Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 1 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,144
  Faleminderit
  81
  794 falenderime n 648 postime

  Dokumentar francez me pamje t rralla pr Mbretin Zog dhe Mbretreshn Geraldina

  Dokumentar francez me pamje t rralla, t pa publikuara, pr Ahmet Zogun dhe Geraldinn

  Emri: fdftgfghhhh.jpg

Shikime: 328

Madhsia: 26.6 KB

  Emri: 060178-000-A_2229554.jpg

Shikime: 259

Madhsia: 40.9 KB

  VIDEO: https://www.dailymotion.com/video/x6cj9gz

  Mbrmjen e s marts televizioni francez ARTE transmetoi dokumentarin e Frederic Miterrand i titulluar “Trndafili i Tirans” kushtuar fatit t mbretreshs s shqiptarve, Geraldina ed’Apponyi. Aty jepen me detaje si nj kontesh e varfr nga Hungaria, u b mbretresh e Shqipris n vitin 1938, me martesn e saj me Zogu I.

  N at koh ajo u konsiderua si nj prej fisnikeve m t bukura n Evrop dhe u komentua n shum qarqe me nofkn “Trndafili i Tirans. M posht dokumentari i ARTE, ku jan video dhe foto t papublikuara.

  Pamje t rralla t Mbretereshs, t Ahmet Zogut dhe t Shqipris.

  Lidhja tek Televizioni Francez: https://www.arte.tv/fr/videos/060178...ose-de-tirana/

  Emri: la-rose-de-tirana.jpg

Shikime: 267

Madhsia: 25.0 KB

  Emri: Mbreteresha_Geraldina_Trendafili_i_Tiranes.jpg

Shikime: 243

Madhsia: 34.7 KB

  Emri: 668312952_780x439.jpg

Shikime: 253

Madhsia: 37.3 KB

  Emri: la-reine-de-tirana-frederic-mitterrand-raconte-lalbanie-01.jpg

Shikime: 246

Madhsia: 38.6 KB

  Koha Jone
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 03-01-2018 m 12:43

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •