Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1

  Nj vit, si nj shekull!

  Sot nj vit, shum qet, pa asnj fjal, n kohn kur m s shumti kishim nevoj pr ty, pa asnj fjal dhe pa na thn lamtumir, ike nga ne, pr t na ln gjithmon me mall dhe t piklluar e zemr t thyer pr Ty, Gjyshe! Sot u b nj vit, Gjyshe, si nj shekull, pa buzqeshjen, fjalt, afrsin dhe pa ngrohtsin tnde, q vetm Ti dite t na dhuroje, neve, djemve dhe vajzave, vllezrve dhe motrave, familjes dhe miqve! Jets son ju shtua nj dhembje, por, dhe nj krenari e mburrje q ike faqebardh dhe na le jetn tnde, aq t shkurtr, me plot krenari. T kemi dashur shum, Gjyshe! Do t duam edhe m shum, sepse Ti ike nga kjo bot, por, u prjetsove n botn e prjetshshme me nj dashuri t Zotit, q t mori pr vete. Mburremi me Ty, me jetn dhe mnyrn se si na respektove, nderove dhe motivove pr jetn!
  U prefsh n paqe Gjyshe!

 2. 3 antart m posht falenderuan Meridon pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Aeparaaa (12-04-2017),legjenda12 (07-04-2017),SERAFIM DILO (06-04-2017)

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •