Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,813

  Boksieri shqiptar Shefat Isufi fiton titullin kampion n WBO Intercontinental

  Bokseri Shqiptar nga Trnovci i Madh Shefat Isufi mein e radhs e ka me 8.07.2017 n Mynih t Gjermanin kundr boksierit nga Peru David Zegarra pr titullin WBO Intercontinental.

  Shefat isufi posedon WBA PABA .IBF kurse tani lufton pr titullin WBO Itercontental kampion bote. Sipas Ambasadorit t boksit Shqiptar Halit Nezaj njherit menexher i mediave dhe marketingut Shefat Isufit tregon se t gjitha pregaditjet pr mein e radhs kan prfunduar njherit sht pregaditur edhe me kampion Gjerman bokserin e famshm Graciano Rocchigiani. Boksiert shqiptar kudo q boksojn po dshmojn vlerat e tyre dhe e bjn krenar kombin shqiptar
  Isufi deri m tani ka shnuar 24 fitore, kurse kundrshtari i tij ka arritur 31 fitore, ka tregon se Isufi ishte prball nj boksieri t prgatitur mir
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,813

  Pr: Boksieri shqiptar Shefat Isufi fiton titullin kampion n WBO Intercontinental

  https://insporti.com/shefat-isufi-sh...-radhes-video/
  Shefat Isufi shnon fitoren e radhs (VIDEO)
  Boksieri shqiptar, Shefat Isufi e ka mposhtur rivalin e tij, sllovakun Nicolas Holcapfel, n mein q u zhvillua sot n Bern t Zvicrs.Isufi ka fituar me nokaut n rundin e katrt, duke dshmuar edhe njher se bhet fjal pr nj boksier mjaft cilsor.Pr boksierin nga Trnoci i Bujanocit kjo ishte fitorja e 29-t n karrier, ndrsa i ka edhe 4 humbje e 2 barazime, ndrsa sllovaku ka bilanc prej 11 fitore e 1 humbje.29 vjeari Isufi n kt mnyr e ka vazhduar serin e rezultateve t mira, ndrsa synimi i tij sht t luftoj pr tituj t rndsishm.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 26-12-2019 m 15:38

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •