Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 57
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Dosja Saimir Tahiri: Qeveria e Edi Rams n shrbim t trafikantve t drogs

  Nj lidhje gjaku mund t ket shum rndsi. Sidomos nse e ke me nj ish-ministr-i larguar nga detyra n mars-tepr t prfolur, pasi n vendin e tij akuzohet se mbron nj klan trafikantsh droge.

  N Shqipri, lajmi i arrestimit t Moisi Habilajt ka krijuar nj trmet t vrtet politik. 39-vjeari, i kapur dje nga brthama e policis gjyqsore t Guardia di Finanza t Catanias n kuadrin e operacionit Rosa dei venti, sht kushri i ish-ministrit t brendshm Saimir Tahiri. I prfunduar m 2005 n syrin e ciklonit pas deklaratave t kreut t policis kufitare t Vlors, Dritan Zagani, i cili e akuzoi publikisht pr bashkpunim me krimin e organizuar lokal q merrej me trafikun e marijuans nga Ballkani.

  Sipas policit i detyruar m pas t strehohej n Zvicr, pasi akuzohet se u ka shitur informacion autoriteteve italiane dhe pr kt sht n krkim-kushrinjt e ministrit transportonin drog duke shfrytzuar makinn private t tij.
  Nj Audi A8 e par shum her t kaloj kufirin grek, por jo vetm. I interesuari direkt, nga ana e tij, ka prgnjeshtruar gjithmon, duke shpjeguar se makinn ua kishte shitur kushrinjve, por n t zez, q m 2013. Verifikimet e detektivve italian megjithat tregojn nj histori t ndryshme, n t cilt del edhe emri i politikanit.

  Moisi Habilaj n Siili kishte urn kryesore t punve t tij, fal nj rrjeti grosistsh t aft pr t bler me par n dor qindra kile marijuan, pr tua shprndar pa dallim t gjith klaneve mafioze aktiv n sheshet e shitjes. Jo vetm n Catania, por edhe n Siracusa e Ragusa.

  N Shqipri, mbi kushririn e ministrit ka pasur vetm dyshime t shumta. Asnjher i hetuar, asnjher i arrestuar, por shum her i fotografuar, pr shembull me kreun e policis kufitare t Dhrmiut. Nj rezultat i udhtimeve t shumta nga Shqipria n Siili, duke kaluar nga Puglia, pr t akorduar shitjet e drogs, prshtatjen e vendit t zbarkimit dhe ato t ruajtjes s drogs.

  Hetime q ojn n emra e mbiemra. Si ai i Antonino Rielas, i dyshuar si pik referimi n Catania pr blerjen e drogs nga Shqipria. Ushtarakt n nntor 2013 monitoruan nj takim midis ktij t fundit dhe Florian Habilajt, vllai i Moisiut, pra edhe ai kushri i ministrit Tahiri.

  Takimi kok m kok u zhvillua n lagjen San Giorgio dhe, sipas akuzave, Riela i ka dhn aty 30 mij euro n dor pr nj sasi marijuane. Objektivi ishte t merrnin veten sa m shpejt q t ishte e mundur nga sekuestrimi i 1650 kilogramve n tetor, n shkmbinjt e Baia del Silenzio n Castelluccio, pran Augustas.
  Sikur t kisha pasur nj kallashnikov do ti kisha vrar t gjith. Bam, bam bam, thoshte Moisiu, i prgjuar, i zemruar pr ngarkesn e kapur dhe pr vshtirsit pr t mos u kapur nga t zinjt, m sakt forcat e rendit.

  Shqipria pr kushririn e ministrit duhet t ket qen prej vitesh nj zon e lir pr punt e tij. N nj prgjim t br nga Guardia di Finanza e Catanias, vet Moisiu i zbulonte disa detaje bashkbiseduesit, nj siilian, titullar i nj stacioni furnizimi Q8 pran Lentinit: Nse vjen n Shqipri do ta kuptosh q policia shqiptare sht e korruptuar dhe ndodh q edhe vet shefi i policis personalisht ndihmon pr ngarkimin e thasve.

  N t kundrt, n Itali, grupi pson sekuestrime t vazhdueshme, si ai i 289 kileve marijuan n Palagonia. Furnizimet ishullore t kartelit italo-shqiptar jan bllokuar edhe n portin e Ripostos apo n parkimin e qendrs tregtare Porte n Catania, ku hetuesit kan gjetur nj kamper me qira, t mbushur me drog. Nisin kshtu bisedime t gjata pr t planifikuar drgesa t reja dhe pikrisht n kt moment Moisiu flet pr kushririn e tij ministr: 30 mij duhet tia oj Saimirit.

  Politikani futet n valle edhe n lidhje me makinn tashm t famshme. Kushriri, bashk me bashkpuntorin e tij Sabi elaj, kan shkuar n Siili edhe me Audin q me letra i prkiste ende ministrit.

  Ari i gjelbr i Ballkanit ka prfunduar edhe n dispozicion t Sebastiano Sardo, prej pak kohsh i penduar i drejtsis, por n t shkuarn menaxhues i drogs pr klanin Cappello n Catania. Pr shqiptart ishte ai me syze me t cilin bnin marrveshje fitimprurse edhe pr furnizim me arm.

  Nse sjellim dika pr t, i japim edhe ndonj kallashnikov. Le t vriten mes tyre, kujt i plasi, ata i duan pr vete, thuhet n nj prgjim.
  Marr nga Meridionews.it-Prgatiti: SYRI.net
  Emri: c0dedce4a7a5fa8f4ee4f2aae455024d75d1f017.jpg

Shikime: 876

Madhsia: 49.1 KB
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Reagon Edi Rama: U shokova nga biseda e dy trafikantve. Saimirin e njoh prej vitesh

  Ka reaguar m n fund edhe Edi Rama n lidhje me arrestimin Moisi Habilajt dhe brjen publike t prgjimeve t policis italiane ku prmendet Saimiri.

  Me nj deklarat n faqen e tij n Facebook Edi Rama krkon t vrtetn.

  Deklarata e Edi Rams n Facebook:

  DUAM T VRTETN! SA M PAR!

  sht e neveritshme dhe shokuese ka ka dal prej bisedave t dy kriminelve!

  Saimir Tahirin e njoh prej vitesh dhe kam pasur vetm fjal mbshtetjeje e inkurajimi pr t, si person me qllime t mira, aftsi dhe integritet.

  Por Shqipria dhe shqiptart sot duan e meritojn t din t vrtetn, vetm t vrtetn dhe asgj tjetr prve t vrtets. Prandaj t gjitha organet ligjzbatuese, duhet ti shkojn deri n fund e pa humbur koh ksaj historie, pr t hedhur drit t plot mbi faktet.

  Vet qeveria e re sht krijuar pr t mos falur e as toleruar kdoqoft, q zgjedh rrugn e krimit n vend t rrugs s Shqipris q duam - Me shtet, pun, mirqenie.

  Asnj luhatje. Asnj rezerv. Asnj dyshim: Lufta jon me krimin do t vazhdoj n do dit me edhe m shum forc. Deri n fund!
  Silence is golden.

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Kokdhima: Rama t dorhiqet, Tahiri t arrestohet

  Kreu i partis Zgjidhja, Koo Kokdhima, ju ka br thirrje autoriteteve q t arrestojn menjher ish-Ministrin e Brendshm, Saimir Tahiri, emri i t cilit sht i prfshir n trafikun e drogs..

  Prmes nj reagimi n Facebook, Kokdhima krkon q edhe kryeministrin Edi Rama t jap menjher dorheqjen, pasi ishte ky i fundit i cili edhe kur Tahiri akuzohej, dilte dhe e merrte n mbrojtje.

  Ja postimi i plot i Kokdhims n FB:

  Saimir Tahiri deklaronte publikisht n Top Story n shtator 2015: Pse duhet t jap dorheqjen, se ma krkon opozita, se del nj punonjs i policis, q sot duhet t ishte n arrest, se paskam ca kushrinj t largt t cilve iu kam shitur makinn dhe kjo qenka problem? Nse zotrinjt pr t cilt bhet fjal gjenden fajtor nga prokuroria dhe rezulton q jan trafikant, po ather do i krkoj falje publikut se iu paskam shitur makinn ca trafikantve!.

  Dje u arrestua Moisi Habilaj, kushriri n fjal i Saimir Tahirit. Shrbimet Italiane kan nje dosje me 416 faqe prgjime ku rezulton se Saimir Tahiri sht i prfshir direkt si mbshtets dhe prfitues milionash nga trafikantt e hashashit.

