Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Nese afati i fundit i regjistrimit te partive politike prane KQZ per zgjedhjet e qershorit ka skaduar te premten e kaluar date 10 mars 2017, a ka ndonje shans per PD te regjistrohet nese i mbushet mendja? Nese po, cili eshte mekanizmi ligjor ?
  Silence is golden.

 2. #2
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,456
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Ne nje vend ku ligjin e ben Maliqi, ēdo gje ben vaki. Psh, Elvis Roshi i denuar nga ligji i dekriminalizimit, vazhdon te mbetet ne detyre si kryetar bashkie i Kavajes.
  A ka shembull me domethenes sesa ky?
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 3. #3
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  153
  106 falenderime nė 94 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Zgjedhjet i organizon dhe menaxhon KQZ-ja. Vetem ajo eshte organi legjitim.
  1. Nuk kemi krize parlamentare, pra mungese shumice qe te kalohet ne nje qeveri me baze te gjere, apo teknike apo ku di une.
  2. Edhe nese Rama ta zeme jep doreheqjen si kryeminister, partite e pozites caktojne propozojne nje kryeminister tjeter per te drejtuar shteti.
  3. Jane mbi 1 milion votues qe kane votuar kete koialicion per ti qeverisur per 4 vjet dhe ata, pra pozita nuk mund te tallet me elektoratin e saj.
  4. Dhe se fundmi, a di ti te me thuash se cilat jane mekanizmat ligjore per krijimin e nje qeverie teknike, ne kushtet kur kemi nje shumice solide?
  Silence is golden.

 4. #4
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,456
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Lazo nuk je plotesisht i sakte ne analizen tende.
  Se pari kjo mazhorance ka ardhur me zgjedhje te lira dhe ne nje sistem normal pluralist largohet po prape nepermjet zgjedhjeve te lira. Mirepo zgjedhjet e 2015-es, ato te Dibres dhe Kolonjes, na treguan se Rama ka vullnetin per t'i blere votat nga Veriu ne Jug. Dhe mekanizmi me i mire per te, jane parate e hashashit, kriminelet e vijes se pare qe i mban prane vetes (Roshi-Doshi-Prenga-Noka-Bushi-Zotkaj-Frroku-Preēi-Selami), kriminelet e vijes se dyte qe i liron nga burgu (Lulzim Berisha-Xhuvani-Bare-Hakmarrja per drejtesi), si edhe dyshja perverse Lu-Vllahutin qe kane heshtur perballe gjithe kesaj maskarade!

  Se dyti kjo mazhorance vetem solide nuk mund te jete. Eksponentet me te larte te LSI-se, perfshire ketu edhe Meta, jane shprehur plot here te shqetesuar per perdorjen e elementeve kriminale dhe parate e droges ne favor te tjetersimit te rezultatit te zgjedhjeve!

  Pra nuk paskemi vetem parti mbrenda mazhorances por edhe partite opozitare prane PD-se si LZHK-ja e Dashamir Shehit apo Partia Agrare e Agron Dukes, qe jane PRO-bojkotit nese nuk garantohen zgjedhje te lira. Madje nisma e tyre qe ēdo qeveri ne fund te mandatit t'i lere vendin nje qeverie teknike per organizimin e zgjedhjeve, eshte teper e goditur per nje vend si ky i yne me demokraci te brishte!

  Se treti, nese Rama vazhdon e permend 1 milion shpullat, perse perdor ēdo lloj mekanizmi kriminal per blerjen e votave? Ēfare halli ka? Mos ndoshta i trembet rezultatit te zgjedhjeve te lira?
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 5. #5
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Duke,

  Kur thu Xhuvani, e ke llafin per monstren e Luizes?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 6. #6
  Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
  Anėtarėsuar
  02-08-2003
  Vendndodhja
  overal, ne levizje.
  Postime
  2,456
  Faleminderit
  26
  76 falenderime nė 70 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Po per djalin e ish deputetes Xhuvani e kisha fjalen
  Trimi mirė me shokė shumė!!!!!!

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Duke_Of_Arberia pėr postimin:

  skender76 (20-03-2017)

 8. #7
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  Citim Postuar mė parė nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
  Po per djalin e ish deputetes Xhuvani e kisha fjalen
  Meqenese jemi popull frikacak...,
  Te pakten mos te shkoj njeri te votoje.
  Kjo klase politike duhet te de-faktorizohet nje ore e me pare.

  Shullarizimi i Edvinit ka mberrit majat!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  976
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  PD-ja u shkaterrua po nga ata faktore qe jane shkaterruar te gjithe partite apo shoqerite serioze ne shqiperi, por ne gamen dhe fushen e saj te lojes. Shqiperia nuk ka patur ndonjehere Parti, me perjashtim te jenicereve turq, pionereve rus dhe aktivisteve amerikane te cilet i ka mbajtur bashke ne parti interesi i larget, pajete dhe jo ndonje prove e besueshme e egzistences se tyre..

 10. #9
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: PD te regjistrohet nese i mbushet mendja?

  O carli,

  nje fare brari ktu, kur ishin zgjedhjet ne 2013 pati thane pak a shume: Nese i fiton zgjedhjet PS-ja, ne vitet ne vazhdim do e shkaterroje PD-ne (e tha me popullorēe", une e zbuta pak...)
  Dhe kshu ndodhi.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •