Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Kickbokseri shqiptar Florian Marku do t ndeshet nesr me serbin, Stefan Suskavcevic.

  Marku njihet si nj bokser q ia kan frikn serbt dhe grekt, ndaj ky pret nesr fitoren e radhs n prballje me serbin.

  Kjo ndeshje do t zhvillohet t dieln n Selanik./Bota Sot

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Florian Marku "drrmon" n vetm dy minuta serbin Suskavcevi
  M: 24 PRILL 2017
  Florian Marku fitoi pak minuta m par ndeshjen e sotme ndaj serbo-boshnjakut Stefan Suskavcevic.

  Ndeshja zgjati vetm dy minuta duke prfunduar me fitoren e Markut.

  Ai u vu n vshtirsi vetm n fillim t saj pasi Suskavcevic e lidhi Markun duke e mbajtur afr tij.
  I pranishm n fitoren e Florian Markut ishte edhe kapiteni i kombtares, Lorik Cana.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Ende pa kaluar 30 sekonda, Florian Marku e ka gjakosur Mutficin.
  Florian Marku e ka mposhur kundrshtarin boshnjak Dzevad Mutfic n super-sfidn e kik-boksit.Shqiptari fitoi n raundin e par.

  N ndeshjen e zhvilluar n Linz t Austris, Marku ka marr nj fitore t madhe dhe t shpejt ndaj kikboksierit boshnjak.


  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 4. Anetart m posht kan falenderuar Akuamarini pr postimin:

  Neteorm (11-02-2018)

 5. #4
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,273
  Postimet n Bllog
  7

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Qenka bishe fare, lart e me lart kampion.

 6. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  popo sapo e shikojne ja mbathin
  sepse eshte bajlozi, katallani, gogoli dhe pastaj ky
  ci kini keto tituj, per te peshkuar
  te gjithe sportistet jane profesioniste dhe perderisa futesh ne ring i ke marre parasysh te gjitha

  megjithate te ndeshja me Suskavcevi edhe pse nuk e nisi qe ne fillim ishte ne full mount
  dhe rezikoi te kapej me nje rear necked choke, mund te shpertheje dhe te dale
  dhe pasi e rrezoi e kapi me nje guillotine choke dhe e beri qe te ai te dorezohej
  ky djale ka telent shpresoj dhe uroj te te shohim tek UFC

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Florian Marku: T till serb i rrahi tre pr nj her, flamurin kuq e zi do ta oj lart n UFC
  M: 8 QERSHOR 2018

  (E plotsuar): Kampioni shqiptar n kikboks, q tash po demolon gjithka edhe n artet e prziera marciale (MMA), Florian Marku, ka deklaruar pas fitores n Tiran n duelin ndaj serbit Sladan Dragisic, se do t krkoj majen e bots n artet e prziera marciale.

  Mbrmja spektakolare e mbajtur n Tiran ishte shembullore pr nj ngjarje sportive.

  N nj organizim fantastik n Tiran para mijra shikuesve dhe shum fytyrave prominente, Florian Marku nuk kishte aspak probleme me serbin n fjal.

  Ai pas 90 sekondave e fitoi duelin, duke rrzuar pr her t par n 40 sekondat e para.

  Florian Marku duke bartur flamurin Kuq e Zi

  Pas duelit, vet Marku u shpreh i entuziazmuar duke thn se do t mund t mposhte edhe tri kundrshtar t till n ring n nj moment.

  Nuk kam konkurrent, tri kundrshtar t till mund ti rrah n ring pr nj moment. Dua kundrshtar m t denj. Tash sht radha q t shkojm n majat e arteve marciale. Do t shkoj deri n UFC dhe aty do ta oj kt flamur. Faleminderit t gjithve, u shpreh Marku sensacionalisht pas duelit.

  Marku tash me ndihmn e federats shqiptare t arteve marciale do t synoj majat e ksaj disipline n UFC duke ndjekur hapat e Ilir Latifit.

  Florian Markut i mjaftojn 90 sekonda pr ta rrahur serbin Dragishiq

  Florian Markut e ka fituar m leht se sa sht pritur luftn kundr serbit Sladjan Dragishiq n MMA.

  Lufttari i madh shqiptar u fut n oktogon mes ovacionesh t mdha, i shoqruar nga kngtari Noizy e i mbshtetur jashtzakonisht shum nga tifozt shqiptar q ishin n numr t madh n salln e sporteve Asllan Rusi n Tiran.

  Edhe pse lufta ishte e parapar t zgjaste tre raunde nga pes minuta, Marku nuk i lejoj asgj befasis, duke prfunduar gjithka n raundin e par, madje brenda 90 sekondave.
  http://www.botasot.info/sporti/90263...j-lart-ne-ufc/
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 8. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt
  UFC - MMA
  Published on Oct 1, 2018
  FLORIAN MARKU |ALB| vs HASAN TOY |NL/TUR| - No limits 27 "star wars"

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Florian Marku fitoi ndeshjen e tij ndaj kundrshtarit rumun Ioan Vranceanu n Mixed Martial Arts (MMA), prballje e zhvilluar t premten n mbrmje n Ferizaj.

  Marku e hodhi knock-out n raundin e dyt rumunin.

  Qllimi im sht q t arrij UFC-n dhe s shpejti do t m shikoni atje, tha menjher pas dyluftimit Florian Marku

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 05-10-2018 m 16:54

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Florian Marku e nokauton serbin n rund t par, n debutimin e tij n boks
  By Lajme Sport - December 1, 2018

  Florian Marku, lufttari i njohur shqiptar i arteve t prziera parciale, sonte n Gjermani ka shnuar edhe debutimin e tij n boksin profesionist.
  Marku, sipas t dhnave q Insporti transmeton duke u bazuar n data bazn e boxrecut, sonte ka zhvilluar mein e tij t par si boksier profesionist dhe kundrshtari i tij ka qen serbi Nikola Janicijevic.

  Mei sht zhvilluar n Ulm t Gjermanis dhe ka prfunduar me nokaut n rundin e par. Kjo sht humbja e katrt n katr mee pr serbin Janicijevic, kurse pr Markun sht fillimi i nj kapitulli t ri n karriern e sporteve luftarake.

  Kujtojm q Marku ka nj bilanc prej 7 fitoreve pa humbje edhe n MMA, kurse m hert ka qen kampion i shum fisht i Greqis dhe kampion i disa federatave ndrkombtare n kik boks.

  Duelin e tij t fundit, t zhvilluar n Ferizaj, patn rast ta prcjellin shum adhurues t sporteve luftarake n Kosov, kurse n facebook ka qen nj nga ngjarjet m t komentuara t vitit.

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Florian Marku ka fituar mein kundr boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, t shtunn mbrma.Lufttari dhe boksieri nga Lushnja triumfoi ndaj kundrshtarit, i cili kishte nj bilanc prej 20 fitoreve dhe 66 humbjeve, shkruan Insporti.Edhe ashtu pritej triumfi i Markut, i cili e nokautoi tri her kundrshtarin, derisa eventualisht fitoi pas vetm rundit t dyt.Mei parshihej t zgjaste katr runde, por Markut i mjaftuan vetm dy q ta siguronte fitoren.Gjyqtari ndrpreu duelin n rundin e dyt, pasi Godor u nokautua plot tri her brenda nj periudhe t shkurtr. /Insporti.com/

  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 24-03-2019 m 17:09

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  13 KORRIK 2019,

  Momenti kur Florian Marku e mban premtimin dhe e nokauton kundrshtarin anglez n shtpi t vet
  Florian Marku ka mbajtur premtimin duke e mposhtur me nokaut anglezin Tommy Broadbent n Londr.

  Ky ishte dueli i katrt i Markut n boksin profesionit, ku deri para ktij mei kishte kishte tri fitore.

  Pas matjeve q i kan br dje, Floriani tha se “Ky djal ka folur shum, por nesr do t ja mbyll gojn”.

  Ashtu edhe doli, Marku ishte i jashtzakonshm nga fillimi duke e nokautuar n raund t katrt anglezin. /Periskopi.com/ vidio
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Boksieri shqiptar, Florian Marku ka fituar me vendim unanim t gjyqtarve mein ndaj ekut, Miroslav Serban, t zhvilluar t premten mbrma n Londr.

  Marku triumfoi pas gjasht raundeve t zhvilluar n salln York Hall t kryeqytetit britanik.

  Kundrshtari i Markut, 28 vjeari Serban, n karriern e tij n boks ka realizuar deri tani 15 ndeshje duke prfshir edhe mein ndaj Markut nga t cilat ka arritur t fitoj 11. Kjo ishte humbja e katrt n karriern e tij.

  N ann tjetr, Florian Marku, ka realizuar vetm 4 ndeshje n boks pas sukseseve t mparshme n kickbox, n t cilat nuk njeh ende asnj humbje.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt

  Florian Marku mposhti britanikun Nathan Bendon me vendim unanim t gjyqtarve, 60-55, pr t regjistruar edhe fitoren e gjasht radhazi.

  Marku, i cili pati prkrahje t jashtzakonshme nga t pranishmit shqiptar n Manchester, ishte m i mir se kundrshtari i tij, prkundr faktit se nuk arriti ta mposht para kohe.
  Ky me i mbajtur n Altrincham t Ceshire t Britanis s Madhe i solli n sall shum shqiptar, t cilt e shfaqnin mbshtetjen e tyre t plot pr shqiptarin Florian Marku.

  N turneun “Ultimate Boxxer 6”, Marku shnoi tjetr fitore t rndsishme, pr t treguar edhe njher se synon edhe m shum n karrier.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Akuamarini : 14-12-2019 m 06:31

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,242

  Pr: Florian Marku, kickbokseri q ia kan frikn serbt dhe grekt


  Florian Marku ka mundur t mposht kundrshtarin e tij Dylan Moran n ndeshjen e boksit q e nisi pak aste m par.
  Florian Marku si Tyson, boksieri shqiptar mposht kundrshtarin q n sekondat e para t ndeshjes
  Florian Marku nuk e vendos n dyshim fitoren ndaj Dylan Moran teksa boksieri shqiptar e mposhti kundrshtarin pr 54 sekonda. grushtat e Markut ishin tepr pr kundrshtarin duke detyruar arbitrin t ndrhyj dhe ti jap fitoren 30-vjearin me Knock Out teknik.

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •