Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-06-2017
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  6
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime

  Si mund te dal per te punuar jasht shtetit ?

  Pershendetje , Usera

  deshta tju bej disa pytje si te dal jasht per te punuar sepse ketu ne kosove eshte pare qe edhe nese ke diplom ketu nuk ka jete ?
  une kam lindur ne nje fshat ne shqiperi por tani jetoj ne kosove , dhe dua te ju pyes si mund te dal jasht per te punuar dhe jetuar atje
  une pasi kam lindur ne shqiperi a mund te marr pasaporten shqiptare dhe te shkoj ndonje vend jashtem dhe te gjej ndonje vajz per letra
  apo a ka ndonje menyr ilegale me pasaport falce te cilen mund tia mbathi pa probleme ?
  ose a mundem me fakultet sepse tani une kam perfunduar shkollen e mesme dhe jam rexhistruar ne fakultet ne vitin e par jam tani ?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-03-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Si mund te dal per te punuar jasht shtetit ?

  Pershendetje
  Ti besoj se munesh me e marr pasaporten shqiptare po prap nuk tban pun per jasht shtetit. Se prap nuk mund te shkosh me punu me letra se as Shqipnia nuk asht ne BE.
  Pastaj ju te kosoves keni edhe rob ne zvicer ishalla po rregullohesh per me gjet naj pun jasht.
  Pac fat.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Nationalist pėr postimin:

  alessandr0 (17-06-2017)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •