Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Nse ka nj fjal q mund t prmblidhet e tr protesta e opozits, ajo sht mungesa e do risie.

  Prpos numrit t militanteve q ishte brenda limiteve t asaj q do bashkim partish mund t mbledh, aty nuk pati asnj surpriz dhe asnj mesazh q t trhiqte vmendjen.

  N tribun u ngritn po ata krer legjendar t partive t vogla pa asnj vot. Madje disa prej tyre jan br fjalimbajts profesionist mitingjesh, sepse t njjtat gjra i kan thn edhe dikur, n tribuna, prkrah Edi Rams.

  Aty mungoi do prurje apo fytyr e re (prpos spektaklit patetik t atij socialistit t zhgnjyer) q do t krijonte iden se q nga pranvera e vitit t kaluar, kauzs s opozits i jan bashkuar edhe grupime t reja shoqrore, si p.sh nafttart e Ballshit, protestusit kundr inceneratorit t Fierit, studentt e paknaqur nga tarifat etj.

  Nga tribuna, Monika Kryemadhi, nuk surprizoi me asgj, vese mbshteti kmbnguljen e saj pr t vazhduar gjuajtjen me izme t Edi Rams.

  Ndrsa homologu i saj, Lulzim Basha, konfirmoi frikn proverbiale pr t prmendur oligarkt bashk me t cillt Edi Rama po zhvat Shqiprin. Ai arriti t citoj vese emrin e Vilma Nushit, q me sa duket sht e vetmja fituese parash publike q nuk qeras me to t dyja palt.

  Por, mbi t gjitha, ajo q i mungoi protests, ishte mbyllja e saj pa nj mesazh pr t ardhmen. Organizatort u dukn sikur shptuan nga nj prgjegjsi q u kish mbetur n qaft, t ciln e kryen si nj detyr t bezdisshme.

  Premtimi i vetm pr njerzit e mbledhur n bulevard ishte se lidert do t vazhdonin t qndronin prkrah tyre.

  Ndrkoh, mbi t parin miting q opozita organizonte q pas maskarads s mbylljes s adrs, rendonte si shpata e Demokleut nj mallkim i madh: nga ajo krkohej t bnte dika q do ta tejkalonte krcnimin me bojkokot t zgjedhjeve. Nga ajo pretendohej m shum sesa ndonj xham i thyer, m shum sesa ndonj konfrontim me policin.

  N loj ishte vnja n pikpyetje e sistemit dhe bllokimi i tij.

  Kjo shpres ishte ndezur edhe nga nj propozim i ish kryeministrit Berisha pas seancs s zgjedhjes s prokurores s prkohshme, ai pr djegien e mandateve t deputetve dhe braktisjen prfundimtare t parlamentit.

  Nga kndvshtrimi se si i shikon gjrat opozita, e cila vizaton nj Shqipri t kapur nga kriminelt dhe trafikantt, ku prdit vidhet pasuria publike, ku Edi Rama pasi ka futur nn sqetull do pushtet, n gryksin e vet do t kullufis edhe Federatn e Futbollit, propozimi i Berishs mendohet t jet e vetmja rrug. N nj terren anti- demokratik, duhet t jesh Don Kishot t pretendosh se do t fitosh me arm demokratike.

  Prandaj shpresa e vetme pr politikn e faktit t kryer q po ndej kryeministri sht zhytja e vendit n nj kriz permanente.

  Ajo do ti bnte edhe shqiptart indiferent edhe ndrkombtart e rrehatuar nn mbretrimin e Rams, t shkundeshin nga pajtimi me stabilitetin e rrem.

  Historia e shkurtr e adrs, prpara se Lulzim Basha ta tradhtonte n mnyr t turpshme at, tregoi se vetm krijimi i nj krize serioze dhe vnia n pikpyetje e sistemit, s pari, mund ta afroj opozitn me faktor t rinj brenda vendit dhe s dyti, mund ta shpjer problemin shqiptar nga pragu i korruptuar i diplomatve lokal drejt hallkave shum m t larta t kancelarive t tyre.

  Por, n mitingun e sotm, as Luli dhe as Monika, q i bn njerzve thirrje t shprndahen paqsisht, nuk dshmuan dot se kan n mendje dika q e kaprcen radikalizmin e adrs. T gjith ata q shpresuan marrjen parasysh t propozimit t Berishs, apo do lloj zgjidhje tjetr q v n pikpyetje sistemin, mbetn t zhgnjyer.

  Prandaj, protesta e opozits la shijen e nj dj vu je t trishtuar, ku njlloj si gjithmon, dgjohen fjalimet e Nard Ndoks, Fatmir Mediut dhe Agron Duks. Basha dhe Kryemadhi u duk sikur e hoqn qafe detyrn e bezdishme t t brit opozit duke dshmuar se jan t paaft pr t sakrifikuar m shum sesa kaq.
  Lapsi.al
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Emri: SDAD.jpg

Shikime: 77

Madhsia: 51.5 KB

  Vetem nese jeni te bashkuar mund ta rrezoni Ramen madje bashkimi me LSI i ben akoma dhe me te mjerushem..
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,069
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Qe hajduti te thote kapeni hajdutin edhe mundet te pranohet por kur hajduti thote ;dilni edhe protestoni kunder hajdutit tjeter ,eshte nje budallik qe nuk mund te pranohet.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Dy grimca nga mitingu:

  Njeri prej atyre t rretheve qe kish ardhur n Tirane pr mitingun, eshte degjuar ti thote shokut t tij: “ore, po sa t bukur e paska bere Erioni Tiranen!”

  Nje i huaj qe kish kaluar nga bulevardi, kish pyetur se kush eshte ajo zonja (pr Moniken) qe duket shume e inatosur. “Eshte Zonja e par e vendit” i ishte pergjigjur nje qytetar qe kalonte andej pari.
  Silence is golden.

 5. #5
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,377
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Dy grimca nga mitingu:

  Njeri prej atyre t rretheve qe kish ardhur n Tirane pr mitingun, eshte degjuar ti thote shokut t tij: “ore, po sa t bukur e paska bere Erioni Tiranen!”

  Nje i huaj qe kish kaluar nga bulevardi, kish pyetur se kush eshte ajo zonja (pr Moniken) qe duket shume e inatosur. “Eshte Zonja e par e vendit” i ishte pergjigjur nje qytetar qe kalonte andej pari.
  Shume e bukur kjo barcaleta Lazo. Shyqyr qe mbajme pampersa ne shpi, se do e kishim qull dyshemen nga te qeshurat.
  Mesa duket ky i rretheve vetem Narten dhe Tushemishtin do kete pa, se t’i thuash ka*rlleqeve qe bo Lali Eri ne Tirane gje e bukur, duhet te jesh qorr i lindur..
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,136
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Po kesaj c'duhet ti themi !?

  Silence is golden.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  18 falenderime n 15 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  'faj kane protestuesit?!

  Ata po protestojne ne menyre altruiste per gjendjen e dhimbshme te Elites politike, per vuajtjet per Fron te Bashes, Berishes, Kryemadhit (dhe Metes) e bashke me parazitet e tjere.

  Prandaj dhe njihemi si popull nga bujaria.

  Pastaj, nese premtohesh nje status Drejtori ne zgjedhjet e adhshme (pamvaresisht analfabetizmit), a nuk do dilje dhe ti ne protesta?

  Sala i bente police, Meta me Kryemadhi drejtore, Tahiri shefa .... ......

  Vota shitet dhe blihet ne kembim valute apo premtimi pune, kjo nuk eshte e re.
  Me e keqja eshte kur ta vjedhin ose s'ta quajne (Sala ka te drejtat e autorit ketu).

  Nuk ka politikan ne Shqiperi qe besoj apo ndjek, aq me pak qe ti ndjek neper protesta.

  Kjo provon qe nuk ka Zot!

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,089
  Faleminderit
  65
  782 falenderime n 640 postime

  Pr: Protesta e opozits, nj dj vu e trishtueshme

  Protesta te tilla ne Shqiperi sherbejne per te ndare njerezit nga maskarenjte e budallenjte. Vetem maskarenjte dhe budallenjte nuk dalin te protestojne. Maskarenjte jane ata qe jane te implikuar ne industrine e droges e korrupsionit. Budallenjte jane ata qe kujtojne se protesta eshte e opozites, dhe si e tille eshte politike. A mund te besh politike ne nje vend ku njerezve u eshte vrare shpresa e po marrin arratine sa me larg prej atij vendi?

  Keta ne foto, po ti numeroni jane te vetmit njerez qe jetojne ne Shqiperi qe nuk jane maskarenj e as budallenj por dalin e protestojne pasi nuk mund te pranojne realitetin e krimit, droges e korrupsionit qe ka pushtuar cdo qelize te jetes shqiptare.

  Emri: protesta-kola-1068x801.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 86.3 KB

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •