Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,110

  "Perplasia telefonike e Presidentit me Kryetarin e Parlamentit"

  -Alo,alo.
  -Urdhero. Ku je more Ilir ? Ku je more kryemafioz ?
  -Ha ha ha. Kryemafioz je ti. Ti je kryetari i parlamentit mafioz.
  -Une ! ēne ? Une e kam bashkshorten duke bere gjellén.Po ben vetingun me petét e byrekut,te grisurat thote qe i heq.Ti e ke qe te akuzon shtetin si mafioz.
  -Ha ha ha. I thashe por nuk degjon. I thashe,kur te thuash shteti mafioz,thuaj shteti mafioz pérveē presidentit. Po siē duhet eshte fraze e gjate nuk e mban dot te gjithe permensh.
  Po mir o Gramoz,si doli sot organizimi i protestes ?
  -Lére,lére aman me qafsh,se as dy fshatare nuk arrine te mbledhin dot. Po hé i thashe Saliut,as dy fshatare nuk mblidhni dot a derzi ! "Jane bere te padisiplinuar" mu pergjigj. Po nga ty ēkemi ?
  -Aman, se kam dy dite qe po i telefonoj te gjithe fshatareve. Nuk lash fshatar pa lajmeruar. Imagjino,presidenti qe duhet te mbaje mend edhe emerat e fshatareve.
  - Na shkoj jeta o Ilir duke mbledhur fshataret neper mitingje. Na prishi pune kjo demokracia me heqjen e koperativave. Ndihet mungesa e brigadierve.
  Andej nga keto shoqerite civile ēbehet ?
  -Andej jane mire. Me mire se kaq nuk kishin mundesi o Gramoz.
  -Mire u sollen. E zgjodhen anetarin kur duhej.E zgjodhen dhe ja futén dhe Sorosit. Te futi prap leke ne reformen per drejtesi pa ja mbajti.
  -Ha ha ha. Na i futi leket qe te na bllokonte reformen ne drejtesi. Na la pa veting maskarai. Duhet ti mesojme tani edhe Sorosit si behet byreku me veting.
  -U pa kjo puna e jone o Ilir. Na shkoj jeta duke mesuar miletin. Me Kinezin ē'behet ?
  -Ja dhe pak e kemi dhe kete Kinezin o Gramoz. Pastaj, edhe ketij do ti mesojme se si gjuhen peshqit e medhenj. Do te dergojme andej nga Antartida te peshkoje sardele qe te ushqeje pinguinet.
  -Ha ha ha. Do ta dergojme me veting apo pa veting ? Me Lulin fole ?
  -Me cilin Lul ? Se ketu nuk po merret vesh kush eshte Luli,Luja dhe Lulja. Keta fshataret po na lulézojne te gjithe vendin.
  -Me Lulin o Ilir,me ate te Republikes se Re. Jo me ate te Republikes te Re Kineze, me ate te Republikes te Re shqiptare qe futem edhe ne ēader.
  - A,me rojen e SHqupit thuaj. Po fola. Fola,eshte fjale e madhe,se e pyeta; ēkemi me Vetingun ? Si eshte Vetingu me shendet ? Mu pergjigj ; Ketu nuk ka kryetar partie me emrin Veting.
  -Mire ta beri. Duhej ti thoshje shoku Veting, jo Veting sikur te ishte fshatar i thjeshte.Ik tani,se do zgjedhim kryeprokuroren e perkoshme. Do ta emerojme ne detyre qe te na beje byrekun.
  -Bravo Gramoz. Amanet Vetingun. Mos harro ti japesh Lulézimes te perkoshme ti japesh miellin se okllaine e kemi vete.
  -Ika. Mi be te fala Qinezit.Thuaj qe Vetingu po rritet eshte bere per marshalla. Eshte bere aq i bukur sa kur i kalon afer nuk e njef.Si qefull eshte bere...
  -Ika,mirupafshim. Te na e rroje Vetingu,e paēim sa malet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga SERAFIM DILO : 18-12-2017 mė 10:16

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  Neteorm (18-12-2017)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •