Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Shėn Albani
  Anėtarėsuar
  27-07-2002
  Postime
  899

  Ndergjegjesimi maqedon dhe serb

  Tani Maqedonia duke pare se popullesia sllave ne Maqedoni mund te behet pakice, do te parapelqente t“i a ktheje Shqiperise disa vende dhe keshtu te beje nje shtet sllav ku nuk do te keste shqiptar.

  Nje gje te tille e deshiron edhe Serbia me tokat shqiptare atje. Kur ata pane se mund te humbin trojet shqiptare qe i kishin ne koloni, parapelqejne ta ndajne keshtu t“i nxjerrin perfitime sa me te medha.

  - E para, Maqedonia, banohet prej kombit me te ri ne Evrope, komb qe u krijua nga Tito dhe gjuha e tyre eshte klonim ndermejt bullgarishtes dhe serbishtes. Vetedije nacionale nuk ka edhe pse me shtremebrime historike perpiqne ta bejne. Brenda 50 viteve shqiptaret edhe aty do te jene zot shtepie, sic ka qene para se te vinin ne Ballkan mbeturinat e karpateve. Shen Naum, Shen Klementi jane kisha shqiptare dhe te ndertuara prej shqiptareve qe u kane mbetur atyre...

  Ndarja te Kosoves nuk mudn te kete sepse serbet jane pakice simbolike dhe nuk kane nje shtrirje teritoriale qe mund te perligjte nje gje te tille.

  Ndoshta edhe Mali Zi do te duhej te mendonte per trojet shqiptare atje dhe keshtu keta sllav ( fise )me emra te ndryshem, ( pa karakteristika qe mund ta bejne komb,) e kuptojne se me troje dhe kombe te huaja nuk behet shteti...por destabilizohet shteti sepse koha e diktaturave ka ikur....

 2. #2
  i/e larguar Maska e Honezmi
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  288
  Jam dakort me mendimin tend Alban, prandaj shqiptaret duhet te jene te vemendshem e te pergjegjshem per vendimet qe marin.
  Mendoj se vendimet nuk duhet ti marin -INDIVIDUALISHT- dhe te para ne prizmin vetiak.(sic beri A.Xhaferi)

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2003
  Postime
  200
  ne rradhe tju jap nje pyetje shen albanit se sa shqiptare jetojne faktikisht ne maqedoni sepse nuk e di numrin ose perqindjen e sakte?sic e kam thene me pare kosova do behet e pavarur dhe kjo s'ka dyshim.nqs mali i zi do behet republike ,medoemos edhe kosova duhet te jete republike pasi ajo eshte tre here me e madhe me popullsi.qe maqedonia te ndahej ,ajo do ishte fantastike ,por a e lejojne vendet perendimore nje ndarje te tille,pasi ajo do krijonte konflikte jo vetem ne bosnje por edhe ne greqi ,ku greket kerkojne pjesen e tyre maqedone.dhe nqs se kjo ndarje do merrte pjese sa siperfaqe te maqedonise do i shtohej shqiperise ,dhe cilat qytete fshatra dhe zona ne vecanti ?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Shėn Albani
  Anėtarėsuar
  27-07-2002
  Postime
  899
  i nderua Olsen do te pergjigjem me vone se tani nuk kam kohe. Numri i shqiptareve ne Maqedoni duhet te jete dikund ne 800.000 - 900.000. Sakte nuk e di......

Tema tė Ngjashme

 1. Albin Kurti Arrestohet Ne Kufirin Maqedon
  Nga beni33 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 06-05-2009, 21:01
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 25-03-2007, 01:02
 3. Ilirėt - diskutimi mbi ta
  Nga Leonard Alili nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 111
  Postimi i Fundit: 10-10-2006, 16:02
 4. Ultranacjonalisti maqedon Lubo Boshkvoksi akuzohet pėr vrasje
  Nga StterollA nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 17-03-2005, 11:00
 5. Parlamenti maqedon njeh zyrtarisht Universitetin e Tetovės
  Nga Albo nė forumin Portali i forumit
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 20-02-2004, 23:06

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •