Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 57
 1. #21
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Ore Lazo pa hyre ne detajet e temes ne fjale se nuk jemi jurist per ta gjykuar.

  Por nuk nevojitet asnje lloj prove per te kuptuar se Rama e ka mbushur te gjithe vendin me droge dhe bashkepunon ngushtesisht me kriminele.
  Eshte e njejta polici shteterore e cila arrin te gjurmoje edhe ate fshatarin ne maje te malit kur nuk paguan energjine elektrike dhe nderkohe nuk e ve ujin ne zjarr kur ne mes te te njejtit fshat vijne dy tre here ne dite furgone me punonjes sezonal hashashi, qe mbjellin e prashisin hashash gjate gjithe vitit..

  Prove me te madhe se kjo nuk ka..

  Ps: Me siguri Habilajt do jene xhelozuar me suksesin e kushuririt te tyre te dhjete, ne luften ndaj droges. Ndaj edhe do jene vete-ofruar per vete-pergjim kur kalonin kufirin me makinen plot me droge te kushuririt te tyre te dhjete.
  Te xhelozuar me sukseset e Tahirit do kene qene edhe sherbimet sekrete italiane te cilat bashkepunuan me nje oficer te ndershem shqiptar qe uditerisht kishte kurajon te denonconte arritjet virtuale te policise se Saje Qorrit.
  Bashkefajtore ne gjithe kete histori xhelozie kundra arritjeve te Sajes na qenkerka edhe shteti Zviceran qe i dha azil politik ketij oficeri policie per ta mbrojtur nga hakmarrja e trafikanteve qe ishin prekur edhe ata nga lufta e pashoq e policise se Tahirit kundra trafiqeve te droges..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Duke_Of_Arberia : 21-10-2017 m 14:01
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 2. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  murik (31-10-2017)

 3. #22
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Droga/ Prplasja e Edi Rams me Lapsi.al. Si sht e vrteta ?

  Pasi plasi skandali i Dritan Zaganit, i cili e akuzoi ish ministrin e brendshm se mbronte trafikant droge si kushrinjt e tij Habilaj, dyshja Rama – Tahiri organizoi nj manifestim popmoz dhe mashtrues pr t fashitur skandalin. Ata, me miratimin e diplomatve dordolec t Tirans, mblodhn n salln e pallatit t kongreseve t gjith hierarkt e policis n nj koferenc t titulluar me emrin q sot ngjan qesharak : Antidroga, nj histori suksesi . Po ti ktheshesh sot ksaj butaforie t denj pr nj teatr kukllash do shikosh gjra monstruoze. Aty u shfaqn Tabela q tregonin se 99% t teritorit t vendit ishte pastruar nga droga. Aty jepeshin shifrat e nnpunsve t bler t Guardia di Financa q tregonin nj Shqipri t pambjell.

  Dy grafike te paraqitur nga Edi Rama ne 16 shtator 2015, ne nje mbledhje ne Pallatin e kongreseve me mbi 2000 police, te organizuar pas denoncimeve te Dritan Zaganit. Aty u tentua te tregohej se akuzat se qeveria mbronte trefikantet ishin pjese e skenarit te makinerise se baltes dhe mediave te kazanit dhe se kanabisi ishte shfarosur ne masen 99.2% (tabela lart) dhe se policia e unave te tahirit kishte shkaterruar nje sasi disa fish me te madhe se gjate kohes se Berishes (tabela poshte). Pasi shpalli se betejen e kishte fituar ne 2015, Rama “harroi” dhe e shpalli te fituar edhe dy vite me pas.
  Emri: 6BDB461E-EC8C-47D6-92F9-8F60CB198324.jpg

Shikime: 221

Madhsia: 24.3 KB

  Nejse, aty Rama foli edhe pr Dritan Zaganin ku n vend q ta merrte n konsiderat si nj denoncues, e shpalli armik dhe bashkpuntor t trafikantve.

  Gjat ksaj periudhe Lapsi.al i kishte br jehon dshmive t Zaganit. Kishte denoncuar me forc censurimin q iu b intervists s tij nga Nevs 24. Ishte tallur me butaforin e shfaqes s shmtuar t 16 shtatorit 2015.

  Dhe pr t gjitha kto, pati privilegjin t futej nga Rama n aradhn e makineris s balts q shpif pr punn e policis.

  N kt shfaqe t ngritur n kmb nga makineria gbelsiane e propogands Rama e goditi Lapsin mes atyre mediave “q shfrytzojn pushtetin e t pasurit nj LAPS n dor pr t nxir punn e policis” duke e futur n grupin q “prdor gjuhn e LAPS-ave populli nuk e beson”, – shtoi ai. (Posht videoja e fjalimit te Rams)

  Ne ather, pas ktyre shpifjeve t ulta t kryeministrit, u prgjigjm me nj editorial: “Nj prgjgje pr Ramn: “Ne do vazhdojm me Laps n or”. (lexo posht).

  Sot fiks dy vite m pas, jemi krenar q vazhduam ta bjm at q i premtuanm lexuesve tan. Sepse s pari Rama e kishte shpallur t fituar betejn me drogn n 2015, haroi se kishte thn dhe e rishpalli edhe njher n 2017. Dhe s dyti sepse denoncimet e Zaganit, t cilave ne i kushtuan gjith hapsirn e mundshme, doln t vrteta dhe kryeministri rrezultoi gnjeshtar.

  Sot gjithkush mund t bj me lehtsi diferencn se kush sht “makineri balte”, kush “prdor nj gjuh q populli se beson” dhe kush bn detyrn e vet duke treguar t vrtetn.

  Lapsi.al

  Video e Rams 16.09.2015

  http://www.dailymotion.com/video/x65kre1
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 4. #23
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  5 pyetjet q ‘i zun frymn’ Saimir Tahirit sot pasdite


  Seanca e padites n Kshillin e Mandateve pati nj moment kur Tahiri u vu me shpatulla pr muri. Kur ai mrmriti, nuk diti t jap asnj prgjigje dhe madje krkoi ndihmn e Gramoz Ruit duke krijuar kakofoni.

  Ky qe momenti kur deputeti Eduart Halimi hartoi pes pyetjet azgjesuese pr ish ministrin. Duke qen se as Tahiri dhe as avokati i tij Hajdari nuk pati asnj prgjigje pr to, Lapsi.al po i rrimer dhe po i zbardh t plota…

  E Para:

  Grupi kriminal i strukturuar i habilajve kan trafikuar t qet me skaf, me gomone, me peshkarexh dhe me makin drog dhe arm. Sot a jeni t bindur ju vet se ka prova t mjaftueshme se makina AA 003 GB sht prdorur pr trafik?! Bazuar n dosjen jo t prokurorve shqiptar q ka paragjykime, po n dosjen e gjyqtarve t Katanias?

  E dyta:

  A jeni i bindur ju sot se Habilajt prfaqsojn s paku nj familje kriminale q pr 4 vjet kan trafikuar drog dhe arm dhe q pr 4 vjet policia nuk trokiti po sipas prgjimeve segmente t policis dhe politiks ishin pjes?

  E treta:

  Dritan Zagani u hapi luft dhe i denoncoi publikisht duke rrezikuar jetn e vet, t gruas dhe tre fmijve, sot si deklaroheni fajtor apo i pafajshm q burgost Zaganin? Kush sht llumi n kt histori?! Ata q e lan familjen klanin kriminal Habilaj nga shtator 2013-shtator 2017 q t lvizte lirshm drejt Italis, policia shqiptare, politika shqiptare apo policia italiane q pr 4 vjet e prgjoi dhe e coi para drejtsis?!

  E katrta:

  Kkomisar Zagani ka patur luft t hapur, kryeministri e quajti zagar prvec burgosjes, nga ana tjetr ju nuk bt asnj veprim t vetm pr t uar Habilajt para drejtsis. Sot ato q tha Zagani doln trsisht t vrteta! Nse ju dhe kryeministri Rama do mbanit ann e komisar Zaganit ju gjykoni se Habilajt do trafikonin kto 2 vjet? Kush sht llumi n kt mes?! Ju q mbajtt ann e Habiljat apo komisar Zagani?!

  E fundit:

  Ka prov se nj nga antart e Habilajt ka ardhur n Tiran dhe ka biseduar me shefin e madh, koha rezulton me aksionin Fundi i Marrzis. A ka pasur Habiljat dor n luftn kundr lojrave t fatit?
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #24
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Historia e plot e Audit q zbuloi lidhjen e Tahirit me Habilajt

  5 nntor 2013. Dy muaj pasi ishte br ministr i Brendshm, Saimir Tahiri vendos t shes makinn e tij.

  Ishte nj Audi A8, me xhama t zinj, q e kishte bler vetm 9 muaj m par pr 21 mij euro nga shtetasi Naim Loci nga Fush Kruja.

  Targa AA 003 GB.

  S’dihet arsyeja e vrtet prse vendosi t heq dor nga makina luksoze, por edhe pse e largoi ajo do ta ndjek gjat nga pas pr t’i dhn s fundi nj goditje t fort karriers s tij politike.

  Blers sht Artan Habilaj, antar i nj familje mafioze, e prfshir n trafikun e drogs dhe armve, n Itali e Greqi, vllai i Moisi Habilajt.

  Ai e prfiton at, sipas dokumentave, pr vetm 7 mij euro.

  Vlera dyshohet se sht deklaruar e ult pr t shmangur taksat dhe deklarimin e ktyre t ardhurave n regjistrin e pasuris.

  Ministri i Brendshm nuk e deklaron shitjen. Blersi nuk ia ndryshon pronsin.

  Pr dy vjet me radh grupi mafioz i Habilajve e prdor at i pashqetsuar.

  Asnj efektiv policie nuk kishte guxuar ta ndalonte makinn q n pronsi figuronte n emr t Ministrit t Brendshm. T gjith shefat e policis e njihnin at targ.

  Pr dy vjet me radh askush nuk flet pr kt skandal. Derisa Dritan Zagani, ish –shefi i antidrogs s Fierit dhe ish –shef i kufirit n Vlor, e denoncon publikisht.

  4 shtator 2015. Dritan Zagani flet nga arratia. Ai krkohej nga policia shqiptare se i kishte dhn informacione sekrete nj drejtuesi t Guardia di Financa, t quajtur Giuliani.

  Thot se makinn e prdornin trafikant t njohur n Vlor.

  Dritan Zagani: “N nj moment desha t verifikoja me k do takohej A.D. (trafikant i dyshuar droge) n Vlor. Aty pash nj Audi A8 me xhama t zi me targ “AA 003 GB”. A.D. zbriti nga makina e tij dhe u fut te Audi. U mundova ta ndjek, isha vn re nga ata dhe n vend q t’i ndiqja ata m ndiqnin ata mua dhe e lash fare. Shnova targn e Audit. Nesr n zyr futem n sistemin TIMS dhe krkoj targn e Audit. Del emri i Saimir Tahirit. Ishte prill i vitit 2014, para se t m arrestonin. Makinn e ministrit e prdornin kta tre persona trafikant n Vlor. Se kisha marr vesh a po bhej. Doja t verifikoja me k u takua A.D.

  Thirra direkt Sknderin, shefin e sektorit. Shikoje a ka ktu i thash. Nuk e di ti tha? Kt e mbajn kushrinjt e ministrit n Vlor, vllezrit Habilaj. sht makina e ministrit, e mbajn ata.”

  Denoncimi publik e v para nj skandali Ministrin e Brendshm.

  Ai nis menjher mbrojtjen, duke vn n jet nj plan q do ta mbyllte ngjarjen jo vetm para opinionit publik, por edhe para organeve t rendit.

  N krah i del fuqishm Edi Rama. T dy e sulmojn Zaganin pr ta br dshmin e tij t pabesueshme.

  Jan ata q dyshohet ndrpren n mes publikimin e intervists n Nes 24.

  Edi Rama zgjedh nj fjalim para qindra policve, n nj aktivitet t quajtur “Antidroga, nj histori suksesi”, nj nga ato takimet e shoqruar me video me baz muzikore, q tregonte “sukseset” e qeveris.

  Ja far deklaronte ai pak dit pas denoncimit t Zaganit.

  Edi Rama: “Nj kriminel, nj nga ata t cilt policia e shtetit, policia e rilindur e shtetit ka pasur kurajon t’i identifikoj n radht e veta dhe t’i pastroj nga radht e veta; nj bashkpuntor i trafikantve t drogs q dekonspironte opreacionet e policis, sht br sot heroi i opozits, i mediave, madje edhe i kreut t shtetit s fundi. Heroi! Heroi q na krkoka prgjigje, ndrkoh q ai sht n krkim. Heroi q nuk paraqitet n prokurori dhe t prgjigjet njher pr akuzat e ngritura mbi t. Por sht paraqitur pr azil politik, n nj shtet tjetr, pasi ka thyer vendimin e gjykats t detyrimit t paraqitjes. Kaq mjafton pr t kuptuar se sa posht ka rn ky pazar. Kaq mjafton pr t kuptuar se sa e ult sht br kjo loj. Kaq mjafton pr ta kuptuar se sa e dshpruar sht n fakt industria e balts.” (shih videon n fund t lajmit n faqen e lapsi.al)
  Edhe pse krkohej n Shqipri, edhe pse kryeministri i vendit e quan kriminel, Dritan Zagani e prfiton azilin politik, nj akt ky i shtetit t Zvicrs q i bn akoma m t besueshme akuzat e tij ndaj Saimir Tahirit dhe lidhjes s tij me Habilajt q trafikonin drog me makinn e Ministrit t Brendshm.

  N Shqipri, n vend q akuzat t verifikoheshin dhe Habilajt t viheshin nn hetim, vijonte plani pr t’i zhvlersuar ato.

  Saimir Tahiri zgjedh t bj t paditurin deri n naivitet pr Habilajt edhe pse ishte Ministr i Brendshm, n krye t dikasterit q ka t dhna pr t gjitha grupet kriminale apo individt e prfshir n aktivitete t paligjshme. Ai jep kt version pr makinn.

  Saimir Tahiri: “shtja e makins sime, shkurt dhe pastr sht kjo: makinn e kam shitur n 6 nntor 2013, dy muaj pasi u bra ministr. U akam shitur kushrinjve t mi mjaft t largt dhe, n dijenin time si ministr i Brendshm, zotrinjt q akuzohen nga opozita si kryetrafikantt e drogs, nuk kan qen kurr t proceduar, nn hetim, t arrestuar apo t gjykuar pr trafik droge. M bllokuan llogarit bankare, hipotekn e shtpis dhe mundsin e ndrrimit t targave t makins edhe pse u bra ministr m duhej t paguaja gjobat pas vendimit t gjykats dhe pr kt aplikova pr t marr nj kredi, q t shlyeja koston time t t brit opozit. Deri n miratimi e kredis un e shita makinn dhe sht barr ligjore e blersit q t ndrroj pronsin. Ata nuk kan mundur, sepse makins nuk i ndrrohet pronsia pr kt shkak, ndaj dhe makina figuron ende n emrin tim. Gjat ksaj kohe ajo sht prdorur edhe dy her t tjera prej meje. Edhe ktu dua t theksoj dshmin e t qeverisurit ton dhe qeverisjes s atyre. Nse do t veproja si ministrat e qeveris s mparshme do t merrja makinat e qeveris dhe do t lvizja nga t doja, por zgjodha t huazoja srish kt makin pr t shkuar me pushime me familjen time. E mora ndaj kushrinjve t mi t largt dhe mendoni se kam br trafik droge me familjen time?”

  Pyetja q lind vetiu sht se pr far arsye do t’ua rimerrte makinn disa kushrinjve kaq t largt? Dhe po ashtu, prse do t’ua linte n pronsi kur as i njihte e as kishte lidhje me ata?

  Por ajo far e kompromenton m shum pozicionin e tij n lnien n prdorim t makins nj grupi trafikantsh ndrkombtar t lndve narkotike sht fakti se Tahiri jo vetm e ka prdorur Audin pasi e ka shitur, por Habilajt ia kan dorzuar atij elsat n dor sa her e ka dashur.

  Prokuroria e Krimeve t Rnda thot se Tahiri e ka prdorur 4 her makinn pasi e ka shitur dhe n njrin prej ktyre rasteve sht Artan Habilaj personi q e nxjerr makinn nga Shqipria n Greqi dhe sht Ministri i Brendshm, Saimir Tahiri q e fut nga Greqia pr n Shqipri.

  Mediat greke shkruajn se Audi ka trafikuar drog edhe n Greqi.

  “Hetimet nga vendi fqinj kan prova t forta se droga sht transportuar nga Shqipria n Itali nprmjet kufirit grek, shpesh me nj nga makinat shtetrore t ish-ministrit”.
  Prokuroria e Krimeve t Rnda deklaron m tej se ka prova q Tahiri dhe Habilajt kan udhtuar t njjtn makin.

  Prokuroria: “Me dat 16.08.2014, 30.08.2014, 29.08.2014, 08.08.2014, personi n hetim Saimir Tahiri udhton dhe prdor mjetin me targa AA003GB, i cili sipas aktit t shitjes rezulton t jet shitur me dat 05.11.2013. N kto udhtime rezulton q personi n hetim Saimir Tahiri ka qn i shoqruar nga subjektet e tjera t dyshuara Artan Habilaj, etj.”

  Moisi Habilaj rezulton q ta ket prdorur makinn e Ministrit t Brendshm edhe n Itali.

  Ai lvizte me nj prokur t posame, t firmosur nga Saimir Tahiri, si pronar i ligjshm i makins.

  Ministri kishte rn dakord q Habilajt, kta kushrinj t largt, ta prdornin Audin pa i ndrruar pronsin e t lviznin lirshm sa npr Shqipri apo vende t tjera.

  Por a dinte ai se far aktiviteti kishin kta persona? Si i kishin ven pasurit? Pr far e prdonin makinn? A ishte n dijeni t faktit se edhe gjobat q mund t merrte Audi do t’i shkonin atij n shtpi? A e dinte se pr do shkelje q mund t bnin “kushrinjt e largt” policve q do ta nsalonin Audin do t’u rezultonte se ajo ishte n pronsi t Ministrit t Brendshm?

  Kush tjetr n Shqipri ua ka ln makinn n prdorim personave t panjohur apo pak t njohur dhe ua marr srish?

  A ishte ky nj far “imuniteti” q ai u jepte “kushrinjve t 7 apo t 10” prball policis, duke i br t paprekshm?

  Saimir Tahiri nuk iu prgjigjet as pyetjeve t opozits n Kshillin e Imunitetit se prse n kohn kur Audi AA 003 GB denoncohej nga Dritan Zagani si mjeti me t cilin trafikohej drog nuk urdhroi policin t kryente hetime mbi Habilajt?

  Mosveprimi i tij sht elsi i dyshimeve. Audi A8 me targa AA 003 GB sht prova e lidhjes s tij me familjen mafioze Habilaj.

  “Pr 4 vjet me radh derisa Saimir Tahiri ishte n krye t Ministris s Brendshme Habilajt jan ln t qet t trafikojn tonelata me drog dhe arm n drejtim t Italis dhe Greqis”, thot Prokuroria e Krimeve t Rnda.

  Antimafia e Katanias i ka prgjuar prej vitit 2013. Guardia di Finanza ishte vn n ndjekje t Habilajve q kur agjentt e saj n Itali e Tiran ran n gjurmt e Habilajve, si persona q, pa u trazuar, drgonin tonelata me drog drejt klaneve mafioze siiliane, me gomone, skaf, peshkarexha e makina.

  N prgjimet e italianve Moisi Habilaj konstatohet shpesh t flas pr kushririn e tij t largt, ministrin e Brendshm.

  U ka bler dhurata nns dhe bashkshortes s tij, krkon 30 mj euro cash pr t’ia drguar, thot se prfiton 5 milion euro n muaj, se nuk i dalin as 20 milion pr fushat elektorale.

  I gjendur prball ktyre fakteve Saimir Tahiri provoi t gjente mirkuptim duke pranuar vetm nj faj, at se “nuk kishte kontrolluar kujt ia kishte shitur makinn”.

  Gjithka tjetr sht gjyq politik, shprehet ai.

  Prokuroria ka gjetur nj dshmitare. Edhe ajo ka fakte pr prdorimin e Audit nga “kushrinjt e largt” trafikant dhe mbrojtjen q u jepte atyre Tahiri.

  Gjithka vrtitet rreth Audit AA 003 GB, makins q zbuloi lidhjet Tahiri – Habilaj, n drejtimin e t cilit jan ulur n mnyr t alternuar her antart e nj organizate mafioze, her Ministri i Brendshm.

  N do rast, kjo autovetur ka qen nj leje kalimi pr Habilajt, e firmosur nga Saimir Tahiri, nj firm e hedhur n prokurn q autorizonte ata si prdorues t mjetit. /Lapsi.al

  https://www.dailymotion.com/video/x659aib
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 6. #25
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  PS voton kundr arrestimit t Saimir Tahirit

  Fjal t rnda, krcnime dhe fyerje rnduan mbi gazetart, t cilt qen n krye t detyrs duke pyetur ish-ministrin e Brendshm Saimir Tahiri mbi krkesn e prokuroris, ndrkoh q maxhoranca socialiste prdori taktika t ndryshme pr t zvarritur dhnien e lejes pr arrestimin dhe kontrollin e Tahirit dhe n fund deputett e saj n Kshillin e Rregullores votuan kundr.

  Autor: Gjergj Erebara | BIRN | Tiran


  Saimir Tahiri duke prshndetur mbshtetsit e tij pasi kta t fundit krcnuan dhe fyen gazetart m 21 tetor 2017. Foto: Malton Dibra/LSA

  Deputett e maxhorancs socialiste votuan kundr krkess s prokuroris pr lejimin e arrestimit dhe kontrollit t baness s ish-ministrit t Brendshm Saimir Tahiri, ndrkoh q jasht parlamentit, nj turm e prezantuar si mbshtets t Tahirit u regjistrua duke fyer dhe krcnuar gazetart, n dukje t paknaqur pr pyetjet q gazetart po i bnin Tahirit.

  Deputeti socialist Ulsi Manja deklaroi: Lidhur me krkesn pr dhnien e autorizimit pr arrestimin e Tahirit, ne si shumic mojm se krkesa e prokuroris nuk mbshtetej n prova.

  Vendimi i Kshillit t Rregullores nuk ka vler praktike, pasi vendimi final duhet t merret n seanc plenare, por vota kundr e socialistve t komisionit sinjalizon nj vot t mundshme kundr deputetve socialist n seanc plenare, n nj votim q me rregullore duhet t jet i fsheht.

  Incident jasht seancs

  Truthar, shmtira e dreqit, jan kto pyetje, plehr shoqruar me krcnimet t marr pr leckash, na del si lugat n televizor, qen disa nga fjalt q mitingasht e Tahirit i brtitn gazetarve t pranishm mesditn e 21 tetorit, ndrkoh q Tahiri pati dal pr t komentuar pr mediat dhe pr t prshndetur mbshtetsit e tij. Gazetart e pranishm n vendngjarje than se Tahirit nuk i bn prshtypje fyerjet dhe krcnimet e mbshtetsve t tij, ose nuk i dgjoi ato dhe nuk reagoi ndaj tyre. Prkundrazi, ai i prshndeti mbshtetsit e tij me ngrohtsi.

  Kshilli pr Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin prbhet nga dhjet antar dhe n t maxhoranca dhe opozita prfaqsohen n mnyr t barabart me nga pes vota. Vota kundr e socialistve do t thot se e majta dhe e djathta do t drgojn n seanc plenare dy raporte paralele, ndrsa seanca plenare do t prcaktoj fatin e Tahirit.

  Por deputet socialist kan dhn shenja se kan ndr mend ta vonojn drgimin e shtjes n seanc plenare ndrsa maxhoranca parlamentare kreu nj sulm n front t gjer ndaj prokurorve q kan krkuar arrestimin e Tahirit duke u prpjekur ti diskretitojn ata si kushrinj t Berishs apo si t manipuluar politikisht.

  Prova sekrete

  Saimir Tahiri u konsiderua person nn hetim nga prokuroria shqiptare pasi emri i tij prmendej si nj person q mund t ket prfituar dhurata dhe shuma monetare nga nj organizat kriminale me baz n Vlor, n shkmbim t garantimit t mosgoditjes nga ana e policis e ksaj organizate kriminale duke shfrytzuar postin e tij si ministr i brendshm.

  Deputett socialist, avokati i Tahirit Artan Hajdari dhe vet Tahiri kan deklaruar se sipas mendimit t tyre, provat e sjella nga Prokuroria nuk jan t mjaftueshme pr t justifikuar nj arrestim. Prokurort nga ana e tyre kan detyruar t gjith antart e Kshillit t Rregullores t nnshkruajn nj deklarat q i detyron t ruajn sekretin hetimor dhe i kan dorzuar deputetve nj seri provash t tjera, prve atyre q jan br publike, pr t cilat maxhoranca thot se nuk bjn ndrsa opozita pretendon se e fundosin Tahirin.

  Kuvendi i Shqipris sht prballur disa her prgjat dy dekadave t fundit me krkesa nga prokuroria pr arrestime deputetsh dhe sht bindur deri tani n t gjitha rastet. N rast se krkesa pr Tahirin do t mohohet, kjo do t jet hera e par q Kuvendi vepron n kt mnyr.

  Shkelje e t drejtave t njeriut

  Nj debat teknik i larmishm brenda dhe jasht dy seancave t Kshillit t Rregullores shoqroi krkesn e Prokuroris pr arrestimin e Tahirit. Socialistt pretenduan se prokurort po shkelnin t drejtat e njeriut duke krkuar arrestim n baz t provave t cilat, sipas mendimit t tyre, jan t pavlera. Sipas avokatit t Tahirit, mosdhnia e autorizimit pr arrestim do t jet nj precedent pozitiv pr mbrojtjen e t drejtave t deputetit Tahirit ndrsa pr opozitn, ky sht nj precedent shum i rrezikshm, prmes t cilit, kuvendi mund ti jap t drejt vetes t funksionoj si gjykat, duke rrzuar do krkes t ardhshme t prokuroris pr arrestimin e nj deputeti apo ministri t dyshuar pr fardolloj vepre penale.

  Burimi reporter.al
  Silence is golden.

 7. #26
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  E bukura e kesaj historie qe opozita ka filluar ben edhe prokurorine edhe gjygjesine ndaj tahirit.

  Vetem ne Shqiperi ndodhin keto gjera..
  Silence is golden.

 8. #27
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  E bukura e kesaj historie eshte se sikur te vendosesh perpara nje drejtesie te vertete ;qeverine-maxhorancen,opoziten,prokurorin,policin dhe Habibajt.... ata qe teorikisht dalin me te pafajshmit jane keta te fundit.

 9. #28
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime n 216 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Citim Postuar m par nga Lazo Lexo Postimin
  Asnje prove nuk ka ndaj tij pervec se disa komente ndaj dy trafikante qe disktutojne me njeri tjetrin per disa mijera euro..

  Nese do te duhej te arrestohej cdo kush qe permendet ne nje cope leter per trafikim droge me teorira konspiracioni nga me te ndryshmet, imagjinoni ku do ishim sot.. !?

  Sa per temen ke te drejte kemi edhe obligime te tjera per ti sjelle lajmet flash.
  O Lazo,

  ti ka dhene provat Zagani, por qe ti nuk do esht muhabet tjeter...

  - Prova e pare peshon 1.9 ton (audi a 8 esht perdorur nga trafikantet e droges kur akoma ishte ne pronesi te Tahirit). Me ke do te tallet Tahiruci..., ministri i brendshem nuk na e ditka qe kusheriret e tij merren me trafik nderkombetar droge?! Ministri i brendshem?!
  - Pasi Zagani e beri publike, nuk u mor asnje mase per Habilajt eTahirit, por rrasen ne burg Zaganin... Po flasim per burgosjen e nje oficeri te larte policie, qe u burgos per ti lene fushe te lire trafikanteve. Mjafton ky fakt qe Tahiri te kalbet ne burg.


  - Do jemi ketu, kur italianet te nisin materiale shtese, qe do e fundosin Tahirucin aq thelle sa nuk do dale dot...
  Materialet qe kane nisur deri sot, jane sa per nxemje...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 10. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  2053 (19-11-2017)

 11. #29
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Rams i rrezikohet pushteti, sulmon drejtsin

  Me fjalimin q mbajti nga selia e Partis Socialiste duke mbrojtur Tahirin dhe sulmuar prokurorin, Edi Rama i dha fund prplitjeve ,q iu desh t bnte mes drejtsis dhe Saimir Tahirit.
  N fakt, vendimi q mori Rama sht dshmia m e fort se ai nuk i shpton dot modelit t politikanit tradicional, q sa her kapet n gabim, nis t sulmojn drejtsin.
  N momentin e par q pa t’i kanosej rreziku ndaj pushtetit, Rama nuk bri asgj ndryshe nga paraardhsit.
  Sjelljen e kryeministrit shumkush e kishte parashikuar.
  Pjesa e par e lojs s tij, ajo e reagimit t prer dhe parimor n krah t drejtsis, ishte e gjitha pjes e nj strategjie. Si u pa nga ajo q ndodhi m pas, Tahiri dhe Rama jan t pandashm.
  T njjtn loj, Rama e ka br edhe me deputet t tjer socialist q patn probleme me ligjin. Ishte Rama q pranoi largimin e Arben Ndoks nga dekriminalizimi, pr ta katapultuar at n krye t strukturave t degs s PS n Lezh.
  Ishte po Rama q tallej dhe ironizonte akuzat pr Elvis Rroshin, deri kur u zbuluan krimet e tmerrshme n Itali. Ishte po i njjti, q i dha ultimatum Mark Frrokut t’i krkonte falje Jozefina Topallit. Asgj nuk ndodhi deri kur erdhi dosja e vrasjes n Belgjik.
  T njjtin skenar po v n zbatim Edi Rama sot n rastin e Saimir Tahirit.
  Sulmet q lshoi kundr prokuroris nuk jan aksidentale. Gjithka sht n vazhdn e nj sjelljeje t vjetr t kryeministrit q mbron t inkriminuarit e tij, deri kur kta i kapen me presh n duar.
  N fund t fundit sht e njjta sjellje q bjn t gjith lidert autoritar kur i rrezikohet pushteti nga konflikti me drejtsin.
  Nga e gjith kjo, sot sht e qart pr kdo se Saimir Tahiri sht vet Edi Rama. Ai nuk ka asnj rrug tjetr vetm t sulmoj drejtsin. Lapsi.al
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 12. #30
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Paradoksi eshte se arrestimi i Tahirit demton me shume pushtetin e opozites se sa pushtetin e qeverise. Eshte kjo opozite qe jo e jo Tahirin e ben te paprekshem por eshte kjo opozite qe eshte e detyruar qe Ramen ta mbaje ne pushtet.

 13. Anetart m posht kan falenderuar SERAFIM DILO pr postimin:

  Lazo (23-10-2017)

 14. #31
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Ironia e jetes..

  Emri: 22687724_1684824714869107_2830188256876020563_n.jpg

Shikime: 188

Madhsia: 45.4 KB
  Silence is golden.

 15. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-10-2004
  Postime
  234
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Rracdhjerve Rilindas me ne krie alabakun anadollak Ram Veliaj arrixhiu ju doli boja ! Felliqesira tha !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ozzy : 24-10-2017 m 06:40

 16. #33
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Mbrtheckat e Pangos dhe qarjet e Saimir langos

  Kto dit prplasjesh n se ka prova pr Tahirin apo jo,m’u kujtuan mbrtheckat e Pangos. Nj fjal q prsritej ather e kori i socialistve namusqar u ngrit n zenith. Si Ku Klus Klani donin linimin e Pangos. T’u thoje atyre ato mote se mbrthecka nuk ishte prov t bnin copash,mbase t hidhnin dhe prtej malit me gropa.
  U mbrthyen tek mbrtheckat dhe nuk u ngopn nga dorheqja e ministrit. Nuk pyetn pr djalin e tij e pr plot sentimentalizma q sot i shfaqen si argumente. E ndodhi normalja. Berisha e shkarkoi n ast, Pango iu drejtua gjykats, mori vendim pafajsie e qysh ather mbrtheckat i harroi partia e grackave televizive.
  Pas tyre u shfaq nj video me z t montuar sikur Meta merrte 700 mij euro. Rilindja e quajti prov, u ngrit n protesta t dnonte hajdutin q e kishte t provuar tashm. Dhe e dnoi rnd Metn. E bri president!!!!!!!!!

  Por Meta iu drejtua gjykats e cila provn e Rilindjes e quajti fllusk.

  Pas kaq e kaq dshtimesh tani vijm tek provat e Tahirit. Thuhet se ka trafikuar, ka marr ryshfet 5 milion euro do muaj, i duheshin 20 milion pr fushat, me makinn e tij bhej transporti i drogs, me... Por, jo, shokt e tij kto nuk i quajn prova. Mbase duan t dgjohet n prgjime fjala mbrtheck, ose shifra 700 mij, se ata e din m t madhe se 5 milion.

  Kaq jan dhjer sa q edhe provat quhen prova vetm po tha Rilindja. Ndryshe quhen sajime, luft politike e hakmarrje tropojansh.

  Dua t kujtoj se kjo histori sht mjaft e thjesht dhe shum e qart. Ja sepse.

  Tahiri bri sikur e shiti, por nuk e shiti makinn 003. Se kshtu quhej e ministrit dhe shrbente si kartat e trarit n porte dhe aeroporte. Pas ksaj shitje-mos shitje ia hypte disa her vet q kudo riverifikohej se kjo makin sht ende e ministrit, kujdes.

  M pas Zagani, polici i antidrogs informoi shtetin se me ket makin kushrinjt e ministrit bjn trafik narkotiksh. Dhe n vend t nis hetimi ndaj ministrit nis reprezalja ndaj informatorit t shtetit. Burgoset, krcnohet, fyhet e poshtrohet dhe nga kryeministri deri sa pr fatin e tij t mir ia del t arratiset me grua e tre fmij e t marr azil n Zvicr.

  Ja, pra prova e qart. Nj informat e dhn nga nj polic shteti, u injorua, nuk u hetua, u fsheh dhe heroi q guxoi u burgos. A sht kjo m shum se mbrthecka e Pangos?
  Tahiri ka dit q sillet si lango. Qan e qurravitet se ka fmij, sht i ri, nuk shkon n burg e kryeministri prlotet njsoj. Se prova q prmendm sht e prbashkt. Krimin e kan kryer t dy.
  Beson kush se Tahiri trafikonte e mbillte hashash pa marr porosi nga Rama?! Njsoj si t besosh se Taulant Balla sht francez. Lindur e rritur n Paris.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 17. #34
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Tahiri prdor skemn e Elvis Rroshit


  Ish-ministri Tahiri ka dal n nj konferenc pr shtyp nga selia e Kuvendit.
  Tahiri tregoi nj dokument t marr nga Prokuroria e Katanias, duke pretenduar se ndaj tij nuk ka asnj hetim apo krkes pr procedim penal n asnj rast, duke prfshir ktu edhe hetimet 4-vjeare ndaj bands s Habilajve.
  ‘Sigurova nj dokument nga Prokuroria e Katanias q mban datn 23 tetor 2017, q thot se pr shtetasin Saimir Bashkim Tahiri nuk ka asnj hetim apo procedim penal deri n kt dat. Si ka mundsi q prokuroria shqiptare aher krkon arrestimin tim, ku nuk asnj fakt ndaj meje. Prokuroria e Katanias ka 4 vite q heton pr bandn e Habilajve dhe nuk ka gjetur asgj pr personin tim. Pra, Prokuroria e Katanias q ka hetuar 4 vjet grupin kriminal ku “bja pjes dhe un”, nuk ka gjetur asgj pr t nisur procedimin penal ndaj meje e thot se nuk sht hetuar kurr ndaj meje deri m sot. Po si sht e mundur q Prokuroria jon krkon arrestimin tim?! N at prgjim flitet pr nj tjetr Saimir q ka kampion dhe kompani kampionash. S’mund t isha edhe bosi i drogs dhe hamalli i saj. Kaq t vshtir e ka prokuroria jon q t krkonte nj dokument t cilin un e sigurova brenda 48 orsh.’
  Pyetjes s far e bri Ramn q t ndryshonte qndrim ndaj tij, Tahiri iu prgjigj duke thn se:
  ‘Me PS-n e bashkonte vetm e vrteta dhe prpjekja pr ta br kt vend m t mir dhe jo konjuktura e vllazria e njerzve q n korridore bjn paavure interesat e shqiptarve.’
  Ish-ministri theksoi se ndaj tij po bhej gjyq politik dhe juridik, ndrsa shtoi se nj pjes politikansh e bjn at njher fajtor dhe njher viktim.
  ‘Ndaj meje po bhet gjyq politik dhe juridik e publik. Politikant po m bjn njher fajtor dhe nj her tjetr viktim. Politika po hedh mbi mua llumin e 25 viteve. Ata q vran e pren pr 25 vite sot hedhin balt mbi mua. Nga njra an politikant e nga ana tjetr analistt e gjithologt. Pr mimin e s vrtets jam i gati t paguaj gjithka kam e gjithka jam.’
  M tej Tahiri shtoi se i kishte krkuar prokuroris q t’i shkonte deri n fund hetimit pr t zbardhur t vrtetn.
  ‘Un do e fitoj betejn time me drejtsin ndaj llumit n media dhe llumit n politik. Do bj gjithka q shtja ime t mos mbetet n kanalet e ndryshkura t drejtsis.Nse ka deputet edhe nga Partia Socialiste q mendojn se un duhet t arrestohem, i ftoj ta bjn kt pun. Un jam nj njeri i lir dhe nuk kam asnj mbrojtje. I krkoj prokuroris t hetoj deri n fund.’
  Rreth nj vit m par, ish-kryebashkiaku i Kavajs, Elvis Rroshi, u akuzua nga opozita pr t shkuarn e tij kriminale n Itali e Gjermani.
  Por n datn 26 maj, Rroshi publikoi nj dokument t ardhur nga Gjermania, ku tregonte se nuk kishte asnj problem me drejtsin gjermane.
  ‘Pas sulmit dhe balts s shtrigave t SHQUP-it, ju bj me dije se sapo ka ardhur ashtu si edhe u zotova, nga Zyra Federale e Drejtsis Gjermane, kartela penale e imja. Pr do merak e kam krkuar n dy versione edhe si Ervin Rroshi edhe si Elvis Rroshi. q Berisha dhe fotokopjet e tij pa ngjyra t rrin rehat. Kartela thot mbi emrin tim ‘asnj shnim’, ’ka do t thot q un dhe drejtsia gjermane nuk jemi takuar n asnj pik n jetn ton’, – deklaronte n maj t vitit t shkuar, Elvis Rroshi.
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 18. #35
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,468
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Alibeaj: Dritan Zagani nuk sht dnuar asnjher, dyshja Rama-Tahiri t zhytur n krim mbrojn Habilajt

  Deputeti i Partis Demokratike, Alibeaj, ka dal n nj konferenc pr shtyp pr mediat nga selia blu, ku ka deklaruar se pavarsisht shpifjeve t Rams, ndaj ish-oficerit t policis, Dritan Zagani, nuk ka asnj vendim t forms s prer nga asnj gjykat.
  Alibeaj theksoi se Rama dhe Tahiri po mbrojn Habilajt, pasi jo vetm kan qen n dijeni t veprimtaris s tyre kriminale, por edhe i kan ndihmuar dhe ka prfituar prej tyre.
  Deklarata e plot
  N kto katr vite, Saimir Tahiri dhe Edi Rama kan akuzuar dhe arrestuar vetm nj njeri: Dritan Zaganin, njeriun q hetoi dhe kapi n flagranc bandn Tahiri-Habilaj. Asnj polic dhe madje asnj kriminel nuk sht sulmuar dhe akuzuar prej Edi Rams sa Dritan Zagani. Kaq mjafton pr t kuptuar se n ann e kujt kan qen Saimir Tahiri dhe Edi Rama.
  E vrteta sht se Rama – Tahiri kan qen n dijeni t plot t veprimtaris kriminale t Habilajve dhe jo vetm. Kan qen frymzues, mbshtets dhe prfitues t saj, siҁ del nga prgjimet e antimafias italiane. Kan qen n dijeni, e kan ndihmuar dhe e kan bekuar trafikimin ndrkombtar t narkotikve. Kan prfituar prej saj dhe kan bler edhe zgjedhjet me milionat e drogs.
  Prandaj Oficerin Dritan Zagani e sulmuan, e krcnuan e arrestuan dhe e persektuan t gjith kto tre vjet: e krcnuan Habilajt, e krcnoi Saimir Tahiri, e krcnoi Edi Rama. S bashku deshn ta dergjnin n burg pr shum vite, por nuk ja doln dot.
  Para dy ditsh Edi Rama gēnjeu publikisht se Zagani sht i dnuar nga Krimet e Rnda. Pasi gnjeshtra e tij doli zbuluar, sot serviri prmes Taulant Balls nj mas e sigurimi t Krimeve t Rnda.
  N fakt kushdo prve avokatit t krimit dhe mafias e kupton se nj mas sigurimi nuk sht vendim dnimi. Aq m tepr kur masa e sigurimit i sht dhn pr shkak t konspiracionit t strukturave t SHKB n varsi direkte t Tahirit.
  E vrteta sht se deri m sot nuk ka asnj vendim gjyqsor pr fajsin e Zaganit. Se masa e sigurimit “arrest n burg” e krkuar n vitin 2014 pran Krimeve t Rnda sht nj tullumbace e shfryr, nga vet kjo gjykat pr munges provash. Se sot nuk ka asnj procedim penal tek Krimet e Rnda ndaj Zaganit. Se procedimi penal sht prcjell n Gjykatn e Fierit dhe pas m shum se 3 vjetsh, ende nuk ka prfunduar, megjith presionin politik t pashembullt!

  dokush e kupton pse Rama ka ln ҁdo pun dhe merret me Zaganin, duke nxjerr nga arkiva e vitit 2014 gjysm kopjesh t vendimeve gjyqsore. Prpiqet me ҁdo kusht t mbuloj gjurmt!
  Rama bri ҁ’sht e mundur t pengoj drejtsin dhe pr kt shkak ai nuk e dorzoi Tahirin! Por i kapur nga paniku, sot nuk i mjafton vetm mbrojtja e Tahirit! Ai sht hedhur n sulm q me ҁdo mjet t asgjsoj provat dhe t intimidoj dshmitart.
  Por faktet jan kokfort. Hetimi i Antimafias Italiane e ka zhveshur t vrteten lakuriq. Edi Rama dhe qeveria e tij jan t zhytur n krim dhe t kapur nga krimi. Dhe rrjeta po fillon t shtrngohet rreth peshqeve t mdhenj. Nuk do t ken shptim!
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 19. Anetart m posht kan falenderuar Duke_Of_Arberia pr postimin:

  Brari (07-11-2017)

 20. #36
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime n 216 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Pse prokuroria nuk hap nje hetim se ku shkuan tonelatat e droges qe sekuestri Tahiri kur ishte minister i brendshem?

  Sepse do dale qe drogen e sekuestruar e ka shit Tahir Habilaj!!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 21. Anetart m posht kan falenderuar skender76 pr postimin:

  Brari (07-11-2017)

 22. #37
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,300
  Faleminderit
  175
  121 falenderime n 106 postime

  Ja patentat n emr t Saimir Tahirit, jan t dyja leje drejtimi pr anije 20 dhe 100 tonshe

  Pas publikimit t dosjes Habilaj, ku dyshohet t jet i prfshir n trafikun e drogs ish-ministri i Brendshm, Saimir Tahiri, vazhdojn t dalin n drit t tjera informacione q shtojn dyshimet rreth tij. "Lapsi.al" publikon sot foto t dy lejeve t drejtimit pr mjet lundrues q disponon Saimir Tahiri.

  Burime thon se kto patenta pr mjet lundrimi, ku Tahiri ka nivelin Skipper (kapiten) u gjetn n makinn e nj personi me emrin Orest Sota, i cili u arrestua nga policia e Elbasanit dy dit m par. Sots iu gjetn n makin edhe 800 mij euro. Pr kt ngjarje denoncoi i pari kreu i PD-s, Lulzim Basha. Sipas tij Policia e Shtetit me urdhr t Edi Rams e mbajti t fsheht ngjarjen.

  Pak pas ktij denoncimi t Bashs, ka reaguar Policia e Shtetit prmes nj njoftimi pr media, ku konfirmohet ngjarja, por nuk prmenden fare dy lejet e drejtimit n emr t Saimir Tahirit q u gjetn n makinn e shtetasit Orest Lefter Sota dhe as shuma prej 800 mij eurosh. Policia thot vetm q iu gjet nj shum e madhe parash, por pa br publike vlern e sakt. Si shihet n foton e publikuar jan dy leje drejtimi tek t cilat Tahiri ka nivelin Skipper (kapiten).
  Emri: auto_asd66as6d1509731398.jpg

Shikime: 148

Madhsia: 34.6 KB
  Ato ndryshojn nga njra tjetra tek tonazhi i lejuar i mjetit. Nuk sht e qart ende se far donte n makinn e Orest Sots patentat e Saimir Tahirit dhe shuma prej 800 mij eurosh. A sht n dijeni ish-Ministri i Brendshm se kto patenta i kishte Orest Sota? Kujtojm q n deklarimet e ditve t fundit, Saimir Tahiri sht shprehur se nuk kishte pasur mjet lundrues, por pa saktsuar nse kishte apo jo leje drejtimi pr kto mjete./Syri.net
  Silence is golden.

 23. #38
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,806
  Faleminderit
  200
  284 falenderime n 216 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  Vetingu-Vetingu, pellasin te dyja palet!!
  Nga ana tjeter e ndajne parat e droges...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 24. #39
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime n 110 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  dhe vellai i pjerinit ndreu kryekapiteni i porteve del i lidhur me mafien e droges

  biznesmen lefteri po mundohet te ndihmoj tahirin.

  mirpo ska det e lum qe e lan tahirin ton te dashur.

 25. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Zbardhen prgjimet e drogs, Moisi Habilaj: 30 mij euro duhet tia drgoj Saimirit

  krim dhe kriminele do te kete sa here te kete pakenaqesi por standarti i burgjeve len per te deshiruar sidomos banjot ku nuk te vjen te dalesh ne banjo se te rrasin sallamin dhe te rrofte heroizmi negativ apo rebelimi kunder shoqerise qe ke bere!

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •