Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 32 prej 32
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  49
  Postime
  256
  Ingrid Gjoni fotomodele sot ne USA
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2003
  Vendndodhja
  Bruksel
  Mosha
  49
  Postime
  256
  ja dhe motra e saj
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "E mira vjen nga Zoti,e keqja eshte kusht i egzistences se krijeses"

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  kjo e fundit e ka prishur fare imazhin e saj

  ke do te shtonit tjeter ne kete liste te femrave te nderuara shqiptare qe kane dhene e vazhdojne te japin per vendin e tyre.
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Une spo e kuptoj kete temen behet fjale per ato qe kane kontribuar per shoqerine apo per ato qe kane kontribuar 'per vete' se sikur eshte perzjer pak lista me duket clidhje ka inisi me motren, valbona apo bukuroshe te tjera ne kete teme?????
  failure is not an option!

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  ti Dea nqs deshiron te shkruash ketu, ti vete permbaju temes, se cfare bejne e shkruajne te tjeret do ta kuptojne pasi te te kene lexuar ty.
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Citim Postuar mė parė nga hope31
  ti Dea nqs deshiron te shkruash ketu, ti vete permbaju temes, se cfare bejne e shkruajne te tjeret do ta kuptojne pasi te te kene lexuar ty.

  mi goce e ke nis mire temen pse hallakatesh tani me MISS-e

  sa per ate qe shkruajte me larte eshte e drejta ime te shpreh cfare mendoj rreth temes dhe per temen ben mire ti hedhesh nje sy rregullores se forumit perpara se te besh komentet e tua personale!!!!
  failure is not an option!

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e hope31
  Anėtarėsuar
  23-11-2002
  Vendndodhja
  ketu
  Postime
  1,054
  ndersa une ,dea, te kam kuptuar shume mire.
  por edhe nje miss nqs e ka vazhduar aktivitetin, kontributin e saj ne fusha dhe drejtime te ndryshme jep nga vetja, dikush me pak e dikush me shume.

  ashtu sic ka filluar tema kam deshire te vazhdoje, flm
  Fjalet e pa thena nuk lendojne kurre.
  Don't wait for extraordinary circumstances to do good,try to use ordinary situations
  :^proton

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,982

  Pėr: Kontributi i femrave shqiptare

  Erifili Bezhani - Vlonjatja e doktoruar nė Marsejė, qė fshinte rrugėt e Tiranės

  .......Privacionet pas burgut

  Nė vitin 1952, pas shumė ndėrhyrje miqsh, hyn nė Kolektivin e Avokatėve tė Tiranės ku nis punėn si e para femėr avokate. Thoma Haxhistasa, njė nga avokatėt e mbetur gjallė tė brezit tė vjetėr, I diplomuar nė Firence, Itali nė vitet 30-tė, djalė teze me Erifili Bezhanin, kujton:"Erifili ishte nė ato vite e vetmja avokate femėr nė punė. Si femėr, dallohej pėr qetėsi, burrėri dhe elokuencė tė shkėlqyer, ndėrsa si profesioniste, ndiqte vijėn e ashpėr tė logjikės juridike nė argumentimin e fakteve dhe provave. Falė aftėsive intelektuale tė lindur dhe tė kultivuar me finesė, tė forcės sė brendshme tė vecantė, dinte tė bėnte mbrojtje tė pakundershtueshme. Brenda 1 viti nė punė, u bė ndėr avokatet mė tė kėrkuara nė Kolegjin e Avokatėve nė Tiranė nga klientėt".

  ...........

  http://www.forumishqiptar.com/thread...uar-nė-Marseje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-03-2018 mė 10:49

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pėr: Kontributi i femrave shqiptare

  Cila eshte nje Femer Moderne jo historike (me integritet) qe eshte per tu marre si shembull ne Shqiperi sot?!

  Kryemadhi?
  Duma?
  Doda?
  Tare?
  Nishani?
  Berisha?
  Rama?

  Cila eshte nje femer qe ka kontribuar ne shoqeri sot apo per kombin?!

  Cili eshte ai mashkull?

  Historikisht femra ne Shqiperi ka pasur nje vend te rendesishem ne shoqeri, me te rendesishem se ēdo vend i Civilizuar!

  Prandaj nuk eshte tabu qe nje femer te paguhet sa nje mashkull apo te lartesohet ne shoqeri apo detyre po aq sa nje mashkull ne Shqiperi.
  Problemi qe vej re une eshte humbja e vleres femerore: integriteti, rrespekti per veten dhe finesa.

  Mashkulli dhe femra nuk jane njesoj, por femrat sot sillen si meshkujt.

  Kedo te pyesesh se cila grua eshte me e mira dhe shembull, do te thoshte: Nena, motra apo gruaja ime eshte me e mira!


  Cilido person larteson ate qe eshte brenda gardhit te tij/saj!


  Shqiperia ka nevoje per nje shembull Femeror qe te lartesohej dhe nga te huajt.
  Nje humaniste, burrneshe dhe "shenjtore" !

  Mos me keqkuptoni, nuk ka as meshkuj te tille sot!

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pėr: Kontributi i femrave shqiptare

  Cila eshte nje Femer Moderne jo historike (me integritet) qe eshte per tu marre si shembull ne Shqiperi sot?!

  Kryemadhi?
  Duma?
  Doda?
  Tare?
  Nishani?
  Berisha?
  Rama?

  Cila eshte nje femer qe ka kontribuar ne shoqeri sot apo per kombin?!

  Cili eshte ai mashkull?

  Historikisht femra ne Shqiperi ka pasur nje vend te rendesishem ne shoqeri, me te rendesishem se ēdo vend i Civilizuar!

  Prandaj nuk eshte tabu qe nje femer te paguhet sa nje mashkull apo te lartesohet ne shoqeri apo detyre po aq sa nje mashkull ne Shqiperi.
  Problemi qe vej re une eshte humbja e vleres femerore: integriteti, rrespekti per veten dhe finesa.

  Mashkulli dhe femra nuk jane njesoj, por femrat sot sillen si meshkujt.

  Kedo te pyesesh se cila grua eshte me e mira dhe shembull, do te thoshte: Nena, motra apo gruaja ime eshte me e mira!


  Cilido person larteson ate qe eshte brenda gardhit te tij/saj!


  Shqiperia ka nevoje per nje shembull Femeror qe te lartesohej dhe nga te huajt.
  Nje humaniste, burrneshe dhe "shenjtore" !

  Mos me keqkuptoni, nuk ka as meshkuj te tille sot!

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pėr: Kontributi i femrave shqiptare

  "Kape per zhelesh e qite jashte" !

  Perse qenka shembull Jozi?
  Per ke kontriboj, Partine apo per pasurimin e fisit me tokat ne Velipoje apo hotelet ne Shkoder?!

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  9,982

  Pėr: Kontributi i femrave shqiptare

  Citim Postuar mė parė nga Ilir-Arber Lexo Postimin
  Cila eshte nje Femer Moderne jo historike (me integritet) qe eshte per tu marre si shembull ne Shqiperi sot?!

  Cila eshte nje femer qe ka kontribuar ne shoqeri sot apo per kombin?!
  Emra te tille ka plot, mjafton te qemtosh .... por te sjell vetem dy per momentin INVA MULA - ERMONELA JAHO

  Ajo ē'ka INVA - Nderi I Kombit ben, me I fundmi - spektakli " VIRTUOZET ", shkoj pertej ATDHEDASHURISE dhe ēdo ndjenje tjeter fisnike , lartesuese & te admirueshme !

  Mos harrojme, ka pushtuar skena boterore pa fund dhe ka ngritur aq lart emrin & virtuozitetin shqiptar !

  http://www.forumishqiptar.com/threads/162941-Virtuozėt


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 07-03-2018 mė 08:59

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
  Nga ILovePejaa nė forumin Elita kombėtare
  Pėrgjigje: 81
  Postimi i Fundit: 21-07-2015, 13:25
 2. Plavė e Guci
  Nga Davius nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
 3. Mesjeta e hershme shqiptare
  Nga DYDRINAS nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2006, 15:10
 4. Ortodoksia dhe Shqipėria
  Nga shendelli nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 258
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 18:16
 5. Cili ėshtė synimi i AKSH-sė?
  Nga Faik nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •