Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8

Tema: Mtv ema 2017

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Mtv ema 2017

  Kete vit MTV EMA jo vetem qe drejtohet per te dytin vit rradhazi nga nje kengetare shqiptare (vjet Bebe Rexha kete vit Rita Ora e cila dhe do performoj) por, shenon dhe numrin me te madh te kengetareve shqiptare nominuar per keto ēmime.

  Ne nje numer rekord prej kater kengetaresh dhe 7 nominimesh, talentet shqiptare provojne se kur vjen tek muzika shqiptaret e bejne ma se miri e nese vazhdojme me keto hapa ne dhjete vjetorshin e ardhshem artistet shqiptare mund te thuhet shume mire qe do sundojne skenen muzikore europiane.

  Rita Ora, Dua Lipa, Xen dhe Ermal Meta jane artistet e nominuar kete vit. Pavarsisht numrit rekord, kjo nuk eshte hera e pare qe shqiptaret marrin nominime ne MTV EMA. Rita Ora, Bebe Rexha gjithashtu jane nominuar ne kategori te ndryshme, ndersa Jimilian (Ismaili) ka fituar dhe MTV EMA per Best Swedish Act. Suksese te gjithe artisteve !

  http://revistaalbaniac.blogspot.ca/2...ar-ne-mtv.html

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  Katėr shqiptarė pritet tė shkėlqejnė nė ‘MTV Europe Music Awards 2017’

  Butrint Avdyli - Telegrafi

  Sot pritet tė mbahet evenimenti mė i madh i ndarjes sė ēmimeve nė Evropė, “MTV Europe Music Awards”.

  Mbrėmja do tė zhvillohet nė Wembley Arena tė Londrės, me nikoqire artisten e njohur shqiptare, Rita Ora.
  Kjo do tė jetė hera e gjashtė qė Mbretėria e Bashkuar ka organizuar shfaqjen e ēmimeve “MTV EMA”, dhe pėr herė tė dytė Londra do tė jetė qyteti mikpritės.

  Gjithēka gati pėr mbrėmjen e ndarjes sė ēmimeve “MTV Europe Music Awards 2017”, tė cilin do ta prezantojė kėngėtarja Rita Ora .

  Londra fillimisht priti ceremoninė e shpėrblimeve nė vitin 1996 nė Pallatin Alexandra, ndėrsa tė njėjtėn gjė do ta bėjė sivjet nė njė gala mbrėmje madhėshtore.
  Taylor Swift ėshtė artistja mė e nominuar nė kėtė mbrėmje me gjithsej gjashtė nominime, ndėrsa pasohet nga Shawn Mendes, e cila numėron gjithsej pesė nominime.
  Pėr herė tė parė, siē nuk ka ndodhur mė parė, janė gjithsej katėr shqiptarė qė do tė jenė pjesė e kėsaj mbrėmje tė madhe tė ndarjes sė ēmimeve.

  https://telegrafi.com/kater-shqiptar...rds-2017-foto/

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  RITA ORA

  Pėrveēse do tė jetė nikoqirja e mbrėmjes, Rita ėshtė edhe e nominuar nė njė nga kategoritė. Ajo gjendet nė listėn e tė nominuarave pėr “Dukjen mė tė mirė gjatė vitit’.

  Nė njė intervistė tė dhėnė sė fundmi, Ora ėshtė shprehur se ndjehet e lumtur qė do ta ketė rastin ta shijojė kėtė mundėsi qė i ėshtė ofruar njė herė nė jetė.

  “Dua tė shijoj momentin. Ėshtė qėllimi pėrfundimtar i jetės. Unė jam e paduruar, gjithmonė dėshiroj tė pėrmirėsohem. Por, kurrė nuk e kam kursyer veten nė punė apo edhe nė marrėdhėnien time me audiencėn. Dhe kur tė vijnė kėto momente, ti e kupton se ēdo pėrpjekje ka kuptim”, ėshtė shprehur nė njė intervistė pėr Corriere Della Sera, kėngėtarja e lindur  nė Kosovė.


 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  DUA LIPA

  Ėshtė padiskutim njė ndėr personazhet mė tė pėrfolur tė vitit. Artisja nga Prishtina, Dua Lipa, ėshtė nominuar nė gjithsej tri kategori nė mbrėmjen e madhe tė ndarjes sė ēmimeve “MTV Europe Music Awards” pėr kėngėn e saj “New Rules”.

  Dua ėshtė e nominuar pėr ēmimet: “Artistja e re mė e mirė”, “Vepra mė e mirė nė Britani dhe Irlandė”, si dhe pėr “Dukjen mė tė mirė”, nė kėtė tė fundit i bėn konkurrencė edhe artistes tjetėr nga Kosova, Rita Ora.

  Lipa gjithashtu do tė dhurojė njė performancė spektakolare gjatė mbrėmjes, duke kėnduar njė kolazh me hitet e saj mė tė fundit.


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  XEN

  Njė emėr jo edhe shumė i spikatur nė trevat shqiptare, por shumė i suksesshėm nė Zvicėr. Ėshtė ky rep-artisti me prejardhje nga Kosova, XEN, i cili ka arritur tė nominohet nė kategorinė pėr kėngėn mė tė bukur nga Zvicra.

  Kėnga e tij “Sandchaschte” e punuar nga producentėt e njohur zviceranė, Lii dhe Sam Million, ėshtė spikatur nga juria e “MTV EMA 2017”, duke u listuar kėshtu nė kategorinė e kėngėve mė tė suksesshme nga Zvicra.

  XEN, emri i vėrtetė i tė cilit ėshtė Shkelzen Kastrati, do tė jetė i pranishėm nesėr nė sallė, ndėrsa nuk do tė performojė, por do tė ngjitet nė skenė nė rast se shpėrblehet me ēmimin nė fjalė.

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-11-2017 mė 09:14

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  ERMAL META

  Ishte njė nga zėrat mė tė bukur tė kėtij viti nė “Sanremo” dhe nuk kishte se si tė mos binte edhe nė syrin e eventit mė tė madh nė Evropė.
  Ermal Meta, djaloshi me prejardhje nga Fieri i Shqipėrisė, theu zemrat e tė gjithėve me kėngėn e tij “Vietato Morire”, e cila trajtonte temėn e dhunės nė familje, dhe i solli vendin e tretė nė festivalin mė tė madh italian.

  Kjo kėngė ėshtė gjithashtu e nominuar nė kategorinė “Vepra mė e mirė italiane”, dhe konkurrohet nga kėngėtarėt e famshėm italianė si: Francesco Gabbani, Thegiornalisti, Fabri Fibra dhe Tiziano Ferro.

  Gjasat qė Ermali tė shpėrblehet me ēmim, janė tė mėdha. Kjo pėr faktin se kėnga e tij ka pasur njė ndikim tė madh te publiku italian, megjithatė mbetet tė shihet se ēfarė ka vendosur publiku me votat e tij.


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  Kėta janė shqiptarėt qė pritet tė kenė sukses nė mbrėmjen e sotme, e cila njėherėsh ėshtė njė ndėr ngjarjet mė tė mėdha tė muzikės nė Evropė.

  Ndryshe, pėr ēmimin kryesor, atė tė “Kėngės mė tė mirė tė vitit”, janė nominuar emra tė njohur tė tregut ndėrkombėtar, tė cilėt gjithashtu do jenė prezentė pėr tė performuar nė skenė.

  Kėto janė kėngėt qė garojnė pėr ēmimin “Kėnga e vitit” nė MTV EMA 2017:

  Clean Bandit (nė bashkėpunim me Sean Paul dhe Anne-Marie) — “Rockabye”
  DJ Khaled (nė bashkėpunim me Rihanna dhe Bryson Tiller) — “Wild Thoughts”
  Ed Sheeran — “Shape of You”
  Luis Fonsi nė bashkėpunim me Daddy Yankee dhe Justin Bieber) — “Despacito (Remix)”
  Shawn Mendes — “There’s Nothing Holdin’ Me Back.

  https://telegrafi.com/kater-shqiptar...rds-2017-foto/

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,007

  Pėr: Mtv ema 2017

  Rita Ora prezantuesja e MTV Ema 2017/ Mos harroni origjinėn time, unė jam me refugjatėt!

  Ndjenja si njė pronare e shtėpisė nė Londėr, e cila e kishte adoptuar ndėrsa ajo ishte ende duke trokitur nė njė studio nė Portobello, i jep asaj ndjenjat mė tė bukura.

  Tė dielėn, ajo do tė prezantojė Mtv Ema 2017 nė Wembley Arena nė qytetin e saj:

  “Unė dua tė shijoj momentin, ėshtė qėllimi pėrfundimtar i njė jete, jam e paduruar, gjithmonė dėshiroj tė pėrmirėsohem, por nuk jam kursyer kurrė nė punė apo edhe nė marrėdhėnie me audiencėn time. Kur kėto momente mbėrrijnė ti e kupton se ēdo pėrpjekje ka kuptim. Pjesėmarrja ime nė kėtė event ėshtė njė moment historik qė nuk vjen dy herė nė jetė sepse mos harroni origjinėn time, unė jam me refugjatėt“, tha ajo.

  Nė vitin 1991 Rita Ora ishte njė fėmijė nga Kosova qė po arratisej bashkė me familjen e saj, ndėrsa Jugosllavia po fillonte tė shkatėrrohej nė gjeopolitikė. Sot, 26 vjet mė vonė, midis kandidatėve tė rinj si mbretėresha e popit, ndoshta ėshtė personi mė i mirė pėr tė pėrzgjedhur talentet. Sepse nė kurrikulėn e saj nuk ka vetėm aq shumė muzikė: ajo  ka qenė pjesė e tv, ku ishte gjyqtare e “X Factor UK”.

  “Dizajnuesit janė njerėz shumė tė talentuar, tė cilėt janė sikur po bėnin rekord pėr ēdo koleksion. Por unė e ndjek instinktin tim, ėshtė mėsimi mė i rėndėsishėm qė kam mėsuar, nuk dua tė mbaj etiketa tė ēdo lloji“, thotė ajo.

  Pas kaq shumė (por fitimprurės) shqetėsimeve dhe ndėrgjegjėsimit pėr tė qenė njė biznes i matur, ajo duhet tė shohė dritėn e albumit tė saj tė dytė tė shumėpritur, vazhdim i “Tani”, i cili pesė vjet mė parė e ēoi atė nė krye tė renditjes angleze.

  Rita kėndon qė kur ishte dy vjeēe. Damn i dha asaj vulėn e Mbretėreshės.

  “Nėna ime mė pėrsėriste ēdo natė qė mund tė shpėrtheja, kjo ėshtė ajo qė mė mėsoi tė besoja nė ėndrra. Nė shkollė isha e tmerrshme, por gjithmonė dėgjoja muzikė nė fluturim”, tregoi Rita Ora pėr Corriere dela Serra.

  “Mos thuaj se vajzat nuk kanė vetėvlerėsim”, ėshtė motoja qė e ka mėsuar tė qėndrojė me krenari me kėmbėt e saj ngjitur nė tokė./Pamfleti.com


  http://www.pamfleti.com/rita-ora-pre...-me-refugjatet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-11-2017 mė 11:32

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •