Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-01-2006
  Postime
  459

  Terror i prditshm nga myslimant e importuar

  Nga Aurel Dasareti, USA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

  ***

  Dnimi me Vdekje pr Terrorizm dhe Tradhti ndaj Vendit duhet t ket n gjith Evropn! Terrorizmi nuk duhet t matet vetm n numrin e t vdekurve, por n numrin e ndrrave t humbura.

  Trump: Terroristt nuk e adhurojn Perndin. Ata adhurojn vdekjen.

  ***

  Nse njeriu sht n nj luft duhet ta pranoj haptas se kush sht armiku dhe se far metoda prdor armiku. Kjo sht ajo q qeverit impotente evropiane nuk duan ta din. Ata nuk e marrin seriozisht fjaln e armikut. Mediat evropiane (edhe shqipfolse pra) vazhdimisht sigurojn ekspert t cilt si idiot q jan, i nnvlersojn krcnimet. Por tragjedia sht e dyfisht, prandaj prsritet. Evropiant vuajn nga nj krisje karakteri q sht m e keqe se e islamikve: Ata nuk dshirojn ta shohin t vrtetn n sy, aq m pak e pranojn at n mnyr t hapur, dhe sigurisht jo t mbushen me mend nga pasojat e saj.

  ***

  Sulmi radhs n zemr t Londrs zgjati vetm tet minuta. Por brenda asaj kohe t shkurtr tre burra arabik/islamik arritn t`i shkaktojn Londrs dhe Mbretris s Bashkuar dmin e pamatshm. Gjasht persona u vran dhe mbi 50 kan prfunduar n spital. Disa mijra u gjendn n mes t terrorit dhe do t mbajn me vete frikn dhe panikun gjat gjith jets. Shumica e britanikve kan ndjekur dramn gjat mbrmjes dhe tashm t gjith e din se Britania brenda 3 muajsh sht goditur tre her nga sulmet terroriste islamike, dy n koh t shkurtr. Nj grup policor ishte i shpejt n vendin e ngjarjes dhe vrau tre terrorist.

  ***

  Ne jemi dshmitar t nj tragjedie t tmerrshme evropiane. Tragjedi, termi antik i pellazgve t vjetr pr nj lloj t caktuar t drams, e cila prfundon n fatkeqsi pr shkak t karakterit t krisur t protagonistve kryesor. Mrzitja dhe trishtimi m tepr ndodhin pr shkak t dobsit s vet personalitetit ton.

  N Evropn Perndimore, ka shum njerz me pushtet t cilve u mungon forca e karakterit. Ata refuzojn t pranojn se nj pjes e madhe e myslimanve t importuar nga Arabia, Azia, Afrika n Evrop jan armiq t qytetrimit ton. Ata refuzojn t pranojn se vrassit mbrohen nga kjo kolon e pest. Ata refuzojn t pranojn se kjo kolon e pest rritet, ndrsa popullsia origjinale evropiane sht duke u paksuar, deri n asgjsim.

  Kjo nuk sht nj shtje e interpretimit, ajo duket vetm duke prdorur syt tuaj. Por syt e verbuar dhe trut e turbulluar t qeveritarve, pseudo-politikanve, pseudo-gazetarve dhe pseudo-intelektualve evropian, pr shkak t karakterit t krisur as q duan t shohin pasojat afatgjata t importimit t dhuns, dhe se pr nj koh t shkurtr, pjesa m e madhe e Evrops do t duket si Islamabadi dhe do t jet si zonat e lufts n Lindjen e Mesme.

  Forma t ngjashme t karakterit t dobt sht dika q shum njerz normal do ta kishin vrejtur te t mendurit, alkoolikt, narkomant dhe t tjert t cilt nuk kan aftsin pr t parandaluar sjelljen e tyre vet-shkatrruese.

  Nse vazhdon importimi masiv, kolonizimi i Evrops me t huaj, brenda 10 viteve edhe shqiptart do t bhen pakic n vendin e tyre.

  ***

  Nj penges e madhe e shteteve-kombe, si shihet nga ana e shum miliarderve mafioz, sht se ato mund t ofrojn kontrollin kombtar demokratik t tregjeve t puns, lndve t para dhe burimeve. Kjo sht pengesa e papranueshme shikuar nga pikpamjet e korporatave. Prandaj organizojn emigrimin masiv n Evrop q natyrisht do t lehtsoj shuarjen e shteteve-kombe.

  ***

  Lufta e Dyt Botrore prdoret si nj sfond e migrimit masiv aktual jo-legal dhe bamirsia nuk sht m nj shtje personale, por nj detyr e imponuar nga BE. Por nse ky parim zbatohet n nj vend t vogl si Shqipria dhe Kosova me 4-5 milion shqiptar autokton, pasojat do t jen katastrof.

  Edhe ne jemi t thirrur pr t`u br t mir, dhe t mir jan ata q hapin kufijt e atdheut t vet pr gjith Afrikn, Arabin dhe Azin. Shkolla sht br nj projekt politik, do nxns ose student duhet t formohet n baz t idealeve aktuale idiote utopiste.

  ***

  Arsyeja pse shumica e evropianve frikohen nga myslimant sht pr shkak t terrorit, a sht kjo aq e vshtir pr ta kuptuar?

  Ju mund t interpretoni Kuranin n shum mnyra. Ajo q ka rndsi nuk sht se si ne e interpretojm at, por si myslimant e bots dhe Kolona e Pest brenda nesh e interpretojn at. Ju duhet t shikoni at q bjn ata! A sht kaq e vshtir?

  ***

  Londra qyteti m i sigurt n bot

  Kryetari i Bashkis s Londrs Sadiq Khan sht n BBC, duke thn se Londra sht qyteti m i sigurt n bot. Ai e thot gnjeshtrn e radhs pas sulmit t tret n kto tre muaj.

  Por deklaratat e tij kan shum pak kontakte me realitetin. Ju duhet t thoni gjrat e duhura, dhe nuk guxoni t prmendni gjra q mund t krijojn prarje t vendasve me ardhacakt e padshiruar.

  BBC dhe media t tjera jan br pjes e problemit.

  Si duken sulmuesit? Pyeti gazetari Ben Brown nj dshmitar okular q i pa sulmuesit n nj distanc t afrt. Por dshmitari nuk guxonte pr t thn se si dukeshin ata. Ai e prshkruan disa her automjetin e mallrave dhe se si ata bisha barbare doln jasht automjetit vrass, por ai nuk thot asgj rreth asaj se si dukeshin ata, se terroristt nuk jan t prodhimit shtpiak (evropian) por dhun e importuar nga Arabia, Afrika, Azia.

  Vetm nj djal me aksent t huaj thot se burrat brtitn: Kjo sht pr All-llahun, ndrsa ata thern me thika kalimtart e pafajshm. Por fjalt e tij nuk jan t prsritura nga BBC.

  Ne e pam kt mbulim t ri antiseptik gjat sulmit n Westminster: Vetm prqendrim n detaje, por asgj se kush sht prapa, far do t thot ajo. E vrteta nuk sht e mirpritur.

  Audienca (publiku) sht ulur dhe e shohin at q ndodh, por ata nga frika e persekutimit nuk e thon me z t lart at q t gjith e din: se ajo sht nj sulm terrorist por se kush qndron prapa terrorit nuk mund t thuhet.

  Kush qndron prapa sulmit, pyetn studio BBC. Gazetari q komenton, prgjigjet se sht shum hert pr t thn ndonj gj. Kshtu q ai gazetar sht vetm nj nga pseudo-gazetart q merret me dallavere. Ai mundohet pr t mbajtur versionin q shkon brenda kufijve t pranueshm.

  Ky sht realiteti i qytetit m t sigurt n bot, pasi u godit nga terrori pr her t dyt dhe pak m shum se nj jav pasi fmijt u masakruan n Manester. E vrteta sakrifikohet pr arsye politike, pr t ruajtur paqen sociale, pr t ruajtur prestigjin e nj projekti fantazm globalizmi utopist q eksplodon rrezikshm, pashtershm para syve tan.

  ***

  USA zhvillon luft asgjsimi kundr IS

  SHBA nuk do t lejoj t shptojn IS-lufttart (terroristt) n Mosulin ose Raqqa. IS do t fshihen nga faqja e dheut. Qllimi sht: pr t vrar IS-lufttart kshtu q ata nuk do t ken mundsi t rikthehen gjall n shtpi.

  Fakti q Shtetet e Bashkuara kan nj qllim t till nuk sht sensacional. sht shum mir q ne amerikant e themi kt publikisht. Jo agjendat e fshehura. Vetm real-politika. Disa mysliman n Perndim (por edhe n trojet arbrore) nuk do ta plqejn at q ata dgjojn.

  Qllimi sht i qart: Lufttart (terroristt) me pasaporta Perndimore nuk do t jen n gjendje t kthehen gjall dhe t kryejn terror n Perndim. Ata do t do t vriten n Siri dhe Irak.

  Forcat amerikane dhe irakiane jan duke u prgatitur pr betejn finale q do t zhvillohet pr Mosul. Ajo sht nj prplasje e qytetrimeve.

  ***

  Kolona e pest sht m e rrezikshme se kanceri n mushkri

  Kjo krkon t gjurmohet, sidomos Kolona e Pest brenda partive politike dhe komuniteteve fetare n trojet arbrore, duke u prqendruar m tepr n at myslimane dhe ortodokse. Sidomos n pseudo-hoxhallart dhe pseudo-priftrinjt ortodoks filo-grek t cilt jan n rrug e sipr ta shkatrrojn Vendin dhe asgjsojn Kombin.

  Probleme t mdha bjn thirrje pr masa t fuqishme. Dhe, jemi ne atdhetart e pa-korruptuar q kemi pr obligim t`i shkatrrojm dhe asgjsojm keqbrsit.

  (dasaretiaurel@yahoo.com.au)

  http://maqedoniashqiptare.com/2017/0...t-e-importuar/

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895

  Pr: Terror i prditshm nga myslimant e importuar

  keshtu ndodh kur ne pushtet jane pederastet

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,122

  Pr: Terror i prditshm nga myslimant e importuar

  Lufta kunder isisit kerkon dore te forte jo perkedhelje. U be faj me hapjen e dyerve te ''emigranteve'' ne evrope, duke marre gjarprin ne gji. Vetem Rusia po tregon sot vendosmeri ne luften ndaj terrorizmit dhe xhihadit. Kjo dore kerkon ''fshese'' ndaj personave te tille plehra dhe me pa djegjen e ketyre plehrave.
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  979

  Pr: Terror i prditshm nga myslimant e importuar

  Vdekja ka qene Zot apo Dea-th qe dmth Zot i derrave apo i banoreve te lindjes dhe ka thashetheme te vjetra qe ka qene gruaja e Perendise dhe ka patur pushtet te madh. Po edhe vete perendia thuhet te kene peder dhe banor i thjeshte i Olimpit para se te cmendej dhe te behej Hyj dhe te gjithe e pranuan duhet thene!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •