Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-01-2006
    Postime
    459

    Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Flisni ç`të doni për z.Edi Rama por fakti është fakt-ky njeri punon pa ndërprerë për të mirën e Shqiptarëve dhe Shqipërisë-gjëndja në të cilën është katandisur sot Shqipëria nuk është rezultat/problem apo faj i tij, këtë gjëndje ai e trashigoi nga ish qeveritarët demokrat-këta e bënë Shqipërinë rrush e kumbulla jo Edi Rama. KY njeri orvatet që ta ngrit Shqipërinë nga balta ku e fundosi Berisha e qentë tij....gjatë qeverisjes së Demokratëve në Shqipëri një grup jo i vogël i politikanëve nga hiç asgjëja u shndruan në milioner e miliardera në një shtet ku gati nuk ka industri.... (v.ime)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video të veçantë promovuese për turizmin e Shqipërisë.

    Vlerat e jashtëzakonshme historike e kulturore të Shqipërisë shfaqen të përjetuara dhe të treguara përmes një performance fantastike nga të vegjlit plot talent të Qendrës Kombëtare Kulturore për Fëmijë.

    Kësaj videoje kryeministri Rama ia ka dedikuar një status në Facebook:

    “MIRËMËNGJES dhe ju uroj një të dielë të qetë me këtë video të veçantë promovuese për turizmin e vendit tonë, ku vlerat e jashtëzakonshme historike e kulturore të Shqipërisë shfaqen të përjetuara dhe të treguara përmes një performance fantastike nga të vegjlit plot talent të Qendrës Kombëtare Kulturore për Fëmijë”, shkruan Rama.

    Shiko videon këtu:
    http://www.infoshqip.com/rama-promov...ionuese-video/
    Ndryshuar për herë të fundit nga Rrjeti : 21-05-2017 më 16:53

  2. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Rrjeti për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (21-05-2017)

  3. #2

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Kam besimin qe me kater vjecarin tjeter qe do kete Edi Rama, ka peer tu mbajtur mend ne historine e Shqiperise si kryeministri me i mire i te gjithave koherave...
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  4. #3
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Po perseriti prap si kater vjeçarin e dyte kur ishte kryetar bashkie kemi per te pa gallat.
    Kater vjeçarin e pare si kryetar bashkie u duk sikur beri ndonje gje,ndersa katervjeçarin e dyte ja futi "me top",nuk la oborr shkolle pa bo pallat.

    Keshtu,qe, pregatituni se eshte katervjeçari ku çdo gje do hiper-degjenerohet.

  5. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,317
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Serafin populli nuk eshte budalla sado i varfer te jete di per ke do votoje edhe pse do votoje..

    Kjo e fundit kundrejt Bashes, tregoi se cfare politikani i kalibrit te larte eshte, jo se ne 2009 qe i vodhen votat dhe as qe i moren ne shqyrtim kerkesat e opozites.

    Te rrime shtrember e te flasim drejt, reformat e tij mund ta ngrene kete shtet qe vuan per vite me radhe..

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Neteorm për postimin:

    {A_N_G_E_L_69} (22-05-2017)

  7. #5
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Serafin populli nuk eshte budalla sado i varfer te jete di per ke do votoje edhe pse do votoje..

    Kjo e fundit kundrejt Bashes, tregoi se cfare politikani i kalibrit te larte eshte, jo se ne 2009 qe i vodhen votat dhe as qe i moren ne shqyrtim kerkesat e opozites.

    Te rrime shtrember e te flasim drejt, reformat e tij mund ta ngrene kete shtet qe vuan per vite me radhe..
    Nuk "ka dyshim" Lazo qe populli "nuk eshte budalla",po te ishte budalla nuk do votonte PD-PS per 25 vjet.
    Edhe tek reformat, zgjedhja e Metes si president do ta ndihmoje Ramen qe ta ngrej kete shtet. Eshte si puna e Tiranes qe per ta zbukuruar jepte lejet e pallateve ne oborret e shkollave.

    Lazo,jemi i vetmi vend ne bote qe per 25 vjet kemi pothuajse pergjysmuar numrin e popullsise,nga 3.8 milon kane mbetur 2.8 milion,dhe shifrat e emigrimit kane qene gjate qeverise Rama nga me te lartat e ketyre 25 viteve,gje qe tregon se si varferia,krimi,korrupsioni jane shtuar.

    Megjithate,simbas stilit Rama ky duhet te ishte katervjeçari pozitiv,qe do te thote qe ky katervjeçar i dyte qe vjen do jete lemeri,do jete katervjeçari ku çdo gje do degjeneroje. Qe mbase do jete dhe i vetmi aspekt pozitiv i qeverise se dyte Rama,sepse mbase mundet te dali nje opozite e re jashte sistemit.

    Sepse ne Shqiperi problemi i ketyre 25 viteve ka qene opozita.Kan qene opozitat qe kane bllokuar e nuk kan lejuar asnje ndryshim.

  8. #6

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Numurove ato pak te kqija qe ti i shef me kendveshtrimin tend kumder Edi Rames! Po nese do flisnim per te mirat qe ka bere Rama, po te flisnim per bemat e PD-se me ne krye anti shqiptarin sali berisha?
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  9. #7
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Si i numurova ! Nuk numurova asgje,se po ti numuroja do filloja :

    Nga sjellja e lendeve kimike nga Siria,nga sjellja e plerave qe vet Rama i quante mafioze,nga mbyllja e aferez CEZ,nga mos zbardhja e gjithe aferave te qeverise Berisha... nga Gerdeci e 21 Janari e me radhe. Nga koncesionet qe per vleren e shifrave jane korrupsione te llahtarshe. Dhe mund te vazhdohet pa fund por do te mjaftonte numuri i shqiptareve qe kan emigruar gjate qeverise Rama,qe jane numura qe as shtetet qe jane ne lufte nuk i kane.

    Ku jane keto te mirat e Rames ?! Ka me pak te varfer se kur ishte Berisha ? Ka me pak korrupsion se kur ishte Berisha ? Administrata publike zgjidhet ndryshe nga kur ishte Berisha ?
    Rama ka bere te njejtat gjera qe do bente edhe Berisha sikur te ishte sot ne qeveri. Edhe modeli politik i Rames brenda partise se tije eshte i njejte me ate te Berishes.

  10. #8

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Me sa shoh numuron me finese virtytet qe ka berisha dhe jo Rama. Gjths dukesh qe i sheh gjerat ne kendveshtrimin qe ty te intereson te pelqen dhe qe ke deshire ti besosh. Duhet te flasim me arsyen reale te llogjikes, jo si tifoza te berishes.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  11. #9
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Jo me jo,po mbroj "virtytet" qe ka Rama dhe ju qe e simpatizoni. "Finesa" ime qendron pikerisht ketu,qe ; kur Rama quan Berishen kriminel e hajdut dhe nuk arrin ta çoje dot perpara drejtesis (se nuk do), eshte nje person me i peshtire se sa vet krimineli dhe hajduti qe akuzon.

    Meqe paske qef llogjiken dhe arsyen reale;ti pajtohesh me sjelljen e Rames ? Si e justifikon Ramen qe nuk çon perpara drejtesis kriminelin dhe hajdutin ?

  12. #10

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Une pajtohem me vizionin qe ka Edi Rama, dhe i bashkohem 70% te Shqiptarve qe e mbeshtesin sigurishte si me te keqen me te vogel ne krahasim me ato anti kombetret e tjere qe jane aty...
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  13. #11
    Peace and love
    Anëtarësuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Kater vjet nje lungomare sakate mezi e mbaruan ne Vlore. Qytetet shqiptare kthehen ne liqene sapo bie nje shi. Nuk mjaftojne fasadat por duhet rregullu gjithcka nga themelet. E shoh se disave ketu akoma nuk i ka dale pija e rilindjes.

  14. #12
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Une pajtohem me vizionin qe ka Edi Rama, dhe i bashkohem 70% te Shqiptarve qe e mbeshtesin sigurishte si me te keqen me te vogel ne krahasim me ato anti kombetret e tjere qe jane aty...

    Me duket se i paske pak vizionet "mbrapsh" si Edi Rama. Qenke per bashkqeverisje me kriminelet dhe hajdutet.

    Po te jete e keqja me e vogel bashkpunimi me kriminelet dhe hajdutet jam dakort,vete se duhet ta deklaroni,ta beni publike.

  15. #13

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Kush eshte zgjedhja jote?
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  16. #14
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Kush eshte zgjedhja jote?
    Zgjedhja ime eshte ndryshimi i popullit ose ndryshimi i gjuhes shqipe.

    Duhet ndryshuar ose populli ose kuptimi i fjaleve ne gjuhen shqipe. Se nuk ka mundesi qe nje qeveritar te shprehet qe Sali Berisha eshte kriminel,hajdut,maskara etj etj dhe te nesermen ti shterngoj doren. Nuk ka mundesi qe njerez si demokratet e leshit te thone qe Edi Rama eshte hajdut,kryetrafikanti i droges dhe te nesermen te bejne marrveshjen sikur s'ka ndodhur asgje.

    E kupton qe ne jemi nje popull i çmendur, qe voton politikan qe thone gjera qe jane te papranueshme edhe per nje inteligjenc foshnjore ? Te mos lej gje pa thene per Meten,te nxjerresh edhe njerez qe vriten ne proteste dhe pastaj ta besh edhe president....Une nuk e di,nuk e kuptoj se si nuk keni turp qe akoma diskutoni per zgjedhje.

    Kaq pasion e simpati keni per kriminelet e hajdutet...Ose eshte dhe mundesia tjeter qe gjuha shqipe nuk e shpegon kuptimin e fjaleve kriminel,krim,hajdut,vjedhje,kusar,Ed-Skobar e me radhe....
    Ndryshuar për herë të fundit nga SERAFIM DILO : 22-05-2017 më 19:33

  17. Anetarët më poshtë kanë falenderuar SERAFIM DILO për postimin:

    murik (22-05-2017)

  18. #15

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Ke degjuar ndonjehere per fjalen "sistemi". ? Une te mirekuptoj shume mire idealin qe ke, por mos harro se kush kemi qene ne mot te jeteve. . .
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  19. #16
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,482

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Nuk eshte ideali...,eshte thjesht nje llogjik e thjeshte.

    Nuk po kerkoj qe Rama te jet i ndershem dhe i sjellshem,po kerkoj qe kur nje qeveritar akuzon per krim e korrupsion nje politikan tjeter te pakten (si minimum ) ta dergoje perpara drejtesise. Me duket mése normale edhe per sistemet me te prapambetura dhe te degjeneruara.

    Ose ta thash qe duhet te ndryshojm fjalorin e gjuhes shqipe.P.r.sh fjala Kriminel-Krim do te thote bashkpunim. Hajdut-do te thote president. Kryetrafikant-do te thote pese ministra per qeveri teknike. Ndyshoni kuptimin e fjaleve ne fjalorin shqip edhe jam dakort edhe ti votojm.

    Te bashkepunojme,ti nderojme,ti respektojme edhe ne me keta kriminelet dhe trafikantet se nuk u be qameti. Me keq se kaq eshte edhe veshtire te beje nje popull.

  20. #17

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Gjykatat i ka Berisha, prokuroret i ka Berisha, SHIK-un e ka Berisha, presidentin e ka Berisha, ma thuaj ti si mund te vinte drejtesi Rama pa u ber reforma ne drejtesi. Une shpresoj qe kater vitet e ardhshme ti tregohet vendi cdo kujt dhe cilit do qofte.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  21. #18
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Tani qe u miratua reforma ne drejtesi shpetuam. Lot e emocione te papershkruara neper familjet shqiptare!
    Kjo dite e shenjuar duhet shpallur feste kombetare..

    Iknin ne dritat ne Baldushk, fajin e kishte Vettingu thoshte Naltgjatesia.
    Ikte uji ne Kinostudio, prape fajin Vettingu sipas Naltgjatesise.
    Shtrenjtohen çmimet e taksat, nuk rriten rrogat e pensionet, Vettingu..
    Nuk hapet asnje vend pune, Vettingu..
    Vidhet vënçe si asnjehere me pare, Vettingu...

    Ta gezojme Vettingun vellezer e motra!!!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  22. #19

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    Duke, fillove ti. Mos na bej tani sikur Shqipria ka qen Zvicer ne kohen e Sales... apo harrohen shpejt bemat e berishes? Apo ne kohen e sales ke pas te ardhura super te mira, dhe tani si ke me? Ta them me pastertine me te madhe nqs eshte kjo e dyta do te mirkuptoja urrejtjen qe ke per Ramen.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  23. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Rama promovon Shqipërinë me video emocionuese (VIDEO)

    ne kohen e Sales shqiperia ishte hale dhe atij i ngeli m... kurse ata qe e kuptuan iken..iken. Nano e donte dhome pritje, Dade dhome gjumi kurse Basha do e beje Papafingo minjsh amewrikane te lire tashme.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •