Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-11-2017
  Postime
  64

  Prekaz krenar jam.

  Per liri gjakun dhane
  bijt kosoves ne cdo ane
  Adem Hamez e ju Jashar
  nje grusht dhe do vi te marr
  ....
  Para jush,nanes kosove
  Kastriotit
  E lsmail bej vlores
  trungu jone s'ndien perulesi
  ....
  E pra dheu qe kam me marr
  per heroit trimat tane
  erdhi dita me tregu
  jam Shqiptar ma shume nuk
  du.
  ....
  Nese s'vi ne kete jete
  dheun tuj me e prek
  do te vije dita ateher
  ne ate udhe te perjetsis.
  ....
  kur te ngjitem permbi re
  mbi kala te Rozafatit
  dhe kur ere te kete fry
  mbi Prekaz e varr tuj
  lart nga siper bashke me shi
  do ta them me te lart
  mbrrita
  edhe fjalen e kam mbajt.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-11-2017
  Postime
  64

  Pėr: Prekaz krenar jam.

  Zhgenjim i vajzes.

  Lotet rreke te shpirtit
  rreze dielli maje mali
  loti vajzes ne zhgenjim
  fllad pa kuptim sjell behari
  ....
  Kodrin ska hijeshi
  e pa vlere vese e mengjesi
  palloin ta vleresosh nga
  kembet
  asgja s'thot zeri kendezit
  ....
  Ne dete lumejt,pse te der-
  dhen
  permbytja problem s'do je
  -te
  dite e re pranvere
  gaze e gezim s'do kete
  ....
  Ne dete te pijes t'notojm
  breg a thethesi sna vlen
  te perhumbur ne erresi dri
  -tes
  dite e nate ndryshim s'na
  duhet.
  ....
  Falje lart te kerkojme
  me figur za papushim
  tere faji ish i nates
  ender le te mbuloje marrzi.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-11-2017
  Postime
  64

  Pamje e rralle

  Nga ballkoni i shtepise
  rri dhe veshtroj
  fushe e bukur lule mbushe
  ferrat i dalloj
  ....
  Poshte shtepise kalon lumi
  o sa gje e ralle
  mjaft te bukura jane lulet
  lumi i papare
  ....
  Uji vjen lart nga malet gjemon
  e ushton
  freski marrin dhe lulet
  arome kundermon

  ....
  Barin heq pa pertu
  me kujdes ngadale
  vec lulet me duken mu
  ma bukur se pare
  ....
  Hedh veshtrimin shpesh nga
  mali
  thjesht si kureshtar
  balleperball me dalin kodrat
  vertet gje e rralle
  ...
  Lumi bukur pak ma poshte
  syte nuk ia hedh
  deshir kam une ne te
  te shkoj menjeher
  ....
  cicerimat fort degjohen
  lulet kundermojne
  lumi rrjedh e nuk pushon
  freski na dhuron.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •