Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,233
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Paper n Sound- emisioni q ndrthur poezin & muzikn n nj krijim t vetm

  Paper ’n’ Sound sht konceptuar si emisioni i vetm radiofonik n Shqipri q ndrthur poezin, muzikn dhe artin vizual n nj krijim t vetm artistik. Ky emision transmetohet n platformat dixhitale (vimeo&mixcloud& youtube) duke prjashtuar nevojn e frekuencave. Materiali radiofonik prfundimtar prqafon tema t ndryshme, bazuar n boshtin filozofik t poezive t przgjedhura.
  Ky emision synon t kthej poezin si gjini elitiste n lehtsisht t asimilueshme nga dgjuesi, dhe duke nnvizuar q poezia, nuk sht edhe aq e padobishme si jan shprehur disa poet syresh, por prkundrazi, e ndrthurur me muzikn e veant dhe t re q ndjek do fjal dhe i jep nj gjymtyr imagjinare m t fort poezis, ky emision kthehet n kthinn intime reflektuese t dgjuesit.

  Me poshte do te gjeni linkun ne te cilen mund ta shihni (vimeo)&/ degjoni (mixcloud)  https://www.mixcloud.com/PapernSound...11-11-04-2017/

  https://vimeo.com/user62508101
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,233
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Paper n Sound- emisioni q ndrthur poezin & muzikn n nj krijim t vetm

  Shume video te mahnitshme...

  Silence is golden.

 3. Anetart m posht kan falenderuar Lazo pr postimin:

  SERAFIM DILO (24-10-2017)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •