Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 14 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-09-2010
  Postime
  771
  Faleminderit
  1
  53 falenderime n 39 postime

  Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Nj emision shqetues ai News 24 TV n t ciln islamiku i moderuar Olsi Jazexhi dhe ateisti amator Mustafa Nano s bashku m arkivistin Tare, i prpoqn t spjegojn dhe t kundrshtojn njri tjetrin pr t zbuluar t vrtetat dhe harresa s bashku me boshllqet e Historis s Heroit Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbeu si dhe t Epirit dhe Arbris s athershme.

  Njihet Olsi Jazexhi pr deklaratat e tij anti Heroit Kombtar t cilat jan n nj linj me Gjestrategjin e Presidentit Erdogan ndaj ish kolonive t tij qindar vjeare: Shqipri, Kosov dhe Bosnj.

  Deklaratat ofenduese t Edoganit kur ishte Kryeministr pr Gjergj Kastrioti Sknderbun n kohn kur Fatos Nano ishte Kryeministr,dhe largimi i Pikturs s Gjergj Kastriotit nga Zyra s bashku me nj skulptur t Heroit Kombtar, lan nj shije t keqe n t gjith shqiptart n at koh, Madje dhe n rastet kur Erdogani u b President dhe erdhi n Shqipri, Politikant tan burracak shmangn Pikturat e Heroit Kombatar dhe Skulpturat e Heroit Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbu nga selit e Presidencs dhe Kryeministrive shqiptare n mnyr q `ta prsinin mikun` sa m me servillk dhe palaollk.

  Karagjozllku i fundit dhe nj nga Turpet m t neveritshme ishte rasti i fests s respektuar t komunitetit mysliman n sheshin e Gjergj Kastritotit Sknderbu n t ciln u mbulua skulptura e Heroit Kombtar.

  Mund t themi q nuk mund t ket ndonj vnd n bot q t injorohet Heroi Kombtar prkats n vdin ton sidomos pas viteve 1990.

  Dhe kjo pr shkak t politikave burracake, klienteliste dhe aspak dinjitoze t politikanve t t gjitha krahve t cilt e kan shitur dhe eshesin vehten pr 500 aspra duke qn as m pak dhe as m shum JUDA e varr-rmihjes s shtetit shqiptar, i cili sht br pr gjith kto vite si nj han pa porta apo si mund t themi nj shtet pa bosht n t cilin sot glojn uditrisht me `sukses` t `Pese Anarkit` q prmnd Noli:

  Anarki Fetare sepse drejtuesit e komuniteteve fetare kane ln Zotin dhe bredhin pas parave pr t ndrtuar xhami e teqe dhe kishza aspak tradicionale, dhe t gjithe paraqesin fytyrn hipokrite para Zotit, n nj koh q bjn t kundrten dhe jan bler nga politika;

  Anarki Sociale sepse t gjith jan kthyer ujq kundr njri tjetrit, ku shoqria nuk egziston por

  egzistojn mafia e cila drejton gjithka nprmjet politiks,

  Anarki Morale sepse ka nj rritje galopante t divorceve, t kurvrsi, t shitblerjes ku,

  Amoratiteti, dhe imoraliteti paraqiten n Televizore e Media si kulmi i Mods

  dhe i drejtimit nga duhet t shkoj Rinia dhe shoqria shqiptare, madje

  dhe moshat e tjera,

  Anarki Patriotike m e shprehura gjithashtu n t ciln Tradhtart jan kthyer n Heronj dhe

  marrin Dekorata, kurse Heronjt ose jan harruar ose prqeshen; Anarki Patriotike

  ku, pr shkak t mungess s ligjit, dhe pr shkak t lshimeve q bn politika ndaj

  fqinjve dhe tregtis do kush mund t tallet madje edhe me Heroin Kombtar

  Gjegj Kastrioti Sknderbeu; merreni me mnd kur talln me Heroin Kombetar ,

  se `mund t bjn me t tjert,

  Anarki idealesh - m e zakonshmja sepse n faktsot nuk ka m asnj ideal prve, ides se sa

  Para mund t fitosh duke prdorur parrulln `Qllimi justifikon Mjetin`, ku

  injoranca,fanatizmi, dhe kozmopolitizmi, dhe urrejtja kundr atdheut, lulzojn

  n Shqipri.

  E par n kt Aspekt dhe n kto situata, News 24, mendoj se ka shkelur Etikn morale derisa sa ka pranuar t marr npr goj Heroi Kombatar, Gjergj Kastriotin-Sknderbeun, Gurin e Themelit t shtetit Shqiptar, pjesn themelore t identitetit shqiptar, ndadj t cilit askush nuk flet keq as n vndet q dikur kan qn tradicionalisht jo t pranueshme pr shqiptart si p.sh., fqinjt, he Turqia.

  M e keqja sht se kta njerz q dalin dhe shprehin opinionet e tyre, trsisht anti-shqiptare si ato t Olsi Jazexhiut, apo t Fatos Lubonjs, dhe t radikalistve islamikkundr Heroit Kombtar Gjergj Kastriotit Sknderbutt, dhe q kta t fundit, q popullatn me fe islamike e quajn popullat islame apo pa etni, duhet t pgjigjeshin para ligjit.

  Mendoni njher t nderuar se cffar do ti bnte Presidenti Erdogan nse Olsi apo Lubonja do t shanin Ataturkun nse do t ishin n Turqi, apo do t shnain Caar Llazarin n se do t ishin n Serbi, apo nse do t shanin Themeluesit e Greqis nse do t ishin n Greqi: sigurisht do t paraqiteshin para gjyqit dhe ndoshta do t kalbeshin n burg.

  Por `po ndodh n Shqipri? Ka, Anarki idealesh, Anarki, Morali, Anarki, Anarki Patriotike, etj, sepse shteti ligjor sht n rnie t lir.

  Po si sht e vrteta e ktij shkulmi shpifjesh dhe sharjes nga kta protagonist kryesor q prmndm m sipr, dhe nga deficit intelektual i replikuesve si Nano, Tare, madje dhe t Historianve tan akademike q jan tepr t lodhur pr tu prballur me furin anti-shqiptare?

  Mendoj se ky sulm kundr Heroit Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbeu, n baz t debateve qoft n Media por dhe n ato q kam replikuar n Facebook dhe internet, tregojn se egziston nj sulm i mir koordinuar pr t coptuar identitetin shqiptar dhe pr ta mbajtur Shqiprin t dobt,politikn shqiptare t friksuar, shoqrin shqiptare dhe kosovare nn presionin q kto vnde nuk bhen dot nse nuk do t jen nn Turqin apo nn ndonj fqinj tjetr, duke i rekomanduar t largohen nga vndi ose t bhen `mish pr top` pr fanatikt.

  Nj nga turpet m t mdha dhe nj nga servilizmat m t neveritura sot n Shqipri madje dhe n Kosov, sht largimi i Fotografive, Pikturave, Portreteve, skulpturave t Heroit Kombtar Gergj Kastrioti-Sknderbeu nga selit Presidenciale, Kryeministrore, Minstrore, dhe Lokale, gj q tregon se shteti shqiptar nuk ka shtyll vertebrore, se shteti shqiptar nuk ka dinjitet, se shteti shqiptar ka frik nga udhheqsit e huaj, se shteti shqiptar nuk funksionin dhe do t rrij i destabilizuar pr nj koh t gjat prderis nuk do t rehabilitoj Heroin Kombtar me t gjith Madhshtin e tij n mnyrn zyrtare, por dhe duke nxjerr ligjet prkatse kundr ofendimiit t ktij Heroi Kombtar dhe Ndrkombtar.

  N shkrimin tim t mparshm `Heroi Kombtar Gjergj Kastrioti Sknderbeu vija ndarse midis shqiptarve dhe anti shqiptarve`, kam spjeguar se, ata q sot ofendojn figurn historike dhe madhshtoe t Heroit Kombtar i cili mesa duket nderohet m shum jasht vndit se sa ktu, dje prkrahnin teorit antishqiptare t Titos i cili insistonte q ka popullsi myslimane dhe nuk prmndte etnin shqiptare.

  Kjo ide, sot sht realitet si pasoj e investimeve t mdha shum vjeare, t disa shoqatave islamike pr t ndrtuar xhami, pr t promovuar veshjet fetare islamike, duke nxitur sharjet kundr Sknderbeut, duke nxitur prarjen jo vetm fetare por edhe pesimizmin nse ky vnd me tre fe kryesore- nuk bhet, por n mnyr indirekte japin t kuptojn se Shqipria funksionon m mir nse - nuk do t jet?!

  S fundmi mund t them se Heroi Kombtar Gjergj Kastrioti-Sknderbeu tremb edhe sot e ksaj dite armiqt e tij q jetojn n Shqipri e Kosov, dhe ai mbetet edhe Hero Kombtar edhe Hero Fetar, sepse dshmit e shumta historike, n kundrshtim me llafollogjit e islamikve apo t injorantve ateist, prmndin se Gjergj Kastrioti luftoi pr Atdhe dhe pr Fe; ruajti atdheun e tij nga pushtuesit osman t cilt, masakruan popullatn vndase arbrore dhe epirote t krishter, i detyruan t lagohen nga vndi, dshmi e t cilave jan arbresht , arvanitasit, shqiptart e Ukrains, shqiptart, e Bullgaris, Rumanis, Misirit, etj, i vran , i prdhunuan, i konvertuan me dhun popullsin vndase, solln popullat aziatike e cila u b pjes e ktij vndi; dhe sot me paturpsin m t madhe flasin se osmant erdhn pr t `administruar kt vnd` , dhe `bashkqeverisn me shqiptart`.

  N nj pik kta mashtrues t Historis kan t drejt: klasa e pasur e shqiptarve dhe e shqipfolsve, shte klasa tradhtare, dhe sot Politikant e sotm nuk dallojn nga kta tradhtar t idealeve patriotike dhe t vndit ton e t trojeve tona, prve veshjes moderne, e cila n fakt mbulon flliqsin anti-shqiptare.

  Nse do t ket ndonjher Shqipri, ajo duhet t filloj jo vem nprmjet Vettingut por edhe duke larguar nga Medait njerzit anti shqiptar dhe tradhtar t atdheut.

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Shume i sakte Pirro. Asnje presje nuk do i hiqja shkrimit tend. Mu kujtua nje thenie e nje hoxhe ne Kosove mbi nje shekull me pare,kur disa fshatare vajten edhe e pyeten: po na kerkojne te regjistrohemi,si te deklarohemi shqiptare apo myslimane?
  Deklarohuni askushi u pergjigj hoxha. Po si askushi hoxhe u habiten ata? Perderisa nuk e dini se c'ka dreqin jeni atehere me mire deklarohuni askushi. Atyre edhe i falej atehere per shkak te injorances,varferise,izolimit e shtypjes. Por sot eshte tradheti me vetedije kjo qe po bejne. E pashe ate Olsin ne nje debat ku ishte dhe Xhufi,Moikom Zeqo dhe nje hoxhe i veteshpallur Armand Ali e therasin. Te Rudina Xhunga. ishte nje situate sureale te degjoje arsyetimet e qarta e te sakta te Zeqos, dhe nga ana tjeter idiotesirat e Jazexhiut. Por ndoshta edhe mire ka bere Rudina qe njerezit ti njohin me fytyre se kush jane keta plehra qe blasfemojne e kercenojne ne portale te ndryshme. Ai si tip hoxhe edhe hante pyke disi, por ky Olsi ishte nje arrogant,nje **** kanari me fal shprehjen qe ma prishi humorin e dites.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  ...kur e pyeten Nastradin Hoxhen per jeniceret ai i tha se ata jane femijet me gruan e trete te Sulltan Muratit!
  Kur dihet se ajo grua i ngjante Aishes r.a. dhe u morr zvarr me gjithe shpirt nga mongolet qe atehere qene banda e Umerit, prej te cilit Profeti vuajti shume, dhe po me lejen ae ketij Zoti(qe di dueht te themi) u perdhunuan ne katin me te larte te pallatit turk dhe tani kane themeluar nje rusi ne gjak caresh dhe perseri kane 'bekimin' e ketij Zoti qe di shume duhet te themi! edhe Skenderbeu nje femije i kesaj kohe qe!

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Antarsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,467
  Faleminderit
  28
  76 falenderime n 70 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Ky eshte nje debat i stisur i cili ka qellim largimin e vemendjes nga hallet reale qe kane mbytur sot Shqiperine. Kjo s'do as men e as kalem per ta kuptuar!
  Me lejen e bashkise u bllokua sadopak monumenti i Skenderbeut diten e Kurban Bajramit, per te nxitur me pas nje debat artificial qe per me teper sjell perarje tek shqiptaret.
  Orkestrimi i ketij debati kaloi me pas zinxhir neper televizionet tona me argumenta e kunder-argumenta nga i njejti sorrollop rilindisto-sorosian, si puna Eni Vasilit, Andi Bushatit, Olsi Jazexhiut, Mustafa Nano, Auron Tare &co..

  Pirro mund te kete te drejte ne gjithe analizen e tij, por nuk thellohet me teper tek arsyet e verteta te nxitjes se ketij debati shterp, pikerisht sot...
  Trimi mir me shok shum!!!!!!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime n 28 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  ...Skenderbeu ka qene nje kriminel i vogel lufte i hordhise se madhe Turke qe sot gjallon nen emrin Amerike!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-09-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 her n 1 postim

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Po nuk te vjen turp per keto lloj mendimesh qe ke.

 7. 2 antart m posht falenderuan apsoluti renato pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Cen Durimmadhi (29-09-2017),murik (29-09-2017)

 8. #7
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,805
  Faleminderit
  199
  283 falenderime n 215 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Po 'Skenderbe o trima?!

  Politiqenve tane u ka mbet busti i Skenderbeut mbi kale, si ajo 7 spathi.
  Mu ne mes te Tiranes.

  Ktu do jemi o vllazen, qe heret a vone do e transferojn bustin si ate te 5 heronjve ne Shkoder.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  T jetosh pr nj identitet mes gnjeshtrave t Skenderbeut dhe Gongje Bojaxhiut!

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime n 86 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Olsi Jazexhi n emisionin maqedonas: Shqiptart nuk kan ekzistuar kurr, u krijuan nga turqit
  Shqiptart ,si maqedonasit dhe grekt jan kombi i ri. N kohn kur Sknderbeu zhvilloi luftn nuk ekzistonin shqiptart.

  -Albania ishte term q i referohej Kroacis dhe Malit t Zi.

  -Prpara ardhjes s Perandoris Osmane, n Kosov shumica e njerzve ishin serb ortodoks, n Maqedoni gjithashtu. N Shqipri shumica e toponimeve jan sllave. Me ardhjen e turqve filloi islamizimi dhe albanizimi.

  -Shqiptart kan asimiluar sllavt.

  -Nn Tereza nuk sht shqiptare, por vllehe.

  -Nuk ka tre shtete shqiptare n Ballkan. Kosova sht e dominuar nga mafia.

  -Ibrahim Rugova ishte nj agjent i Vatikanit.

  http://www.mapo.al/olsi-jazexhi-ne-e...an-nga-turqit/ 11. #10
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Citim Postuar m par nga Akuamarini Lexo Postimin
  Olsi Jazexhi n emisionin maqedonas: Shqiptart nuk kan ekzistuar kurr, u krijuan nga turqit
  Shqiptart ,si maqedonasit dhe grekt jan kombi i ri. N kohn kur Sknderbeu zhvilloi luftn nuk ekzistonin shqiptart.

  -‘Albania’ ishte term q i referohej Kroacis dhe Malit t Zi.

  -Prpara ardhjes s Perandoris Osmane, n Kosov shumica e njerzve ishin serb ortodoks, n Maqedoni gjithashtu. N Shqipri shumica e toponimeve jan sllave. Me ardhjen e turqve filloi islamizimi dhe albanizimi.

  -Shqiptart kan asimiluar sllavt.

  -Nn Tereza nuk sht shqiptare, por vllehe.

  -Nuk ka tre shtete shqiptare n Ballkan. Kosova sht e dominuar nga mafia.

  -Ibrahim Rugova ishte nj agjent i Vatikanit.

  http://www.mapo.al/olsi-jazexhi-ne-e...an-nga-turqit/


  Perfundimisht s`ka nevoje per komente shume, z. pirro. Kush ndihet turk, islamik, etj. le te vazhdoje.

  Si orthodhoks konsideroj Gjergj Kastriotin shenjtor orthodhoks te pashpallur, heroin kombetar, perfaqesues te identitetit tim. (i drejtohem vetem pirros, nuk do preferoja referenca, citime, per kete postim) Ju faleminderit!
  Duaje te afermin tend si veten

 12. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2017
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 16 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Sharja apo mohimi i figures se Gjergj Kastriotit tregon qarte sesa i trazuar eshte kombi Shqiptar.
  Ne nuk kemi nje ideal, por ideologji te tera (Fete dhe Partite).
  E si mund te kete bashkim kur 2 Shqiptare kane 3 mendje?!


  Cilet jane shembuj ideal per Shqiptaret nese nuk eshte Gjergj Kastrioti?

  Ilia, ti nuk ke qejf per citime, por Orthodoksine e fut shpesh neper tema si skuth dhe nuk te pelen te kundershtohesh (me fakte dhe jo me besime qorre).  Duke, per ty do teme eshte shterpe, sepse nuk ke 'meson me ti, i din tashme te gjitha.
  Sipas teje, te gjithe duhet ti bien te njejtes bori si ti!

 13. #12
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime n 47 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Seicili i bie borise se vet. Kjo eshte demokracia. Nuk pranoj citime, sepse per kete teme nuk diskutoj me. Mendimin tim e kam dhene. Nuk ia vlen te diskutosh me turq.
  Duaje te afermin tend si veten

 14. #13
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime n 177 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  Si gjithmone historia me heronjte
  futet ne kllapat e politikes
  dhe komentet e personazheve
  negative Te gazetarise dhe
  Politikaneve qe gjithmone
  Kane nje axhenda.
  E verteta eshte qe Skenderbeu
  Ka qene dhe do ngelet nje
  Legjende ne historine shqiptare.
  Skenderbeu eshte heroi me I madh
  She me I shquar ne historine
  Shqiptare.
  Turqit Kane mizen nen kesule
  Dhe e dine humbjet qe Kane pas
  Per aq kohe sa Skenderbeu luftoi
  Turqit gjithmone humben.
  Historine mind ya ndryshosh
  Me genjeshtra pot e verteta
  Dihet.monumenti I skenderbeut
  Do qendroje perjetsisht ne qender
  Te Tiranes sepse simbolizon respektin
  Dhe nderimin qe I Ben kombi
  Shqiptar Skenderbeut.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  296
  Faleminderit
  15
  35 falenderime n 33 postime

  Pr: Anti-shqiptart kundr Gjergj Kastrioti- Sknderbeut

  kuptohet shume kollaj kush eshte kunder skenderbeut
  eshte shume e lehte, mjafton te shikosh mbiemrin e tij, emrin e babait apo perkatesine fetare.
  (mos u hidhni perpjete se nuk dua te them se te gjithe myslymanet shqiptare jane kundrer Gjergjit.
  perkundrazi, ne fakt shumica dermuese e duam skenderbeun)

  por nuk besoj se ekziston asnje katolik apo ortodoks te jete kunder skenderbeut.
  Pasi kjo eshte propagande islamike. dhe fatmiresisht shumica shqiptare nuk eshte islamike
  e ka thene me mire ky ketu
  Emri: WhatsApp-Image-2017-09-16-at-12.05.17-696x436.jpg

Shikime: 171

Madhsia: 34.6 KB

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •