Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 32
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054

  Vlera qe duhen njohur

  Nuk e di ne se jam e sakte ne vendosjen e kesaj teme ketu.Mirepres korrigjimin e duhur.

  Femra shqiptare vip, te njohura, gjate te gjitha koherave,qe kane kontribuar ne konturimin e figures se shqiptarit ne vend e ne bote.

  Foto dhe komente per fushen e aktivitetit te saj.

  Po filloj me Nene Terezen,komentet per te jane te teperta.


  sinqerisht
  hope31
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e gladiator
  Anėtarėsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  Iliria
  Postime
  217
  Hope .
  Personalisht nuk e besoj qe Tereza beri ndonje gje te madhe per Atdheun e vet ,ose me mire nuk beri gje fare ,kur ajo kishte mundesi te bente shume .
  Edhe varrin e ka ne dhe te huaj ,c fare Shqiptare eshte ajo ?
  Gj t m .

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Me vjen keq,por nuk jam ne nje mendje me ty Gladiator per ate qe shpreh me lart.
  Vepra e saj ka bere qe te mesojne se ekziston nje Shqiperi,per ata qe nuk e dine;
  dhe se dyti ka bere te ditur qe edhe shqiptaret dine te bejne vepra te mira ,per ata qe mendojne krejt te kunderten.
  E ka dhe aresye te tjera qe nuk dua te zgjatem qe me Nene Terezen krenohemi si shqiptare.

  Meqenese kam deshire te prezantohen vetem figura te femrave shqiptare,kontributi dhe vlerat e tyre ne fusha te ndryshme,ja dhe Elsa Lila,e cila eshte cilesuar si ambasadorja e muzikes shqptare ne bote.

  psadha e paraqitjes nuk ka vlere ketu.Flas per ate qe me kujtohet ne moment.

  sinqerisht
  hope31
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  E nderuara Flora Brovina -mjeke,humaniste,poete....shqiptare kosovare.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Sopranoja Inva Mula,e adhuroj per talentin dhe kurajon e saj.

  sinqerisht
  hope31
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  49
  Postime
  256
  une do te shtoja emrin e Valbona Coba
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Po Ambrida eshte e vertete ja foto e saj
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Dhe Valbona Sellimllari gjithashtu-Missi i pare shqiptare,ngelet gjithmone e bukur
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Vace Zela
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  49
  Postime
  256
  perseri do te shtoja emrin e Eda Zarit
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  49
  Postime
  256
  dhe volebollistja Alketa Doci shpallur sportista me e mire e vitit ne France.Aktualisht luan me nje nder ekipet kryesore te Frances.
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Jozefina Topalli-deputete e PD dhe nenkryetare e parlamentit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Arta Dade-deputete e PS,ish-ministre jashtme,e para femer ministre ne kete post,sot ministre e kultures
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Anėtarėsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  53
  Postime
  167
  Motrat Zeqiri nga Prishtina marrin "Grand prix" nė njė festival tė filmit nė Francė

  Paris, 24 prill - Me filmin "Exit" (Dalja), motrat Lendita dhe Blerta Zeqiri nga Prishtina kanė fituar "Grand prix" (Ēmimin e madh) nė Festivalin e metrazhit tė shkurtėr nė qytetin Kaen (Caen) tė Francės. Ky ėshtė njė film i shkurtėr artistik qė flet pėr tre persona tė mbyllur nė njė banesė gjatė luftės nė Kosovė.

  Mungesa e ushqimit, mungesa e informatave nga jashtė, si dhe frika, bėjnė qė kėta tre persona tė jenė shumė afėr njeri tjetrit. Mirėpo nė tė njejtėn kohė nuk kanė qenė asnjėherė mė larg me njėri tjetrin.

  Skenarin dhe regjinė e kanė bėrė vetė motrat Lendita dhe Blerta Zeqiri. Ndėrkaq rolet kryesore i interpretojnė: Vedat Bajrami, Osman Azemi, Blerim Qeriqi, Alban Ukaj, Alush Gashi etj...

  Lendita aktualisht ėshtė duke i vijuar studimet nė Degėn e artit dhe filozofisė nė seksionin: estetika e filmit, nė Universitetin Paris 8. Mė herėt ajo ka kryer Fakultetin e Artit nė Prishtinė

  Ndėrkaq Blerta pasi kishte kryer dy vitet e para nė Fakultetin e Arteve nė Prishtinė, nė Degėn e dramaturgjisė, tani ėshtė duke i ndjekur studimet nė Degėn e kinematografisė nė Universitetin e Paris 8, nė Paris. (QIK)
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ma mir neser se dje

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,940


  Miss kosove 1997 dhe kengetare e njoftur.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  Vera Grabocka-regjizore e talentuar.(nuk gjej nje foto te saj)

  sinqerisht
  hope31
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-04-2003
  Postime
  200
  megjithese vera grabocka eshte e madhe ne shqiperi,une e kam takuar personalisht ate dhe nuk me pelqeu e s'me beri pershtypje karakteri indiferent dhe egoist i saj ,por dua te theksoj burri i saj timo flloko ishte njeri i shkelqyer dhe shume i respektueshem.megjithate une dua te hedh dy emra te medhenj ketu;parashevi simaku dhe tefta tashko koco.....

 18. #18
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  42
  Postime
  1,184
  Une nga lista juaj do pranoja vetem Nene Terezen e Flora Brovinen,gjithashtudo shtoja Motrat Qiriazi (per veprimtarine e tyre patriotike),Musine Kokalarin (politikania e pare Shqiptare) dhe Natasha Lakon (shkrimtaren me te sukseshme).
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Une do shtoja Vajzat kosovare qe dolen ne luften per liri.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  49
  Postime
  256
  ja dhe nje
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 2. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 3. Mesjeta e hershme shqiptare
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2006, 15:10
 4. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16
 5. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
  Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •