Kjo na zbardh fytyrn dhe zemrn....(v.ime)

Gazeta serbe Serpski Telegraf n numrin e sotm shkruan pr dy vllezrit shqiptar nga Prishtina n Shtpin e Bardh dhe n Pentagon. Dhe ata jan Ylber dhe Ylli Bajraktari.

M titullin Shqiptart e Trumpit godasin Serbin gazeta alarmohet m pushtetin e madh q kan dy shqiptart n Shtpin e Bardh dhe Pentagon. Duke punuar pr mbrojtjen dhe politikn e jashtme, vllezrit Bajraktari shoqrojn udhheqsit e agjencive t tyre n t gjitha udhtimet ndrkombtare, trasmeton FMimages.net

Do t duket shum e vshtir t besohet q dy vllezrit shqiptar, t zhvendosur n Amerik nga Prishtina, e shkatrruar nga lufta, do t arrijn t marrin pozita t larta n Shtepin e Bardh dhe Pentagon.

Tani ata jan n qendr t zgjidhjeve t nj sr problemesh botrore dhe bost e tyre t prditshm i informojn ata pr zhvillimet n politikn e jashtme. Ata kan qasje n Departamentin e Shtetit, Shtpin e Bardh dhe n t dhnat e inteligjencs thot gazeta serbe, trasmeton FMimages.net

Gazeta serbe transmetoi gjithashtu deklaratn e Karl Vug, dikur kshilltar i Obams pr sigurin kombtare.

Un kurr nuk kam dgjuar nj histori pr dy vllezrit t cilt luajn nj rol t till t ndjeshme prapa skens n Pentagon ashtu si vllezrit Bajraktari tha Karl Vug.

Prndryshe, Ylli Bajraktari sht aktualisht dora e djatht e Kshilltarit t Siguris Kombtare t presidentit Trump, Herbert Raymond Mackmaster, n Shtepin e Bardh.

Ylber Bajraktari sht drejtor iKshillit t Siguris Kombtare pr Politikat e Mbrojtjes.

Nnpresidenti Mike Pence, gjat vizits se tij n Serbi, kishte ardhur m vllzerit Bajraktari, dhe gjat vizits se presdentit Thai n Shtpin e Bardh, zv.presidenti Mike Pence i kishte prezantuar Thait dy vllzit nga Kosova si dy bisnikt m t mdhenj t SHBA-ve, trasmeton FMimages.net

Z. President, tani un kam nderin tju informoj se dy t rinj nga Kosova punojn me ne n Shtpin e Bardh, kishte thn nnpresidenti amerikan Mike Pence.

https://www.fmimages.net/serbia-alar...-dhe-pentagon/