Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  LINDITA - Linda Halimi

  Nje artiste e mrekullueshme - MAGJI !!!  Suksese ngahera e kudo !!!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi

  Rrugetimi i Lindites ne boten e muzikes....


 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi


 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi


 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi


 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi


 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi

  Mahnitese !!!


 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi

  Lindita Halimi: Kėndoj nė dhjetė gjuhė tė botės

  Lindita ka realizuar vetėm provėn e saj tė parė ndėrsa ditėve nė vazhdim ajo do tė ketė edhe provėn e dytė dhe mė pas edhe ngjitjen nė skenėn e Eurovizionit, njė skenė sfiduese pėr secilin kėngėtar.
  Kjo javė ėshtė plot me lajme nga Lindita Halimi, dhe sytė tanė janė tė gjithė tė kthyer kah ajo.

  Lindita ėshtė momentalisht nė Ukrainė, atje ku edhe po promovon veten dhe ėshtė gati pėr tė pėrfaqėsuar shqiptarėt nė Eurovizon – festivalin e njohur tė muzikės nė Evropė.
  Intervistat e shumta qė ka Lindita nxjerrin edhe tė vėrtetat e saj tė ndryshme.

  “Unė kėndoj nė dhjetė gjuhė por nuk i flas tė gjitha. Kėndoj nė anglisht, nė gjuhėn time – gjuhėn shqipe, nė serbo-kroatisht, nė frėngjisht, gjermanisht, spanjisht, portugalisht, italisht, turqisht, dhe disa gjuhė tjera, tė gjitha i kam nė Twitter” ka treguar mes tjerash Lindita nė njėrėn prej intervistave pėr faqen zyrtare tė Eurovizionit, shkruan KultPlus.

  Lindita ka realizuar vetėm provėn e saj tė parė ndėrsa ditėve nė vazhdim ajo do tė ketė edhe provėn e dytė dhe mė pas edhe ngjitjen nė skenėn e Eurovizionit, njė skenė sfiduese pėr secilin kėngėtar.

  Nė Eurovizion, ajo ka zbuluar se do tė vishet me ngjyrė tė bardhė, sepse sipas saj ėshtė ngjyrė paqėsore dhe me tė cilėn asnjėherė nuk gabon, njė ngjyrė elegante e klasike. / KultPlus.com

  http://www.kultplus.com/?id=6&l=21273

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi

  Virtuozitet !


 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi

  Nje artiste e talentuar por nje vajze e thjeshte, solare dhe karizmatike .


 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi

  https://www.youtube.com/watch?v=xTVik6g59RU

  Lindita - World & Now (live nė Madrid) , Prill 2017.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi  Linda Halimi - Bote

  E Diell - Shkurt 2017

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi  Lindita - World

  Eurovision In Concert in Amsterdam - Prill 2017

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi  Lindita - Pa t’pa (Kenga Magjike 2021)

  Music : Lindita & Florent Boshnjaku - Lyrics : LINDITA

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi  Lindita - Love me Like (Official Video)

  Produced by: Fatjon MIFTARI - Lyrics: LINDITA & Angel DELRAE


  WIWIBLOGGS: New music this week: Songs from Ochman, Emma Muscat, Alvan and more ( Maj 2022 )

  Lindita – “Love Me Like”

  Lindita’s latest single is “Love Me Like”. It’s a sultry pop song that includes ethnic Albanian instrumentation in the bridge, thus bringing together her roots with the American-style music she’s released since living in the United States. In the lyrics, the Eurovision 2017 singer says she plans on leaving an impression on her lover after they’ve spent a night together: “I’m unforgettable, the way I leave my mark on you / What if our dreams come true / Kiss my body on the midnight moon / Love me like”.

  https://wiwibloggs.com/2022/05/15/ne...d-more/272311/

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  13,915

  Pėr: LINDITA - Linda Halimi  Lindita - Jealous (Radio Edit)


  WIWIBLOGGS: New music this week: Songs from Sanja Vucic, Systur, Nina Zilli and more ( Shtator 2022 )

  Lindita – “Jealous”

  “You know I get jealous / Don’t know what I’ve been thinking / Tell me who is blowing up your phoneline / Everyday I’m checking on your timeline / Why it take so long to text me back like that”. Lindita has a case of the green-eyed monster. Albania’s Eurovision 2017 star is envious of anyone who might be with the person she has her heart set on. Lindita recounts this through a steady R&B track with minimal production.

  https://wiwibloggs.com/2022/09/25/ne...d-more/273370/

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •