Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  https://youtu.be/KDGYWjNTW0E

  Gjykata Europiane e t Drejtave t Njeriut dnoi Qeverin shqiptare t paguaj mbi 13 milion euro pr t kompensuar pronart e ish-kompleksit “Jon”, q u prish nga Inspektorati Kombtar i Territorit n dhjetor t 2013-s.

  Pallati, i ndrtuar nga vjehrri i kreut t Partis Demokratike, Lulzim Basha tek “Uji i Ftoht” n Vlor ishte ndr godinat e para q u prish nga Qeveria e Edi Rams, sipas saj pr t’i hapur rrug ndrtimit t “Lungomares”.

  Por Gjykata e Strasburgut thot se Qeveria ka vepruar n mnyr t paligjshme duke e dnuar at t paguaj 13.1 milion euro, prfituesi kryesor i t cilve sht Xhafer Isufi, vjehrri i zotit Basha, por mes atyre q marrin dmshprblim sht edhe avokatja e popullit, Erinda Ballanca, q kishte bler apartament te ai kompleks.

  Vendimi, i cili sht nj goditje jo e vogl pr buxhetin e shtetit, e detyron Qeverin q ta paguaj dmshprblimin brenda tre muajsh, n t kundrtn pr do dit vones do t llogariten interesa.

  N tetor t vitit 2013, vetm nj muaj pasi Edi Rama kishte ardhur n pushtet, inspektorati i territorit izoloi pallatin e ngritur ans detit, duke mos lejuar pronart t hynin n apartamentet e tyre. Leja pr kt pallat ishte dhn nga ish-kryebashkiaku socialist Shptim Gjika dhe ishte nj nga arsyet q ndikoi n prkeqsimin e marrdhnieve mes Shptim Gjiks dhe kryeministrit Rama.

  N 27 nntor 2013 qeveria nxori me urgjenc nj vendim pr t dmshprblyer banort me nj fond total prej 3.4 milion euro dhe vetm nj jav m von, pallati u shemb prmes shprthimit.

  N muaj m von, banort e apeluan vendimin n gjykatn e Vlors duke krkuar nj dmshprblim m t lart. N mars t vitit 2014, Gjykata e Vlors konsideroi vendimin e qeveris si t paligjshm dhe e rriti dmshprblimin nga 3.4 milion euro n 11.6 milion.

  Ky vendim u apelua menjher nga qeveria n gjykatn e lart. Gjykata e Lart pas krkess s qeveris e ngriu vendimin e Gjykats s Vlors dhe pezulloi dmshprblimin.

  Pas ktij vendimi, banort n prill t vitit 2016 iu drejtuan Gjykats s Strasburgut, e cila t enjten vendosi se qeveria ka vepruar n mnyr t paligjshme dhe pr kt duhet t paguaj rreth 14 milion euro bashk me shpenzimet procedurale.

  Kto para do t paguhen nga taksapaguesit shqiptar, ndrkoh q askush nga zyrtart prgjegjs pr lejen e ndrtimit dhe prishjen e pallatit m pas, nuk do t mbaj prgjegjsi./topchannel
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Prse sht i shqetsuar Berisha pr “Pallatin e Bashs” n Vlor?
  Nga Mero Baze/

  Nuk ka ndonj lajm t ri rreth pallatit q figuronte n emr t vjehrrit t Lulzim Bashs n Vlor. T gjitha detajet rreth tij jan br publike me koh. Ai u ndrtua duke zaptuar vijn bregdetare dhe ujin e detit, dhe duke fallsifikuar nj pron n breg t detit. Pronar formal ka figuruar vjehrri I Lulzim Bashs, por n Bashkin e Vlors njeriu q ka br pazare pr pallatin, ka qen djali i Sali Berishs, deri dhe tek oferta pr t shkmbyer nderin me investime publike pr Vlorn.

  Po ashtu, sht e njohur botrisht se Edi Rama shmangu penalizimin e njerzve t Lulzim Bashs pr zaptimin e toks dhe fallsifikimin e dokumenteve, pasi drejtsia ishte n dor t Berishs, dhe e prishi me vetdije pallatin pr interes publik, pra pr t liruar hapsirat e zaptuara, se do t ndrtohej “Lungomare”.

  Pr kt shkak, Edi Rama i ka dhn Lulzim Bashs nj jav pasi doli nga adra, 11. 3 milion euro dmshprblim pr kt pallat.

  E reja e vetme sht q nga 11. 3 milion euro, Gjykata e Strasburgut ka shtuar dhe dy milion t tjera.

  Pra, ktu nuk ka ndonj lajm t ri rreth legjitimitetit t pagess s pronarve t pallatit. E reja e vetme q u shfaq qysh n maj t vitit t shkuar, sht pagesa e menjhershme e qeveris pr Lulzim Bashn dhe trbimi i Sali Berishs.

  Trbimi i par i Sali Berishs ndaj Lulzim Bashs ndodhi pikrisht kur kuptoi se bashk me daljen nga adra, pronart e pallatit kishin marr dhe 11,3 milion euro. Si e kan pas zakon njerzit e tij, i merrnin paradhnie nderet dhe nuk pretendojn dot m t jen tek prfituesit e dmshprblimit. Por kjo sht arsyeja m e vogl pr t’u trbuar.

  Arsyeja m e fort dhe e besueshme, sht se Berisha e shikon luajalitetin e Edi Rams pr t’i paguar parat e nj biznesi t paligjshm nj kundrshtari, si akt korruptimi. Pra, ai shikon se n marrveshjen e 18 majit ka pasur m shum pazar leksh, se sa pazar zgjedhjesh.

  Kjo nuk sht realisht e vrtet, por sht bindse pr kulturn politike t Sali Berishs. Sali Berisha i prket nj shkolle politike ku kundrshtari politik, mundsisht duhet vrar e jo m t paguhet.

  Ai nuk e pranon dot q t ket ai n dor t’i paguaj nj vendim gjyqsor kundrshtarit dhe ta zbatoj vendimin. Ai sht gati t shkeli dhe dhjet vendime t tjera pr t mos e paguar. Dhe duke pasur kt kultur politike, ai nuk e shikon si detyrim t qeveris pagesn pr pallatin, por si akt korruptiv t Rams ndaj Bashs.

  Ana tjetr q i friksohet Berisha, sht pavarsimi i Bashs nga nj shum kaq e madhe e ofruar legalisht. Ai e shikon kt si nj premis q ai t pavarsohet prej Berishs dhe t ndjehet i pavarur prej tij.

  Dhe nuk e ka vetm me Bashn. Me kdo nga t vett q mund t pasurohet pr rrethana t ndryshme, ai trbohet. Kjo shum marramendse e bn t ndjehet edhe m keq. Pastaj paranoja vjen i forcohet, se si para nj proteste t re, atij i shtohen dhe dy milion euro. Dhe ktu shprthen duke br sikur u qan hallin shqiptarve prse po u merr para Lulzim Basha me kunatin dhe vjehrrin e tij, kur m leht e ka tu thot atyre t’ua kthejn lekt shqiptarve.

  Ky sht thelbi i protests s Sali Berihs. Normalisht sot ai duhet t ishte kokulur pr kt q po ndodh. Djali i tij ka qen sekseri i ktij pallati, Habilajt kan qen roje t rrethimit t pallatit, kunati i Lulzim Bashs sht pronari real, dhe prfituesit jan t gjith rrethi i tyre. Edi Rama sht prgjegjs q e prishi pallatin si ndrtim t ligjshm, pasi drejtsin e kishte n dor Sali Berisha dhe do ta legjitimonte, paligjshmrin e tij, edhe sikur Rama ta kishte uar n gjykat. Por sidoqoft, ai duhet t provonte.

  Por ai e prishi si nj ndrtim q pengonte perspektivn e Vlors, dhe pr kt duhet t paguante. Problemi i Berishs sht se nuk i ka gjrat n dor tani q po ndahen lekt. Dhe i trembet shum ides, q lekt jan n duart e vartsve t tij.
  Silence is golden.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Po ashtu, sht e njohur botrisht se Edi Rama shmangu penalizimin e njerzve t Lulzim Bashs pr zaptimin e toks dhe fallsifikimin e dokumenteve, pasi drejtsia ishte n dor t Berishs, dhe e prishi me vetdije pallatin pr interes publik, pra pr t liruar hapsirat e zaptuara, se do t ndrtohej “Lungomare”.
  Pr kt shkak, Edi Rama i ka dhn Lulzim Bashs nj jav pasi doli nga adra, 11. 3 milion euro dmshprblim pr kt pallat.
  E reja e vetme sht q nga 11. 3 milion euro, Gjykata e Strasburgut ka shtuar dhe dy milion t tjera.
  Pra, ktu nuk ka ndonj lajm t ri rreth legjitimitetit t pagess s pronarve t pallatit. E reja e vetme q u shfaq qysh n maj t vitit t shkuar, sht pagesa e menjhershme e qeveris pr Lulzim Bashn dhe trbimi i Sali Berishs.
  Silence is golden.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,365
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Po te rane floket me te tilla analiza banale llogoresh o Mero!

  Ky palla diskuton me nje ftohtesi a thuaj se behet fjale per ndonje shtet te humbur te Afrikes. Dhe mbas vendimit te Gjykates se Strasburgut, Ymeri ka hall se kush prishi, kush humbi dhe kush perfitoi.
  Vetem per 12 milion eurot qe do paguajne shqiptaret e thjeshte nuk flet Mero. Tek kjo pjese eshte sa menefregist aq edhe i ftohte Ymeri. Vari trajsten taksapaguesve, rendesi ka te ngrejme dhe denigrojme figurat politike sipas oreksit financiar te Ymer Bazes...

  Edhe Lazo sebashku me shume te tjere nuk bezdiset per faktin qe taksat e te ardhurave te tij do shkojne ‘rrush e kumlla’ per 12 milion euro demshperblim, por mesa duket ekzaltohet me baltosjen banale politike qe degjojme do dite.

  PS: Do e kete kalu Vettingun Gjykata e Strasburgut Lazo???
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 12-01-2018 m 20:24
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,057
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Ne nje vend normal do shtohej nje pyetje ;kush mban pergjegjsi per keto leket qe do paguhen ? Por "shyqyr Zotit" Shqiperia nuk ka pergjegjsi te tilla.Euro jane,14 milion kendjej,100 milion andej,400 milion vetem afari i Cez-it...Gjera te vogla jane qe te pakten nuk na prishin balancen pozite -opozite.

  E vetmja gje qe duhet nenvizuar eshte diferenza e vogel e shumes te Strazburgut dhe Tiranes,per kete duhet komplimentuar qeveria e Sulltanit qe te pakten kunder demshperblimit te vjerrit te myrtezarifit eshte treguar korrekte. Sa i ka kerkuar aq i ka dhene... dhe mbase kete rast Sulltani eshte treguar edhe me bujar dhe zemergjere.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,849
  Faleminderit
  1
  7 falenderime n 7 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Hahahaha vazhdon akoma forumishqiptar mish e thua me PD!! Akoma se kan kuptu qe Lulzim Basha eshte kryedeshtaku i gjith politikanve te ktij vendi dhe Edi Rames i ka ra fati i madh, i ka ra bixha qe ka kundershtar Lulin. Po si mbani shpres akoma qe Luli do fitoj noiher zgjedhjet. Ka vdek opozita me kta qe ka ne krye, edi rama do vazhdoj te fitoj gjithmon pa pik problemi, mjer populli

 7. #7
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Kjo gjobe e majme duhet te na behet mesim qe mos te shfrytezohet cdo hapsire publike per makuteri personale.
  PO erdhi Luli me salen perseri shqiperine me ndertime te tilla buze detit e kemi..
  Silence is golden.

 8. #8
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,365
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  O Lazo mesim duhet t’i behet do kryeministri qe do vij mbas ketij karagjozit qe kemi sot, qe me arrogance nuk qeveriset. Gjykata e Strasburgut po ta lexosh vendimin, nenvizon se prishja eshte bere ne kundershtim me ligjin.
  Sigurisht qe ai pallat s’duhej te ishte ndertuar, por selektiviteti Naltgjatesis per prishje nuk eshte ne konform me ligjin. Jane me dhjetra ndertesa te tilla pa leje ne gjithe Shqiperine te cilat jane ndertuar pa leje. Ta fillonte me ato Rama, aq me teper qe ishin me zero kosto. Por jo, ata i kemi mbeshtetes te rilindjes ndaj merremi me kundershtaret politik. Te njejten marrezi desh beri edhe Berisha para 7 vitesh kur donte te prishte pallatin e Linda Rames, por mesa duket do e kete kuptu qe eshte budallik.
  Pastaj nqs do kishte ndonje ligj nderkombtar per masaker ndaj urbanistikes, Edi Rama do ishte denuar nga Gjykata e Hages per krime lufte ndaj shkaterrimit qe i beri Tiranes!
  Megjithate per te qendruar tek thelbi i eshtjes, eshte e njejta arrogance qe shume shpejt do na kushtoj edhe disa miliarda euro demshperblim ne arbitrazh, per vendimet selektive qe ka marre Rama ndaj Agon Channel, etj etj. Jane te gjitha kusure o Lazo qe po na i le trashegimi Naltgjatesia per disa dekada rrjeshte!
  PS: Rrofte rilindja
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,057
  Faleminderit
  431
  517 falenderime n 435 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Per kete Lul Bashen nganjeher te vjen edhe keq se eshte dhe i pafat,si ecen fare ne marveshje. Asgje nuk i del si e parashikon.

  Edhe kur i duket sikur i ka fituar me djerse,me perpjekje te medha ato 11 milion qe i jep Rama tak i del Strazburgu edhe i jep me teper.

 10. #10
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,133
  Faleminderit
  147
  104 falenderime n 92 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  ...

  Emri: ebd367d4613783bc09bb8bb4a4669f84776b8c93.jpg

Shikime: 101

Madhsia: 93.3 KB
  Silence is golden.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  nuk i thon mero bazi .. i thone mero gelbazi.

 12. #12
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,365
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Manipulimi pervers me pallatin e Bashs

  Nj fushat manipuluese e paskrupullt po vazhdon prej disa ditsh, q kur qeveria shqiptare sht dnuar nga Gjykata e Strasburgut t paguaj dika m shum se 13 milion euro. Nga njerzit pran Rams dhe nga mediat mbshtetse t tij po krijohet nj tymnaj sikur kryeministri i ka ln vet t’I rshkasin kto miliona, sepse ato do t prfitoheshin drejtprdrejt nga familjart e Lulzim Bashs dhe nga vet kreu i opozits.

  N kt kuadr jan shpeshtuar spekullimet, sikur mbrojtsit e qeveris shqiptare qenkshin treguar “t but” gjat procesit pr prishjen e pallatit t Vlors n Gjykatn e t drejtave t njeriut n Strazburg, sikur ata jan prpjekur t’i kriojojn mundsi pals tjetr, sikur e gjitha kjo sht pjes e nj marveshjeje ekonomike ku Lulzim Bashaa ka shitur parimet e opozitarizmit n Shqipri, pr t shikuar interesat e veta financiare.

  Kjo paranoj ka shkuar edhe m tej duke manipuluar se Rama i dha familjarve t Bashs vetm dika m pak sesa shuma e Strasburgut ( e pavrtet sespse shteti nxorri pr dmshprblim jo me shum sesa 3.4 milione euro) dhe se ky “deal” u arrit n ditt e marrveshjes pr t dal nga adra.

  E vrteta sht krejt tjetr.

  Dhe nxjerrja e saj n drit nuk ka t bj aspak me kreun e opozits. Me mnyrn si u soll kur ishte nj antar i qeveris Berisha, duke lobuar q ai pallat t ngrihej aty ku nj mendje normale as nuk mund ta imagjinonte, dhe m pas me mnyrn se si tradhtoi kauzn e opozits, pr t br marrveshje me Ramn, Lulzim Basha mund t akuzohet pr gjithka. Ai mund t rrezultoj si i dyshuar, ose si indiferent ndaj interest publik, pr shum nga aktet dhe veprimet e tij.

  Por ktu shtja nuk sht as tek profili psikologjik i Bashs, as tek leximi i ndrgjegjes s tij dhe as tek interesat monetare t familjes s vet.

  Ftesa pr t’u marr me to, n kt rast sht nj kurth pervers pr t harruar Edi Ramn dhe ndshikimin e qeverisjes s tij haxhiqamileske nga Gjykata e t drejtave t njeriut n Strasburg.

  Sepse ajo q ka zbardhur Strasburgu sht shum m flagrante sesa shprdorimi i 13 milion eurove t qytetarve shqiptar. Mjafton t lexosh vendimin e ksaj gjykate pr t kuptuar dushin e ftoht q ai i jep metodave banditeske t qeverisjes s Edi Rams. Aty dnohen ashpr rrethimet policeske t pronave private t qytetarve. Aty fshikullohet arroganca e shtetit, pr t mos prfillur vendimet pezulluese t gjykatave n favor t qytetarve. Aty demaskohen mnyrat e shpronsimit q prdor qeveria dhe q jan shndrruar n nj standart jo ligjor n t gjith Shqiprin. Aty argumentohet qllimi i keq dhe mashtrimi qeveritar q pretendoi fillimisht se pallati ishte i paligjshm e pastaj tha se ai do t hidhej n er pr t’i ln vendin ndrtimit t lungomares. Aty vrtetohet se dinamitimi nuk u b pr interes publik, pasi planet dhe projektet pr fillimin veprs s re akoma nuk ishin nisur.

  N nj plan m t gjr, Strasburgu sht shprehur edhe pr nprkmbjen q u bhet qytetarve shqiptar (t cilve shteti fillimisht u rmben pronn, pastaj u thot “hajd se folim” pr dmshprblimin) edhe pr kapjen nga qeveria t gjykats s lart e cila pezullon vendimet pr dmshprblim q u takojn banorve, qofshin kta edhe familjar t Lulzim Bashs.

  Pra, vendimi q ka ardhur nga gjykata e Strasburgut (ai duhet t zbardhet, t prkthehet dhe t lexohet me lup) sht shum m i rnd se ato 13 milion euro q ne duhet t paguajm. N thelbin e vent, ai vizaton tabllon e nj shteti bandit, q drejtohet nga nj lider arbitrar q ka vendosur vullnetin e vet mbi ligjin.

  Dhe n kt kuptim dmet e ardhsme pritet t jen m t mdha. Shum shpejt, parat q do t shkojn n xhepat e familjarve t Bashs, do na duken si grimca n raport me ato q pretendon ish bosi i Agon Channel, Francesko Bechetti, bizneset e t cilit u shkatrruan dhe u mbylln me thirrjet politike t Edi Rams. Sot shteti shqiptar po luan n gjykatat ndrkombtare mbijetesn e tij n disa procese q mund t’i kushtojn atij rreth 2 miliard euro. Pra shkurt dhe shqip falimentimin e vendit.

  Dhe pr t shmangur kt problem akut, shpesh her t krijuar nga voluntarizmi, arbitrariteti dhe budallallku grandoman i liderve, lakejt provincial t kryeministrit mundohen t’i hedhin hi syve publikut, duke dashur t mbivendosin thashethemet dhe intrigat lokale, mbi problemet reale.

  Kjo po ndodh edhe me procesin e pallatit t Bashs, i cili po shitet si konsekuenc e nj pakti politik, ndrkoh q sht nj krim banditesk i Edi Rams. /Lapsi.al.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 13. #13
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,365
  Faleminderit
  26
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Faktet/ Si gnjeu Rama pr vendimin e Strasburgut mbi pallatin e Vlors

  “Do ta bja 1000 her po t kthehesha 1000 her”. Kshtu u shpreh kryeministri Edi Rama i pyetur n studion e Ilva Tares pr gjobn 13 milion euro q i vendosi qeveris shqiptare Gjykata e t drejtave t Njeriut n Strazburg lidhur me shembjen e kompleksit “Jon” n Vlor.

  “Kemi br nj shpronsim t ligjshm dhe ankuesit nuk kan kontestuar shpronsimin, por shifrn. Gjykata nuk ka konstatuar paligjshmri t veprimit, thjesht ka marr nj ankim me pretendimin se shuma e dhn nga qeveria sht shum e ult dhe duhet nj shum m e lart. Kjo sht ajo q ka br gjykata” – tha Rama.

  Por kjo nuk sht e vrtet.

  Vendimi Gjykats s Strazburgut sht publikuar n portalin e saj ku thuhet qart se shembja e ktij objekti u b n shkelje t t drejtave t njeriut. Gjykata vren se prve kompensimit t padrejt ka edhe nj sr shkeljesh t tjera t bra nga qeveria.
  N vendimin e saj gjykata ka argumentuar se shkatrrimi i prons s banorve sht br pa pasur bazn ligjore dhe n kundrshtim me ligjin n nj shoqri demokratike. Gjykata thot nuk jan respektuar t drejtat themelore t granatuara n Konventn Europiane t t Drejtave t Njeriut.

  Strasburgu shkruan se banort edhe pse kan fituar t drejtn e kompensimit n vlern 11.6 milion euro n gjykatn administrative, ata ende nuk kan marr dmshprblimin. Nj tjetr pik e vendimit sht rrethimi i paligjshm i prons s tyre nga policia dhe pengimi i banorve pr t hyr n banesa. Gjykata thot se banort duhet t dmshprblehen edhe pr shqetsimin e krijuar. /lapsi.al/
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 14. #14
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,749
  Faleminderit
  190
  261 falenderime n 202 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Dhe perdhunimi vazhdon....

  O Zot jepi hakun!!
  Aty ku u dhemb ma shum!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,089
  Faleminderit
  65
  782 falenderime n 640 postime

  Pr: Strasburgu dnon Shqiprin: T paguaj 14 mln euro pr pallatin e Vlors

  Eh c'vete ne ate vend. Nje budalla u be kryeminister dhe kujton se eshte vete ligji jo ne Shqiperi, po ne mbare boten. Nje shkelje e ligjit e Budallait Kryeminister do t'iu kushtoje xhepave te shqiptareve miliona euro. Se budallai parate e shtetit nuk i ka te tijat, nga xhepat e rrogat tuaja i mbledh o njerez.

  Pyetja qe me lodh mua eshte: Halli i Shqiperise eshte vetem nje budalla i bere Kryeminister apo nje popull budalla qe ka zgjedhur kete kryeminister?

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •