Close
Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 118

Tema: Dua Lipa

 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  PAS SUKSESIT TĖ “FUTURE NOSTALGIA”

  DUA LIPA ėshtė gati tė sjellė njė album krejt ndryshe


  Dua Lipa aktualisht po shijon suksesin e jashtėzakonshėm tė albumit “Future Nostalgia”. Mirėpo kjo nuk ėshtė njė arsye qė artistja shqiptare tė bėjė pak pushim pasi ajo sė fundmi ka zbuluar plane tė reja tė mėdha. Dua po pėrgatit albumin tjetėr tė radhės.

  Lajmin e ka bėrė me dije bashkėpunėtori i saj, Joe Kentish gjatė njė interviste pėr “Variety”.

  Kentish thotė se Lipa tashmė po mendon pėr albumin e tretė dhe po planifikon tė nxjerrė diēka krejtėsisht tė ndryshme.

  “Ajo po fliste pėr albumin Nr.3 kur sapo kishim bėrė tė dytin. Mbase jeni duke pritur qė tė bėjė njė pushim por ajo thotė se “Mirė, ēfarė tjetėr?” Interesat, njohuritė, etja e saj pėr tė mėsuar gjėra tė reja dhe pėr tė kontrolluar atė qė bėn vetėm rritet dhe rritet. Ajo po merr kohė pėr tė realizuar plotėsisht albumin nga ana konceptuale, por besimi nė vetvete pėr tė nxjerrė diēka krejt ndryshe ėshtė i madh.”, tha ai.

  Ajo i ka vėnė vulėn suksesit me 2 ēmime tė fituara nė “Brit Awards”. Kėngėtarja me origjinė shqiptare ishte nominuar nė tre kategori dhe prej tyre arriti tė rrėmbente ēmimet “Kėngėtarja mė e mirė” dhe “Albumi mė i mirė” pėr albumin e saj “Future Nostalgia”.


  https://konica.al/2021/05/dua-lipa-e...krejt-ndryshe/

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  SUKSESI I KĖNGĖTARES

  DUA LIPA i jep fund “mbretėrimit” tė ED SHEERAN nė Britani

  Kėngėt e Dua Lipės u dėgjuan mė shumė se tė kujtdo tjetėr nė Mbretėrinė e Bashkuar vitin e kaluar, pasi albumi “Future Nostalgia”, fitues i shumė ēmimeve qėndroi nė toplista gjatė izolimit.

  25 vjeēarja shqiptare, qė u bė e famshme me hitin “New Rules” ka shijuar njė vit tė shkėlqyer duke lėnė pas Ed Sheeran, i cili ka mbajtur titullin e artistit mė tė dėgjuar qė nga viti 2017.

  Lista ėshtė pėrpiluar nga Phonographic Performance Limited (PPL), e cila monitoron shfaqjet muzikore. “Faleminderit shumė pėr tė gjithė ata qė dėgjuan muzikėn time gjatė vitit 2020. Jam tepėr krenare qė isha artistja mė e dėgjuar nė radio, TV dhe nė tė gjithė Mbretėrinė e Bashkuar. Doja kaq shumė qė “Future Nostalgia” tė sillte lumturi gjatė njė kohe kaq tė vėshtirė.“, tha Dua.

  Sheeran mbetet i pranishėm nė listė, duke qėndruar nė vendin e dytė, ndjekur mė pas nga Ariana Grande, Sam Smith, Calvin Harris, Little Mix, Coldplay, Justin Bieber, Maroon 5 dhe The Weeknd.

  Pėrsa i pėrket kėngėve mė tė dėgjuara, Dua mban vendin e dytė me “Don’t Start Now”. Sakaq, kėngėtarja shqiptare ka konfirmuar se po punon pėr tė sjellė albumin e ri, qė do tė jetė shumė ndryshe nga “Future Nostalgia”. xh.d


  https://konica.al/2021/06/dua-lipa-i...an-ne-britani/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-06-2021 mė 09:37

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA viziton Tiranėn, Veliaj i dhuron Kapelen e Gruas Tironse

  23 Qershor 2021


  Ylli i muzikės botėrore, Dua Lipa, e cila ndodhet nė Tiranė, u prit nė njė takim nga kryetari i bashkisė Erion Veliaj.

  Veliaj i dhuroi kėngėtares sė famshme njė targė simbolike “Dua 100”, kapelen e gruas tironse, si dhe diskun muzikor me kėngė popullore tė Shqipėrisė sė mesme, realizuar nė 100-vjetorin e Tiranės kryeqytet, “Tirana 100”.

  Ndėrsa, Dua Lipa i dhuroi Veliajt albumin e saj mė tė fundit, qė po thyen rekordet botėrore, “Future Nostalgia”, i cili pėr 6 muaj ka qėndruar nė top 10-en e kėngėve mė tė mira.

  Edhe pak kohė mė parė babai i kėngėtares sė famshme, Dukagjin Lipa, u takua me kryebashkiakun e Tiranės, pas tė cilit Veliaj paralajmėroi njė projekt tė ri muzikor tė Duas nė kryeqytet vitin e ardhshėm, qė pėrkon edhe me Tiranėn Kryeqytetin Europian tė Rinisė.

  Gjatė vizitės, Veliaj dhe kėngėtarja Dua Lipa inspektuan edhe punimet pėr rindėrtimin e Kopshtit 42 nė Tiranė, i cili u dėmtua nga tėrmeti i 26 Nėntorit 2019. Kėngėtarja shqiptare do tė financojė mobilimin e plotė tė kopshtit, me kapacitet 300 fėmijė, ndėrsa godina po ndėrtohet me ndihmėn e Fondit tė Katarit.

  Dua Lipa shoqėrohej nga prindėrit, Dukagjin dhe Anesa Lipa, si dhe i fejuari i saj, Anwar Hadid. /atsh/ KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/lajme/dua-l...gruas-tironse/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-07-2021 mė 12:21

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa
  Dua Lipa nė Tiranė si “shqiptare e mirė me zemėr tė madhe”

  E vlerėsuar pėr modestinė e saj, e mbi tė gjitha pėr krenarinė e tė qenit shqiptare, Dua Lipa ka krijuar njė lidhje tė veēantė me Tiranėn. Pos kopshtit tė rindėrtuar pėr fėmijė qė do tė mbajė emrin e fondacionit tė saj “Sunny Hill”, fituesja e ēmimeve tė shumta ndėrkombėtare ka paralajmėruar njė projekt muzikor nė Tiranė gjatė vitit tė ardhshėm.

  Fituesja e shumėfishtė e ēmimeve “Brit Awards” dhe “Grammy”, Dua Lipa, mund ta konsiderojė veten si banorja mė e privilegjuar e Tiranės. Kėngėtarja shqiptare qė jeton dhe vepron nė Britani, po e lė aty gjurmėn e saj me ndėrtimin e kopshtit pėr fėmijė “Sunny Hill Kindergarten”. Me rastin e qėndrimit tė saj nė Shqipėri, ylli i muzikės botėrore e ka mėsyrė tė premten Tiranėn nė atė qė ėshtė quajtur si rikthim i saj nė kryeqytetin shqiptar.

  E shoqėruar nga prindėrit e saj, Dukagjin dhe Anesa Lipa, motra Rina dhe vėllai Gjini, si dhe i fejuari i saj, Anwar Hadid, Lipa ėshtė takuar me kryebashkiakun e Tiranės, Erion Veliaj.

  Edhe njė “xhinxhife”, kapelė tradicionale e grave tiranase, i ėshtė dhuruar Dua Lipės nga kryebashkiaku i Tiranės, Erion Veliaj

  “Njė shqiptare e mirė me zemėr tė madhe”

  Nė takimin e mbajtur nė mjediset e Bashkisė – qė ėshtė transmetuar edhe nėpėrmjet njė videoje nė mediat sociale – Veliaj ka falėnderuar kėngėtaren 25-vjeēare pėr ndihmėn e saj nė rindėrtimin e Kopshtit 42, i cili ishte dėmtuar nga tėrmeti i para dy vjetėve.

  “Njė yll qė rrezaton fort nė qiellin e muzikės botėrore, por njė shqiptare e mirė, bujare dhe me zemėr tė madhe”, ka thėnė Veliaj.

  Nė mėnyrė simbolike, ai i ka dhuruar Lipės njė targė tė personalizuar “Dua 100 TR”, pėr tė cilėn ka thėnė me humor se ėshtė “njė mėnyrė pėr ta hapur rrugėn mė lehtė nė ēdo postbllok e semafor”.

  Edhe njė “xhinxhife”, kapelė tradicionale e grave tiranase, i ėshtė dhuruar asaj tok me diskun muzikor me xhevahire tė kėngėve popullore tė Shqipėrisė sė Mesme “Tirana 100” qė ishte realizuar me rastin e pėrvjetorit njėshekullor tė shpalljes sė saj kryeqytet.

  Kurse kėngėtarja Dua Lipa e ka reciprokuar nderin pėrmes njė dhurate simbolike tė njė ekzamplari tė albumit tė saj tė fundit “Future Nostalgia” tė cilin e ka nėnshkruar me dedikim pėr Veliajn.

  Ndryshe, ky album, si i dyti nė karrierėn e kėngėtares sė njohur, qė prej realizimit mė 27 mars tė vitit tė kaluar, ka shėnuar suksese marramendėse duke kryesuar top-listat nė dhjetėra vende gjithandej botės. Nė ceremoninė e 63-tė tė “Grammy Awards”, “Future Nostalgia” qe nominuar pėr albumin e vitit, por fitoi ēmimin pėr “Best Pop Vocal Album”.

  Lipa: Jam krenare qė jam shqiptare

  Ylli botėror i muzikės ka vizituar kantierin e punimeve nė Kopshtin 42 nė Tiranė, i cili do tė mbajė emrin e fondacionit “Sunny Hill”

  E Lipa si “gocė tironse” nuk i ka pėrfunduar me kaq dhuratat nga takėmi i saj: Veliaj ka paralajmėruar se ajo do tė ketė nė kryeqytet njė projekt tė ri muzikor gjatė vitit tė ardhshėm, qė pėrkon edhe me Tiranėn si “kryeqytet evropian i Rinisė”.

  Duke vėnė nė kokė helmetėn dhe mantelin e gjelbėr tė inxhinieres, ylli botėror i muzikės ka vizituar kantierin e punimeve nė Kopshtin 42, i cili do tė mbajė emrin e fondacionit “Sunny Hill”.

  E shoqėruar nė vizitė nga kryetari Veliaj, kėngėtares i ėshtė shpalosur plani i punimeve pėr kėtė kopsht, i cili qė nga 15 shtatori do tė mirėpresė 300 vocėrrakė nė zemėr tė Tiranės.

  “Ju lumshin durt pėr krejt punėn qė e keni bo. Kopshti ka me kan’ shumė i bukur dhe po ndihna shumė krenare qė mundem me marrė pjesė si ‘Sunny Hill Foundation’ pėr kėtė kopsht. Shpresoj tė shohim ma shumė kėso sene tė mira pėr vendin tonė. Jam shumė krenare qė jam shqiptare”, ka thėnė Lipa gjatė vizitės, fjalė qė mė pas janė duartrokitur nxehtėsisht nga tė pranishmit.

  Lajmit i ka bėrė jehonė edhe vetė kėngėtarja e cila ka bashkėndarė nė llogarinė e saj njė njoftim nė gjuhėn angleze, ku ka bėrė me dije se “Sunny Hill Kindergarten” do tė hapet nė shtator. Ajo e ka vlerėsuar si nder vizitėn nė Tiranė pėr t’i parė nga afėr punimet e ndėrtimit tė kėtij kopshti.

  “Pas tėrmetit mė 2019 dhe me ndihmėn e tė gjithė juve qė bletė bluzat tona ‘Pray for Albania’ qė e krijova me miqtė e mi, unė dyfishova fondet qė mblodhėm dhe ato para do tė shkojnė pėr mobilimin e gjithė kėtij kopshti pėr 300 fėmijė”, ka shkruar Lipa teksa ka falėnderuar kryeministrin Edi Rama dhe bashkiakun Erion Veliaj pėr ndihmėn e dhėnė nė kėtė proces.

  “Ēfarė ēike”

  E vizita nė Tiranė ka pasur edhe njė tjetėr takim tė rėndėsishėm pėr kėngėtaren e lindur para 25 vjetėsh nė Prishtinė. Kryeministri Edi Rama, nė faqen e tij zyrtare nė “Facebook”, ka afishuar njė fotografi me Duan. Sipas tij, ajo ka kapur qiellin e botės muzikore dhe nuk ka nevojė pėr asnjė koment.

  “Uroj qė ajo tė rrojė e tė mbretėrojė 100 vjet nė fronin ku ėshtė ulur, po brenda meje mbeti gjurma e vajzės sė menēur, tė edukuar e modeste si tė ishte askushi, e cila ėshtė me siguri krenaria e lumturia e prindėrve dhe e krejt familjes sė saj, pikėrisht sepse ēka i takon botės nga ylli i muzikės, nuk ka prekur asnjė fije atė ēka u takon atyre nga vajza e tyre. Ēfarė ēike”, ka shkruar Rama nė postimin e tij.

  Ndryshe, Dua Lipa kishte qenė njė nga emrat kryesorė qė kishin ngarendur pėr tė ndihmuar Shqipėrinė qė pėsoi nga tėrmeti i 26 nėntorit 2019. Duke iu bėrė thirrje adhuruesve tė saj pėr donacione e mbėshtetje pėr viktimat, me qėllim tė mbledhjes sė fondeve, ajo bashkėrealizoi njė edicion tė kufizuar bluzash me mbishkrimin “Pray for Albania” nė bashkėpunim me dizajnerė shqiptarė.

  Ndėrkaq vitin e kaluar, Dua Lipa kishte nisur nė adresė tė “Apple Maps” kėrkesėn qė ky aplikacion tė shfaqte Kosovėn me kufijtė e saj ndėrkombėtarė, e jo si pjesė tė Serbisė. Nisma, mė pas, ishte pėrkrahur edhe nga kėngėtarja tjetėr e njohur, Rita Ora.


  Gazeta Koha

  https://www.koha.net/kulture/281251/...emer-te-madhe/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-07-2021 mė 12:03

 5. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa nė konferencė pėr shtyp nė Tiranė - 23 Korrik, 2021

  https://www.youtube.com/watch?v=bsSWyLLhVGs


  DUA LIPA: Ėndrra ime tė ndryshojmė stigmėn pėr Kosovėn e Shqipėrinė! Koncert nė Tiranė? Surprizė…

  Dua Lipa u shpreh mirėnjohėse ndaj mbėshtetjes qė i japin shqiptarėt kudo nė botė, ndėrsa premtoi surpriza nė festivalin Sunny Hill, ndonėse nuk zbuloi ndonjė emėr artisti ndėrkombėtar qė do tė performojė


  TIRANĖ – Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore, Dua Lipa, doli sot nė njė konferencė pėr mediat ku tregoi mė shumė pėr planet e saj nė muzikė. Mes emocionesh dhe mė njė gjuhė shqipe tė rrjedhshme, Dua Lipa u shpreh mirėnjohėse ndaj mbėshtetjes qė i japin shqiptarėt kudo nė botė, ndėrsa premtoi surpriza nė festivalin Sunny Hill, ndonėse nuk zbuloi ndonjė emėr artisti ndėrkombėtar qė do tė performojė. Dua tha se muajt nė vijim pritet tė publikojė kėngė tė reja, ndėrsa pėr mundėsinė e njė kėnge nė gjuhėn shqipe, ajo u shpreh se ka shumė dėshirė tė bėjė njė cover.

  “Ėshtė kėnaqėsi qė kam mundėsinė tė jem kėtu sot dhe me “Sunny Hill Fondation” tė mund tė ndihmoj nė ēfarėdo lloj mėnyre qė mundemi pėr kėtė kopėsht por edhe mė tej. Ėshtė njė ėndėrr e madhe pėr mua, nė veēanti pėr njė komunitet shqiptarėsh. Unė mburrem shumė qė kam mundėsinė me qen kėtu, pėr tė ndihmuar me ēdo gjė mundem sidomos pėr shqiptarėt qė mė kanė suportuar shumė, kėshtu qė mė bėhet shumė qejfi tė jem kėtu.” u shpreh ajo.

  Kėngėtarja tha se e ka ėndėrr tė ndryshojė stigmėn pėr Kosovėn dhe Shqipėrinė nė botė, gjė qė tha se po e merr shumė seriozisht.

  “E kam shumė ėndėrr qė nė krejt botėn tė ndryshojmė stigmėn pėr Kosovėn dhe Shqipėrinė qė tė ecim para dhe e marr me shumė seriozitet kėtė punė. Me festivalin Sunny hill paratė qė merreni shkojnė nė festivale tė ndryshme dhe bamirėsi. Duam tė hapim njė qendėr arti nė Prishtinė. Kemi shumė ide dhe ėndrra dhe jemi tė motivuar tė punojmė, kjo nuk ėshtė gjėja e parė dhe e fundit”, u shpreh kėngėtarja.

  Dua Lipa mbėrriti nė Shqipėri, teksa ishte shoqėruar nga prindėrit, Dukagjin dhe Anesa Lipa, si dhe i fejuari i saj, Anėar Hadid. Kėngėtarja e famshme me origjinė shqiptare, u prit sot nė Bashkinė e Tiranės nga kryebashkiaku Erion Veliaj, ku pa nga afėr edhe punimet e kopshtit qė do tė financojė.

  (kle.m./dosja.al)


  https://dosja.al/dua-lipa-ne-konfere...rane-surprize/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-07-2021 mė 12:17

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa
  Dua Lipa poston foto nga vizita nė Tiranė: Nder tė jem nė Shqipėri

  “Njė nder” e konsideron kėngėtarja Dua Lipa vizitėn nė Tiranė, ku ndodhet qė prej ditės sė djeshme. Nė Instagram, Dua Lipa ka postuar foto nga kjo vizitė, ndėrsa ėshtė ndalur edhe rindėrtimi i kopshtit 42, qė ndodhet nė zonėn e njohur si ish-Blloku dhe qė do tė ndėrtohet nga fondet e siguruara prej saj, nga fondacioni “Sunny Hill”.

  Njė nder tė jem sot nė Tiranė – Shqipėri pėr tė parė ecurinė e ndėrtimeve pėr “Sunny Hill Kindergarten” nė qendėr tė qytetit. Pas tėrmetit nė 2019 dhe me gjithė ndihmėn tuaj duke blerė bluzat tona ‘Lutu pėr Shqipėrinė’, bluzėt qė i krijova me miqtė e mi, unė dyfishova fondet qė bėmė dhe ato para do tė shkojnė drejt mobilimit tė gjithė kėtij kopshti pėr 300 fėmijė. Jam mirėnjohėse qė jam kėtu pėr kėtė sot me familjen dhe miqtė e mi. Faleminderit Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetarit tė Bashkisė Erion Veliaj pėr tė gjithė ndihmėn tuaj gjatė kėtij procesi. HAPJA 15 SHTATOR 2021! Faleminderit Shqipėri dhe sunnyhillfoundation”, shkruan Dua nė Instagram.


  https://shqiptarja.com/lajm/dua-lipa...em-ne-shqiperi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-07-2021 mė 12:48

 7. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  DUA LIPA me katėr nominime nė MTV Video Music Awards

  Gusht 2021


  Kėtė vit do tė mbahet evenimenti MTV Video Music Awards pranė adhuruesve nė kushte normale.

  Justin Bieber kryeson listėn e kėtij viti tė kandidatėve nė MTV Video Music Awards 2021 .

  Pas Yllit tė pop-it kryesojnė Megan Thee Stallion, Billie Eilish, BTS, Doja Cat, Drake , Giveon, Lil Nas X dhe e nominuara pėr herė tė parė Olivia Rodrigo.

  Artisti kanadez ka shtatė nominime, duke pėrfshirė “Videoja muzikore mė e mirė e vitit”, “Artisti mė i mirė i vitit, Kinematografia mė e mirė”, “Regjia mė e mirė”, “Kėnga mė e mirė pop” dhe “Bashkėpunimi mė i mirė”, pėr bashkėpunimin me Peaches.

  Eilish, BTS, Doja Cat, Drake, Giveon, Lil Nas X dhe Rodrigo secili kanė nga pesė nominime.

  Bieber dhe Megan Thee Stallion do tė konkurrojnė me Ariana Grande, Doja Cat, Olivia Rodrigo dhe Taylor Swift pėr artisten e vitit.

  Dua Lipa ka arritur tė nominohet nė ēmimet “Kėnga mė e Mirė e Vitit”, “Bashkėpunimi mė i Mirė”, “Kėnga mė e Mirė Latine” dhe “Regjia mė e Mirė”.

  Evenimenti do tė mbahet nė New York City, duke u transmetuar nga Barclays Center nė Brooklyn mė 12 shtator.

  Shfaqja do tė transmetohet njėkohėsisht nė CMT, Comedy Central, Logo, MTV2, Nickelodeon, Paramount Network, Pop, TV Land, VH1 dhe The CW Network.

  Ndėrsa rastet e Covid-19 po vazhdojnė tė rriten, MTV thekson se shėndeti dhe siguria e artistėve, tifozėve, stafit dhe partnerėve mbeten pėrparėsia numėr njė, dhe ajo dhe Barclays Center po punojnė ngushtė me zyrtarėt shtetėrorė dhe lokalė pėr tė zbatuar praktikat mė tė mira nė mėnyrė qė tė bashkohen adhuruesit e muzikės nga e gjithė bota, sipas njė raporti kėtė javė nga Deadline.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-music-awards/

 8. #68
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Ėshtė koha e Dua Lipės ! Versace hap dhe mbyll sfilatėn me tė !

  Dua Lipa mund tė konsiderohet me bindje tė plotė vajza e sukseseve tė kėtij viti. Kėngėtarja shqiptare me famė botėrore ka modeluar pėr herė tė parė pėr gjigantin e Modės Versace duke shkėlqyer dhe duke marrė vėmendjen maksimale tė gjithė botės. Dua ka mbyllur hapur dhe mbyllur sfilatėn me plot hijeshi.

  Si fillim ajo ėshtė shfaqur me njė kostum seksi, tė cilin e kishte kombinuar me njė palė sandale platformė me majė katrore. Veshja mbante dhe disa kapėse si tipare dekorative dhe nė formė vathėsh, nė tė verdhė, portokalli dhe blu.

  Dhe e ka mbyllur me Lipa me njė veshje rozė, gjithashtu shumė sensuale.

  Revista Vogue e ka cilėsuar kėngėtaren si mbretėreshėn e pasarelave tė kėtij sezoni.

  Nė njė postim nė Instagram Dua Lipa ka shkruar: Njė nder i tillė pėr tė hapur dhe mbyllur shfaqjen Versace sonte nė Milano, ėshtė njė moment surreal qė nuk do ta harroj kurrė ! Donatella_versace ju e dini qė unė do tė jem vajza juaj Versace pėrgjithmonė. Faleminderit tė gjithė ekipit qė bėri tė mundur sonte.

  Kujtojmė se vjet shfaqja e modės sė Versace u mbyll nga ikona e muzikės J-Lo me njė fustan mbresėlėnės jeshil.


  Tiranapost.al - ( Foto & Fragment Video nė linkun nė vijim )

  https://tiranapost.al/showbiz/shte-k...-me-te-i504131

 9. #69
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Levitating (Official Animated Music Video)

 10. #70
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa  TOP 10 | Would DUA LIPA turn for these young singers in The Voice Kids?

 11. #71
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Rekordi i Dua Lipės / E para artiste me 5 kėngė me mbi 1 miliardė klikime nė Spotify


  Dua Lipa ka thyer njė tjetėr rekord nė karrierėn e saj muzikore. Ajo ėshtė zyrtarisht artistja e parė femėr qė ka pesė kėngė me mbi njė miliard transmetime nė shėrbimin e transmetimit muzikor Spotify.

  Lajmin e ka publikuar faqja e klasifikimeve zyrtare muzikore Chart Data, e cila nė njė twitter shkruan:
  Dua Lipa e para artiste femėr nė historinė e Spotify qė ka 5 kėngė nė platformė me mbi 1 miliard klikime.

  Pesė kėngėt e artistes qė kanė mbi 1 miliard transmetime nė Spotify janė: ‘New Rules’, ‘One Kiss’, ‘IDGAF’, ‘Don’t Start Now’ dhe ‘Levitating’.


  https://njekomb.org/rekordi-dua-lipe...me-ne-spotify/

 12. #72
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  ‘Cold Heart’ e Dua Lipės dhe Elton John renditet e para nė Britaninė e Madhe

  Ylli kosovar i muzikės botėrore, Dua Lipa, po vazhdon tė shijojė sukseset e kėngės sė saj tė fundit ‘Cold Heart’ nė bashkėpunim me legjendėn e muzikės, Elton John.

  Kėnga e dyshes sė njohur ėshtė renditur e para nė Britani tė Madhe, duke lėnė pas emra tė njohur tė muzikės botėrore si Ed Sheeran, Nicki Minaj dhe Jesy Nelson.

  E lumtur pėr kėtė, Dua ka bėrė njė postim nė Instagram, nė tė cilin u shpreh ėshtė njė udhėtim magjik ky qė po pėrjeton.

  “Numėr 1 nė Britani – Cold Heart me Elton John. Tė ndaj kėtė moment me heroin tim muzikor dhe mikun e dashur do tė thotė gjithēka pėr mua !! Ēfarė dite dhe udhėtimi magjik ka qenė ky. Faleminderit dhe ju dua”, ka shkruar Dua nė postim.

  Ndėrkohė, kujtojmė qė ylli i muzikės pak ditė mė parė hyri nė mesin e 20 kėngėtareve mė tė dėgjuara tė shekullit 21 bashkė me artisten tjetėr shqiptare, Rita Ora.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/cold...anine-e-madhe/

 13. #73
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Historike! Dua Lipa thyen rekord me albumin “Future Nostalgia”

  Kėngėtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa ka ngritur emrin e saj nė majat mė tė larta tė botės, pėrmes sukseseve me albumet dhe kėngėt e saj.

  Albumi i fundit “Future Nostalgia” ka ndikuar qė emri i Duas tė jetė i pranishėm nė gazetat dhe lajmet botėrore, por kjo nuk ėshtė e gjitha.

  Dua Lipa sė bashku me Ed Sheeran dhe Post Malone janė tė vetmit artistė me 2 albume nė Top 10 albumet mė tė dėgjuara tė tė gjitha kohėrave nė Spotify.

  Pra Dua Lipa ėshtė e vetmja artiste femėr qė e thyen kėtė rekord.

  Spotify ėshtė njė platformė muzikore, e cila pėrmbanė statistika tė ndryshme dhe tė dhėna pėr artistėt e njohur ndėrkombėtar dhe jo vetėm.

  26 vjeēarja ka anuluar sė fundmi dy konerte tė fundvitit, kjo pėr shkak tė problemeve qė ajo ka pasur me laringun e saj.

  Kujtojmė se sipas njė raporti tė ri nga “The Sun”, kėngėtarja shqiptare ka fituar shifra tė ēmendura nė vitin 2021. Cdo muaj, ajo ka fituar mbi 2.5 milion dollarė.

  Kjo do tė thotė qė Dua fitonte 82,000 dollarė ēdo ditė, gjė qė e dyfishoi pasurinė e saj nė harkun e njė viti tė vetėm. Vlerėsimet thonė se ajo kishte rreth 30 milionė dollarė nė vitin 2020 dhe tani ka nė llogari 62 milionė dollarė.


  JavaNews

  https://javanews.al/historike-dua-li...ure-nostalgia/

 14. #74
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa me sukses tė jashtėzakonshėm, shkruan histori nė ‘Spotify’

  Dua Lipa ka filluar vitin 2022 me kėmbė tė mbarė, duke shėnuar njė tjetėr sukses tė madh nė platformėn “Spotify”, shkruan KultPlus.

  Kėnga e saj “One Kiss” nė bashkėpunim me Calvin Harris ka marrė mė shumė se 1.3 miliardė dėgjime, duke u bėrė kėshtu kanga e tretė e Lipės qė arrin njė shifėr tė tillė nė “Spotify”.

  Dua Lipa tani ėshtė artistja e parė grua nė histori tė kėsaj platforme qė ka arritur njė shifėr tė tillė.

  Albumi “Future Nostalgia” po vazhdon tė dėgjohet shumė dhe Lipa shpesh herė po gjendet nė top 10-shen e artistave mė tė dėgjuar brenda njė ditė nėpėr platforma tė ndryshme tė muzikės.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...ri-ne-spotify/

 15. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa  DUA LIPA on The Voice

 16. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa e nominuar nė dy kategori pėr ēmimet “iHeartRadio Music Awards”

  E mrekullueshmja Dua Lipa vazhdon tė jetė ndėr artistet mė tė nominuara nė ceremonitė shpėrblyese tė muzikės.

  E radhės ėshtė ngjarja e pėrvitshme “iHeartRadio Music Award”, ku kėngėtarja me prejardhje kosovare ka arritur t’i fitojė 2 nominime nė kategoritė: “Artistja mė e mirė e vitit”dhe “Kėnga mė e mirė e vitit” pėr hitin e saj “Levitating”.

  Kategoria shumė konkurruese “Kėnga mė e mirė e vitit” ka 10 hite duke pėrfshirė “Easy on Me” tė Adele, “Driver’s License” e Olivia Rodrigo, “Montero (Call Me By Your Name)” nga Lil Nas X, “Levitating” nga Dua Lipa, Silk Sonic “Leave the Door Open” dhe Ariana Grande “Positions”.

  Votimi social fillon sot, 27 janar dhe do tė mbyllet mė 15 mars nė orėn 23:59 pėr tė gjitha kategoritė. Tifozėt mund tė votojnė nė Twitter duke pėrdorur hashtag-et e duhura tė kategorisė dhe kandidatėve ose duke vizituar iHeartRadio.com/awards.

  Shfaqja do tė shfaqė dy kategori tė reja kėtė vit – tekstshkruesi i vitit TikTok dhe albumi mė i mirė i rikthimit. Tė nominuarit nė kategorinė e fundit janė Adele’s ’30’, Drake’s ‘Certified Lover Boy’, Foo Fighters’ ‘Medicine at Midnight’, Lorde’s ‘Solar Power’, Kacey Musgraves’s ‘Star-Crossed’, Bleachers’ ‘Take the Sadness Out of Saturday Night’ dhe ABBA’s ‘Voyage’.

  Suksesi i albumit tė dytė tė Dua Lipės, “Future Nostalgia” ka qenė i padiskutueshėm, duke e vėnė atė nė listėn e artisteve mė tė dėgjuara nė radio e platforma muzikore, dhe mė tė nominuar nėpėr ceremoni tė ndryshme shpėrblyese.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-music-awards/

 17. #77
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  Albumi ‘Future Nostalgia’ shėnon histori nė platformėn Spotify, tejkalon 9 miliardė transmetime

  Kėngėtarja kosovare me famė botėrore, Dua Lipa, po vazhdon tė shėnojė sukses pas suksesi nė fushėn nė tė cilėn ajo e zotėron mė sė miri; muzikėn, shkruan KultPlus.

  Sė fundmi albumi i saj i mrekullueshėm i titulluar ‘Future Nostalgia’, ka tejkaluar 9 miliardė transmetime nė Spotify, duke shėnuar histori nė kėtė platformė.

  Albumi ‘Future Nostalgia’ ėshtė albumi mė i transmetuar nga njė artiste femėr nė historinė e platformės.


  / KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/albu...e-transmetime/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-02-2022 mė 20:45

 18. #78
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa

  ‘E pandalshmja’ – Dua Lipa ylli i kopertinės nė revistėn Wall Street Journal

  Revista nga Wall Street Journal ka pėrzgjedhur Dua Lipėn si yllin e kopertinės dixhitale pėr muajin janar, shkruan KultPlus.

  Vitin e kaluar, ylli i popit ishte njėra ndėr kėngėtaret mė tė dėgjuara nė tė gjithė botėn, derisa tani ėshtė duke u bėrė gati qė tė lansoi njė podcast dhe gjithashtu po punon nė turneun e albumit “Future Nostalgia”.

  “Unė gjithmonė e kam atė pikėpamje qė ju duhen tė jeni mė larg zonės suaj tė rehatisė nė mėnyrė qė gjėrat tė shpėrblehen pėr ju”, tha ajo pėr albumin e saj “Future Nostalgia”, i cili u lansua pak kohė pėrpara se tė fillonte mbyllja e shteteve tė ndryshme tė botės pėr shkak tė COVID-19, pra, mė 27 mars.

  “Kėshtu, kur ndodhi pandemia dhe tė gjithė ishin tė shqetėsuar nė qoftė se ne duhet tė lansonim albumin, unė thash ta hajė djalli mbase kjo ėshtė pikėrisht ajo se ēfarė na duhet. Kur tė gjithė janė nė shtėpi, ngase kjo ėshtė arsyeja kryesore pse ne duhet ta lasnojmė atė. Ishte e frikshme, sepse nuk e kishe idenė se kur do tė pėrfundonte pandemia, pėr tė gjithė ishte njė pikėpyetje e madhe. Por unė e ndjeva se ne duhet ta bėnim atė”, ka thėnė Lipa pėr Wall Street Journal.

  T’i besoni senseve tuaja dhe atė se ēfarė trupi ju thotė, mund edhe tė rezultoi e suksesshme, njėsoj sikurse rezultoi pėr Dua Lipėn, e cila pėrmes albumit arriti tė transmetohej tė shumė vende tė ndryshme dhe madje tė bėhej artistja e katėrt grua mė e dėgjuar nė platformėn “Spotify”.

  Madje, ky album ėshtė nominuar edhe pėr ēmimet Grammy, pėr ēmimin albumin i vitit.


  /KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/e-pa...treet-journal/

 19. #79
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa


 20. #80
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,371

  Pėr: Dua Lipa


Faqja 4 prej 6 FillimFillim ... 23456 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •