Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  Koncerte nė Athinė dhe Selanik, ‘Tre Musketjerėt’ e muzikės shqiptare: Do tė jetė fantastike

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Koncerte nė Greqi, ‘Tre Musketjerėt’ e muzikės shqiptare

  Janar 2020 - Konica.al


  ‘Tre Musketjerėt’ e muzikės shqiptare kėsaj radhe do tė kenė njė aventurė tė radhės. Hitet e tyre kėsaj radhe do tė dėgjohen nė Greqi, nė dy koncerte tė pėrmasave tė mėdha nė Athinė dhe Selanik nė datat 8 dhe 13 shkurt.

  Asnjėherė mė parė njė kėngėtar shqiptar nuk ka zhvilluar njė koncert me orkestėr simfonike nė ‘mes’ tė Greqisė por kush tjetėr mė parė se Tre Muskėtjerėt mund ta bėnin.

  Tė ftuar nė rubrikėn e ‘Opinion’ nė News 24 kantautori Elton Deda, dhe kėngėtarėt Aleksandėr Gjoka dhe Redon Makashi rrėfejnė detajet e kėsaj aventure. Makashi thotė se ėshtė marrė pėrsipėr njė risk i madh por Aleksandėr Gjoka ėshtė i bindur se publiku shqiptar aty do ta kthejė koncertin nė njė atmosferė fantastike.

  Elton Deda: Koncertet nė Greqi mbahen mė datat 8 dhe 13 shkurt. Kemi pasur nė planet tona qė kur bėmė koncertin nė Tiranė. Tė bėnim edhe nė vende tė tjera. "Tre Musketierėt" mos kufizoheshin nė kėto vende. Nuk ėshtė aq e thjeshtė. Ndryshe janė muskutierėt nė Shqipėri, ndryshe nė Greqi. Marrim pėrsipėr edhe rreziqet.

  Aleksandėr Gjoka: Nuk ėshtė i panjohur por edhe i njohur. Nė lokale kėshtu nėpėr pube ėshtė e thjeshtė por do tė bėjmė njė koncert tė pėrmasave tė mėdha.

  Redon Makashi: Amfitetatri qe njė urė lidhėse pėr tė shkuar nė Greqi dhe Selanik. Kompania Connext bėri lidhjen mes nesh. Klodiani ka vite qė jeton nė Greqi dhe prej vitesh e njeh terrenin. Shqiptarėt aty na presi mirė aty. Kemi marrė njė risk shumė tė madh pasi nuk ėshtė bėrė njė kėngėtar shqiptar tė shkojė tė kėndojė me orkestėr simfonike. Njė aktivizim shumė i madh dhe jemi tė bindur se do dalim me sukses.

  Aleksandėr Gjoka: Publiku shqiptar nė Greqi ėshtė ndryshe nga ne kėtu. Se ne na shohin kėtu edhe nė rrugė. Ata nė shohin vetėm prej ekranit. Do tė ketė atmosferė fantastike.

  Elton Deda: S’mendoj qė tė ketė ndonjė suprizė tė madhe. Njerėzit shpresoj tė dėgjojnė vetėm hitet qė pėrlqejnė dhe do kėndojė vetėm ato qė kanė dėgjuar prej nesh.
  Pjesėn e organizimit po merret Klod Makashi me ekipin e tij dhe Klodi ėshtė shumė optimist.
  Unė pėr vete do tė shkoj tė enjten ndėrsa orkestra simfonike ėshtė ajo e televizionit kombėtar grek. Duam tė takojmė artistė tė rinj dhe tė shkėmbejmė eksperienca.

  E vetmja gjė qė ėshtė e sigurtė ėshtė se dy koncertet do tė bėhen nė datat 8 shkurt Athinė dhe 13 shkurt Selanik.


  https://konica.al/2020/01/koncerte-n...kes-shqiptare/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-01-2020 mė 16:45

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  "Tre musketjeret" koncert ne Greqi

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Tre musketjerėt shqiptarė "ndezin" Greqinė, koncerti madhėshtor bashkon dy popujt, vleresime maksimale (Video)

  Muzika e mire kuptohet nė ēdo gjuhė tė botės! Ajo thyen muret dhe bashkon popujt.

  Dėshmia konkrete e kėsaj ėshtė pėrfundimi me sukses i dy koncerteve madhėshtore, qė tre musketjerėt shqiptarė, Elton Deda, Redon Makashi, Aleksandėr Gjoka, organizuan nė Greqi, nė bashkėpunim me artistėt e njohur grekė, Kristos Dantis dhe Thanasis Polikandriotis.

  “3 moskutjeret i dua shume. Me pelqen muzika e tyre, por dhe ata si njerez. Une mendoj qe nuk duhet te jene vetem fatkeqesite natyrore, siē ishte termeti i 26 nentorit, qe te na bashkojnė, por edhe gjerat e mira, si kjo qe beme se bashku. Ne duhet te na bashkoje arti, por edhe Europa. Ne pjesen tone e beme”, u shpreh kėngėtari grek, Polikandriotis.

  “Ishte e hera per ne te bashkepunonim me nje grup nga Shqiperia dhe mbi te gjitha me nje grup kaq te talentuar. Ishte nje eksperience jashtezakonisht e bukur per ne. Tani, shume shpejt jo vetem orkestra jone, por edhe te gjitha orkestrat muzikore te radios televizionit grek do te jene me disa shfaqe ne Tiranė”, tha drejtori i orkestrės, Michalis Dimitrakos.

  “Shqiperia dhe Greqia kane nje mur ne mes, qe nuk duhet te ekzistoje dhe arti eshte e vetmja menyre per ta rrezuar. Per mua ishte nje eksperience e jashtezanshme te punoja per promovimin e dy koncerteve. Arti mund vetem te na bashkoje dhe ky bashkepunim eshte prova e gjalle”, deklaroi shkrimtari Minas Vintjadis.

  Salla u mbush plot. Grekė e shqiptarė bashkė tė ardhur aty jo vetėm nga Selaniku, por edhe nga qytete tė tjera tė Shqipėrisė, dėgjuan muzikėn e vėrtetė shqiptaro-greke. Entuziazmi lexohet qartė nė portretet e 3 musketjerėve tanė, qė kane plane tė tjera pėrtej kufijve shqiptarė.

  https://kohajone.com/tre-musketjeret...ime-maksimale/

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe

  Vasco Rossi ose Ligabue do tė kėndojnė me 3 Musketjerėt? Redon Makashi zbulon surprizėn …...

  Pas dy koncertesh tė suksesshme ne Athinė e Selanik, kantautori Redon Makashi zbuloi se ku do t’I shikojmė shumė shpejt “3 Musketjerėt”. Nė njė intervistė ekskluzive pėr emisionin “Vizioni i Pasdites”, Makashi lajmėroi koncertin e rradhės, qė do tė realizohet nė amfiteatrin e Veronės.

  Pėr mė tepėr, kantautori i hitit “Mė Ler tė Fle” zbulon se do tė performojė krah emrave tė njohur tė muzikės italiane, si grupi Ligabue ose kėngėtari Vasco Rossi.

  “…ėshtė njė koncert i pėrbashkėt, ėshtė ideja qė mund tė jetė o Ligabue, ose Vasco Rossi… ai person qė po merret me kėtė, ėshtė duke u marrė me kėta dy emra…” u shpreh Makashi.

  Pėr Redonin ky koncert ėshtė njė endėrr shumėvjeēare, jo vetėm pėr tė, por dhe pėr shumė artistė shqiptar:

  “Kėto janė historike dhe pėr ne, sepse shkelim nė fusha tė cilat i kemi pasur endrra. Ne i shohim ata kėngėtarė ose ato ambjente, i kemi parė qė tė vegjėl… e ke parasysh kur endėrron ‘ah sikur…’? dhe erdhi momenti…”

  Pėrsa i pėrket jetės personale, kantautori ėshtė treguar i rezervuar, por ka zbuluar se njė pjesė e teksteve tė dashurisė qė ai krijon, vijnė si rrjedhojė e pėrjetimeve tė tij personale. I pyetur nga moderatorja Evi Reēi se si ndihet emocionalisht, pėrtej artit, ai ėshtė shprehur se tashmė ėshte i lumtur.

  https://www.vizionplus.tv/vasco-ross...lon-surprizen/

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  8,996
  Faleminderit
  267
  363 falenderime nė 339 postime

  Pėr: "3 Musketjerėt" e Kenges Shqipe  3 Musketjerėt koncert nė Itali, Redon Makashi: Kėngėtari i famshėm qė do kėndojė me ne

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •