Mbase nuk jam i afte (apo ndoshta vuaj nga njeanshmeria) te kuptoj, protestat ne Shqiperi behen per aktualitetin e hidhur Shqiptar apo per interesat e politikes (elites qe tashme e kane Monopolizuar politiken)?!

  Perse u dashkan Barinj qe te na udheheqin, a mos jemi dele?!


  Ajo qe vura re (dhe kam vene re ne te shkuaren) eshte qe te NJEJTET persona udheheqin turmen gjithmone.
  Keto persona jane, ish presidente, ish kryeministra, ish ministra, ish kryetare partie, deputete e me rradhe nibevi i ish gradave vazhdon.


  Por, me e rendesishme eshte FAKTI qe keta persona jane te implikuar ne shume ēeshtje korrupsioni (krimi) ne te kaluaren.

  Si eshte e mundur qe te marshosh ne te njejten linje me keta persona dhe te hiqesh si qytetar i ndershem?!


  Ne Shqiptaret kemi dhe nje ves qe shpalosim per demonstrata:

  Egoizmin!

  Jo nuk kam pune, jo taksa , jo kjo jo ajo..............

  Nuk del njeri ne shesh per interesin e perbashket, por vetjak!

  Nga ēfare vuajne Berisha, Basha, Kryemadhi, Mediu, Patozi etj etj........ ?!
  Mos ndoshta nga renkimet e popullit?

  Ndoshta jam naiv apo cinik, por nuk me duken si persona altruiste keta.

  Si mendoni ju?


  Emrat e politikaneve Shaiptare jane perfshire neper skandale qe me Fajdet , Shitjen e armeve nga Iraku deri ne Afganistan, 97ta , 98ta ku parlamenti u pushtua me tank, Rruga e Kombit , CEZ, Gerdeci, Videoja e Ilir Metes me Priftin, Vrasja e protestueve te Janarit etj etj.


  Tani, mund te themi se jane koinēidenca apo ēeshtje te mbyllura, por kjo tregon dy gjera:

  Keta persona te implikuar ose ja e te paafte ose me te vertete jane autore.
  Sidoqofte kjo, si mund te dalesh krah me krah me persona te tille?!

  Shqiptaret tashme vuajne nga nje boshllek etike, principi dhe ndershmerie.

  E si mund te linde apo te jetoje nje komb pa keto cilesi?

  Jam shume dakord qe POPULLI vete te ēohet ne kembe dhe te kerkoje te drejta dhe te ardhme, dite per dite nese eshte e nevojshme.

  Po pse u dashka qe te provokohen mga potika keto demonstrata?!

  Nese nuk jemi te afte te dallojme te miren me te keqen (me dashje apo pa dashje), te dallojme ne sherbim te kujt jane keto protesta, atehere ne meritojme ēdo te keqe qe na sherbehet si pasoje!
  Shqiptaret kane derdhur oqeane me gjak per te pasur nje te ardhme si ēdo komb i lulezuar, mesa duket ku gjak eshte derdhur kot.

  Me vjen keq ndersa shikoj nga pas Historine e dhimbshme te kombit me heronjt dhe figurat qe sakrifikuan jeten e tyre, e per ēfare?

  Nuk jam i sigurte sesa vone mund te jete per Kombin tone te permiresohemi, por personalisht me duket teper vone, pothuajse e pamundur!  Me thoni, kujt i sherben protesta?!

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Ilir-Arber pėr postimin:

  Lazo (28-01-2018)

 3. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: "Protestat" per qytetaret apo per poltitikanet?!

  Protestat ne Shqiperi kane sot edhe nje specifitet te vetin qe eshte ai i pazarit. Shume protesta behen kryesisht per te sjelle rezultatin e kundert.

  Po ta vini re,prsh politika nderhyn ne protesta aty ku populli fillon e revoltohet. Marim rastin e Lali Erit,aty ku nuk mundej te ndertohej si tek Liqeni apo tek parku i uzines Enver kerkohej patjeter nderhyja politike qe te mundej te ndertohej,sepse akuzat e kundersjellta politike;"jo perpara ishe ti,jo ti e bere keshtu" e bejne me te pranueshem ndertimin dhe bie dhe revoltimi i popullit.

  Sot,me shume propabilitet ligji i plehrave kimike do te kalonte ne Parlament sepse do duhej vetem protesta e opozites. Sjellja e plehrave kimike nuk u lejua ose deshtoi vetem se nuk u lejua qe opozita te behej pjese e popullit.

  Eshte kjo loje qe pengon edhe popullin e vertete te protestoje sepse protestohet gjithmone per pazare.Kryemadhi ne qofte se do te protestoje i heq te gjithe mbeshtetjen keshillave bashkiak.

 4. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: "Protestat" per qytetaret apo per poltitikanet?!

  Protesta sherben per te tu futur ne pune ata qe jane hequr.. se askush nuk e qan hallin e popullit e sidomos ata qe jetojne zonat urale..
  Silence is golden.

 5. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,440
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: "Protestat" per qytetaret apo per poltitikanet?!

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Protesta sherben per te tu futur ne pune ata qe jane hequr.. se askush nuk e qan hallin e popullit e sidomos ata qe jetojne zonat urale..
  Vetem se ēuditerisht neper protesta dalin me shume ata qe banojne ne zonat rurale!
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 6. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,141
  Faleminderit
  434
  518 falenderime nė 436 postime

  Pėr: "Protestat" per qytetaret apo per poltitikanet?!

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Protesta sherben per te tu futur ne pune ata qe jane hequr.. se askush nuk e qan hallin e popullit e sidomos ata qe jetojne zonat urale..
  Protestat ne ate vend sherbejne vetem per te mbytur zerin e popullit,qe te mos kete protesta te pakontrolluara. Vendet e punes diskutohen-premtohen vetem para dhe mbas zgjedhjeve. Kaloi ky afat kohor i shurter vendi i punes nuk eshte me ne doren e partise.E ka vet personi ne dore qe ta bleje vendin e punes.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •