Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Majlinda Kelemendi shet medaljen e artë për t'u blerë ilaçe fëmijëve të sëmurë me kancer

    Emri:  auto_auto_majlinda15021382321502436768.jpg

Shikime: 264

Madhësia:  24.7 KB

    Fituesja e medaljes olimpike Majlinda Kelmendi, ambasadore e fondacionit Care for Kosovo Kids, organizatë që ndihmon fëmijët me kancer në Kosovë ka dhuruar paratë e fituara nga shitja e medaljes së artë për ata fëmijë në nevojë.
    Kelmendi ka shkruar këtë mesazh duke i ftuar të gjithë që t’i bashkohen nismës së komunitetit të BERZH:
    “Unë kam dëshirë që secili fëmijë të ketë shansin e vet në jetë. Për këtë kam dhuruar numrin tim me të cilin kam fituar Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike në Rio në Brazil. Shitja e atij numri ka sjellur të ardhura për ilacet e fëmijëve kosovarë të prekur nga kanceri. Kjo më bënë krenare.

    Ftoj që të më merrni shembull dhe të dhuroni për Care for Kosova Kids, që të gjithë të kenë shans në jetë. Shuma që dhuroni ju do të dyfishohet nga Banka Evropiane për Zhvillim dhe Rindërtim. Fëmijet kosovarë do të sherohen me ndihmën tuaj".

    © SYRI.net

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Neteorm për postimin:

    SERAFIM DILO (03-01-2018)

  3. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Majlinda Kelemendi shet medaljen e artë për t'u blerë ilaçe fëmijëve të sëmurë me kancer

    Nje gjest prej nje sportisti te vertete dhe shume human !

    Krenare per keta njerez qe tregojne vlerat e kombit nepermjet sporteve te ndryshem dhe vlerat qe kane.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •