Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28

Tema: Dua Lipa

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa


 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa duet me Andrea Bocelli, publikohet njė pjesė e kėngės (VIDEO)

  Legjenda e muzikės italiane, Andrea Bocelli, ėshtė njė prej emrave mė tė pėlqyer tė muzikės nė Itali, dhe jo vetėm. Ai sė shpejti do tė sjellė nė treg albumin e tij mė tė ri, pjesė e sė cilit do tė jetė edhe artistja shqiptare me famė ndėrkombėtare, Dua Lipa.

  "If Only" titullohet bashkėpunimi i tyre, qė njėherėsh ėshtė kėnga e katėrt e albumit tė kėngėtarit, qė do tė mbajė titullin “Si”.

  Ky bashkėpunim mes dyshes ėshtė pėrcjellė nga kamerat e BBC Radio 2, e ndėrsa ėshtė publikuar njė pjesė e kėngės gjatė regjistrimit.

  Kėnga do tė jetė baladė klasike, dhe do tė kėndohet nė anglisht nga Dua, e njė pjesė nė italisht nga Andrea.

  “If Only” do tė jetė njė kėngė e cila do tė pėrmbajė vlera artistike, pasi Bocelli njihet si njė prej muzikantėve me zėrin mė tė veēantė nė shtetin italian.

  Ndėrkohė, 23-vjeēarja nga Kosova, vetėm pak ditė mė parė ka sjellė edhe njė tjetėr bashkėpunim me grupin Black Pink, kėngėn e titulluar “Kiss and make up”, e cila ėshtė pritur shumė mirė nga publiku./ KultPlus.com

  https://www.kultplus.com/muzika/dua-...-kenges-video/  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 24-10-2018 mė 08:30

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa

  Perle


 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa numėron sukseset qė ka arritur gjatė vitit 2018

  Kėngėtarja Dua Lipa gjatė vitit qė lamė pas ka arritur shumė suksese.

  Viti 2018 pėr kėngėtaren shqiptare, Dua Lipa ka qenė me plot angazhime por sukseset nuk kanė munguar.

  Andaj pėr ta pėrmbyllur vitin nė kėtė formė duhet tė jetė njė gėzim i madh pėr secilin artist, edhe pėr Dua Lipėn nė kėtė rast.

  Ajo nėpėrmjet publikimit tė disa fotografive nė Instagram i ka numėruar sukseset.

  ‘’Faleminderit pėr gjithēka’’ ka shkruar Dua pranė postimit./Lajmi.net/KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...te-vitit-2018/

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa


 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa

  A do fitoj DUA njė nominim pėr OSCAR me kėtė kėngė ………. Koha do e tregoj!  Por padiskutim, ėshtė njė FENOMEN BOTEROR - 3 milion shikime nė vetėm 1 Ditė !


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...-re-swan-song/

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa

  Dua Lipa nė garė me vetveten

  Kėtė vit Dua Lipa ėshtė mė e nominuara pėr “Brit Awards”, sė bashku me Anne Marien me nga katėr nominime, shkruan KultPlus.

  Kėngėtarja me prejardhje nga Prishtina, me kėngėt “IDGAF” si dhe “One Kiss” nė bashkėpunim me Calvin Harris, ėshtė nominuar nė kategorinė “British Single”.

  Me kėto dy kėngė Lipa ėshtė nominuar edhe nė kategorinė videoklipi mė i mirė. Pėr kėtė ēmim ėshtė nominuar edhe Rita Ora me kėngėn “Let Me Love You”.

  Por, Dua Lipa pėrmes njė statusi nė Instagram ėshtė shprehur se ėshtė nė garė me vetveten. Ajo ka kėrkuar votėn tuaj.

  “Jam duke garuar me veten! Votoni pėr British Artist Video of The Year, tani ėshtė i hapur. Mund tė votoni pėr mua duke bėrė tweet #BRITVIDDUALIPA dhe #BRITVIDCALVINDUA nė Twitter, mund tė votoni njė herė brenda 24 orėve, me njė hashtag dhe fatkeqėsisht RT nuk numėrohen por ju lutem shpėrndajeni kėtė dhe zgjedheni luftėtarin tuaj”, ka shkruar Lipa.

  Ceremonia e “Brit Awards” do tė mbahet tė mėrkurėn, mė 20 shkurt nė “O2 Arena” tė Londrės./ KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/showbiz/dua...e-me-vetveten/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-02-2019 mė 11:16

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  7,509
  Faleminderit
  252
  348 falenderime nė 326 postime

  Pėr: Dua Lipa  Best New Artist - 2019 GRAMMYs

  Edicioni 61 - Grammy Music Awards.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 11-02-2019 mė 10:06

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •