Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 67 prej 67

Tema: Ermal Meta

 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta & Fabrizio Moro - Non Mi Avete Fatto Niente - Italy - ESC 2018

 2. #62
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta

  ‘Sot kam dy ditėlindje’ , Ermal Meta ndan me ndjekėsit ngjarjet mė tė rėndėsishme pėr tė !

  Pesė vite mė parė publikova Albumin e Parė solo, e dyta ėshtė Fitorja e Sanremos

  Kėngėtari me origjinė shqiptare, Ermal Meta i cili ėshtė i njohur nė Itali, pėrmes njė postimi nė rrjetin e tij social Facebook ka bėrė me dije pėr ndjekėsit e tij se dita e sotme lidhet me 2 ngjarje shumė tė rėndėsishme nė jetėn e tij.

  Meta shkruan se sot janė 2 ditėlindje shumė tė rėndėsishme pėr tė. E para lidhet me publikimin e albumit tė tij tė parė solo dhe e dyta ėshtė fitorja e festivalit Sanremo.

  “E para ishte pesė vjet mė parė dhe ėshtė publikimi i albumit tim tė parė solo, hapat e parė tė njė udhėtimi tė mrekullueshėm qė mė kanė sjellė kėtu dhe kush e di se ku do tė shkojė. E dyta ėshtė fitorja e papritur e festivalit me vėllanė tim Bizio.”, shkruan kėngėtari.

  “Ju dua”
  tha nė fund Meta.


  https://shqiptarja.com/lajm/sot-kam-...rja-e-sanremos
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-02-2021 mė 15:42

 3. #63
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta  Ermal Meta a Sanremo 2021: «"Un milione di cose da dirti" č una semplicissima canzone d’amore»

  Suksese ! In bocca al luppo !
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-02-2021 mė 16:01

 4. #64
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta

  BRAVO !  Suksese ERMAL ! In bocca al luppo !


  "Un milione di cose da dirti" - ERMAL META

  Senza nome io, senza nome tu
  E parlare finché un nome non ci serve pił
  Senza fretta io, senza fretta tu
  Ci sfioriamo delicatamente
  Per capirci un po' di pił
  Siamo come due stelle scampate al mattino
  Se mi resti vicino non ci spegne nessuno
  Avrai il mio cuore a sonagli per i tuoi occhi a fanale
  Ti ho presa sulle spalle
  E ti ho sentita volare

  Con le mani nel fango per cercare il destino
  Tu diventi pił bella ad ogni tuo rеspiro
  E mi allunghi la vita inconsapevolmente
  Avrеi un milione di cose da dirti, ma non dico niente
  In un mare di giorni felici annega la mia mente
  Ed ho un milione di cose da dirti
  Ma non dico niente
  Ma non dico niente


  Il tuo viaggio io, la mia stazione tu
  E scoprire che volersi bene
  Č pił difficile che amarsi un po’ di pił
  Č la mia mano che stringi, niente paura
  E se non riesco ad alzarti starņ con te per terra
  Avrai il mio cuore a sonagli per i tuoi occhi a fanale
  Ce li faremo bastare
  Ce li faremo bastare

  Con le mani nel fango per cercare il destino
  Tu diventi pił bella ad ogni tuo respiro
  E mi allunghi la vita inconsapevolmente
  Avrei un milione di cose da dirti, ma non dico niente
  In un mare di giorni felici annega la mia mente
  Ho un milione di cose da dirti
  Solo un milione di cose da dirti

  Ti do il mio cuore a sonagli per i tuoi occhi a fanale
  E senza dirlo a nessuno
  Impareremo a volare

  Tu mi allunghi la vita inconsapevolmente
  Avrei un milione di cose da dirti, ma non dico niente
  In un mare di giorni felici annega la mia mente
  Ed ho un milione di cose da dirti
  Ma non dico niente
  Ma non dico niente

  Cuore a sonagli io, occhi a fanale tu


  https://genius.com/Ermal-meta-un-mil...a-dirti-lyrics
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-03-2021 mė 11:23

 5. #65
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta

  Ermal Meta shkėlqen nė Sanremo, i pari nė klasifikim nga votat e publikut

  Ermal Meta ka shkėlqyer dje nė Sanremo me performancėn e tij. Ai garon me kėngėn “Un millione di cose da dirti”.

  Kėnga e Ermalit i bėri pėr vete tė gjithė pasi solli poezinė e dashurisė sė vėrtetė nė Sanremo shkruan Vanity Fair Italia. Ndėrkohė qė kėngėtari ėshtė vlerėsuar shumė nga kritika.

  Sipas klasifikimit paraprak bazuar nė votat e publikut tė shprehura nė natėn e parė dhe tė dytė tė Sanremos kėngėtari shqiptar kryeson listėn pėr 26 artistėt Big.


  “Pa emėr unė, pa emėr ti. Dhe flasim derisa tė mos na duhet mė njė emėr. Pa nxitim unė, pa nxitim ti. Butėsisht prekim njėri tjetrin pėr t'u kuptuar mė shumė”.
  Kėshtu nis teksti i kėngės “Njė milionė gjėra pėr tė thėnė” qė ėshtė pėrcaktuar si teksti mė poetik i festivalit qė prek telat e shpirtit.

  Rikthimin pas tre vitesh nė Sanremo, pas fitores me Fabrizio Moro nė Sanremo dhe vendit tė pestė nė Eurovision, Ermali e nis me njė kėngė dashurie mjaft intime qė vetė ai e kishte krijuar tre vite mė parė dhe qė mbeti nė sirtar pėr njė kohė tė gjatė pasi artisti dėshironte ta paraqiste nė Sanremo dhe gjet momentin e duhur, pikėrisht kėtė vit nė tė cilin tė gjithė kemi rizbuluar vlerėn dhe afėrsinė me njėri-tjetrin. / Diaspora shqiptare / KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/erma...at-e-publikut/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 04-03-2021 mė 11:31

 6. #66
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta

  Bravo !  Ermal Meta - Un milione di cose da dirti (Sanremo 2021) - Cover Giuseppe Bertolotti

 7. #67
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,272

  Pėr: Ermal Meta

  Ermal Meta i pėrgjigjet komenteve pėr origjinėn: Po tė dinit historinė e Shqipėrisė ......

  Ermal Meta ka realizuar njė video tė gjatė dedikuar tė gjithė komenteve dhe energjisė qė ka marrė gjatė pjesėmarrjes nė “Sanremo”. Si fillim ai ka falenderuar tė gjithė ata qė vlerėsuan kėngėn e tij, qė e deshėn atė dhe qė e dėgjojnė. Por pjesėn mė tė madhe tė videos ia dedikoi tė gjithė personave, shumica djem tė rinj nė fillim tė tė 20-ave, qė i kanė shkruar komentete tė tipit: “Kthehu nė vendin tėnd”. “Kėndo andej nga ke ardhur”. “Ti nuk i pėrket Italisė”.

  Aspak i lėnduar apo i prekur nga kėto komente Ermali shprehet: “Mua kėto komente nuk mė prekin fare. Por unė dua tė ndaloj tek to se nuk mė duket aspak e drejtė qė persona qė janė shumė mė tė rinj se unė tė mė drejtohen nė atė mėnyrė, kur unė jam nė realitet mė shumė italian se ata, sepse jetoj nė kėtė vend prej mė shumė vitesh, pavarėsisht se kam ardhur nga njė tjetėr shtet. Ėshtė e ēuditshme qė kėtė diskutim po e bėj nė 2021-in dhe nuk po e prek kėtė temė sepse mė pėlqejnė polemikat, nė fakt as nuk mė plas pėr to. Ajo qė dua tė dini ėshtė fakti qė tė thuhen kėto gjėra dhe t’i lėsh tė ikin i bėn tė duken normale. Tė flasėsh ashpėr e t’i pėrmendėsh origjinėn dikujt nuk ėshtė aspak normale. Ne jetojmė tė gjithė nėn njė qiell, tė gjithė kemi njė ndėrgjegje tė pėrbashkėt kolektive. Kjo ėshtė urrejtje qė unė nuk e pranoj dot sepse ėshtė idotėsi”.

  Dhe nė mbyllje tė videos Ermali ka dhėnė deklaratėn qė me siguri do prekė shumė shqiptarė. “Nė fund dua tė falenderoj tė gjithė ata qė mė mbėshtesin dhe mė ndjekin sepse mė duan. Ndėrsa pėr ju tė tjerėt kam vetėm diēka pėr t’iu thėnė: Nėse do dinit vetėm pak fare nga historia e vendit nga unė vij, do ndiheshit krenar, njėsoj si unė. Jam krenar pėr rrėnjėt dhe gjakun tim, e nėse ju do i njihnit ata do ndiheshit krenarė qė i keni fqinj. Ju ftoj tė lexoni historinė e tyre dhe do mbeteni tė mahnitur”, e mbyll fjalėn kėngėtari.


  https://kohajone.com/ermal-meta-i-pe...-e-shqiperise/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 12-03-2021 mė 12:11

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •