Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,577
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Vdes rapsodi i njohur kosovar, Agim Gashi

  Vdes Rapsodi Kosovar AGIM GASHI
  Nė spitalin e Dürenit nė Gjermani, pas njė sėmundjeje tė rėndė, vdiq nė moshėn 63 vjeēare rapsodi nga Kosova Agim Gashi.

  Ai gjatė karrierės sė tij muzikore ka incizuar qindra kėngė popullore e folklorike, ndėrsa edhe i shtrirė nė shtrat nuk iu nda kėngėve dhe sharkisė.

  Gashi pėr 40 vjet ishte i pranishėm nė koncerte, nė festivale, nė manifestime kombėtare nė Kosovė dhe nė Evropė kudo ku ishin shqiptarėt. Agim Gashi do tė varroset nė fundjavė nė Kosovė.

  Ai mbahet mend pėr pajtimin e gjaqeve nė Kosovė pėrkrah Anton Ēettės mė 1990 ku me kėngė ndihmoi nė bashkimin e shqiptarėve rreth kauzės sė pajtimit kombėtar dhe luftės pėr ēlirimin e Kosovės. Agim Gashi si kėngėtar u shfaq nė vitet shtatėdhjetė. Ai, me prejardhje nga Malėsia e Zhegocit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,577
  Faleminderit
  35
  78 falenderime nė 72 postime

  Pėr: Vdes rapsodi i njohur kosovar, Agim Gashi

  Agim Gashi Kėnga e pajtimit tė gjaqeve

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •