Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Rrjeti Lexo Postimin
  Ja pr k punoni ju:

  Skedart e Bashkngjitur 173815

  Osmanologu dhe Rusologu i njohur i Arnautistanit,Olsi Jazkxhi bn deklaraten SHOCK!!!!
  ""Nj pjes e mir e shqiptarve t Kosovs jan serb t islamizuar t cilet u shqiptarizuan me ardhjen e osmanve,sepse prpara ardhjes se Turqeve nuk kishte shqiptare n Kosov""

  https://www.facebook.com/ILLYROPIAN/...73/?fallback=1
  Mund t'ia fut kot edhe ky Olsi, ne se kem profet ate.

  Nje gje eshte e sigurt, sikur te mos ishin osmanet, te jesh e sigurt qe ne Kosove nuk do kishte njeri qe do kishte folur shqip !

  Eshte fakt, kur i ke parasysh tentativat e shumta te serbeve per t'i kristianizue shqiptaret me dhune !

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Evian
  Antarsuar
  04-08-2015
  Postime
  507

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Pa keqardhje, por Ismail Qemali,Naimi,Zogu e te tjeret e dinin qe Skenderbeu ishte Atlet i Krishtit por edhe sikur Skenderbeu te kishte qene Pap prap nuk do ndryshonin mendim. Tani Ismail Qemali mbas krijimit te pavaresis kerkoi per Shqiperin mbret katolik,Zogu po u martua me katolike etj etj. Mos vazhdojme me Naimin e poezit e tije o me Sami Frasherin qe enderonte qe kryeqyteti i Shqiperise te quhej Skenderbegas. Pa figuren e Skenderbeut zor se do kishte shtet shqiptar,simbole shqiptare,gjuhe shqiptare dhe natyrisht dhe komb shqiptar. Keshtu qe Skenderbeu eshte a s'eshte hero shqiptar nuk ka rendesi se Skenderbeu eshte vet kombi.

  Ate qe ka vrar Skenderbeu musliman eshte nje budallik eshte njesoj sikur nje katolik te thote qe Mujo Ulqinalu a Selam Musai nuk jane herojt e mi se kan vrar a kan luftuar kunder katolikve. Budalliqe fetaresh.
  Qe eshte Atlet i Krishtit eshte nje argument o fakt qe ne figuren historike e kombetare te Skenderbeut ka nje rol minimal,ne histori permendet shum pak plus faktik qe deri ne 1990 ne komunizem pothuajse se te gjithe shqiptaret nuk e njihnin kete titull.

  Ti heqesh shqiptarit figuren e Skenderbeut jo qe i ke hequr pothuajse gjith patriotizmin rilindas,shqiptar dhe arberesh,por i heq rrenjet mbi te cilen eshte formuar si komb.
  Rilindasit nuk e shfaqn Skenderbeun si atlet i Krishtit, se nje gje eshte e sigurt, asnje shqiptar i asaj kohe nuk do e kishte pranuar !

  Q Skenderbeu vrau shqiptar vetem pse nuk ju gjunjezuan kryit, e raportojn vet te krishteret shqiptar duke cituar Marin Barletin.

  Ai ishte vasal / mercenar, kete se them un, por e thon historianet.

  Askund nuk e gjen te citohet mes shekullit te 14 deri n'fund te shekullit 18, emrin e Skenderbeut ! Bile mua me kujtohet qe komunistet dikur nuk e permendnin as emrin Gj. Kastrioti, perderisa e kishin shume te veshtir t'i tregonin qytetareve e fshatareve se Skenderbeu, ne fakt ishte i krishter dhe qe kishte luftuar muslimanizmin !

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Rilindasit nuk e shfaqn Skenderbeun si atlet i Krishtit, se nje gje eshte e sigurt, asnje shqiptar i asaj kohe nuk do e kishte pranuar !

  Q Skenderbeu vrau shqiptar vetem pse nuk ju gjunjezuan kryit, e raportojn vet te krishteret shqiptar duke cituar Marin Barletin.

  Ai ishte vasal / mercenar, kete se them un, por e thon historianet.

  Askund nuk e gjen te citohet mes shekullit te 14 deri n'fund te shekullit 18, emrin e Skenderbeut ! Bile mua me kujtohet qe komunistet dikur nuk e permendnin as emrin Gj. Kastrioti, perderisa e kishin shume te veshtir t'i tregonin qytetareve e fshatareve se Skenderbeu, ne fakt ishte i krishter dhe qe kishte luftuar muslimanizmin !
  Ty paske rregullime mendore/probleme psiqike, ik shrohu dhe mbathja/mbathni pr n Azi ku i ke/keni rrnjt ty dhe t ngjajshm me ty.....

  Emri: 21272718_10156745492233508_7071252560253092778_o.jpg

Shikime: 98

Madhsia: 64.6 KB Emri: 21151631_10156745509343508_2308984950059769307_n.jpg

Shikime: 96

Madhsia: 51.7 KB Emri: 21314535_10156745516488508_246449800555721815_n.jpg

Shikime: 96

Madhsia: 60.5 KB

  Emri: 21151715_10156745507503508_2516968311025460082_n.jpg

Shikime: 97

Madhsia: 45.9 KB Emri: 21192844_10156745516883508_4689077828228881532_n.jpg

Shikime: 97

Madhsia: 86.5 KB Emri: 21192311_10156745515068508_5601390991077253405_n.jpg

Shikime: 105

Madhsia: 47.9 KB

  Kta luftuan kundr Aziatve gjakpirs

  Familjet fisnike Shqiptare:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...=1#post3831487
  Ndryshuar pr her t fundit nga Rrjeti : 11-09-2017 m 17:19

 4. #24

  Pr: Spiun dhe agjent i Rusis, punon si imam n Tiran....

  Citim Postuar m par nga Evian Lexo Postimin
  Rilindasit nuk e shfaqn Skenderbeun si atlet i Krishtit, se nje gje eshte e sigurt, asnje shqiptar i asaj kohe nuk do e kishte pranuar !

  Q Skenderbeu vrau shqiptar vetem pse nuk ju gjunjezuan kryit, e raportojn vet te krishteret shqiptar duke cituar Marin Barletin.

  Ai ishte vasal / mercenar, kete se them un, por e thon historianet.

  Askund nuk e gjen te citohet mes shekullit te 14 deri n'fund te shekullit 18, emrin e Skenderbeut ! Bile mua me kujtohet qe komunistet dikur nuk e permendnin as emrin Gj. Kastrioti, perderisa e kishin shume te veshtir t'i tregonin qytetareve e fshatareve se Skenderbeu, ne fakt ishte i krishter dhe qe kishte luftuar muslimanizmin !
  Por nuk kishte rendesi per rilindasit se Skenderbeu qe Atlet i Krishtit a qe kundra muslimanizmit,rendesi per rilindasit kishte se Skenderbeu ishte i vetmi simbol shqiptar ku mundej te krijohej shteti. Pa mitin e Skenderbeut do ishte e veshtire te kishte nje bashkim shqiptaresh per krijimin e shtetit.

  Edhe per rilindasit (musulman) feja musulmane paraqiste ne ate kohe prapambetjen,te gjithe e dinin qe po te ishte per muslimanizmin nuk do kishte ndonjehere Shqiperi. Natyrish kjo lidhej indirekt me fene dhe direkt me Turqine.Te gjithe hidhin syte nga Europa.

  Ne te gjithe literaturen e shekujve nga Barleti e te gjithe me radh te titullin e librave eshte shkruajtur emri Skenderbeu (" i mbiquajturi Skenderbeu"por e ke pothuajse se tek te gjithe).Edhe per komunistet e ke gabim,biles eshte e kunderta qe perdornin me shume Gjergj Kastriotin se sa Skenderbeun,sepse Skenderbeu tingellonte si turk.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •