Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Antarsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,216
  Faleminderit
  153
  106 falenderime n 94 postime

  LIBRA do hyj n zgjedhje

  Ben Blushi i LIBRA-s ka gjetur nj form origjinale pr zgjedhjen e kandidatve pr deputet. Nprmjet shprndarjes online t nj formulari me 21 pyetje, partia e tij ka ftuar t bhet pjes e ktij procesi do person q, prve kushteve ligjore, prmbush edhe 3 kritere t tjera.

  Ne duam t kandidojm sa m shum njerz t zakonshm, q nuk kan t kaluar kriminale, nuk jan evazor dhe nuk jan kanabist. Me sa m shum njerz t zakonshm t mbushet Parlamenti, aq m mir do t prfaqsohet interesi publik, tha Blushi.

  Mekanizmi i filtrimit t kandidatve pr t kaluarn e tyre nuk do t prfshij institucionet shtetrore, sepse, si thot Blushi, tek LIBRA vepron mekanizimi i mirbesimit.

  Ne nuk jemi as gjykats, as prokuror. Ne besojm tek njerzit e LIBRA-s. I apeloj t gjithve q t kandidojn pr tu br deputet i LIBRA-s. Dhe nga 1 mij kandidat, shpresoj q ne t zgjedhim 140, deklaroi Blushi.

  LIBRA, e cila do t kandidoj vetm n zgjedhje, nuk do t ndryshoj shum nga partit e tjera, kur t bj renditjen e kandidatve n list. Nj proces q do ta udhheq vet kryetari Blushi.

  Vendimmarrja do t jet e nj grupi brenda LIBRA-s, u shpreh Blushi.

  / Top Channel
  Silence is golden.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,142
  Faleminderit
  434
  518 falenderime n 436 postime

  Pr: LIBRA do hyj n zgjedhje

  Filloi dhe Ben Blushi me tip "Cazzate, Baci Perugina" ; mekanizmi i mirebesimit...

  Cfar do te thote; qe ne besojme tek njerezit e Libras dhe nuk jemi as gjykates e as prokurore.....; qe nuk do dime se fare do ndodhi dhe nuk mbajme pergjegjsi per ate qe do ndodhi ?

  Ne qofte se i zgjedh ti o Blush, do apo nuk do, duhet te behesh dhe gjykates dhe prokuror ose perndryshe 140 te zgjidhen "online".

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •