Kjo faqe diskuton se si prdoren cookies nga kjo faqe. Nse vazhdoni t prdorni kt faqe, ju pranoni prdorimin e cookies.
Cilat Cookies jan
Cookies jan skedar t vegjl t ruajtura n kompjuterin tuaj nga shfletuesi juaj i internetit (t tilla si Internet Google chrome ose Mozilla firefox) me krkes t nj faqeje q po shihni. Kjo lejon q faqja q po shihni t mbani mend gjrat rreth jush, si p.sh. preferencat dhe historia juaj ose pr t'ju mbajtur t futur.
Cookies mund t ruhen n kompjuterin tuaj pr nj koh t shkurtr (si vetm kur shfletuesi juaj sht i hapur) ose pr nj periudh t zgjatur kohe, madje edhe vite. Cookies nuk jan t vendosura nga kjo faqe nuk do t jen t qasshme pr ne.
Prdorimi i Cookie-t
Kjo faqe prdor cookies pr gjra t shumta, duke prfshir:
Regjistrimi dhe mirmbajtja e preferencave tuaja. Kjo prfshin sigurimin q ju mund t qndroni t regjistruar dhe ta mbani vendin n gjuhn ose pamjen q keni krkuar.
Analytics. Kjo na lejon t prcaktojm se si njerzit po e prdorin sitin dhe ta prmirsojn at.
Biskota reklamuese (ndoshta pal t treta). Nse kjo faqe shfaq reklamat, cookies mund t vendosen nga reklamuesit pr t prcaktuar se kush e ka par nj reklam ose gjra t ngjashme. Kto biskota mund t vendosen nga palt e treta, me 'rast kjo faqe nuk ka aftsi pr t lexuar ose shkruar kto cookie.
Biskota t tjera t palve t treta pr gjra t tilla si ndarja n Facebook ose Twitter. Kto biskota n prgjithsi do t vendosen nga pala e tret n mnyr t pavarur, kshtu q kjo faqe nuk do t ket aftsi pr t'iu qasur atyre.
Heqja / aktivizimi i cookies
Menaxhimi i cookies tuaj dhe preferencat cookie duhet t bhet nga opsionet / preferencat e shfletuesit tuaj. Ktu sht nj list udhzuesish se si ta bni kt pr softuerin e shfletuesit popullor:

Internet Explorer
Shtesa
Google chrome
Safari
Opera