Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 33 prej 33
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Shpresoj qe te diskutojme bashke mbas 2-3 vjetesh,edhe se mendoj qe keto kriptovalutat do shfryhen me shpejt.

  Ekonomia nuk eshte nje shkence ekzakte por ka disa faktore baze,ka ; kush prodhon domaten,kush e shet domaten dhe kush e blen domaten. Qe te funksionoje kjo llogjike e ekonomise ne shoqeri duhet qe domatja te kete ligje,pra te dihet jo vetem kush e prodhon por edhe kush e kontrollon. Kjo eshte siguria.

  Ne rastin e kriptovalutave,"kete domate" jo qe nuk dime se kush e sa prodhon,jo qe nuk dime se kush e tregton dhe e kontrollon por nuk dime se as kush e blen ! Dime vetem qe eshte hedhur ne treg dhe ka njerez qe e blejne. (Vet qarkullimi i ketyre lloj valutave qe lejohet ne treg eshte nje ēmenduri kolosale)

  Siguria bashke me etiken dhe moralit eshte vetem ligji dhe rregullat,qe bashke me llogjiken shpresohet te funksionojne ne menyren e duhur.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Lajm Esensacional Bitcoin + 20 %

  Sot Bitcoin beri rritjen me spektakolare duke prekur cmimin 15000 $ per 1 BTC
  Rezultat i rritjes se shpejte eshte Kapitalizimi me 15 Miljarde Dollar shtim ne dite dhe arsyeja eshte se firmat me te medha nderkombetare po futen fuqishem ne tregun e kriptovalutave me qellimin e komercial dhe ketu mund te permendim : Ford - Audi - Microsoft - Sony - Samsung dhe shume te tjera.

  Shume pyesin pse pikerisht po ndodh nje rritje tani ?
  Sepse eshte fundviti dhe celen kontratat e reja dhe shume firma nderkombetare po kalojne sasira maramendese te kapitalit ne kriptovalute me arsyen e vetme qe te ngrene platformat e shitjes dhe blerjes se produkteve te tyre me ane te monedhave Digjitale.

  Por lajmet e mira nuk kane mbaruar dhe ae dini perse ?
  Sepse midis datave 20 Dhjetor dhe 10 Janar pritet nje investim gjigand ne 150 Miljarde Dollare nga kompanite energjitike te cilat do kalojne kapitalet e tyre ne Kriptovalute per arsye komerciale dhe dominim te tregut ne kerkese oferte.
  Ky investim do te coje ne nje rritje nga 30% deri ne 50% te vleres se Bitcoin.

  Po do kemi nje rritje maramendse te vleres dhe kjo nuk vjen se jane ca budallenj qe paguajne dhe ca te zgjuar qe shesin por sepse ekonomia boterore dhe kompanite me te fuqishme te botes po shikojne me interes pagesat Dixhitale dhe shtrirjen e re te tregut duke perfituar nga situata ata po investojne.

  Keshtu qe le te gezohen te gjithe poseduesit e monedhave dixhitale dhe arsyeja dihet. Dhe per te gjithe ata qe nuk jane pjese e ketij tregu nuk i rekomandoj te blejne qorrazi Bitcoin dhe te shpenzojne te gjitha kursimet e tyre sepse do ishte e pamend pa pasur njohurite baze. Por te mos rine indiferente me shpresen qe te perbyset bota dhe te qeshin me te gjithe ata qe sot po fitojne para dhe te mira materiale nga tregetia e lire qe po mundesojne kriptovalutat.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga KT2203 : 07-12-2017 mė 06:26

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Platformat Landing. ( Kompanite qe marin hua ne kembim te interesit mbi 100% )
  Te fitosh pa punuar me kusht qe te rezikosh te humbasesh gjithcka !  Cfare jane Platformat Landing ?

  Jane kompani te licensuara te cilat kane te drejte te marin hua shuma te caktuara ne valute bitcoin nga cdo person i cili eshte i gatshem te investoje ne kete platforme me interes fitimi mbi 100%. Po jap nje shembull :

  Nje investitor i cili mund te jete nje person i zakonshem vendos te investoje 100 dollare ne nje Platforme Landing. Pasi zgjedh platformen qe i pershtatet nenshkruan nje kontrate me kompanine. Kontrata e nenshkruar nenkupton se shuma prej 100 dollaresh e investitorit do te depozitohet ne llogari te kompanise e cila ne vetvete kete shume do ta mbaje te bllokuar per 1 vit kalendarik me kusht qe gjate kesaj kohe investitorit ti jape fitimet e perditshme ne perqindje dhe mbas nje viti shuma e investuar prej 100 dollaresh i kthehet perseri investitorit.

  Nese kontrata eshte 150% fitim mbi shumen e investuar investitorimduke investuar 100 USD mbas nje viti do fitoje 150 USD plus do te mare mbas shumen e investuar dhithesej 250 USD.
  Ose e thene ndryshe do te mare 0.45 USD ne dite per 1 vit rresht dhe ne fund te vitit do terheqe shumen e investuar prej 100 USD

  Si i fitojne parate Platformat Landing qe paguajne interesa kaq te larta ?
  Platformat Landing perdorin disa menyra per te fituar parate e tyre dhe keto menyra ata i paraqesin per te qene transparent me investitoret.

  1. Nxjerin fitime nga fuqizimi i Bitcoin ( Bitcoin me kalimin e kohes rrit vleren si shkak i shtimit te perdoruesve dhe ky avantazh i perkohshem i monedhes shfrytezohet per akumulimin e fitimit nga valutat stok - Theksoj ky eshte fitim i perkohshem deri sa vlera te stabilizohet )

  2. Nxjerin fitime nga Tradingu Valutor ( Luajne ne bursat valutore me ane te sistemeve te vecanta informatike gjysem automatike gjithashtu duke punsuar dhe analiste te ekonomise te cilet studjojne tregun dhe trendin e levizjeve te valutave per te nxjere fitime nga shitja dhe blerja e monedhave te vecanta - Theksoj jo gjithmone kjo menyre eshte rezultativedhe sjell fitim zakonisht ne 20% te rasteve deshton )

  3. Nxjerin fitime nga taksat e transaksioneve ( Keto platforma sherbejne dhe si nje banke ne minjature ku klientet pervec investimit mund te mbajne dhe llogarite e kursimeve te tyre duke kryer transaksione monetare me kusht qe te paguajne nje takse komisjoni te paracaktuar psh 3 USD per transaksion. Klientet kane te drejte te kryejne dhe kembime valutore personale te pavarura nga platforma tranding por perseri ata jane te detyruar te paguajne nje takse te shumes te kembyer qe mesatarisht eshte 0.25% e shumes)

  4. Nxjerin fitime nga investimi ne projekte publike apo private ( Shume kompani kane krijuar Platformat Landing per te investuar projektet e tyre te caktuara fitimprurese sic mund te jene kompanite energjitike, kompanite e reklamave, kompanite e zhvillimit te lojrave kompjuterike etj. Duhet patur parasysh qe cdo projekt ka avantazhet dhe disavantazhet e veta ne fitimin e kompanise dhe faktoret qe duhen mare parasysh jane te shumta dhe shume komplekse dhe duhet thene qe jo cdo projekt arrin te nxjere fitim 100% per platformen mund te ndodhe dhe e kunderta.

  Sa te sigurta jane Platformat Landing per te bere nje investim ?
  Platformat Landing konsiderohen investime me rrezikshmeri te larte te humbjes se kapitalit.
  Nga ana statistikore eshte llogaritur qe kane nje siguri prej 80% qe te arijne objektivat e tyre dhe 20% mos respektim te kontrates fillestare.

  Cilat jane anet e erreta te Platformave Landing qe ne duhet ti dime ?


  1. Platformat Landing sigurojne 100% te kthimit te kapitalit ne rast falimentimi vetem per personat te cilet jane shtetas te vendit ku ato kane marre locensen per aktivitetin e tyre. E thene me thjeshte nese platforma ka mare license ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes vetem Amerikanet marrin 100% te kapitalit te investuar duke u perjashtuar te gjithe shtetasit e vendeve te huaja.

  2. Platformat Landing kane te drejte ligjore qe nese ndodhen ne veshtiresi ekonomike ose prane falimentimit te perdorin per nje kohe te caktuar Skemen Ponzi ( per ata qe nuk e njohin eshte njesoj si Firmat Piramidale ne Shqiperine e viteve 1995 ) por shpesh here kjo manover i con drejt nje falimentimi drastik sidomos kur kemi terheqje te shpejta te kapitalit nga investitoret ne kushtet e panikut.

  3. Shpesh here kur ndodhen ne veshtiresi ekonomike ose nuk kane depozita te mjaftueshme per tju pergjigjur investitorve ato modifikojne ose stakojne serverat me pretekstin e mirembajtjes informatike ose supozojne sulm kibernetik te hakerave.

  A jane fitimprurese investimet e bera ne Platformat Landing ?
  Po Platformat Landing jane menyra me fitimprurese e cila njihet sot ne bote ku interesat shkojne deri ne 300% te shumes se investuar. Deri me sot Platformat Landing te bazuara ne Bitcoin kane qene te suksesshme dhe nuk ka asnje rast te falimentimit dhe shkaku eshte trendi ne rritje i akumulimit dhe perdorimit te monedhave dixhitale. Analistet kane llogaritur se ky stabilitet dhe zhvillim i suksesshem i ketyre platformave nuk eshte afatgjate dhe do vazhdoj ne kete menyre per te pakten dhe per 2 vitet e ardhshme me pas cdo gje varet nga aftesia e platformave per te zhvilluar projektet afatgjata.

  Si te vlersojme nje Platforme Landing ne menyre qe investimi dhe fitimi yne te jete i sigurt ?
  Te vleresosh nje Platforme Landing eshte shume e veshtire per te mos thene e pamundur pasi as vet krijuesit e platformes nuk jane 100% te sigurt per suksesin e platformes. Por gjithsesi ka disa pika ku mund te bazohesh.

  1. Duhet te lexojme te gjithe informacionin baze qe platforma e publikon ne menyre qe te krijojne nje ide te projektit qe ajo perkrah dhe do kryej duke vleresuar dhe arsyetuar mundesine dhe aftesine per kryerjen e nje projekti te caktuar.

  2. Te verifikoni licensat e platformes sipas shtetit perkates ku ata operojne si dokumentacionin qe kompania paraqet po ashtu dhe shteti qe e ka licensuar.

  3. Te verifikoni kontratat qe kompania ka bere me kompanite e tjera per zhvillimin e projektit qe ajo do te kryej ne te ardhmen dhe nese jane kompani te panjohura per ju hetoni per aktivitetin e tyre.

  4. Te merni informacion per stafin drejtues dhe te verifikoni vertetesine e profesionit dhe aftesite e individeve kryesore ne fushen profesionale.

  5. Verifikoni monedhen me te cilen kompania do te kryej transaksionet dhe kapitalin qe ajo ka dhe kapitalin qe ajo po mbledh nga investitoret.

  6. Lexoni me vemendje kontratat dhe vleresoni premptimet duke pasur me shume besim tek shumat e vogla te interesit dhe jo te behenintamaqare per shumat e medha pasi kane me shume rrezik mosrespektimi i kontrates. Psh nese nje platforme te ofron 30% fitim mbi kapitalin eshte me shume besuese sesa nje platforme qe te ofron 300% fitim mbi kapitalin.

  7. Llogarisni kohen e kontrates pasi aty shenohet koha se kur ju do merni mbrapsht leket e investuara sepse nese kapitalin e investuar nuk mund ta terhiqni pa u kosnsumuar koha e parashkruar ne kontrate.

  8. Mos mbani kapitalin tuaj te bllokuar ne nje Platforme Landing sapo ta shikoni te nevojshme zhvendoseni dhe depozitojeni ne nje Wallet personal pasi nese platforma deshton dhe ju kapitalin e investuar qe e keni rifituar e keni lene aty bashkenmemfitimet tuaja me siguri do ta humbisni.

  9. Vleresoni dhe analizoni cdo informacion te mundshem ne menyre racionale duke shmangur reklamat dhe vleresuar dhe verifikuar kritiket e platformave ne forumet perkatese dhe duke ndjekur ne kohe reale cdo levizje te kompanise ne treg dhe ne zhvillimin e projektit.

  10. Mos haroni te komunikoni me stafin e mardhenieve me publikun te platformes duke i pyetur per cfardolloj paqartesie pasi shpesh here ndodh qe investitoret gabojne dhe nuk dine ku te gjejne zgjidhje teknike apo konsulte profesionale per investimet riinvestimet transaksionet dhe depozitat.

  Cfare duhet te kemi parasysh dhe ku duhet te tregohemi te kujdesshem perpara se te bejme nje investim ne Platformat Landing ?

  1. Se pari duhet te jeni te sigurt se keni aftesite dhe njohurite baze ne fushen e Kriptovalutave per te kryer transaksione dhe per te marre vendime te llogjikshme ekonomike duke u bazuar ne vlerat e tregut dhe monedhes.

  2. Investimi qe keni vendosur te beni duhet te jete sa me minimal dhe i pa ndikueshem ne jeten tuaj ekonomike nese ju e humbisni ate. ( shume platforma landing kane vendosur limite vlerash per shtetas te ndryshem te botes ne menyre qe ata mos te investojne mbi mundesine e tyre kapitale )

  3. Platformat Landing kane rezikshmeri te larte te humbjes se kapitalit keshtu qe mundesia e humbjes eshte gjithmone prezente.

  4. Kujdes mos investo pa vleresuar me pare platformen. Nese nuk arini te gjeni informacion te mjaftueshem dhe nese keni dyshime mos u regjistroni sepse ka shume kompani fantazem qe pretendojne se jane Platforma Landing. Keto platforma pirate grabisin investimin e investitorve me premtime fitimi maramendese.

  5. Sigurohuni qe kompjuteri juaj te mos jete i infektuar nga viruse spyware ose maleware te ndryshem dhe asnjehere mos u logoni nga nje salle interneti apo vend publik sepse mund tju grabisin passwordet e aksesimit.

  Theksoj ky informacion ka si qellim informimi perreth funksionimit te Platformave Landing duke paraqitur te gjitha avantazhet dhe disavantazhet. Ky informacion nuk duhet te keqkuptohet si nje ftese apo nje reklame per mbledhje investitoresh per asnje kompani per kete arsye nuk po permend shembuj dhe emra konkret. Nese dikush ka deshire te futet apo te perdore nje Platforme Landing ka pergjegjesi te plota te veprimeve te veta perfshi ketu dhe humbjen e kapitalit.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Bitcoin hyn ne WALL STREET

  Dite e shenuar per monedhen Bitcoin.
  Diten e sotme u perfshih ne tregun nderkombetar te valutave ne Wall Street.

  Kjo perfshirje ne tregun nderkombetar te valutave renditur perkrah monedhave me te fuqishme te botes sipas analisteve rrit kerkesen per monedhat dixhitale duke rritur njeheraz kapitalin e investuar nga gjigandet e ekonomise gjithashtu dhe cmimin e vet monedhes ne menyre eksponenciale. Vetem sot u vereh nje rritje prej 15 % brenda pak oreve e cmimit te monedhes duke e cuar ne 16500 USD.

  Sic po e shihni miqt e mi parashikimet e suksesit te monedhave dixhitale jane ne rrugen e duhur dhe tregu boteror po i pret krahapur. Shtetet me te fuqishme te botes po perpiqen te akumulojne dhe te shpenzojne kapitale marramendse per te fituar nga cmimi i ulet qe eshte sot ne treg pasi sic kam thene dhe me pare miqt e mi nuk do jete e larget dita qe Bitcoin do arrije vleren 50000 USD per 1 njesi Bitcoin.

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Cfare Eshte nje adrese Bitcoin dhe si mund te paguaj nje produkt apo sherbim ?

  Se pari per te bere nje pagese eshte e nevojshme per te pasur dhe ju nje Wallet App ( Nje aplikacion i cili sherben si portofol elektronik )
  gjithashtu duhet te keni dhe nje shume te caktuar te hollash per te bere pagesen.

  Ketu po ju paraqes nje adrese Bitcoin e cila shprehet ne dy forma.
  1. Adresa ne Text ( E cila me shume sherben si verifikim nga individi qe adresa e skanuar eshte e njejta me ate Text
  2. Adresa QR Code ( Adrese Vizive e lexueshme nga kamerat e Smartphoneve )

  Nese dikush do te beje nje pagese ose transferte monetare ne Bitcoin ne kete adrese ai thjeshte aksesohet ne aplikacionin Wallet ne telefonin e vet celular. Zgjedh menune Send dhe
  aparati skanon automatikisht kuadratin QR code me ane te kameres. Nderkohe ne me Adresen me Text verifikojme nese eshte e njejta adrese. Shenojme shumen qe do te transferoje dhe me nje klik kryejme transferten.

  Ndersa per te mare nje pagese ne thjeshte paraqesim QR Code tek menuja ( Recive ).

  Kjo eshte nje adrese aktive te cilen une e perdor per te marre Bitcoin. Sic mund ta shihni nuk ka emer dhe as mbiemer as shtet dhe as kombesi eshte thjeshte nje adrese dhe per kete qellim eshte krijuar per te qene e thjeshte dhe e aksesueshme vetem me nje klik.


  Emri: Banner.jpg

Shikime: 148

Madhėsia: 39.8 KB

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Analistet Ekonomik te Wall Street “Trondisin Boten “
  Vlera per 1 Bitcoin do veje “1 Miljon Dollare”


  Po ky lajm i pabesueshem eshte bere sot i ditur nga Instituti Amerikan i Ekonomise ne bashkpunim me Analistet Ekonimik te Wall Street :
  Seshpejti 1 Bitcoin do kushtoj 1 000 000 USD.

  Pyetja qe bejne te gjithe eshte si eshte e mundur ?
  Pergjigjia eshte e thjeshte dhe e lehte per tu kuptuar e pershtatur per publikun e gjere sado qe analiza totale ishte nje raport me 2500 faqe. Po jua shpjegoj me pak fjale :

  Wall Street eshte bursa me e madhe boterore dhe ne te levizin me qindra miljarde dollare ne dite kapitale ekonomike si pasoje e tregetise midis gjigandeve te ekonomise boterore. Wall Street deklaron se sot ne bote ka 56 Miljon Miljonere me mbi 200 Miljon Dollare kapital. Gjithashtu deklaron se ka 16 Miljon Bitcoin ne qarkullim ne mbare boten. Mbi 10 Miljon Miljonere kane shpallur interes per te blere Bitcoin vetem ne vitin 2018.

  Analistet arsyetojne se vetem nese 1 e 4-ta ose 25 % e miljonerve kerkon te bleje Bitcoin dhe shuma minimale eshte 1 Bitcoin ose e thene ndryshe te investojne minimalisht nga 1 Miljon Dollare vlera e monedhes automatikisht do kape shifren rekord 1 Miljon Dollare per njesi.,Dhe 1 Miljon Dollare do jete vetem shuma minimale.

  Pyetja me naive qe bejne skeptiket. Po si ka mundesi qe pa punuar te fitosh para vetem sepse ke disa Bitcoin ?
  Po jua shpjegoj . Deri me sot bitcointet kane qarkulluar ne duart e njerzve te tjeshte pa kapitale dhe e thene troc pa leke ne xhep. Nese kete monedhe automatikisht e kerkojne ta posedojne miljoneret atehere poseduesit qe jane njerzit e varfer e shesin me vlere shume here me te madhe se sa e kane blere.

  E thene shkurt fitimet vijne drejteperdrejte nga xhepat e miljonerve dhe kompanite kapitaliste dhe te varferit si puna jone fitojne dicka.


  Lajmi i dyte dhe me i rendesishmi per mua dhe qe ju jepet nga drejtuesit e Wall Street. “Sot Bitcoin nis rrugen e gjate te suksesit”

  Per ata qe nuk e kuptojne po jua spjegoj.
  Shume veta mendojne se jane teper vone te merren me blerjen e Bitcoin dhe se tani cmimi ka arritur majat dhe nuk ja vlen te shpenzosh me per kete monedhe. Por deklarata nenkupton qe tani eshte koha e duhur per cdo kend te behet pjese e trendit dhe pse jo te perfitoje.

  Nje llogari e thjeshte matematikore.
  Nese ju sot posedoni nje vlere prej 100 dollaresh ne Bitcoin mbas dy ose tre vjetesh kjo shume do te arije vleren 10 000 dollare.

  Dikush mund te mendoje se jane rezultate shume optimiste per te qene te verteta por une nuk mendoj se njerzit me te fuqishem te botes nga ana financjare mund te bejne deklarata te tilla bombastike e pastaj te thone qe u ngateruan dhe se i kishin bere llogarite gabim.

  Dikush mendon se gjithcka eshte nje komplot boteror dhe Bitcoin do jete bomba me sahat e ekonomise boterore por une mendoj ndryshe. Nese une sot investoj 100 dollare ne bitcoin dhe pres qe miljoneret dhe kapitalistet ta blejne ate dhe une te fitoj prej tyre nje shume te mire parash nuk eshte keq. Por dhe nese bitcoin kapitullon dhe del nje mashtrim nuk besoj se do qaj tere jeten per 100 dollare investim. Ketu skemi te bejme me firmat piramifale ku njerzit shesin shtepite po flasim per vleren monetare te nje monedhe qe po kapitalizon boten dhe mjaftojne pak dollare per te marr pjese.

  ( Mos te harojme se nese te bie celulari nga dora mesatarisht demi qe do tju shkaktohet do te kushtoje 100 USD ) Mbani fort celularin nese nuk doni te rrenoheni ekonomikisht.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-01-2018
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  ėrshendetje , tė lumtė pėr informacionin qė na e ke dhėnė KT2203, por a ke mundesi tė mė tregosh rrugen konkretisht se si mund tė filloj kėtė punė me kriptovaluta !

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Citim Postuar mė parė nga Kodi84 Lexo Postimin
  ėrshendetje , tė lumtė pėr informacionin qė na e ke dhėnė KT2203, por a ke mundesi tė mė tregosh rrugen konkretisht se si mund tė filloj kėtė punė me kriptovaluta !
  Me kontakto ne akkrtoro@gmail.com

 9. #29
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,268
  Faleminderit
  162
  114 falenderime nė 101 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Citim Postuar mė parė nga KT2203 Lexo Postimin
  Me kontakto ne akkrtoro@gmail.com
  Shesni bitcoins ?
  Silence is golden.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Citim Postuar mė parė nga Lazo Lexo Postimin
  Shesni bitcoins ?
  Jo nuk shes asnje monedhe nuk eshte puna ime. Thjeshte bej konsulence ekonimike dhe teknike pa kurrfare pagese apo perfitimi.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,150
  Faleminderit
  434
  521 falenderime nė 439 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Lazo shes une bitcoin edhe kriptovalutat e tjera. Me thuaj sa do,kur i do dhe me ēfare emeri i do,ti prodhoj ne moment.
  Me qe jemi tek bisnesi shes edhe nje vezé pule per 1 milion bitcoin.

  (Po nuk pate mundesi te kesh qendje 1 milion bitcoin vezén e shkémbej edhe me dy pula nga 500 mije bitcoin )

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Cool Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Mund te vazhdoni te flisni per pulat per vezet mund te beni humor e satire sa te doni por te fituarit nuk jeni ju qe gjykoni por ata qe po fitojne ata qe sot po fusin ne xhepa miljona leke.
  Nuk eshte nevoja te punosh me kazem qe te fitosh nuk eshte as nevoja te shesesh pula apo veze. Nese ke intelekt zgjuarsi dhe nje formim baze mund te fitosh sic bejne te gjithe bankieret dhe financieret qe punen me te veshtire e kane te lidhin kullaren qe ne mengjes.

  I beni nje pyetje vetes tuaj:
  Se sa te afte ndiheni ? Nese nuk ju rezulton se nuk jeni asnjegje atehere uluni e studjoni me shume e me shume.
  Nese ndiheni te afte atehere i shfrytezoni ne ate qe dini te beni me mire me maksimumin tuaj.

  Ndersa une kam pasur pune pasi isha i zene duke fituar para te verteta dhe nuk kam pasur kohe te shkruaj ne kete forum shoh qe paska nga ata njerez qe bejne qyfyre e gallate duke treguar barsoleta me pula qe bejne veze. Nese dikush nuk shikon dot nga e ardhmja apo me larg se koteci i pulave qe ka ne shtepi mos e merrni per baze pasi ska gje me vlere per tju thene biles ka kohe te lire per tu marre me gjera pa vlere ose eshte pensionist ose i pa pune qe kerkon shoke per dhene leksione mbi muhabetet e lagjes dhe thashethemet e grave.

  Keshilloj te gjithe te rinjt te studjojne te mesojne dhe te punojne me te gjithe kapacitetin e tyre intelektual qe ta cojme para kete vend. Asnjehere mos u demoralizoni dhe asnjehere mos rrini pa shfrytezuar cdo mundesi qe ju sjell te ardhura apo fitime monetare. Jeni ju e ardhmja e ketij kombi dhe nga ju priten ndryshimet. Shfrytezojeni kete mundesi sa jeni ne kohe se nuk keni gje per te humbur.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga KT2203 : 13-01-2018 mė 06:21

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar KT2203 pėr postimin:

  Lazo (13-01-2018)

 14. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-09-2016
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pėr: Kriptovalutat Monedhat Dixhitale

  Shume veta me pyesin se si dhe sa do te rritet vlera e monedhave virtuale sidomos e monedhes BITCOIN e cila eshte nje monedhe baze.
  Kete nuk di tjua them me saktesi por sigurisht qe jane bere studime statistikore dhe ekonomike duke llogaritur te gjitha te dhenat e mundshme.
  Eshte arritur te krijohet nje tabele e varjances se cmimit ne te ardhmen me nje sakstesi 95 % dhe eshte vertet interesante per ata qe arrijne ta kuptojne.

  Emri: bitcoin chart.jpg

Shikime: 123

Madhėsia: 53.4 KB

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •