Close
Faqja 25 prej 44 FillimFillim ... 15232425262735 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 481 deri 500 prej 861
 1. #481
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj

  Fituesi I Kenga Magjike 2018 !  Vargjet & Kompozimi: FLORI MUMAJESI


  PLAS
  A tė mungon ty fryma ime
  Siē po mungon mu fryma jote
  Vetėn time e pėrsėris
  A tė mungon fytyra ime
  Siē me mungon mua fytyra jote
  Dhe vetėn time pėrsėris
  S’ kena me u pa mo bashkė
  Nuk kena me u pa mo
  Shpirti im e di po plas
  Nuk kena me u pa mo
  S’ kena me u pa mo bashkė
  Nuk kena me u pa mo
  Shpirti im e di po plas
  Nuk kemi me u pa mo
  E pėrsėrita prapė vetėn time
  Dikė si ty, unė do kėrkoja
  Dhe pse e di nuk ka si ti
  Dhe bėja kot sikur harroja
  Kėputur gjunjėt, ecja, vazhdoja
  Vetėn time e pėrsėris
  S’ kena me u pa mo bashkė
  Nuk kena me u pa mo
  Shpirti im e di po plas
  Nuk kena me u pa mo
  S’ kena me u pa mo bashkė
  Nuk kena me u pa mo
  Shpirti im e di po plas
  Nuk kemi me u pa mo
  E ke mirėnjohjen time pėrjetėsisht
  Mėsova unė tė ndjej, njėsoj si ti
  Kam jetuar, kokė e kėmbė dashuruar
  Akull shpirti im sot
  Se nuk tė kam dot
  S’ kena me u pa mo bashkė
  Nuk kena me u pa mo
  Shpirti im e di po plas
  Nuk kena me u pa mo
  S’ kena me u pa mo bashkė
  Nuk kena me u pa mo
  Shpirti im e di po plas
  Nuk kemi me u pa mo.

  https://www.kultplus.com/showbiz/deg...2018-te-video/

  https://www.kultplus.com/showbiz/lis...gjike-2018-te/

 2. #482
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Vargjet: Erion Isai - Kompozimi: Adrian Hila
  (Rreptura - Fragmente nga poezia e Fan S. Noli ''Dale Moj'')

 3. #483
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Written : Fifi & Mc Kresha
  Music: Apollo , StrikeBeatz & K-Master

 4. #484
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Produced by Threedots

 5. #485
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia & Kompozimi: FLORI MUMAJESI


  Mė ke mua

  Di qė njerėzit largohen kur je keq
  Ata qė tė donin kur ishe mirė
  Por une jam kėtu pėr ty njeriui im
  Nė cdo ditė tėnden te vėshtirė

  Shoqėria sa mėrrallė nė telefon
  Ku janė miqt e vjetėr pse s’na kujtojnė
  Tė largohen mė mirė qė tė gjithė
  Se m’ke mua shpirt im

  Ti m’ke mua, m’ke mua
  Tė largohen qė tė gjithė shpirti im
  Se m’ke mua

  Tė dua
  Tė dua
  Tė dua

  Mėrzitem edhe unė me ty ndonjėherė
  Mė shumė pėr gjėra koti qė nuk kanė vlerė
  Por e gjej gjithmonė njė formė mė fal tė them
  S’tė gėnjej dot pėrmendėsh ti mė njeh

  Dhe kur pėr njė kohė tė gjatė nuk jemi parė
  Dhe atherė kur njerėzit na kanė ndarė
  I falenderoj unė qė tė gjithė
  Se ma shtuan dashurinė

  Ti m’ke mua, m’ke mua
  Tė largohen qė tė gjithė shpirti im

  Se m’ke mua
  Tė dua
  Tė dua
  Tė dua

  Deri n'fund tė jetės
  Une ia kam dhėn premtimin vetes
  lutem cdo mengjes per ty
  te jesh mire te jemi te dy

  ti mke mua
  mke mua
  te largohen qe te gjith shpirti im
  se mke mua
  te dua
  te dua
  te dua

  https://www.teksteshqip.com/kejsi-to...ic-1958562.php

 6. #486
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Vargjet & Kompozimi: Filloreta Raēi (Fifi)

 7. #487
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Rozana Radi - Kompozimi: Kledi Bahiti

 8. #488
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Olsi Bylyku & Endrit Mumajesi - Kompozimi: Gent Myftaraj

 9. #489
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Vargjet & Kompozimi: Flori Mumajesi

 10. #490
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Filloreta Ra5

 11. #491
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia & Kompozimi: Mentor Haziri

 12. #492
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Vargjet & Kompozimi: Flori Mumajesi

 13. #493
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Filloreta Raēi (Fifi) - Kompozimi: Marsel Gunga / Samanta Karavella

 14. #494
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Filloreta Raēi (Fifi) - Kompozimi: Wendi Mancaku

 15. #495
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Vargjet: Rozana Radi - Kompozimi: Kledi Bahiti

 16. #496
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Music: Alessandro Michisanti - Lyrics: Matteo Becucci & Alessandro Michisanti

 17. #497
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Klea Huta & Alban Kondi - Kompozimi: Elgit Doda

 18. #498
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,328

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin


  Poezia: Endrit Mumajesi - Kompozimi: Gent Myftaraj
  Kisha kohe qe nuk degjoja nje kenge te bukur shqip,me ze-interpretim,teksti fantastik dhe kompozimi shume i mire. Mbase i vetmi difekt eshte aranxhimi a orkestrimi ku ka me shume elekrtonike se sa duhet. Shume kenge e bukur.

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SERAFIM DILO pėr postimin:

  sirena_adria (09-12-2018)

 20. #499
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia & Kompozimi: Anthony Tchako

 21. #500
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,393

  Pėr: Vjeshte dhe Tinguj  Poezia: Roni (Florian Zyka) - Kompozimi: Enis Mullaj

Faqja 25 prej 44 FillimFillim ... 15232425262735 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •