Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 52

Tema: Dua Lipa

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa


 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa duet me Andrea Bocelli, publikohet njė pjesė e kėngės (VIDEO)

  Legjenda e muzikės italiane, Andrea Bocelli, ėshtė njė prej emrave mė tė pėlqyer tė muzikės nė Itali, dhe jo vetėm. Ai sė shpejti do tė sjellė nė treg albumin e tij mė tė ri, pjesė e sė cilit do tė jetė edhe artistja shqiptare me famė ndėrkombėtare, Dua Lipa.

  "If Only" titullohet bashkėpunimi i tyre, qė njėherėsh ėshtė kėnga e katėrt e albumit tė kėngėtarit, qė do tė mbajė titullin “Si”.

  Ky bashkėpunim mes dyshes ėshtė pėrcjellė nga kamerat e BBC Radio 2, e ndėrsa ėshtė publikuar njė pjesė e kėngės gjatė regjistrimit.

  Kėnga do tė jetė baladė klasike, dhe do tė kėndohet nė anglisht nga Dua, e njė pjesė nė italisht nga Andrea.

  “If Only” do tė jetė njė kėngė e cila do tė pėrmbajė vlera artistike, pasi Bocelli njihet si njė prej muzikantėve me zėrin mė tė veēantė nė shtetin italian.

  Ndėrkohė, 23-vjeēarja nga Kosova, vetėm pak ditė mė parė ka sjellė edhe njė tjetėr bashkėpunim me grupin Black Pink, kėngėn e titulluar “Kiss and make up”, e cila ėshtė pritur shumė mirė nga publiku./ KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-kenges-video/  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-10-2018 mė 07:30

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Perle


 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa numėron sukseset qė ka arritur gjatė vitit 2018

  Kėngėtarja Dua Lipa gjatė vitit qė lamė pas ka arritur shumė suksese.

  Viti 2018 pėr kėngėtaren shqiptare, Dua Lipa ka qenė me plot angazhime por sukseset nuk kanė munguar.

  Andaj pėr ta pėrmbyllur vitin nė kėtė formė duhet tė jetė njė gėzim i madh pėr secilin artist, edhe pėr Dua Lipėn nė kėtė rast.

  Ajo nėpėrmjet publikimit tė disa fotografive nė Instagram i ka numėruar sukseset.

  ‘’Faleminderit pėr gjithēka’’ ka shkruar Dua pranė postimit./Lajmi.net/KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...te-vitit-2018/

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa


 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  A do fitoj DUA njė nominim pėr OSCAR me kėtė kėngė ………. Koha do e tregoj!  Por padiskutim, ėshtė njė FENOMEN BOTEROR - 3 milion shikime nė vetėm 1 Ditė !


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...-re-swan-song/

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa nė garė me vetveten

  Kėtė vit Dua Lipa ėshtė mė e nominuara pėr “Brit Awards”, sė bashku me Anne Marien me nga katėr nominime, shkruan KultPlus.

  Kėngėtarja me prejardhje nga Prishtina, me kėngėt “IDGAF” si dhe “One Kiss” nė bashkėpunim me Calvin Harris, ėshtė nominuar nė kategorinė “British Single”.

  Me kėto dy kėngė Lipa ėshtė nominuar edhe nė kategorinė videoklipi mė i mirė. Pėr kėtė ēmim ėshtė nominuar edhe Rita Ora me kėngėn “Let Me Love You”.

  Por, Dua Lipa pėrmes njė statusi nė Instagram ėshtė shprehur se ėshtė nė garė me vetveten. Ajo ka kėrkuar votėn tuaj.

  “Jam duke garuar me veten! Votoni pėr British Artist Video of The Year, tani ėshtė i hapur. Mund tė votoni pėr mua duke bėrė tweet #BRITVIDDUALIPA dhe #BRITVIDCALVINDUA nė Twitter, mund tė votoni njė herė brenda 24 orėve, me njė hashtag dhe fatkeqėsisht RT nuk numėrohen por ju lutem shpėrndajeni kėtė dhe zgjedheni luftėtarin tuaj”, ka shkruar Lipa.

  Ceremonia e “Brit Awards” do tė mbahet tė mėrkurėn, mė 20 shkurt nė “O2 Arena” tė Londrės./ KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...e-me-vetveten/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-02-2019 mė 11:16

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa  Best New Artist - 2019 GRAMMYs

  Edicioni 61 - Grammy Music Awards.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-02-2019 mė 10:06

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa, artistja e parė femėr nė histori qė ka tri kėngė tė dėgjuara mbi 800 milionė herė nė Spotify.


  Duket se sukseset pėr artisten shqiptare me renome botėrore, Dua Lipėn, nuk kanė tė ndaluar.

  Ajo po vazhdon ende tė jetė njė prej kėngėtareve mė tė pėlqyera dhe tė dėgjuara nė tregun botėror, falė hiteve qė ka sjell viteve tė fundit.

  Faqja “Music News Facts” e cila merret me faktet mė tė reja rreth muzikės internacionale, ka publikuar sė fundmi njė statistikė rreth artistes shqiptare, qė i ngrit vlerat edhe mė shumė si kėngėtare.

  Dua ėshtė tashmė zyrtarisht femra e parė nė histori tė muzikės me tri kėngė tė dėgjuara mbi 800 milionė herė nė platformėn mė tė madhe tė muzikės nė botė, Spotify.

  Ky fakt patjetėr qė e ka gėzuar nė masė tė madhe artisten, e cila nuk ka nguruar qė kėtė postim ta ndajė me ndjekėsit e saj nė Twitter dhe Instagram.

  Kėtė sukses, Dua Lipa e arriti falė tri kėngėve tė saj shumė tė suksesshme dhe tė dėgjuara si: “New Rules, “One Kiss” (bashkėpunim me Calvin Harris), dhe “IDGAF”.

  Ajo pėrndryshe kėtė vit ka qenė mė shumė eangazhuar nė kolona zanore, pasi ka kėnduar “Swan Song” tė filmit “Alita: Battle Angel”, teksa shumė shpejt do tė vijė edhe me kolonėn zanore tė filmit mė tė ri tė James Bond. /Telegrafi/ KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...re-ne-spotify/

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa  Voice USA - Finale 2019

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  “Artistja mė e mirė britanike” nė Global Awards 2020, Dua Lipa iu drejtohet fansave me falėnderime tė pėrzemėrta


  Ceremonia e “Global Awards” e zhvilluar nė Londėr tė enjten ka shpėrblyer me ēmime disa artistė tė njohur tė tregut ndėrkombėtar.

  Njėra ndėr to ėshtė edhe kėngėtarja me origjinė shqiptare, Dua Lipa, e cila fitoi ēmimin “Artistja mė e mirė britanike e vitit”.

  E lumtur pėr kėtė ēmim, Dua publikoi njė sėrė fotografish nga mbrėmja e kaluar nė rrjetin social Instagram.

  Ajo dukej mjaft tėrheqėse e veshur me njė fustan njė fustan tė zi, me njė pjesė tė hapur te kėmba, qė bėri t’i vihej nė pah vija trupore.

  Teksa pozonte me trofeun e saj nė duar, Dua nuk la pa falėnderuar fansat nė mbishkrimin e fotografisė.

  “Faleminderit tė gjithė fansave dhe dėgjuesve dhe secilit nė Global qė ka votuar dhe ka mbėshtetur muzikėn time! Faleminderit pėr ēmimin “Artistja mė e mirė britanike”! Njė natė kaq argėtuese me mė tė dashurit e mi nė njė natė tė veēantė”, shkroi Lipa nė Instagram.

  Dua pėrndryshe ėshtė duke punuar intensivisht qė muajin e ardhshėm tė sjell pėr fansat albumin e saj tė paralajmėruar tash e sa kohė, “Future Nostalgia”. /Telegrafi/


  https://telegrafi.com/artistja-e-mir...te-perzemerta/

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa pozicionohet e treta nė toplistėn e 100 kėngėve mė tė mira nė SHBA

  Ylli i muzikės pop Dua Lipa, me shumė gėzim dhe emocion e ka ndarė me fansat e saj lajmin, se pėr herė tė parė nė karrierėn muzikore ka arritur tė pozicionohet nė vendin e tretė tė toplistės “Billboard” tė 100 kėngėve mė tė mira nė Amerikė.

  Kėngėtarja me prejardhje shqiptare e ka arritur kėtė sukses me hitin “Don’t Start Now”, qė ėshtė pjesė e albumit tė saj tė ardhshėm “Future Nostalgia”.

  Ky triumf i Lipės, po e vėrteton se albumi i cili pritet tė lansohet pėr publikun mė 3 prill tė kėtij viti, e ka tė siguruar suksesin nė tregun amerikan tė muzikės, transmeton Koha.

  Ndėrkaq, renditja e kėngėve nė toplistėn “Billboard” bazohet nė shitjet, transmetimin nė radio dhe shkarkimet e kėngėve online nė SHBA.

  Dua Lipa kishte arritur edhe mė parė tė pėrfshihet nė toplistėn “Billboard” tė 100 kėngėve mė tė mira, me hitet “New Rules”, “Scared to be Lonely” dhe “Blow Your Mind”.

  Kėnga “Don’t Start Now” e cila ka katėr muaj qė ėshtė lansuar, deri mė tani i numėron rreth 170 milionė klikime nė platformėn muzikore YouTube. /KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-mira-ne-shba/

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa


 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa


 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  “New Rules” e Dua Lipės, 1 miliard dėgjime nė “Spotify”

  Nėntor 2018


  Kėngėtarja kosovare Dua Lipa, vazhdon tė mbetet ndėr kėngėtaret mė tė dėgjuara nė platformėn “Spotify”.

  Kėtė herė, kėnga e saj “New Rules”, dėgjueshmėrinė e ka ēuar nė 1 miliard.

  Lajmin e ka bėrė tė ditur vet ajo nė Instagram, ku i ka falėnderuar tė gjithė fansat e saj.


  https://www.koha.net/showbiz/129673/...me-ne-spotify/

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa hyn nė histori !

  Janar 2019


  Albumi i Dua Lipės ka hyrė nė histori si albumi i njė artisteje femėr mė i transmetuar nė botė.

  “Dua Lipa” ka arritur nė total 9.5 miliardė dėgjime nė tė gjithė botėn nė Spotify dhe YouTube.

  Kėngėtarja me origijinė shqiptare ka hedhur nga froni ‘1986’ tė Taylor Swifft.

  Ky ėshtė njė sukses i jashtėzakonshėm pėr Duan, e cila sapo ka publikuar kėngėn ‘Swan Song’, qė do jetė kolona zanore e filmit ‘Alita: Battle Angel’, pėrcjell Atsh.

  Pėr vetėm 3 ditė nė YouTube, kėnga ka marrė mbi 6.6 milionė dėgjime.


  http://oxygenpress.info/dua-lipa-hyn-ne-histori/

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Zemra mal ! Dua Lipa thyen njė super rekord dhe lė pas tė gjitha koleget e saj !

  Qershor 2020


  2020 duket tė jetė me tė vėrtetė viti i Dua Lipės, e cila vijon tė thyejė rekorde. Pasi lanēoi super projektin “Dont’t start now”, qė u pasua nga albumi i saj “Future Nostalgia”, 24-vjeēarja tashmė ka thyer nė tjetėr rekord nė Spotify.

  “IDGAF”, kėnga e fundit nga albumin i saj debutues ka tejkaluar shifrėn e 1 miliard klikimeve nė Spotify. Tani, Dua Lipa ka 3 kėngė me mbi 1 miliard klikime: “New Rules”, “One Kiss” dhe “IDGAF”. Kėngėtarja ka shpėrndarė lajmin nė rrjetet sociale, ku bėn me dije suksesin e madh.

  Kėshtu, ajo bėhet e vetmja artiste femėr qė arrin e vetme 3 kėngė me nga 1 miliard klikime. Jo shumė kohė mė parė, Halsey arriti tė njėjtin rekord, por 2 nga kėto kėngė janė duete: “Closer”, me DJ The Chainsmokers, “Eastside”, me Benny Blanco dhe Khalid, dhe “Without me”.

  Ky rekord gjithashtu duket se nuk do tė ndalet kėtu, pasi “Don't start now”, gjithashtu po arrin gati nė miliard, aktualisht qėndron nė 944 milionė.

  Sė shpejti, Dua Lipa do tė fillojė punėn pėr njė kėngė tė re pėr albumin dhe sipas thashethemeve pjesė e saj do jetė edhe i dashuri i kėngėtares, Anwar Hadid.


  https://lexo.com.al/2020/06/28/zemra...koleget-e-saj/

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa, bashkėpunim me Madonėn?! Ja ēfarė thotė kėngėtarja shqiptare

  Dua Lipa dėshiron tė ketė njė bashkėpunim me Madonėn, e kėtė e ka konfirmuar edhe menaxheri i kėngėtares shqiptare Ben Mawson.

  Nė njė intervistė pėr “Music Week”, teksa foli pėr albumin e fundit tė yllit muzikor “Future Nostalgia”, ai shtoi se ishte ndikuar shumė nga “Confessions on a Dancefloor” nga Madonna, e se tė dy pėrmbajnė kėngė tė prodhuara nga Stuart Price. I pyetur nėse Dua Lipa mund tė jetė Madonna e ardhshme, Mawson u pėrgjigj:

  “Varet ēfarė nėnkuptoni me kėtė. Dua padyshim do tė ketė njė karrierė tė gjatė. Ajo ėshtė njė yll i kompletuar i popit dhe sigurisht pėr albumin e saj ishte ndikuar shumė nga Madonna.

  Nė fakt ne po pėrpiqemi tė kontaktojmė me Madonėn pėr njė bashkėpunim. Do i dėrgoj njė email e do tė shohim nėse do tė pranojė”. Menaxheri gjithashtu shtoi se kur e takoi pėr herė tė parė Dua Lipan nė moshėn 17 vjeēare, ajo i tha se aspironte tė bėhej si Madonna.

  “Dua mė ka thėnė se synon tė jetė si Madonna kur e kam takuar, kur ishte 17-vjeēare, dhe kishte diēka nė mėnyrėn se si e tha e qė mė bėri tė besoj nė tė. Ishte pėr personalitetin e saj, ėshtė luftarake dhe i ka tė gjitha”, ka thėnė Maėson. “Future Nostalgia” i Dua Lipas ishte album i suksesshėm duke dominuar qė nė fillim nė top-listat britanike.


  https://www.balkanweb.com/dua-lipa-b...rja-shqiptare/

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Levitating (feat. Madonna and Missy Elliott)

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Dua Lipa  Dua Lipa - Levitating Featuring DaBaby (Official Music Video)

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •