FOTO/ Rama prgnjeshtron mediat greke: Nuk jam me pushime n Parga. Por nuk thot pse ka shkuar...

Emri:  auto_edi_rama_me_pushime1500214345.jpg

Shikime: 980

Madhsia:  43.2 KB

Mediat greke bn t ditur sot se kryeministri i Shqipris Edi Rama ndodhej me pushime n vendin e tyre dhe m saktsisht n Parga.

Por pas ktij lajmi ka gjetur rastin t reagoj edhe vet Rama, duke dhn edhe nj lajm t keq pr ministrat e tij.

Me nj status n faqen e tij n Facebook, Rama thot se pushimet i bn n Shqipri dhe ky do t jet nj rregull detyrues edhe pr ministrat e qeveris q ai drejton.


Ja far shkruan Edi Rama:

Mediat greke thon jam me pushime n Greqi

1. S'jam me pushime

2. Pushimet i bj vetm n Shqipri

3. Ky do jet rregull edhe pr ministrat.


Mediat greke, m konkretisht televizioni Star n Greqi, ka br t ditur se Edi Rama ka shkuar n Parga n 15 korrik ku ka kaluar disa dit pushime e ka qen s bashku me gruan e tij, Linda Rama-Basha.

Ndrsa e nuk e mohon t ket shkuar n Greqi, por duke mohuar vetm faktin se nuk sht me pushime, Edi Rama n statusin e tij n Facebook nuk na tregon se pse ka shkuar n Greqi?

Emri:  auto_Screenshot_11500215069.jpg

Shikime: 792

Madhsia:  36.1 KB

Syri