Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Boksieri shqiptar Shefat Isufi fiton titullin kampion nė WBO Intercontinental

  Bokseri Shqiptar nga Tėrnovci i Madh Shefat Isufi meēin e radhės e ka me 8.07.2017 nė Mynih tė Gjermanin kundėr boksierit nga Peru David Zegarra pėr titullin WBO Intercontinental.

  Shefat isufi posedon WBA PABA .IBF kurse tani lufton pėr titullin WBO Itercontental kampion bote. Sipas Ambasadorit tė boksit Shqiptar Halit Nezaj njėherit menexher i mediave dhe marketingut Shefat Isufit tregon se tė gjitha pregaditjet pėr meēin e radhės kan pėrfunduar njėherit ėshtė pregaditur edhe me kampion Gjerman bokserin e famshėm Graciano Rocchigiani. Boksierėt shqiptarė kudo qė boksojnė po dėshmojnė vlerat e tyre dhe e bėjnė krenar kombin shqiptar
  Isufi deri mė tani ka shėnuar 24 fitore, kurse kundėrshtari i tij ka arritur 31 fitore, ēka tregon se Isufi ishte pėrball njė boksieri tė pėrgatitur mirė
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Anėtarėsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,763
  Faleminderit
  35
  92 falenderime nė 86 postime

  Pėr: Boksieri shqiptar Shefat Isufi fiton titullin kampion nė WBO Intercontinental

  https://insporti.com/shefat-isufi-sh...-radhes-video/
  Shefat Isufi shėnon fitoren e radhės (VIDEO)
  Boksieri shqiptar, Shefat Isufi e ka mposhtur rivalin e tij, sllovakun Nicolas Holcapfel, nė meēin qė u zhvillua sot nė Bern tė Zvicrės.Isufi ka fituar me nokaut nė rundin e katėrt, duke dėshmuar edhe njėherė se bėhet fjalė pėr njė boksier mjaft cilėsor.Pėr boksierin nga Tėrnoci i Bujanocit kjo ishte fitorja e 29-tė nė karrierė, ndėrsa i ka edhe 4 humbje e 2 barazime, ndėrsa sllovaku ka bilanc prej 11 fitore e 1 humbje.29 vjeēari Isufi nė kėtė mėnyrė e ka vazhduar serinė e rezultateve tė mira, ndėrsa synimi i tij ėshtė tė luftojė pėr tituj tė rėndėsishėm.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Akuamarini : 26-12-2019 mė 15:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •