Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-09-2017
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Lenia e Shtetesise Shqipetare dhe marrja Shetesise Gjermane

  Pershendetje Bashkatdhetare kudo qe te jeni.

  Kam nje pyetje persa i perket leshimit te shtetesise Shqipetare dhe marrjes se Shtetesise Gjermane.

  Muaj e ardhshem do te bej kerkes per marrjen te Shtetesise Gjermane (kushte i kam plotesuar sipas Zyres se Emigracionit), por njera nga kushtet qe ve Shteti Gjerman eshte te besh doreheqjen nga Shtetesia Shqipetare.

  Pyetja ime eshte kjo :

  1) A ekziston njeri qe ka marre shtetesine Gjermane pa e dorezuar ate shqipetaren dhe nese po, cfare menyret ka ndjekur ?
  2) Nese e keni marre shtetesine Gjermane, sa kohe ka Njeriu per te dorezuar Shqipetaren ?
  3) Dhe nese eshte e detyrueshme ta leme shtetesine Shqiptare, i humbasim te gjitha te drejtat ne Shqiperi ? edhe te de drejten e pronave qe kemi atje ?

  Do tju isha shume mirenjohes nese dikush mund te me jape nje pergjigje e cila te jete sa do pak e sakt.

  Me rrespekt nje Shqipetar nga nje Lezhian ne Minden Gjermani.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-10-2017
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Lenia e Shtetesise Shqipetare dhe marrja Shetesise Gjermane

  Citim Postuar mė parė nga Lezhiani Lexo Postimin
  Pershendetje Bashkatdhetare kudo qe te jeni.

  Kam nje pyetje persa i perket leshimit te shtetesise Shqipetare dhe marrjes se Shtetesise Gjermane.

  Muaj e ardhshem do te bej kerkes per marrjen te Shtetesise Gjermane (kushte i kam plotesuar sipas Zyres se Emigracionit), por njera nga kushtet qe ve Shteti Gjerman eshte te besh doreheqjen nga Shtetesia Shqipetare.

  Pyetja ime eshte kjo :

  1) A ekziston njeri qe ka marre shtetesine Gjermane pa e dorezuar ate shqipetaren dhe nese po, cfare menyret ka ndjekur ?
  2) Nese e keni marre shtetesine Gjermane, sa kohe ka Njeriu per te dorezuar Shqipetaren ?
  3) Dhe nese eshte e detyrueshme ta leme shtetesine Shqiptare, i humbasim te gjitha te drejtat ne Shqiperi ? edhe te de drejten e pronave qe kemi atje ?

  Do tju isha shume mirenjohes nese dikush mund te me jape nje pergjigje e cila te jete sa do pak e sakt.

  Me rrespekt nje Shqipetar nga nje Lezhian ne Minden Gjermani.
  Nga nje artikull gazete:
  "Wenn Türken sich in Deutschland einbürgern lassen wollen, dabei aber ihren türkischen Pass behalten möchten, müssen sie nachweisen, dass ihnen durch die Aufgabe der türkischen Staatsangehörigkeit in der Türkei unzumutbare Nachteile entstehen würden."
  Kjo vlen per te gjithe, por ti duhet t'i argumentosh ausländerbehördes qe mund te humbasesh pronat nqs heq dore nga shtetesia. Per kete pune fol me mire me nje avokat, sepse di qe shume polake i kane mbajtur pashaportat e tyre (dhe Polonia eshte ne EU), prandaj me siguri duhet te kete ndonje mundesi.

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •