Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke shfaqur rezultatin 261 deri 276 prej 276
 1. #261
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Kur kenga eshte e bukur edhe nese zgjidhet e para e nje gare disamujoreshe, ajo serisht nuk e humbet sharmin & korr sukses !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-05-2018 mė 10:28

 2. #262
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Ēeli Nata e Dyte gjysem finale dhe serisht e kryesoi ate .
  1. Norvegjia
  2. Suedia
  3. Moldavia

 3. #263
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Eurovisjoni ehste politike interesash te lobeve te fuqishme dhe e ka treguar qe eshte e bazuar duke ja dhene nje cop plere e favorizuar hack e ppa telentuar dhe punonte me autotune

  https://en.wikipedia.org/wiki/Auto-Tune
  dhe me nje text super idjot


  , qe isrealite dhe bente feminizm[ kta te fundit qe kane qene politika agresive ne amerike dhe evrope

  https://forward.com/articles/2305/wh...ish-feminists/
  https://www.myjewishlearning.com/art...inist-leaders/

  ] dhe double standart, me ate nuk jam moderne per cifutet e vet.

  Ironia e vertete ehste qe ne isreal eksistrojn e kunderta qe eshte ne evrope dhe propaganmdaojne cifutete ne evrope dhe amerike dhe askush nuk e hap giojen
  https://www.theguardian.com/commenti...omen-democracy  Pra ehste ajo thenja bej sic them une mos bej sic bej une.

  Me perpara qe nje cifut tjeter conchicta qe bente politikat e cifutve te homosexualismit.  https://worldpolicy.org/2014/05/19/e...-center-stage/

  http://www.euronews.com/2018/05/10/h...-at-eurovision
  Gjithmone eurovisjoni eshte njeohur per politika pro lobeve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 28-05-2018 mė 11:08

 4. #264
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali


 5. #265
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Ishte dhe s'ishte surprize, sepse u lakua pa fund pergjate disa muajve. Shijet e publikut s'i ndryshon dot.

  Juria

  1. Austri
  2. Suedi
  3. Izraeli
  4. Gjermania
  5. Qipro


  Publiku

  1. Izraeli
  2. Qipro
  3. Italia
  4. Republika Ēeke
  5. Danimarka
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-05-2018 mė 10:55

 6. #266
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Publiku evropjan nuk ndjek politika te kunderta nga te evropes mos harroni, dhe prandaj shume artikuj thoine qe eshte e politizua ne extrem, tjeter gje nuk do te thote qe te gjithe votojne.


  Pastaj Isreali nuke shte pjese e evropes gjeografikiisht por Middle East bernda apo Western Asia dhe jo midis kontinenteve, dhe as nuk eshte midis por futet per shkak te politikave, dhe rusia perjashtohet fare, megjithse eshte pjese e euro asise gjeografikikisht dhe klasifikohet dhe ne evrope per arsy se eshte mdisi kontinenteve si shemmbulli i turqise dhe rusia ndodhet midis dy kontinenteve.
  Eurovisjoni eshte puro politike ne cdo drejtim.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 28-05-2018 mė 11:11

 7. #267
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Do ishte super nese Kupa, edhe sivjet, te kishte shkuar per here te pare tek nje shtet garues qe s'ka prekur ende fitoren, kandidate te tille kishte disa - Qipro e para qe I shkoi aq prane fitores, Bullgaria, Hungaria mund te kish perseritur suksesin e Finlandes 2006 .....


  Gjithsesi Gara vazhdon ...... e pse jo nje I tille vitin qe vjen !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-05-2018 mė 11:41

 8. #268
  i/e regjistruar Maska e HFTengineer
  Anėtarėsuar
  24-04-2016
  Postime
  469

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Arsya qe kte festival shumica se merre serjozisht eshte se talentet e verta nuk fitojn qe me te verete kane ze dhe text qe shifen hasptas, dhe kenget jane politike medicore pop dhe vlersimi ehste i tille.
  Kam nja dhjet vjet qe i kam ven vizen.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HFTengineer : 28-05-2018 mė 11:20

 9. #269
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Fituesit e ketij Mijevjeēari


 10. #270
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  A ka vėrtet rėndėsi kush e fiton Ēmimin e Parė ?

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-05-2018 mė 09:55

 11. #271
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali


 12. #272
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Disa kenge thjesht ngelen ne kohe ....

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-06-2018 mė 10:16

 13. #273
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  ........ pa kohe

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-06-2018 mė 10:16

 14. #274
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Nga Argjentina


 15. #275
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali

  Vleresimi: 0 dhe 12 Pike ..........aty ku 2 Jurite - Profesioniste & Publiku, here ndahen e here bashkohen .......

  0 Pikeve s'ju shpeton asnje prej garuesve. Edhe fituesit e gares I kane disa 0 pike.

  Ekuilibrimi I votimit me 50% te votave Profestionistet dhe 50% te votave Publiku ju jep shanse te gjitheve qe te ēmohen nga njera prej jurive ose te dyja njeherazi.

  Juria Profesioniste Italiane - 0 Pike

  Publiku Italian - 12 Pike (Fituesi)


  Gjithsesi, Kryetarja e Jurise Italiane - Kengetare , e rendit "Mall " e Eugentin te 6-tin nder 26 finalistet.


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2018
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-06-2018 mė 11:28

 16. #276
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,221

  Pėr: Eurovision Song Contest 2018 - Portugali  Juria Profesioniste Italiane : 12 Pike (Fituesi)

  Publiku Italian : 0 Pike


  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurovi...g_Contest_2018
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-06-2018 mė 11:29

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •