Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Florent Boshnjaku

  Kompozitori i suksesshem qe Kenges Shqipe I dha aq prestigj ne bote e mbare Shqiptarise aq krenari !  Tashme artise neper bote kendojne shqip fale suksesit te padiskutueshem te " Suus " nga Florent Boshnjaku e Rona Nishliu !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 03-08-2017 mė 09:22

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku

  Florent Boshnjaku nominohet nė javėn e ‘Pop, rock dhe muzikės elektronike’ nė Gjermani

  Kompozitori i njohur kosovar, Florent Boshnjaku, ėshtė ftuar nga Ambasada e Gjermanisė nė Kosovė, pėr tė marrė pjesė nė disa ngjarje tė mėdha muzikore nė Gjermani, shkruan KultPlus.

  Boshnjaku, ėshtė nominuar nga Ambasada e Gjermanisė, edhe pėr tė marrė pjesė nė javėn e muzikės pop, rok dhe muzikės elektronike, qė mbahet nė Gjermani. Poashtu kompozitori kosovar, pėrgjatė njė jave, do tė marrė pjesė edhe nė disa festivale, konferenca dhe takime me kompozitorė tė njohur atje.

  ‘Ky ėshtė njė program tė cilin e organizon shteti gjerman. Ambasada Gjermane nė Kosovė, me ka nominuar dhe mė ka ftuar qė tė marrė pjesė nė javėn e muzikės pop, rok dhe muzikės elektronike, pastaj nė disa festival tjera , konferenca tė cilat mbahen atje’, ka thėnė pėr KultPlus, Boshnajku.
  Kompozitori i njohur kosovar, pėrgjatė njė javė do tė qėndrojė nė qytetet Berlin dhe Hamburg, ku organizohen kėto ngjarje nė tė cilat ai do tė marrė pjesė.
  ‘Pra ėshtė projekt kulturor, i cili ka pėr qėllim njoftimin dhe krijimin e kontakteve nė mes njerėzve tė industrisė muzikore’, pėrfundoi pėr KultPlus Boshnjaku. Gentianė Morina /KultPlus.com

  http://kultplus.com/muzika/florent-b...e-ne-gjermani/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 03-08-2017 mė 09:47

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku

  E hareshme .... kenge e bukur qe mbetet !


 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku

  Produksioni i kesaj vere .


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku


 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku

  Vere 2019

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Gold AG ft Anxhela Peristeri - Fiksim

  Kompozimi : Florent BOSHNJAKU - Vargjet: Gold AG
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 22-08-2019 mė 08:17

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Si vlereson mes kengesh Mjeshtri Boshnjaku !

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,979
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: Florent Boshnjaku  1 Kafe prej Shpisė - Florent Boshnjaku pėr Festivalin e 58-tė tė Kėngės

  Dhjetor 2019.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •