Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Question Ndihm pr nj skanim

  Pr t skanuar nj foto sa m origjinale, m duhet patjetr printeri, apo me ndonj skaner t mir mund tja arrij qllimit..?

  Faleminderit
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e DiGiT@LiFE
  Antarsuar
  21-05-2012
  Postime
  390
  Faleminderit
  71
  19 falenderime n 19 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  po printeri prse t t duhet?
  grmo plako grmo, se @@ e mia do gjesh

 3. #3
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Prandaj po pyes se nj shits m tha q duke e drguar nga printeri n pc dhe pastaj nga pc n skaner, fotoja del origjinale me ngjyrat. Kjo pr shkak se skanerit po tja vsh foton sipr direkt, nuk e ka resolucionin e duhur t ngjyrave ��
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 4. #4
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Me pak fjal.... Pr t kopjuar nj foto q t dali origjinale, mund tja arrij qllimit me nj printer t mir me lazer, apo duhet patjetr q ta skanoj n pc dhe pastaj ta printoj...?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 5. #5
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Si fillim, te qartesojme diferencat midis dy makinerive.

  Printeri ka si funksion te nxjerre ne leter ato imazhe ose tekste qe ke perpunuar me pare ne komputer. Pra, printeri nxjerr imazhin e gatshem NGA kompjuteri.
  Kemi disa lloje pritnteri, Inkjet, Laser/LED/ snapshot, etj. Te gjithe kane diferencat e tyre ne menyren se si arrijne te perpunojne imazhin e dhene nga kompjuteri ne leter.
  Personi qe te ka keshilluar, ka te drejte per nje faktor, printeri me laser ka nje efekt me te mire ne printim e fotogafive sesa ai me boje. Imazhi del i stampuar dhe detajet jane me te qarta.

  Skaneri nga krahu tjeter, eshte nje makineri e cila me ane te ultrasound, rezonances magnetike dhe rrezatimit, arrine te kopjoj nje imazh fizik, si dokumente zyre, fotografi te vjetra, vizatimi qe ke bere kur ishe 10 vjec, duke e kthyer ne imazh dixhital.

  Kjo pak a shume per te treguar ndryshimin e te dyjave, dhe mos ti hy me ne thellesi. Ideja eshte qe edhe peytja nuk eshte e qarte.

  Deshiron te printosh nje foto, apo deshiron te skanosh nje foto? Deshiron ta nxjerresh fotografine nga kompjuteri ne leter, apo nga letra ne kompjuter?
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 6. Anetart m posht kan falenderuar Mau_kiko pr postimin:

  Wordless (19-08-2017)

 7. #6
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Dua t kopjoj fotografit e mija q kam n album. Por dua q t dalin origjinale. Dmth ti fotokopjoj. Nuk dua ti hedh n pc. Kaq. Vetm se dua t m dalin origjinale si i kam.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 8. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Ato makinat 3 n 1 dmth skaner, printer fotokopje, shitsi m tha q nuk bjn
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 9. #8
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Atehere keshilla ime eshte qe me pare ta skanosh foton, ta dixhitalizosh duke e patur edhe ne kompjuter, e me pas ta printosh.


  Egziston edhe mundesia e te perdorur nje tripod me bisht te vogel dhe nje aparat fotografik per ta ri-krijuar. (edhe pse nuk eshte 100% e sakte, pasi ka ndryshime ne nuanca ngjyrash dhe dritehije.
  Emri: 6260630b6718d2a6510d06589ec90d4b76912e73_large.jpg

Shikime: 101

Madhsia: 60.2 KB  Po keshille me mire akoma mund te te them qe ta cosh ne nje studio fotografike, dhe nuk ke nevoje per te blere asgje, po thjesht te paguash per sherbimin e shpejte.

  Por nese deshiron ta besh gjithcka vete (sasia ose nevoja per ta preseritur me vone) atehere kerko per All-In-One Printer. Gjithmone ne baze te buxhetit. Dhe prefero me mire ata qe jane me Laser kundrejt atyre me Ink Jet. Samsung Multifunction Printer ProXpress eshte kryeveper per kete pune, por qe kushton.
  Mos harro; shitesat deshirojne te shesin ato cfare kane ne dyqan, jo detyrimisht ajo cfare nevojitet me teper ty (e thene kjo nga nje shites...)
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 10. Anetart m posht kan falenderuar Mau_kiko pr postimin:

  Wordless (19-08-2017)

 11. #9
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Ndihm pr nj skanim

  Nse marr all in one, a m duhet ta skanoj apo vetm print direkt..? Se kam problemin se nuk di ta nxjerr nga pc me dimensionin e duhur dmth prmast. Nse duhet patjetr ta skanoj t lutem m gjej nj video ilustruese se si mund ti ndryshoj prmasat e fotos n pc q pastaj ti hedh n printer. psh: 20x27

  ...dhe rrofsh pr mundimin vlla.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •