Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,208
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Portugalia triumfon n Ukrain, fiton Eurovision Song Contest

  Emri: Salvador-Sabral.jpg

Shikime: 249

Madhsia: 10.8 KB

  Portugalia ka fituar Festivalin e kngs Eurovision Song Contest duke triumfuar prpara Bullgaris dhe Moldavis n finale.  Knga Amar Pelos Dois nga Salvador Sabral rrmbeu 758 pik pr t dal fituese n kt gar. Kjo sht hera e par q Portugalia e fiton Eurovisionin pas konkurrimit pr plot 53 vjet n kt kompeticion.

  Amar Pelos Dois sht shkruar nga motra e Sabral, Luisa. Festivali i sivjetm u zhvillua n Kiev t Ukrains, pasi n vitin e kaluar at e fitoi ukrainasja Jamala.

  Kshtu n vitin e ardhshm Eurovision Song Contest do t zhvillohet n Portugali. Kujtojm q n mesin e 18 shteteve garuese n natn e par gjysmfinale ishte edhe Shqipria, e cila u prfaqsua me kngn World, t interpretuar nga kngtarja Lindita Halimi.

  Ndonse performanca e saj ishte e suksesshme dhe rrmbeu duartrokitjet e publikut n sall, Linda nuk arriti q t mbledh votat e duhura nga publiku dhe juria pr tu kualifikuar n natn finale.
  Silence is golden.

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,208
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  Pr: Portugalia triumfon n Ukrain, fiton Eurovision Song Contest

  Silence is golden.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •