Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Kickbokseri shqiptar Florian Marku do të ndeshet nesër me serbin, Stefan Suskavcevic.

    Marku njihet si një bokser që ia kanë frikën serbët dhe grekët, ndaj ky pret nesër fitoren e radhës në përballje me serbin.

    Kjo ndeshje do të zhvillohet të dielën në Selanik./Bota Sot

    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Florian Marku "dërrmon" në vetëm dy minuta serbin Suskavceviç
    MË: 24 PRILL 2017
    Florian Marku fitoi pak minuta më parë ndeshjen e sotme ndaj serbo-boshnjakut Stefan Suskavcevic.

    Ndeshja zgjati vetëm dy minuta duke përfunduar me fitoren e Markut.

    Ai u vu në vështirësi vetëm në fillim të saj pasi Suskavcevic e lidhi Markun duke e mbajtur afër tij.
    I pranishëm në fitoren e Florian Markut ishte edhe kapiteni i kombëtares, Lorik Cana.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Ende pa kaluar 30 sekonda, Florian Marku e ka gjakosur Mutficin.
    Florian Marku e ka mposhur kundërshtarin boshnjak Dzevad Mutfic në super-sfidën e kik-boksit.Shqiptari fitoi në raundin e parë.

    Në ndeshjen e zhvilluar në Linz të Austrisë, Marku ka marr një fitore të madhe dhe të shpejt ndaj kikboksierit boshnjak.


    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Akuamarini për postimin:

    Neteorm (11-02-2018)

  5. #4
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,317
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Qenka bishe fare, lart e me lart kampion.

  6. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2006
    Postime
    296

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    popo sapo e shikojne ja mbathin
    sepse eshte bajlozi, katallani, gogoli dhe pastaj ky
    ci kini keto tituj, per te peshkuar
    te gjithe sportistet jane profesioniste dhe perderisa futesh ne ring i ke marre parasysh te gjitha

    megjithate te ndeshja me Suskavceviç edhe pse nuk e nisi qe ne fillim ishte ne full mount
    dhe rezikoi te kapej me nje rear necked choke, mund te shpertheje dhe te dale
    dhe pasi e rrezoi e kapi me nje guillotine choke dhe e beri qe te ai te dorezohej
    ky djale ka telent shpresoj dhe uroj te te shohim tek UFC

  7. #6
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Florian Marku: Të tillë serb i rrahi tre për një herë, flamurin kuq e zi do ta çoj lart në UFC
    MË: 8 QERSHOR 2018

    (E plotësuar): Kampioni shqiptar në kikboks, që tash po demolon gjithçka edhe në artet e përziera marciale (MMA), Florian Marku, ka deklaruar pas fitores në Tiranë në duelin ndaj serbit Sladan Dragisic, se do të kërkojë majen e botës në artet e përziera marciale.

    Mbrëmja spektakolare e mbajtur në Tiranë ishte shembullore për një ngjarje sportive.

    Në një organizim fantastik në Tiranë para mijëra shikuesve dhe shumë fytyrave prominente, Florian Marku nuk kishte aspak probleme me serbin në fjalë.

    Ai pas 90 sekondave e fitoi duelin, duke rrëzuar për herë të parë në 40 sekondat e para.

    Florian Marku duke bartur flamurin Kuq e Zi

    Pas duelit, vet Marku u shpreh i entuziazmuar duke thënë se do të mund të mposhte edhe tri kundërshtarë të tillë në ring në një moment.

    “Nuk kam konkurrent, tri kundërshtarë të tillë mund t’i rrah në ring për një moment. Dua kundërshtarë më të denj. Tash është radha që të shkojmë në majat e arteve marciale. Do të shkoj deri në UFC dhe aty do ta çoj këtë flamur. Faleminderit të gjithëve”, u shpreh Marku sensacionalisht pas duelit.

    Marku tash me ndihmën e federatës shqiptare të arteve marciale do të synojë majat e kësaj disipline në UFC duke ndjekur hapat e Ilir Latifit.

    Florian Markut i mjaftojnë 90 sekonda për ta rrahur serbin Dragishiq

    Florian Markut e ka fituar më lehtë se sa është pritur luftën kundër serbit Sladjan Dragishiq në MMA.

    Luftëtari i madh shqiptar u fut në oktogon mes ovacionesh të mëdha, i shoqëruar nga këngëtari Noizy e i mbështetur jashtëzakonisht shumë nga tifozët shqiptarë që ishin në numër të madh në sallën e sporteve ‘Asllan Rusi’ në Tiranë.

    Edhe pse lufta ishte e paraparë të zgjaste tre raunde nga pesë minuta, Marku nuk i lejojë asgjë befasisë, duke përfunduar gjithçka në raundin e parë, madje brenda 90 sekondave.
    http://www.botasot.info/sporti/90263...j-lart-ne-ufc/
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura   

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët




    UFC - MMA
    Published on Oct 1, 2018
    FLORIAN MARKU |ALB| vs HASAN TOY |NL/TUR| - No limits 27 "star wars"

  9. #8
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Florian Marku fitoi ndeshjen e tij ndaj kundërshtarit rumun Ioan Vranceanu në Mixed Martial Arts (MMA), përballje e zhvilluar të premten në mbrëmje në Ferizaj.

    Marku e hodhi “knock-out” në raundin e dytë rumunin.

    “Qëllimi im është që të arrij UFC-në dhe së shpejti do të më shikoni atje”, tha menjëherë pas dyluftimit Florian Marku

    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Akuamarini : 05-10-2018 më 16:54

  10. #9
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Florian Marku e nokauton serbin në rund të parë, në debutimin e tij në boks
    By Lajme Sport - December 1, 2018

    Florian Marku, luftëtari i njohur shqiptar i arteve të përziera parciale, sonte në Gjermani ka shënuar edhe debutimin e tij në boksin profesionist.
    Marku, sipas të dhënave që Insporti transmeton duke u bazuar në data bazën e boxrecut, sonte ka zhvilluar meçin e tij të parë si boksier profesionist dhe kundërshtari i tij ka qenë serbi Nikola Janicijevic.

    Meçi është zhvilluar në Ulm të Gjermanisë dhe ka përfunduar me nokaut në rundin e parë. Kjo është humbja e katërt në katër meçe për serbin Janicijevic, kurse për Markun është fillimi i një kapitulli të ri në karrierën e sporteve luftarake.

    Kujtojmë që Marku ka një bilanc prej 7 fitoreve pa humbje edhe në MMA, kurse më herët ka qenë kampion i shumë fishtë i Greqisë dhe kampion i disa federatave ndërkombëtare në kik boks.

    Duelin e tij të fundit, të zhvilluar në Ferizaj, patën rast ta përcjellin shumë adhurues të sporteve luftarake në Kosovë, kurse në facebook ka qenë një nga ngjarjet më të komentuara të vitit.

  11. #10
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të shtunën mbrëma.Luftëtari dhe boksieri nga Lushnja triumfoi ndaj kundërshtarit, i cili kishte një bilanc prej 20 fitoreve dhe 66 humbjeve, shkruan Insporti.Edhe ashtu pritej triumfi i Markut, i cili e nokautoi tri herë kundërshtarin, derisa eventualisht fitoi pas vetëm rundit të dytë.Meçi parshihej të zgjaste katër runde, por Markut i mjaftuan vetëm dy që ta siguronte fitoren.Gjyqtari ndërpreu duelin në rundin e dytë, pasi Godor u nokautua plot tri herë brenda një periudhe të shkurtër. /Insporti.com/

    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga Akuamarini : 24-03-2019 më 17:09

  12. #11
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    13 KORRIK 2019,

    Momenti kur Florian Marku e mban premtimin dhe e nokauton kundërshtarin anglez në shtëpi të vet
    Florian Marku ka mbajtur premtimin duke e mposhtur me nokaut anglezin Tommy Broadbent në Londër.

    Ky ishte dueli i katërt i Markut në boksin profesionit, ku deri para këtij meçi kishte kishte tri fitore.

    Pas matjeve që i kanë bërë dje, Floriani tha se “Ky djalë ka folur shumë, por nesër do të ja mbyll gojën”.

    Ashtu edhe doli, Marku ishte i jashtëzakonshëm nga fillimi duke e nokautuar në raund të katërt anglezin. /Periskopi.com/ vidio
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  13. #12
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Boksieri shqiptar, Florian Marku ka fituar me vendim unanim të gjyqtarëve meçin ndaj çekut, Miroslav Serban, të zhvilluar të premten mbrëma në Londër.

    Marku triumfoi pas gjashtë raundeve të zhvilluar në sallën “York Hall” të kryeqytetit britanik.

    Kundërshtari i Markut, 28 vjeçari Serban, në karrierën e tij në boks ka realizuar deri tani 15 ndeshje – duke përfshirë edhe meçin ndaj Markut – nga të cilat ka arritur të fitojë 11. Kjo ishte humbja e katërt në karrierën e tij.

    Në anën tjetër, Florian Marku, ka realizuar vetëm 4 ndeshje në boks pas sukseseve të mëparshme në kickbox, në të cilat nuk njeh ende asnjë humbje.
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  14. #13
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët

    Florian Marku mposhti britanikun Nathan Bendon me vendim unanim të gjyqtarëve, 60-55, për të regjistruar edhe fitoren e gjashtë radhazi.

    Marku, i cili pati përkrahje të jashtëzakonshme nga të pranishmit shqiptarë në Manchester, ishte më i mirë se kundërshtari i tij, përkundër faktit se nuk arriti ta mposht para kohe.
    Ky meç i mbajtur në Altrincham të Ceshire të Britanisë së Madhe i solli në sallë shumë shqiptarë, të cilët e shfaqnin mbështetjen e tyre të plotë për shqiptarin Florian Marku.

    Në turneun “Ultimate Boxxer 6”, Marku shënoi tjetër fitore të rëndësishme, për të treguar edhe njëherë se synon edhe më shumë në karrierë.

    Ndryshuar për herë të fundit nga Akuamarini : 14-12-2019 më 06:31

  15. #14
    i/e regjistruar Maska e Akuamarini
    Anëtarësuar
    19-02-2015
    Postime
    2,526

    Për: Florian Marku, kickbokseri që ia kanë frikën serbët dhe grekët


    Florian Marku ka mundur të mposhtë kundërshtarin e tij Dylan Moran në ndeshjen e boksit që e nisi pak çaste më parë.
    Florian Marku si Tyson, boksieri shqiptar mposht kundërshtarin që në sekondat e para të ndeshjes
    Florian Marku nuk e vendos në dyshim fitoren ndaj Dylan Moran teksa boksieri shqiptar e mposhti kundërshtarin për 54 sekonda. grushtat e Markut ishin tepër për kundërshtarin duke detyruar arbitrin të ndërhyjë dhe t’i japë fitoren 30-vjeçarin me Knock Out teknik.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •