Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2013
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Ndihme per emigracion be gjermani

  Ndihme per emigracion ne Gjermani
  Pershendetje,

  Une qe po ju shkruaj jam nje 24 vjecar i sapo diplomuar ne fakultetin e shkencave te natyres,universiteti i Tiranes,Dega teknologji informacioni dhe komunikimi.
  Flas anglish nivel mesatare dhe kam njohuri bazike te gjuhes gjermane. Kam pak eksperience pune ne Online Marketing dhe E-commerce gjithashtu kam punuar per nje periudhe te shkurter kohe si agjent shitjesh per produkte dhe sherbime IT ne nje kompani ktu ne Tirane.

  Cfare mundesish kam per te gjetur pune ne gjermani dhe per te marre leje qendrimi ? Po lexoja per nje vize qe ta jep ambasada gjermane qe quhet "vize per kerkim pune " dhe te jep te drejten e qendrimit ne gjermani per 6 muajsh per te kerkuar pune por nuk e di se sa e veshtire esht per te marre nje vize te tille.

  Cfare me sugjeroni ?

  Faleminderit

 2. #2
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Ndihme per emigracion be gjermani

  Citim Postuar mė parė nga d.b Lexo Postimin
  Ndihme per emigracion ne Gjermani
  Pershendetje,

  Une qe po ju shkruaj jam nje 24 vjecar i sapo diplomuar ne fakultetin e shkencave te natyres,universiteti i Tiranes,Dega teknologji informacioni dhe komunikimi.
  Flas anglish nivel mesatare dhe kam njohuri bazike te gjuhes gjermane. Kam pak eksperience pune ne Online Marketing dhe E-commerce gjithashtu kam punuar per nje periudhe te shkurter kohe si agjent shitjesh per produkte dhe sherbime IT ne nje kompani ktu ne Tirane.

  Cfare mundesish kam per te gjetur pune ne gjermani dhe per te marre leje qendrimi ? Po lexoja per nje vize qe ta jep ambasada gjermane qe quhet "vize per kerkim pune " dhe te jep te drejten e qendrimit ne gjermani per 6 muajsh per te kerkuar pune por nuk e di se sa e veshtire esht per te marre nje vize te tille.

  Cfare me sugjeroni ?

  Faleminderit
  Ku po e lexoje? Pikerisht kto leximet lart e poshte neper portale anonime kane marre ne qafe plot shqiptare. Nuk ka vend ne bote qe te jape viza te tilla sepse nuk ka piken e llogjikes. Nese shkon ne nje vend duhet te kesh te siguruar vendin e qendrimit dhe bileten e avionit per te gjithe ate periudhe qendrimi. Ku do ti gjesh te ardhurat ti per te qendruar 6 muaj ne gjermani per te gjetur pune?

  Qendro ne shqiperi , robetohu derisa te gjesh nje pune. Puno e sakrifiko fort deri sa te besh i zoti ne nje profesion , meso nje gjuhe te huaj sic duhet dhe me pas mendo te emigrosh.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-09-2013
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Ndihme per emigracion be gjermani

  Esht zyrtare ne websitin e ambasades gjermane ne shqiperi=> http://www.tirana.diplo.de/contentbl...zsuche_alb.pdf . Kriter esht te pasurit nje bachelor degree qe esht e njohur edhe ne Gjermani (ku un e kam nje te tille) dhe te kesh fonde te mjaftueshme per te perballuar jetesen ne gjermani per 6 muaj (diku tek 700 euro ne muaj pra 4200 euro ne bank per 6 muaj qendrim ) qe un i kam edhe kto fonde.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •