Emri:  Screen-Shot-2017-12-27-at-10.01.45-750x443.jpg

Shikime: 1113

Madhsia:  38.8 KB

Pas fitores s Barcelons ndaj Real Madridit, t shtunn me nj rezultat 3:0 n Santiago Bernabu, n t ciln Andrs Iniesta ishte nj nga figurat kryesore, portali i lajmeve Marca publikoi nj intervist n t ciln spanjolli njoftonte trheqjen e tij nga kampionati. Gjithka tregon se po! Kjo ndeshje kaq e rndsishme mund t jet fundi i nj trajektoreje t gjat, n t ciln kam jetuar shum gjra. Le t shohim do t ndodh, por pr momentin mosha dhe situata t gjitha tregojn q kshtu do t ndodh, u prgjigj mesfushori para nj intervste mbi trheqjen e tij t mundshme pas Kups s Bots.

Iniesta ka fituar dashurin e Spanjs pr futbollin q tregoi me skuadrn kombtare gjat Botrorit n Afrikn e Jugut n 2010, n t cilin ishte autori i golit ndaj Hollands n finale q i dha titullin ekipit t tij pr her t par n histori. Prsa i prket vendit bosh q do t ler 33 vjeari sinjalizoi zvendsuesin e tij t mundshm. Shoh Isco-n si nj futbollist t rndsishm i s tashmes dhe i s ardhmes. Nuk m kan plqyer kurr fjalt pasardhs ose stafet. Gjithsecili sht i ndryshm dhe ka karakteristikat e veta dhe jam i sigurt se Isco do t jet nj futbollist i mir. Megjitht kjo nuk do t thot fundi i karriers si futbollist profesionist, t paktn afatshkurtr.
E ardhmja e tij mund t mos jet Barcelona. Tani ka ardhur momenti, ku do vit kam pak koh pr veten time, pr t vendosur pr ka dua pr t ardhmen, t jem i ndershm me veten dhe me klubin q m ka dhn gjithka. Barcelona ma ka dhn kt mundsi (kontrat jete) dhe i jam shum mirnjohs. Shpresoj q vendimi q do t marr t jet m korrekti. Iniesta nuk konfirmoi se plani i tij pr t ardhmen t jet trajner edhe pse e njohu si mundsi. Theksoi se jeta e tij sht e lidhur me sportin. Do t jem shum afr fushs s futbollit!