  ZGJIDHJA nuk pret asnj ndjes nga ish-ministri i kartelit t drogs, q kanabizoi vendin, mbushi me drog mbar Europn, fuqizoi krimin e organizuar dhe e la vendin n dorn e bandave q lajn hesapet rrugve t qyteteve dhe fshtatrave t terrorizuara t Shqipris.

  montimi i kartelit shum t rrezikshm t drogs, q sht n pushtet prej 4 vitesh duhet t nis nga dorheqja e Edi Rams dhe arrestimi i Saimir Tahirit dhe dhjetra drejtuesve t lart t policis q u vun n shrbim t trafikantve, me dhe pa lidhje farefisnore, por me lidhje t fuqishme interesash pr t nxjerr milionat nga ekonomia kriminale e kanabisit. Agjensit e huaja partnere t Shqipris i kan t dokumentuara plotsisht se far i bn Shqipris dhe Europs kta trafikant t veshur me pushtet.

  ZGJIDHJA e ka denoncuar me qindra her se pas trafikut t mariuans qndrojn Edi Rama dhe Saimir Tahiri dhe se mafia e mariuans ka kapur gjithka dhe drejton vendin.

  ZGJIDHJA inkurajon prokurorin q t oj deri n fund hetimet e nisura mse dy vite m par, ti vlersoj akuzat e ish-punonjsve t ndershm t Policis s Shtetit q u tradhtuan, u shkarkuan apo u detyruan t ln vendin dhe t krkojn azil politik n Europ, pasi mbetn n mshir t trafikantve.

  ZGJIDHJA do punoj pr qetsimin e vendit, rikthimin e rendit dhe t siguris, drejtsis dhe shtetit ligjor, pr montimin prfundimtar t kartelit t drogs, q nis nga kryeministria dhe prfundon te trafikantt e mdhenj. ZGJIDHJA do ngrej ekonomin legale t kanabisit n favor t shtetit, do e dekriminalizoj prdorimin, do liroj nga burgjet dhe do amnistoj t dnuarit si prdorues dhe do e zhduk mafien e hashashit n Shqipri.

  Rama, n vend t spektaklit mediatik, me t cilin ua shplan trurin prdit shqiptarve t mjer t cilt jetojn nn rregjimin e bandave t drogs dhe oligarkis s krimit dhe t korrupsionit, duhet t paguaj mimin pr uzurpimin dhe rrnimin e shtetit, pr shkatrrimin e zgjedhjeve t lira dhe t ndershme, t institucioneve, qeveris dhe interesave t larta ekonomike e shtetrore, pr kriminalizimin e do qelize t shoqris dhe t shtetit, pr shkatrrimin e lirive politike dhe ekonomike dhe pr vendosjen e sundimit t plot t oligarkis s krimit dhe t korrupsionit n Shqipri.

  ZgjidhjaPrShqiprin
  Silence is golden.

 4. #4
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit  Habilaj prmendi Tahirin; dosja italiane pr bandn e drogs
  17/10/2017

  Gjykata e Katanias n dosjen prej m shum se 400 faqesh q vulosi fatin e Moisi Habilajt dhe bands s tij, prmend edhe emrin e ish-ministrit t Brendshm, Saimir Tahiri.

  Sipas gjykatsve dhe prokurorve italian, Habilaj prmend Tahirin si kushririn e tij, si mbshtets t veprimtaris n shkmbim edhe t parave pr fushat.

  Top Channel disponon dosjen me kto fragmente t prgjimeve t bra nga autoritetet italiane.

  Grupi i trafikantve t arrestuar nga policia italiane pr 3.5 ton hashash ishte vn prej kohsh nn pergjim. Moisi Habilaj, bashkpuntort e tij shqiptar dhe italian kan tashm nj dosje prej 416 faqesh me fakte dhe biseda t prgjuara, ku ata prmendin emra dhe para dhe q sht baza e vendimit t Gjykats s Katanias pr burgosjen e tyre.

  Pjes e ksaj dosje sht nj prgjim i dats 16 dhjetor t vitit 2013 i nj bisede mes Moisi Habilajt dhe Sabaudin elajt, kur ata sipas vlersimit t prokurorve dhe gjykatsve italian, prmendin Ministrin e Brendshm t asaj kohe, Saimir Tahiri.

  Hetuesit italian bjn nj prmbledhje t ksaj bisede.

  “T dy flasin pr nj person me pushtet me emrin “Saimir Tahiri” (deputet i Shqipris) njeri i politiks. Moisiu thot: far ka m shum se ne ai? Por Sabi (Sabaudini) i prgjigjet duke i thn q Saimiri ka vetm emrin (n kuptimin e fams, pozits), por nuk beson q ka m shum para se ata. Moisiu bn llogarit sipas t cilave Saimiri n nj muaj ka br minimumi 5 milion euro. Sabi i thot q t gjitha ato para ai i harxhon n fushatn elektorale. Por Moisiu i thot q atij nuk i mjaftojn as 20 milion n nj fushat elektorale”, thon hetuesit italian.

  N prgjimin e dats 2 mars t vitit 2014 mes Habilajt dhe elajt prmendet automjeti me targ AA003GB, me t cilin t dy personat kan udhtuar drejt Siilis. Kjo makin ishte n emr t Saimir Tahirit.

  Emri i ministrit del gjithashtu edhe n nj tjetr bised t prgjuar mes Moisi Habilajt dhe Sabaudin els, ose Sabi.

  “Mendo, ve borxheve q kemi, ve atyre q kemi marr, kemi 75 mij q jan automatikisht t caktuara. 30 mij “xhaxhait”, 30 mij duhet t’ja oj Saimirit, bjn 60, 15 anija q na duhet patjetr, bjn 75 mij, plus 100 q jan: 72 t atyre n Fier, 20 t Arsenit, 170 mij lek heqim dhe kta t shtetit q kemi”, thuhet aty./TopChannel
  Ndryshuar pr her t fundit nga Lazo : 17-10-2017 m 11:15
  Silence is golden.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Reagon Edi Rama: U shokova nga biseda e dy trafikantve. Saimirin e njoh prej vitesh

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Ka reaguar m n fund edhe Edi Rama n lidhje me arrestimin Moisi Habilajt dhe brjen publike t prgjimeve t policis italiane ku prmendet Saimiri.

  Me nj deklarat n faqen e tij n Facebook Edi Rama krkon t vrtetn.

  Deklarata e Edi Rams n Facebook:

  DUAM T VRTETN! SA M PAR!

  sht e neveritshme dhe shokuese ka ka dal prej bisedave t dy kriminelve!

  Saimir Tahirin e njoh prej vitesh dhe kam pasur vetm fjal mbshtetjeje e inkurajimi pr t, si person me qllime t mira, aftsi dhe integritet.

  Por Shqipria dhe shqiptart sot duan e meritojn t din t vrtetn, vetm t vrtetn dhe asgj tjetr prve t vrtets. Prandaj t gjitha organet ligjzbatuese, duhet t’i shkojn deri n fund e pa humbur koh ksaj historie, pr t hedhur drit t plot mbi faktet.

  Vet qeveria e re sht krijuar pr t mos falur e as toleruar kdoqoft, q zgjedh rrugn e krimit n vend t rrugs s Shqipris q duam - Me shtet, pun, mirqenie.

  Asnj luhatje. Asnj rezerv. Asnj dyshim: Lufta jon me krimin do t vazhdoj n do dit me edhe m shum forc. Deri n fund!
  Me pak fjale kjo deklarate mundet te zberthet keshtu : "Tahirit nuk ja futa une. Tani kemi qeverin e re,keto jane ngjarje qe i perkasin qeverise tjeter.

 6. #6
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Saimir Tahiri eshte kandidati me serioz per president 4-vjecarin qe vjen!
  Silence is golden.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Te gjithe president nuk do behen ! Ndonjeri duhet te sakrifikohet edhe per partine ! Ne fillim Gjika,pastaj Koo tani i ra lapsi Tahirit.

  Mos hapni te tilla parrulla se eshte rruge e veshtire. Me zor ndejtem 3 muaj ne ader per te zgjedhur Meten president. Nuk eshte aq e lehte ; te mbledhesh partine,partia te caktoje Gramozin,qe ti thot Saliut dhe Saliu ti japi urdher qe Luli te futet ne ader.


  Tani kemi prioritet reformen zgjedhore.Para reformes zgjedhore nuk bejme asgje tjeter.Ah;po filluan prap keta te huajt me vetingje a stervetingje ne futemi prap ne ader.

 8. #8
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Ministri flet pa dorashka..

  Silence is golden.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Pa dorashka ishte dhe pa dorshka foli. Ne situata te tilla jo dorashkat po as breket prej hekuri nuk bejne pune.

 10. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  2053 (19-10-2017)

 11. #10
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Nuk e kane fajin njerezit joooo, fajin e ka sistemi!
  Pse donin ata te rrezikonin jeten me skaf per te trafikuar droge? Po se mos u gjeti pune shteti si magaziniere apo fatorino dhe ata nuk pranuan!
  Prandaj thom qe e ka fajin sistemi.

  Ps. Si nuk na ecen ne shqipove me keto sistemet mer vlla! Na moren ne qafe na moren.
  Silence is golden.

 12. #11
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Pra,
  ortaku/vartesi i Tahirit thote qe Saimiri na paska fituar 5.000.000,00 (pese milion) e muaj!!!!!

  Akoma analizoni per klysht e kuq?!
  fare vlere ka?!


  Kto gjarperinj vetem ato qe kane jetuar sistemin para 90-es mund ti kuptojne....


  Jo me kot, papa pat thene qe komunistet jane armiqte e njerzimit....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #12
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Keta do bejne shtet.

  Emri: FB_IMG_1508373394468.jpg

Shikime: 780

Madhsia: 58.2 KB
  Silence is golden.

 14. #13
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Prokuroria:Ti hiqet imuniteti Saimir Tahirit, autorizim pr arrestim

  Prokuroriai hiqet imuniteti Saimir Tahirit, autorizim pr arrestim

  Prokuroria e Krimeve t Rnda i krkon Kuvendit autorizim pr heqjen e imunitetit t Saimir Tahirit. N njoftimin zyrtar thuhet se aktualisht jan duke u kryer hetime pr nj grup kriminal q ka trafikuar sasi t mdha kanabisi.


  Por krahas heqjes s imunitetit Prokuroria krkon nga Komisioni i Mandateve t Kuvendit dhnien e autorizimit pr arrestimn, heqjen e liris dhe kontrollin personal t baness pr ish ministrin e Brendshm.

  Njoftimi zyrtar
  Prokuroria pr Krime t Rnda krkon nga Kuvendi i Shqipris autorizimin pr heqjen e imunitetit t deputetit Saimir Tahiri, n vijim t nj hetimi t nisur pr veprat penale t Trafikut t narkotikve, kryer n bashkpunim, n formn e posame t grupit t strukturuar kriminal dhe Korrupsionit pasiv t zyrtar t lart shtetrore dhe t zgjedhurve vendor, parashikuara nga nenet 283/a/2 dhe 260 t Kodit Penal.

  Prokuroria pr Krime t Rnda po zhvillon hetime, n bashkpunim me autoritetet italiane, pr nj grup kriminal, i cili ka trafikuar sasi t mdha lnde narkotike kanabis sattiva nga Shqipria n drejtim t Italis.

  N baz t t dhnave t prftuara n kuadr t ktij hetimi, Prokuroria pr Krime t Rnda krkon nga Komisioni i Mandateve n Kuvendin e Shqipris dhnien e autorizimit pr arrestimin, heqjen e liris dhe kontrollin personal e t baness pr deputetin Saimir Tahiri.

  topchannel
  Silence is golden.

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Ka 27 vjet qe problemi ne Shqiperi eshte opozita. Ka 27 vjet qe opozitat ne Shqiperi sherben vetem si garanci per mos-denimin e qeverise se meparshme.
  Ne Shqiperi nuk kan deshtuar qeverite kan deshtuar gjithmone opozitat sepse opozita nuk ka qene asnjehere alternative e keq-qeverisjes.


  Fakt eshte qe me nje opozite tjeter,edhe me Bojaxhiun a Blushin,kjo qeveri do ishte e detyruar te jepte dorheqjen. Me kete opozite jo vetem qe nuk eshte e detyruar te jape dorheqjen por shikohet nga opinioni publik si mundesia me e mire per te qeverisur...

  Per kete ne Shqiperi opozita ka luajtur gjithmon rolin e shantazhuesit dhe opozitat vijne ne qeveri vetem kur mundet te garantojne qeverisjen e meparshme. Eshte gjithmon loja e opozites qe ka mbajtur sistemin gjalle.
  Ju kujtohet Rama me 21 janar e Gerdec qe shantazhonte qeverine po ashtu dhe PD perdor si argument vetem krimin sepse eshte i vetmi shantazh qe mundet ti jepet si garanci Rames qe ai te leshoje pushtetin.

  Fjalet e famshme te nje deputeti te PD ne vitin 2013 ku sa erdhi PS ne pushtet,qe kur e pyeten te hapen dosjet e komunizmit u pergjigj qe "ne fillim duhet te hapim dosjet e korrupsionit" jane baza per te shpeguar kete 27 vjear opozit dhe qeverisje.

  Me nje opozit tjeter si Tahiri dhe Rama do ishin sot si minimum njeri i arrestuar dhe tjetri me shume propabilitet perball arrestit mbas dorheqjes.

 16. #15
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Prokuroria pr Krime t Rnda krkon heqjen e imunitetit pr deputetin Saimir Tahiri

  Emri: f7052e16d5cf545feaedd01df62769242cabd4f9.jpg

Shikime: 762

Madhsia: 61.0 KB

  Prokuroria pr Krime t Rnda krkon nga Kuvendi i Shqipris autorizimin pr heqjen e imunitetit t deputetit Saimir Tahiri, n vijim t nj hetimi t nisur pr veprat penale t Trafikut t narkotikve, kryer n bashkpunim, n formn e posame t grupit t strukturuar kriminal dhe Korrupsionit pasiv t zyrtar t lart shtetrore dhe t zgjedhurve vendor, parashikuara nga nenet 283/a/2 dhe 260 t Kodit Penal.

  Prokuroria pr Krime t Rnda po zhvillon hetime, n bashkpunim me autoritetet italiane, pr nj grup kriminal, i cili ka trafikuar sasi t mdha lnde narkotike kanabis sattiva nga Shqipria n drejtim t Italis.
  N baz t t dhnave t prftuara n kuadr t ktij hetimi, Prokuroria pr Krime t Rnda krkon nga Komisioni i Mandateve n Kuvendin e Shqipris dhnien e autorizimit pr arrestimin, heqjen e liris dhe kontrollin personal e t baness pr deputetin Saimir Tahiri.
  Silence is golden.

 17. #16
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Leja pr arrestimin e Tahirit, Prokurori: Hetimi nisi nga media

  Leja pr arrestimin e Tahirit, Prokurori: Hetimi nisi nga media
  Kshilli i Mandateve dhe Rregulloreve sht mbledhur kt paradite pr krkesn e Prokuroris s Krimeve t Rnda pr heqjen e imunitetit t Saimir Tahirit dhe dhnien e autorizimit pr arrestimin e tij.


  Vet ish-ministri i Brendshm sht i pranishm n kt mbledhje, por do t jet avokati i tij Artan Hajdaraj q do t flas pr t. Ndrsa organi i akuzs sht prfaqsuar nga kreu i Prokuroris s Krimeve t Rnda, Besnim Hajdarmataj dhe prokurort Elizabeta Imeraj e Vladimir Mara.

  Ai krkoi q mbledhja t zhvillohej me dyer t mbyllura, pr shkak t sekretit hetimor, por kjo krkes nuk u pranua nga Kshilli dhe mbledhja vijoi me dyer t hapura.

  Teksa Hajdarmataj argumentoi krkesn e tij se bhet fjal pr heqjen e imunitetit t deputetit, teksa nj pjes t dokumenteve nuk pranoi t'i bj publike pr median.

  Kemi br verifikime dhe jemi t bindur se ato biseda prputhen. Tahiri, gjat vitit 2013, duke pasur n pronsi nj automjet t tij, e kishte shitur te njri prej vllezrve Habilaj. Na ka rezultuar m pas se ky automjet sht prdorur srish nga Tahiri. Ne kemi ardhur pr t krkuar thjesht heqjen e imunitetit q n do moment t jet i ekspozuar ndaj nj mase sigurie t mundshme. Saimir Tahiri akuzohet pr trafikim t lndve narkotike i kryer n kuadr t grupit t strukturuar kriminal dhe korrupsion pasiv i funksionarve t lart t shtetit, tha Hajdarmataj.

  Deputett e mazhorancs krkuan nga grupi i prokurorve provat, q sipas tyre, inkriminojn deputetin socialist, Saimir Tahiri.

  Prokurort deklaruan se hetimi ka nisur kryesisht edhe mbi bazn e informacioneve t qarkulluara n media pr prgjimet e realizuara nga pala italiane.

  T pyetur nga deputett socialist nse n aktet e prcjella nga pala italiane rezulton q Saimir Tahiri sht nn hetim nga Prokuroria e Katanias, prokurort u prgjigjn: N aktet e prcjella deri n kto momente nuk figuron nj gj e till.

  Megjithat, Prokuroria thot se ka dyshimin e arsyeshm pr t bazuar krkesn e saj pr arrestimin e Tahirit.

  Ka disa detaje q krijojn dyshimin e arsyeshm pr faktin penal dhe krkesa jon sht bazuar n dokumentacionin q zotrojm dhe n arsyetimin ligjor. Ekziston rreziku i prishjes, apo dmtimit t provave, deklaron Prokuroria.
  Silence is golden.

 18. #17
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Si po vazhdon loja me Tahirin e shkret (qe e beri Sulltani kok turku )? Po e akuzon shoku Gramoz dhe po e mbron shoku Sali apo jemi ne fazen e pare ku akuzen e ka shoku Sali ?

  Ore po me garantin e popullit shqiptar te nderuarin presidentin e popullit shqiptar far behet,ka mbajtur ndonje qendrim per trasparencen dhe integrimin e kesaj eshtjeje ?

 19. #18
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Askush nuk mbron asnje te pakten nga qeveria eshte e dukshme edhe nga kryeministri e ka lene ne dore te drejtesise dhe dje ne opinion la te kuptohet shume...
  Silence is golden.

 20. #19
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Kjo eshte nje teme e kot dhe pa asnje vlere!
  Madje jane teper te vonuara si diskutime. Personi qe i denoncoi lidhjet e Saje Qorrit me trafikantet ordinere te droges dhe armeve ne 2015-en u burgos nga policia qe duam dhe fitoi azil politik ne Zvicer. Sot ky person mbrohet nga disa shtete perendimore me te cilat bashkepunoi duke u dhene informacionet skandaloze te ministrave te Rames te lidhur koke e kembe me trafiqet e droges.
  Para dy vitesh kete oficer policie nuk e degjoi askush, madje intervista e tij tek News24 u ndalua me urdher te Edi Rames!

  Sot qe zullumi i drogerave eshte trashur shume tek nderkombetaret, Rama eshte i detyruar ta shese Sajmirin ne syte e te huajve per te shpetuar lekuren dhe nderkohe eshte serisht i detyruar ta mbroje Sajen nga frika se i nxjerr horrlleqet qe kane bere bashke.

  Sigurisht qe ne nje rast te tille nuk e zgjidh as opozita e as Bojaxhiu qe ben opozite do dy vjete perpara zgjedhjeve lokale dhe te pergjithshme, por organet e drejtesise.

  Se fundmi vendimi i heqjes se mandatit te Tahirit u shty per te merkuren, mjaftueshem kohe qe IT-it e ndryshem te cilet kane vizituar shtepine e Sajmes keto ditet e fundit, te fshijne gjithe provat komprontuese ne telefonat dhe LapTopet e tij!
  Keshtu qe prokuroria nuk do kete me se fare te hetoje..

  Ne gjithe boten nje i dyshuar per lidhje me trafiqet e droges, arrestohet nga policia qe ne 4 te mengjesit dhe i behet kontroll i imtesishem i baneses dhe gjithkaje tjeter.
  Ne rastin konkret Saja ka kohe te dali neper konferenca per shtyp dhe neper emisione televizive!

  Nxirreni vete konkluzionin se ne fare vendi mafioz, kriminele e te ndyre po jetojme..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 21-10-2017 m 09:15
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 21. #20
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,295
  Faleminderit
  174
  120 falenderime n 105 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Asnje prove nuk ka ndaj tij pervec se disa komente ndaj dy trafikante qe disktutojne me njeri tjetrin per disa mijera euro..

  Nese do te duhej te arrestohej cdo kush qe permendet ne nje cope leter per trafikim droge me teorira konspiracioni nga me te ndryshmet, imagjinoni ku do ishim sot.. !?

  Sa per temen ke te drejte kemi edhe obligime te tjera per ti sjelle lajmet flash.
  Silence is golden.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •