Emri:  coutinho-barcelona-transfer.jpg

Shikime: 979

Madhsia:  31.4 KB

Liverpool sht dorzuar para superoferts s spanjollve t Barcelons, duke pranuar 160 milion euro n kmbim t brazilianit Philippe Coutinho.

Philippe Coutinho do t jet kshtu transferimi m i shtrenjt n historin e futbollit anglez dhe blerja e dyt m e shtrenjt n historin e futbollit. Por 25-vjecari ka thyer edhe rekordin e Barcelons, q mbahej pr blerjen e sulmuesit francez Ousmane Dembele, pr t cilin u paguan 105 milion euro.
Coutinho pritet q t hnn t bj edhe prezantimin zyrtar tek katalanasit e Barcelons, ku nuk do t jen edhe t pakt tifozt q do ta presin.
Arkat e tejmbushura t Barcelons pas shitjes s bujshme n ver t Neymar, q vijon t mbaj vendin e par pr transferimin m t shtrenjt, nuk e ka pasur aspak t vshtir q thyej barrierat e vendosura nga t kuqt e Liverpool.