Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Emri: rama-koxhias-401x267.jpg

Shikime: 907

Madhsia: 20.6 KB

  Shqiptart jan t aft n luft por jo n paqe-t gjitha luftat lirimtare , n paqe i shndrojn n disfata....Dalngadal atdheu i shqiptarve ngushtohet, fal prfaqsuesve q i zgjodhi vet populli yn:
  N veri Mitrovica u nda n 2 pjes
  N perndim Mali i Zi ua grabit disa mija hektar tok q sht mbrojt me gjak n Histori
  N Jug krijohet histori e re "Greke" me legalizim t varezave "greke" q u krijua me eshtra t fmijve, grave, dhe t moshuarve Shqiptar.
  Kta jan politikant "Shqiptar" q bjn mos pr integrimet Euro Atlantike....Ju "lumt dora, e mndja e ndritur, qeveritar" Fajin mos e krko te ttjert , shikoni veten n pasqyr.Tradhtin nuk e solla un, at e gjeta n mesin tuaj.....(v.ime)
  -----------------------------------------------------------------------
  Qeveria shqiptare ka vendosur t rregulloj marrdhniet me Greqin, duke zbatuar nj nga krkesat e hershme t saj: t varros ushtarak grek t rn n Shqipri gjat lufts greko-italiane t viteve 1940-1941.

  Vendimi sht firmosur pa zhurm e buj nga Kryeministri Edi Rama m 13 dhjetor 2017; me zbatimin e tij jan ngarkuar prefektt. Ekseprt nga Greqaia do t punojn bashk ekspertt shqiptar pr zhvarrosimin dhe identifikimin e kufomave. Po ashtu, m 28 nntor, grekt e rn do t prkujtohen me ceremoni.

  Vendimi si m posht:

  N mbshtetje t nenit 100 t Kushtetuts dhe t neneve 4 e 5, t marrveshjes s bashkpunimit, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe qeveris s Republiks s Greqis, pr krkimin, zhvarrimin, identifikimin dhe varrimin e ushtarakve grek, t rn n Shqipri gjat lufts greko-italiane t viteve 1940-1941, dhe pr ndrtimin e vendprehjes pr ta, brenda territorit t Republiks s Shqipris, ratifikuar me ligjin nr.10256, dat 25.3.2010, me propozimin e ministrit t Mbrojtjes, Kshilli i Ministrave

  V E N D O S I:

  1. Ministria e Mbrojtjes dhe Ministria e Infrastrukturs dhe Energjis t ndjekin procesin e shpronsimit t trojeve pr ndrtimin e vendprehjeve t ushtarakve grek, t rn gjat lufts greko-italiane t viteve 1940-1941, t prcaktuar sipas marrveshjes s bashkpunimit, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe qeveris s Republiks s Greqis, pr krkimin, zhvarrimin, identifikimin dhe varrimin e ushtarakve grek, t rn n Shqipri gjat lufts greko-italiane t viteve 1940-1941, dhe pr ndrtimin e vendprehjes pr ta brenda territorit t Republiks Shqipris, ratifikuar me ligjin nr.10256, dat 25.3.2010, n baz t ligjit nr.8561, dat 22.12.1999, “Pr shpronsimet dhe marrjen n prdorim t prkohshm t pasuris, pron private, pr interes publik”, t ndryshuar.

  2. Ministria e Mbrojtjes, n bashkrendim me Ministrin e Brendshme, t ndrmarr t gjitha procedurat ligjore pr marrjen n administrim t trojeve pr ndrtimin e vendprehjeve, sipas ligjit nr.8743, dat 22.2.2001, “Pr pronat e paluajtshme t shtetit”.

  3. Ministria e Brendshme, n bashkpunim me bashkit t cilat do t jen pjes e procesit t krkimit, identifikimit, zhvarrimit dhe varrimit t eshtrave, t siguroj t gjitha lejet pr procesin, t prgatit t gjith dokumentacionin shoqrues, si dhe t marr t gjitha masat pr t br t mundur fillimin dhe vazhdimin e procesit n zbatim t marrveshjes.

  4. Prefekti i qarkut ku do t zhvillohen punimet e krkimit, identifikimit, zhvarrimit dhe varrimit t eshtrave, n bashkpunim me bashkit prkatse, t ofroj t gjith infrastrukturn e nevojshme pr zbatimin e procesit t krkimit, identifikimit, zhvarrim-varrimit n territoret e tyre.

  5. Me urdhr t Kryeministrit, n zbatim t neneve 2, pika 5, dhe 4, shkronja “a”, t marrveshjes, t prcaktohen ekspertt e pals shqiptare n Komitetin e Prbashkt t Ekspertve Shqiptar dhe Grek pr krkimin, zhvarrimin, identifikimin dhe varrimin e eshtrave, si dhe ekspertt n terren t pals shqiptare.

  6. Ministrit dhe institucionet e tjera shtetrore, t prfaqsuara me ekspert n Komitetin e Prbashkt n terren t prballojn shpenzimet pr realizimin e detyrave nga kto ekspert, sipas legjislacionit n fuqi.

  7. Ministria e Mbrojtjes, n zbatim t piks 8, t nenit 1, t marrveshjes, t organizoj, n bashkpunim me paln greke, ceremonit zyrtare n prkujtim t t rnve n luft, do vit, n datn 28 tetor.

  8. Ministria e Financave dhe Ekonomis t marr masat e nevojshme pr zbatimin e t gjitha procedurave t zhdoganimit dhe t prjashtimit nga detyrimet doganore sipas ligjit nr.10256, dat 25.3.2010.

  9. Vendimi nr.496, dat 29.6.2011, i Kshillit t Ministrave, “Pr zbatimin e marrveshjes s bashkpunimit, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe qeveris s Republiks s Greqis, pr krkimin, zhvarrimin, identifikimin dhe varrimin e ushtarakve grek, t rn n Shqipri gjat lufts greko-italiane t viteve 1940-1941, dhe pr ndrtimin e vendprehjes pr ta, brenda territorit t Republiks s Shqipris, ratifikuar me ligjin nr.10256, dat 25.3.2010”, shfuqizohet.

  10. Ngarkohen Ministria e Mbrojtjes, Ministria e Infrastrukturs dhe Energjis, Ministria e Brendshme, Ministria e Financave dhe Ekonomis dhe prefektt e qarqeve ku do t zhvillohen punimet pr zbatimin e ktij vendimi.

  Ky vendim hyn n fuqi pas botimit n “Fletoren zyrtare”.

  http://lajmifundit.al/2017/12/vendim...htareve-greke/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 17-12-2017 m 07:44

 2. #2

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  E shiti sumen dhe shoku Rama aaa !

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  E shiti sumen dhe shoku Rama aaa !
  Aaaaa po, e shiti pr 13 monedha.....

 4. #4
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  po te tjeret e shiten, me varrezat angleze, italiane, gjermane, etj..., vetem me greket e paska shit, popull inferior, keni frike nga nje varreze,..
  Eshte nje hap qyteterues (me ne fund), dhe humanizem bazuar ne te gjitha traktatet dhe marreveshjet nderkombetare,...,
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 17-12-2017 m 16:28
  Duaje te afermin tend si veten

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  po te tjeret e shiten, me varrezat angleze, italiane, gjermane, etj..., vetem me greket e paska shit, popull inferior, keni frike nga nje varreze,..
  Eshte nje hap qyteterues (me ne fund), dhe humanizem bazuar ne te gjitha traktatet dhe marreveshjet nderkombetare,...,
  ahaaa kemi frik ashtu mendon?!
  E po , po ai grek pas 10 apo 50 viteve do pohon ktu kemi luftuar na dhe kjo na takon.....ktu i kemi eshtrat e ushtarve tan...n hyrje t parlamentit Grek sht nj murr prej gurri dhe aty jan gdhend emrat e qyetetve t Shqipris s Jugut-ky sht tentim pr agresion n t ardhmen....
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 17-12-2017 m 16:36

 6. #6
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga Rrjeti Lexo Postimin
  ahaaa kemi frik ashtu mendon?!
  E po , po ai grek pas 10 apo 50 viteve do pohon ktu kemi luftuar na dhe kjo na takon.....ktu i kemi eshtrat e ushtarve tan...n hyrje t parlamentit Grek sht nj murr prej gurri dhe aty jan gdhend emrat e qyetetve t Shqipris s Jugut-ky sht tentim pr agresion n t ardhmen....
  E ke seriozisht qe beson te tilla perralla, per ndryshime kufijsh, etj., pas 50 viteve...., deri atehere s`do kete fare kufij, sindroma te rrezikshme keto, jane fiksime qe nga koha e luftes se ftohte, "jane gdhendur emrat e jugut", i njejti sindrom i mbetur nga historia respekt tradite,......., kjo lloj urrejtje raciste nuk i sherben kurkujt.., duhet te jete ne traditen geke qe ushtari varroset atje ku bie,..., furtune ne gote eshte asgje me shume,...
  Duaje te afermin tend si veten

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Greqia u armatos deri n dhmb nga Fracezt prej aeropalanave deri n tankse edhepse barkun e ka t zbrazt....po jan gdhend e ajo sht vertet-sikur ta bnim na kjo pun do vente deri neKB.
  SA varre ame egzistojn n Greqi? A egziston ligji i lufts?! A nuk u orvatn q me mashtrime ta marrin nj pjes t bregdetin shqiptar? A nuk sht ky agresion?....

 8. #8

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  E bukura e kesaj komedie eshte se takimi u paraqit si nje takim ku do diskutoheshin te gjitha problemet greko-shqiptare...dhe del se qenka diskutuar dhe pranuar vetem ndertimi i varezave greke (shpresojm me PPP qe eshte Pi. i Plakes te PS)

  Nga te gjitha problemet qe mundet te diskutoheshin,asnjerit nuk i shkonte nder mend se prap mundej te diskutohej problemi i varrezave se simbas shtypit egzistojne dy varreza greke (Kelcyre dhe Bularat..ne qofte se eshte e vertete) Ishte nje problem i zgjidhur nga shoku Sali. Te pakten keshtu eshte shpeguar.

  Tani,duke njohur kapacitetet si te Saliut (qe ne jete asgje nuk ka perfunduar) si dhe te Bushatit (qe nje Zot e di se si eshte bere minister i jashtem) si edhe te shokut Rama (qe me sa duket greket ja kan propozuar varrezat ne beton,se po degjoj beton e imento pranon do gje) ose keto varreza nuk jane ndertuar ose do ndertohen varreza ne do qytet dhe fshat te jugut. Dhe si gjithmon ne ate vend do marrezi dhe pisllik behet ne menyre te fshehte.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  po te tjeret e shiten, me varrezat angleze, italiane, gjermane, etj..., vetem me greket e paska shit, popull inferior, keni frike nga nje varreze,..
  Eshte nje hap qyteterues (me ne fund), dhe humanizem bazuar ne te gjitha traktatet dhe marreveshjet nderkombetare,...,

  O File, po Humanizmin sipas teje vetem Shqiperia duhet ta tregoje?!

  Jam dakord qe te indetifikohen ushtaret e rene, se njerez jane dhe ata, dhe kane pasur familje.

  Por, a nuk i takon dhe Greqise ta pohoje Genocidim am, dhe t'ua jape tokat dhe pasurite e vjedhura?


  Problemi i Shqipetareve jane vete Shqiptaret!

 10. #10
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  O File, po Humanizmin sipas teje vetem Shqiperia duhet ta tregoje?!

  Jam dakord qe te indetifikohen ushtaret e rene, se njerez jane dhe ata, dhe kane pasur familje.

  Por, a nuk i takon dhe Greqise ta pohoje Genocidim am, dhe t'ua jape tokat dhe pasurite e vjedhura?


  Problemi i Shqipetareve jane vete Shqiptaret!
  "Genocid" per bashkepuntoret e nazisteve nuk ka patur. Pronat e ketyre nuk kthehen me ligje nderkombetare. (me perjashtim te Shqiperise, prandaj jemi ketu ku jemi)
  Duaje te afermin tend si veten

 11. #11

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  "Genocid" per bashkepuntoret e nazisteve nuk ka patur. Pronat e ketyre nuk kthehen me ligje nderkombetare. (me perjashtim te Shqiperise, prandaj jemi ketu ku jemi)
  Krimit mundet ti japesh emertimin qe do,nga genocid,"pastrim" etnik,masaker e deri tek shperngulje me dhune e force etj etj. Lejohet, edhe do lloj terminologjie justifikohet.
  Ajo qe nuk lejohet eshte injoranca,idiotsia, qe ; te vrasesh gra dhe femije dhe ti quash bashkepunetoret e nazizmit.

 12. #12
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Ajo turqia juaj cope cope do behet. 1/3 do vriten, 1/3 do konvertohen, 1/3 do shkojne tek molla e kuqe, ne nje lufte te III boterore, keshtu thone profecite tona. Krimet qe kane bere camet jane me te medha se ato te grekeve.
  Duaje te afermin tend si veten

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  "Genocid" per bashkepuntoret e nazisteve nuk ka patur. Pronat e ketyre nuk kthehen me ligje nderkombetare. (me perjashtim te Shqiperise, prandaj jemi ketu ku jemi)

  Bashkpuntore?!

  Cilet, femijet, grate apo pleqte?!

  Kush te tha ty se Ligji nderkombetar nuk i mbron viktimat e Genocidit?!

  ifutet moren shperblimin dhe pronat mbrapa per krimet e kryera kundrejt tyre, sipas ligjit nderkombetar.

  Por Shqiptaret tremben ta ojne eshtjen ne Hague, aty ku eshtja ame perket.

  Kaq injorant apo Grekofil je sa mos te pranosh faktet?!  Ukraninasit bashkupunuan me Nazistet kundrejt Ruseve, sepse nuk ishin Ruse dhe po luftonin per token e tyre (ashtu si DISA ame), ama gjykata nderkombetare nuk i denoi ata.


  O File, ik lexo te historine ashtu si i perket asaj dhe jo Grekerve, si e shkruajne ata!  eshtja ame ashtu si eshtja e Kosoves ekzistojne.
  Genocide jane bere kundrejt popullit Shqiptar, dhe ne meritojme.shperblimin e duhur ne toka dhe para.

  Por, fatkeqesisht, Politikanet tane jane vegla dhe te piset.

 14. #14
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Bashkpuntore?!

  Cilet, femijet, grate apo pleqte?!

  Kush te tha ty se Ligji nderkombetar nuk i mbron viktimat e Genocidit?!

  ifutet moren shperblimin dhe pronat mbrapa per krimet e kryera kundrejt tyre, sipas ligjit nderkombetar.

  Por Shqiptaret tremben ta ojne eshtjen ne Hague, aty ku eshtja ame perket.

  Kaq injorant apo Grekofil je sa mos te pranosh faktet?!  Ukraninasit bashkupunuan me Nazistet kundrejt Ruseve, sepse nuk ishin Ruse dhe po luftonin per token e tyre (ashtu si DISA ame), ama gjykata nderkombetare nuk i denoi ata.


  O File, ik lexo te historine ashtu si i perket asaj dhe jo Grekerve, si e shkruajne ata!  eshtja ame ashtu si eshtja e Kosoves ekzistojne.
  Genocide jane bere kundrejt popullit Shqiptar, dhe ne meritojme.shperblimin e duhur ne toka dhe para.

  Por, fatkeqesisht, Politikanet tane jane vegla dhe te piset.
  Une nuk merrem me "fakte" te 70 vjeteve me pare. Cifutet moren tokat por nuk u akuzuan per kolaboracioniste me nazistet. Camet u akuzuan dhe si fakte eshte edhe batalioni ''Cameria" qe u reshtua ne krah te nazisteve. Me kot nuk thone greket se nuk ka ceshtje came. Nuk ka sepse eshte mbyllur qe me 1944. Pronat e ketyre jane sekuestruar dhe nuk kthehen, sepse nuk ka shtet ne bot (shqiperia perjashtuar) qe kthen pronat e vrasesve e bashkepuntoreve te duces e hitlerit.
  Duaje te afermin tend si veten

 15. #15
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Greket jane si jane,kane treguar se per vendin e tyre jane patriote dhe kane dhene prova, dhe nuk shiten per pese leke e per pak fame si keta fshataret qe na drejtojne ne. Ne kemi deshtuar ne berjen e shtetit ne keto 100 e pak vjet.

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,573
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Vendimi sht firmosur pa zhurm e buj nga Kryeministri Edi Rama m 13 dhjetor 2017; me zbatimin e tij jan ngarkuar prefektt. Ekseprt nga Greqaia do t punojn bashk ekspertt shqiptar pr zhvarrosimin dhe identifikimin e kufomave. Po ashtu, m 28 nntor, grekt e rn do t prkujtohen me ceremoni.
  Se mos e lexojne kete teme ata nacionalistet socialiste te forumit, ka per t'iu prishur gjaku. Se te shkretet besonin se vetem Saliu bente gabime te tilla, "ua shiste detin grekerve" dhe "u ngrinte varreza ushtareve greke", kurse Kryeobani yne Edi Rama nuk bente gabime te tilla.

  Halli i madh te ka zene o shoku Rama.

  Po e ndjen qe po te vjen fundi e nuk gjen dot nje vrime miu ku te futesh koken. Do te fshihesh ne Greqi? Pse nuk vete tek vellai i madh ne Turqi te fshihesh kur te te vine te te hedhin hekurat e te nxjerrin llogarite bankare e pazaret ne kurriz te shqiptareve?

  Me Ameriken e prishe.
  Me BE prishur e ke patur gjithmone se te njohin se kush je.
  Me Turqine ke frike se Erdoganit i hane briret.
  Shqiptaret po te njohen se kush je ne keto 5 vjet dhe sa ua nxive jeten.

  Tani qe u ngrite varrezat ushtareve te vdekur greke, pasi per 10 vjet bere zhurme e politike me eshtrat e tyre, nuk ka ngelur gje tjeter vecse te besh aplikim edhe si Voiro-Epirot. Thuaju, jam coban i mire dhe gjyshen e mamase e kam nga Dhermiu i anesdetit.

  Kur te shkosh ne ate boten pertej varrit, shpirtrat e atyre ushtareve te vdekur do te thone: "Po me eshtrat tona c'pate? Perse nuk i le familjaret tane te na varrosin si njerez? Me eshtrat tona gjete te besh politike?!"

  Do s'do ti o shoku Rama, do vesh ne fis, do behesh coban i mire. Sot shqiptar, neser grek, pasneser turk, e ne fund dreqi me brire.

  Albo

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga ilia spiro Lexo Postimin
  Une nuk merrem me "fakte" te 70 vjeteve me pare. Cifutet moren tokat por nuk u akuzuan per kolaboracioniste me nazistet. Camet u akuzuan dhe si fakte eshte edhe batalioni ''Cameria" qe u reshtua ne krah te nazisteve. Me kot nuk thone greket se nuk ka ceshtje came. Nuk ka sepse eshte mbyllur qe me 1944. Pronat e ketyre jane sekuestruar dhe nuk kthehen, sepse nuk ka shtet ne bot (shqiperia perjashtuar) qe kthen pronat e vrasesve e bashkepuntoreve te duces e hitlerit.

  Kush i shkruajti faktet?!

  Per fare bashkpuntoresh flet o zoteri?!

  Femijet, grate app pleqte?!


  E si ua merrke tokat dhe pasurite atyre qe "bashpunokan" ?!

  amet nuk ua moren tokat te ashtuquajtureve Greke sipas "bashkpunimit" , ato toka i perkisnin ameve para pushtimit Italino-Nazist.

  Perdore llogjiken , te ben mire per shendetin e mendjes.

 18. #18
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Vendimi/ Qeveria shqiptare do ndrtoj varrezat e ushtarve grek

  Citim Postuar m par nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Kush i shkruajti faktet?!

  Per fare bashkpuntoresh flet o zoteri?!

  Femijet, grate app pleqte?!


  E si ua merrke tokat dhe pasurite atyre qe "bashpunokan" ?!

  amet nuk ua moren tokat te ashtuquajtureve Greke sipas "bashkpunimit" , ato toka i perkisnin ameve para pushtimit Italino-Nazist.
  Perdore llogjiken , te ben mire per shendetin e mendjes.
  Tashme jemi ne 2017, e kaluara ja ikur. Le te shpresojme per shtim te miqesise dhe kurrsesi armiqesi mes 2 popujve. Camet sa te kene mundesi te marrin pronat e tyre, pavaresisht problematikave mes 2 vendeve. Ne te kundert te nacionalizmit le te shpresojme per integrim mes 2 popujve dhe dashuri, e kurrsesi urrejtje. Le t`i leme te vdekurit te prehen te qete dhe te gjallet te vajtojne dhe kujtojne njerezit e tyre. Kjo varreze qofte nje obelisk dashurie mes 2 popujve tane vellezer.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 22-12-2017 m 15:53
  Duaje te afermin tend si veten

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •