Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 109 prej 109

Tema: Dua Lipa

 1. #101
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa  12 years old Dua Lipa singing at her school in Kosova
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 29-09-2022 mė 21:34

 2. #102
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa arrin njė tjetėr sukses, albumi i saj thyen rekord dėgjimesh nė 'Spotify'

  Ylli botėror i muzikės Dua Lipa nuk ndal sė korruri suksese. Dua ėshtė futur nė historinė e ‘Spotify’ pasi albumi i saj “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardė “streams”.

  Kėshtu ajo bėhet Artistja e Parė Femėr albumi i tė cilės arrin kėtė shifėr rekord dhe ėshtė albumi i 3 mė i dėgjuar nė “Spotify”.

  Lajmin e ka dhėnė vetė artistja duke ndarė njė postim nė Instagram ku shkruhet: “Dua Lipa complete edition” ka kaluar mbi 10 miliardė “streams” nė Spotify.


  Shqiptarja.com

  https://shqiptarja.com/lajm/dua-lipa...esh-ne-spotify

 3. #103
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa "Be the one" live @ Inas Nacht 17.7.2016

 4. #104
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Be The One (EBBA 2017)

 5. #105
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Future Nostalgia Tour Live at Rock In Rio 2022

 6. #106
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa dhe Shakira, kandidatet pėr tė hapur ceremoninė e Kupės sė Botės

  Mė 20 Nėntor starton Kupa e Botės, nė Katar.

  FIFA pret tė vulosė pjesėmarrjen e grupit BTS dhe sipas mediave tė huaja, Shakira mund tė jetė sėrish nė ceremoninė e hapjes.

  Sipas ‘Marca’, kėngėtarja kolumbiane do tė hapė Kupėn e Botės sė bashku me Dua Lipėn dhe anėtarėt e BTS, tė cilėt do tė debutojnė nė skenėn hapėse tė Kupės sė Botės. Shakira ka eksperiencė nė evente tė tilla, dhe mė parė ka interpretuar kėngėt “Hips Don’t Lie” dhe “Waka Waka” nė ceremoninė e hapjes ėshtė kthyer nė njė nga ngjarjet mė tė mėdha sportive.

  FIFA nuk e ka konfirmuar ende lajmin.

  Kjo nuk ėshtė hera e parė qė njė kėngėtare shqiptare performon pėr Kupėn e Botės. Himni i Kupės sė Botės ’Live it up’ nė vitin 2018 u kėndua nga Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam.


  https://boldnews.al/2022/10/15/dua-l...upes-se-botes/

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa bėhet pjesė e fushatės “Grammy Museum” pėr zgjerimin e programeve arsimore tė muzikės nė SHBA

  Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa sė fundmi ėshtė bėrė pjesė e fushatės “Grammy Museum”, fushatė qė fokuson edukimin muzikor dhe zgjerimin e programeve arsimore dhe komunitare, shkruan KultPlus.

  Fondet qė do tė mbledhen nė kėtė fushatė, do tė sigurojnė hyrje falas nė Muzeun “GRAMMY” nė qendėr tė LA, pėr tė gjithė studentėt, dhe akses tė zgjeruar nė programet e tyre tė edukimit muzikor nė tė gjithė SHBA-nė.

  Mė poshtė KultPlus ua sjell tė plotė postimin e saj:

  “Jam krenare qė jam pjesė e fushatės @grammymuseum pėr edukimin muzikor nė punėn e tyre pėr tė demokratizuar dhe zgjeruar programet e tyre arsimore dhe komunitare. Fondet e mbledhura do tė sigurojnė hyrje falas nė Muzeun GRAMMY nė qendėr tė Los Anxhelosit pėr tė gjithė studentėt, dhe akses tė zgjeruar nė programet e tyre tė edukimit muzikor nė tė gjithė SHBA-nė. Absolutisht e emocionuar dhe e nderuar qė po e bėj kėtė punė me @billieeilish @brunomars @rosalia.vt dhe @shawnmendes.”


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...zikes-ne-shba/

 8. #108
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA shkruan histori nė “Spotify”, arrin rekord historik !

  Dua Lipa ka bėrė njė tjetėr arritje tė madhe nė karrierėn e saj, shkruan KultPlus.

  27 vjeēarja, ėshtė bėrė Artistja e Parė Femėr nė Histori me 3 kėngė mbi 1.6 miliardė transmetime nė Spotify.

  Kėnga “One Kiss” ka arritur sė fundmi kėtė moment historik.

  Ndėrkaq, “Shape of You” nga Ed Sheeran ėshtė kėnga mė e transmetuar nė Spotify me mbi 3.2 miliardė transmetime.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...kord-historik/

 9. #109
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,913

  Pėr: Dua Lipa  DUA LIPA nė Tiranė - Ylli Ndėrkombėtar Koncert mė 28 Nėntor, 2022


  110 - Vjetori i Pavarėsisė sė Shqipėrisė do tė sjell nė Tiranė kėngėtaren me famė ndėrkombėtare DUA LIPA, nė njė koncert madhėshtor.

  Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga vetė kėngėtarja, nė njė postim nė mediat sociale, nė tė cilin ka treguar se koncerti i fundit i turit tė saj “Future Nostalgia’’ do tė mbahet nė Kryeqytetin e Shqiptarėve.

  “Jam shumė e emocionuar tė njoftoj se shfaqja e fundit e turneut Future Nostalgia do tė mbahet nė Tiranė, Shqipėri mė 28 nėntor. Mezi po pres me iu pa me 28 nėntor pėr Ditėn e Flamurit dhe 110 vjetorin e Pavarėsisė. Ju dua shumė!”, ka thėnė Dua.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 21-11-2022 mė 23:42

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •