Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Zbulohet plani pr Katalonjn

  Emri: Screen-Shot-2017-09-30-at-12.00.55-640x378.jpg

Shikime: 814

Madhsia: 64.3 KB

  Aaaaa..... a nuk e ruajn kta njerz paqen dhe stabilitetin n Europ dhe Afrik?! A nuk dshirojn t jen pjes e Bashkimit Europian a? Pse krkojn pavarsi?! A nuk mjafton q kan t drejt t vetadministrimit si n gjykata, parlamet lokal si dhe polici Katalanase?! Pse more po ua prishin punn e bashkim-vllazrimit n mes Spanjollve dhe Katalanasve?!
  Merrni shembullin e FYROM-istanit-tan politikant shqipfols n FYROM , si dhe Shqipri jan pr ruajtjen e FYROMIT-mos prishet rastsisht paqja dhe stabiliteti n Ballkan e Afrik. Mos bni z ju shqipfolsa, ashtu pra heshtni, dhe ktheni parapanicat dhe hekni edhe brekt ndaj sllavve dhe aleatve "natyror" perndimor e lindor...ruani ju paqen e stabilitetin dhe ndjeni knaqsi, mos e merrni shembullin e Katalonis....

  v.ime_____________________________________________ __________________________________________________ _________________

  Artikulli i plot:

  Qindra katalanas, duke prfshir edhe familje t tra, kaluan natn n qendrat e votimit t referendumit t nesrm, n disa qendra qytetare dhe shkolla pr t parandaluar policin q ti mbyll. Policia katalane ka krkuar q okupuesit t lirojn vendet deri sot n orn 6 t mngjesit, por nuk kan ndrhyr pr largimin e tyre, sipas mediave katalane.

  Katr vet jan lnduar leht pasi persona t panjohur qlluan me nj arm gjahu natn e djeshme n Manlleu t Katalonjs, raporton gazeta La Vanguardia. T plagosurit ishin n dern e shkolls Puig Agut, pjes e nj grupi banorsh t komiteteve t mbrojtjes s referendumit q synonin t mbronin ndrtesn. Policia po heton, por nuk ka patur arrestime deri tani.

  Msuesit dhe studentet e shkollave n Katalonj jan duke u prgatitur ti prdorin shkollat si qendra votimi t dieln pr referendumin pr pavarsin, ndrkohe q Madridi e ka shpallur t jashtligjshme do prpjekje pr t mundsuar referendumin.

  Sipas mediave, msuesit dhe studentet jan duke komunikuar me mesazhe t koduara n mediat sociale pr tu koordinuar.

  Qeveria spanjolle ka angazhuar mijra polic q do t bllokojn qendrat e votimit te dieln.

  Ata q jan prgjegjs pr godinat e ndryshme publike, prfshire shkollat, jan lajmruar se do ndihm ndaj referendumit do t prbeje vepr penale.

  Por ndrkoh, gjat nats s sotme sht raportuar situat e tensionuar.

  Zyrtart e Katalonjs ndrkoh kan deklaruar se jan gati t shpallin pavarsin 48 or pas referendumit.

  Qindra msues u mblodhn prpara godins s qeveris rajonale t Katalonias duke hedhur parrullat ne do ti hapim shkollat dhe n do t votojm.

  Tensioni mbetet i lart n rajonin autonom, ndrkoh q policia spanjolle ka kryer n ditt e kaluara dhjetra arrestime t zyrtareve q organizonin referendumin dhe ka sekuestruar mbi 10 milion flete votimi e materiale t tjera.
  Tetova News

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Zbulohet plani pr Katalonjn

  Shtete q do themelohen s shpejti....

  Emri: Pavarsia.jpg

Shikime: 727

Madhsia: 20.0 KB

  http://www.infoelbasani.al/barcelona...d-te-formohen/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 30-09-2017 m 13:41

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Zbulohet plani pr Katalonjn

  Ja ka ndodh sot n Barcellon , Kataloni (Spanj)
  Protestuesit n konflikt me policin, ka t lnduar. Shiko video dhe imazhet:
  http://www.aftonbladet.se/nyheter/a/...talanska-valet

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •