Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2017
    Postime
    1

    Kam nje prb me lapotopin tim me ndihmoni ju lutem

    Dicka kam shtypur gabim ne kompjuter dhe te gjitha programet e desktop me dalin mbrapsht .dmth sapo hapet laptopi figurat jan me koke poshte . Ca duhet te bej

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2006
    Postime
    459

    Pėr: Kam nje prb me lapotopin tim me ndihmoni ju lutem

    Citim Postuar mė parė nga Annnna Lexo Postimin
    Dicka kam shtypur gabim ne kompjuter dhe te gjitha programet e desktop me dalin mbrapsht .dmth sapo hapet laptopi figurat jan me koke poshte . Ca duhet te bej
    Vlen pėr ju dhe tė tjerėt:
    Kur kėrkoni ndihmė duhet tė jeni tė qart nė pyetje; duhet tė jepni informata se cilin sistem operativ e pėrdor-Uindovs/Windows, 7, 8, apo 10 si dhe gjuha e pėrdorur p.sh.a e keni Uindovs-in nė gjuhėn shqipe apo ndonjė tjetėr gjuhė. Nėse jeni tė qart atėher edhe pėrgjigjja do jetė e qartė...

    Nė rastin qė ke pėrshkruar zgjidhja ėshtė fare e lehtė; do pėrpiqem qė me tekst dhe imazhe t`ju jap pėrgjigje tė sakt:
    Unė e pėrdor Uindovs nė gjuhėn suedeze, mirėpo sqarimin do jua jap nė gjuhėn angleze dhe shqipe:

    Shko nė Settings apo nė shqip nė parametra dhe zgjedh System-Sistem. Ky ėshtė vėndi ku e gjen parametrin e rezolucionit tė monitorit(ekranit)-aty qėndron gabimi apo zgjidhja e saj.
    Ju keni klikuar dhe ndryshuar/harruar parametrin e orientimit tė monitorit. Andaj imazhi tek ju shfaqet i pėrmbysur.

    Duhet tė nėnvizohet/shtypet parametri me emrin I Shtrirė ang. (Lying) Sqarimi ėshtė pėr sistemin operativ Uindovs/Windows 10 dhe sqarimi vlen(ėshtė i ngjajshėm-apo vlen) edhe pėr Uindovs/windows 8/7.

    Emri:  System.jpg

Shikime: 389

Madhėsia:  25.0 KB

    Emri:  System1.jpg

Shikime: 367

Madhėsia:  27.7 KB
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 27-04-2017 mė 20:41

  3. #3

    Pėr: Kam nje prb me lapotopin tim me ndihmoni ju lutem

    shiko foton me poshte:

    Emri:  2014-09-28_01h09_19.jpg

Shikime: 346

Madhėsia:  21.7 KB

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •